Nasze książkowe grzechy cz VI - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-06, 18:02   #631
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Joanstark, super zakupy
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 08:27   #632
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
Moje ostatnie grzeszki - zamówienie z Czytam.pl (zaczęłam już układać na półkach kiedy się zorientowałam, że nie zrobiłam fotki; dlatego "Ludzie na drzewach" są już obok swojej siostry).

1. Aleksandra Boćkowska "Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL" - bardzo mnie ciekawi ten reportaż, po tylu rodzinnych historiach, opowiadań rodziców i babć muszę to przeczytać, a wyd. Czarne ufam jak mało komu, więc na pewno będzie dobrze.
2. Jakub Małecki "Rdza" - musiałą być moja, po niesamowitym "Dygocie" i magicznych "Śladach" pan Małecki plasuje się w czołówce moich ulubionych pisarzy.
3. Bruno Schulz "Sklepy cynamonowe" - czytałąm je w liceum i pamiętam, że je polubiłam, ale nie do końca zrozumiałam... Asia z TuCzytam często wspomina o tej książce i poleca, a jeszcze to piękne wydanie z ilustracjami...
4. Marcin Wicha "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" - z polecenia Krótkiej Przerwy, będzie na pewno pięknie i wzruszająco. No i pięknie wydane przez wyd. Karakter
5. Terezia Mora "Osobliwa materia" - o tej książce wiem bardzo mało, skusiła mnie cena (7zł!), wydawnictwo (no bo Czarne), no i pisarka jest węgierką, a ja do tej pory czytałam chyba tylko jedną książkę węgierskiego pisarza (Ptaszyna). Opowiadania grozy, życie na granicy, przygnębiająca, może być ciekawie.
6. Rebecca Solnit "Mężczyźni objaśniają mi świat" - tej jestem najbardziej ciekawa, polecam wszystkim, nie tylko kobietom sięgać po takie książki, można sobie dużo uświadomić i wiele się dowiedzieć (np. czym jest tzw. mansplaining). Polecane przez Krótką Przerwę, Bukbuk i wiele innych.
7. Hanya Yanagihara "Ludzie na drzewach" - no i debiut autorki "Małego życia" - musiałam mieć

Załącznik 7263351Załącznik 7263356

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fajne zakupy

ale ja mam pytanie o Atlas zbuntowany - czytałaś? warto?
Źródłem jestem zachwycona
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 11:47   #633
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Pytanie nie do mnie, ale czytałam "Atlas" i się zmęczyłam, gorsza powtórka ze "Źródła" (które kocham szalenie).

U mnie weekendowo:


I po 200 stronach mogę stwierdzić, że wciagające i naprawdę niezłe, chyba jedno z lepszych czytadeł tego roku
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 12:17   #634
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
fajne zakupy

ale ja mam pytanie o Atlas zbuntowany - czytałaś? warto?
Źródłem jestem zachwycona

Nie czytałam, czeka na półce i przeraża rozmiarem
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-07, 13:08   #635
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

dzięki dziewczyny, na razie odpuszczę
po ostatnich zakupach kolejka się utworzyła
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 06:53   #636
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Hej
Kiedyś więcej kupowałam i więcej się udzielałam, może teraz uda się wrócić

Czy w Waszej okolicy zostały jeszcze jakieś Matrasy? Jeśli tak to polecam się wybrać, w Warszawie do 9.10 jest wyprzedaż -50% na wszystkie książki, w pozostałych miastach chyba też. Co prawda upolowałam tylko "Moją walkę" t.5 (bez czytania pozostałych, które mam na półce ) ale podobno mają jeszcze dostawy, więc może coś wpadnie w oko, oczywiście nie ma co liczyć na nowości było mnóstwo kobiecych czytadeł, ale na takie szkoda mi nawet te 50% ceny
Trochę mi przykro, że taki koniec spotyka Matrasa, przepracowalam tam jakiś czas temu kilka lat i sentyment pozostaje.. Mam nadzieję, że świat książki trochę się na tym wybije, a nie tylko empik
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 08:23   #637
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Mnie żal, że nie będę miała tanich księgarni i zostanie tylko Empik, ale samego Matrasa mi nie żal. Od lat dziadostwo i długi, opróżnianie płatności, niektóre wydawnictwa ledwo przez nich zipią.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 08:50   #638
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Mnie żal, że nie będę miała tanich księgarni i zostanie tylko Empik, ale samego Matrasa mi nie żal. Od lat dziadostwo i długi, opróżnianie płatności, niektóre wydawnictwa ledwo przez nich zipią.


Nie korzystasz z internetowych dyskontów? Ceny powalają na kolana. Nowości w super cenach!


Wysłane z iPhone
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 08:54   #639
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Nie korzystasz z internetowych dyskontów? Ceny powalają na kolana. Nowości w super cenach!


Wysłane z iPhone
Oczywiście, że korzystam Chodzi mi o księgarnie stacjonarne, do których muszę czasem kogoś zabrać. W Matrasie często znajdowałam książki za 5-10 zł Dobrze, że Dedalus z mojego miasta, szkoda tylko, że nie wszystko można tam znaleźć.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 09:35   #640
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Czy w Waszej okolicy zostały jeszcze jakieś Matrasy?
Trochę mi przykro, że taki koniec spotyka Matrasa, przepracowalam tam jakiś czas temu kilka lat i sentyment pozostaje.. Mam nadzieję, że świat książki trochę się na tym wybije, a nie tylko empik
O proszę, nie wiedziałam że coś nie tak z Matrasem. Kilka tygodni temu, co prawda, zamknął się stacjonarny Matras w najbliższej mojej pracy lokalizacji, ale w moim mieście było ze 4 Matrasy więc myślałam, że może tylko tutaj się zamyka.

Co do Świata Książki to była moja ulubiona księgarnia, niestety stacjonarnie u mnie zamknęła się pod koniec zeszłego roku ponoć ma się na nowo otworzyć w nowej lokalizacji, ale bardzo odległej, na peryferiach miasta, gdzie raczej nie jeżdżę, szkoda, bo ŚK ma chyba najlepsze ceny. Zamawiam tam nadal czasami online, jak mi się większe zakupy zbiorą i załapuję się na darmową dostawę.

Empik ma wciąż najsilniejszą pozycję, choć ceny najwyższe chyba.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 10:11   #641
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Hej
Kiedyś więcej kupowałam i więcej się udzielałam, może teraz uda się wrócić

Czy w Waszej okolicy zostały jeszcze jakieś Matrasy? Jeśli tak to polecam się wybrać, w Warszawie do 9.10 jest wyprzedaż -50% na wszystkie książki, w pozostałych miastach chyba też. Co prawda upolowałam tylko "Moją walkę" t.5 (bez czytania pozostałych, które mam na półce ) ale podobno mają jeszcze dostawy, więc może coś wpadnie w oko, oczywiście nie ma co liczyć na nowości było mnóstwo kobiecych czytadeł, ale na takie szkoda mi nawet te 50% ceny
Trochę mi przykro, że taki koniec spotyka Matrasa, przepracowalam tam jakiś czas temu kilka lat i sentyment pozostaje.. Mam nadzieję, że świat książki trochę się na tym wybije, a nie tylko empik
Ja na likwidacji matrasa kupiłam dwa tomy ilustrowanego harrego pottera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 10:41   #642
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

W matrasie często można było upolować coś fajnego na taniej książce - albo w sklepie internetowym, nie pracowały tam zbyt kompetentne osoby i kilka razy zamiast promocji na bestsellery -30%, ustawiali -70%.. Tak kupiłam np. Księgi Jakubowe Tokarczuk pamiętam jeszcze taką akcję sprzed lat jak wyciekly jakieś kody rabatowe dla pracowników i łączyły się z fajnymi promocjami internetowymi, ale się wtedy obkupilam
Wiem, że sporo matrasow przejął Świat książki - na dworcu centralnym 2, część księgarń zamieniło się w empikowe Mole mole. Szkoda mi firmy, bo była bardzo rodzinna, na koniec powoli zamieniala się w korpo.. Moim zdaniem to przez prezesa, który zapatrzyl się na empik, ale teraz już za późno na ratowanie czegokolwiek.
Brakuje mi w okolicy jakiejś księgarni, gdzie można wejść, popatrzeć i kupić coś w normalnej cenie, mam tylko empik, a jak mam coś kupić w cenie okladkowej to boli mnie portfel
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 10:42   #643
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Ja się za późno dowiedziałam. U mnie w tamtym tygodniu Matras był już zamknięty.
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 10:50   #644
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Posiadacie w domu książki Gaimana?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:04   #645
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Co do Świata Książki to była moja ulubiona księgarnia, niestety stacjonarnie u mnie zamknęła się pod koniec zeszłego roku ponoć ma się na nowo otworzyć w nowej lokalizacji, ale bardzo odległej, na peryferiach miasta, gdzie raczej nie jeżdżę, szkoda, bo ŚK ma chyba najlepsze ceny. Zamawiam tam nadal czasami online, jak mi się większe zakupy zbiorą i załapuję się na darmową dostawę.
Odkąd zmienili wygląd strony internetowej, nie umiem nic fajnego wyszperać

Przeszłam się dziś po sklepach na poprawę humoru i z myślą o kupieniu jakiegoś ciekawego wosku na jesień, a przy okazji poszperałam w zapachach świątecznych, bo planuję wziąć w grudniu prawie 2 tygodnie wolnego i stwierdziłam, że jak pojadę do domu rodzinnego to chcę zabrać jakąś małą świecę. Ale spokojnie, te świąteczne będę palić w przyszłym miesiącu. Ta jesienna niestety już czuję, że zakończy się zakupem świecy, bo zapach w 200% mój

Przy okazji udało mi się też upolować maski ze Skin79. Od dawna chciałam wypróbować.
Jest tu w ogóle jakiś ciekawy wątek gdzie można pogadać o takich pierdołach i nie robić offtopu brakiem książek?

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Posiadacie w domu książki Gaimana?
Mam 3 w tym nowym wydaniu, ale jeszcze nie udało mi się żadnej ukończyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0589.jpg (111,6 KB, 47 załadowań)
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby

Edytowane przez Lukardis
Czas edycji: 2017-10-08 o 12:05
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:06   #646
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość

Mam 3 w tym nowym wydaniu, ale jeszcze nie udało mi się żadnej ukończyć
Ale może kojarzysz.... kiedyś na ig widziałam fragment jakiegoś utworu Gaimana w którym była mowa o jakiś drzwiach lub bramie do magicznej krainy, czy coś podobnego. To chyba jakiś poemat albo frament jakieś powieści.... nie pamiętam dokładnie ;/ To było pisane w formie instrukcji... chyba też coś było z lasem... Nie wiem ska to a świetny fragment....
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2017-10-08 o 12:09
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:10   #647
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ale może kojarzysz.... kiedyś na ig widziałam fragment jakiegoś utworu Gaimana w którym była mowa o jakiś drzwiach lub bramie do magicznej krainy, czy coś podobnego. To chyba jakiś poemat... nie pamiętam dokładnie ;/ To było pisane w formie instrukcji... chyba też coś było z lasem... Nie wiem ska to a świetny fragment....
Nie będzie to przypadkiem Gwiezdny Pył? Sprawdź opis na LC
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:12   #648
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Posiadacie w domu książki Gaimana?
Ja mam te co się ukazuja w nowym wydaniu. Musze jeszcze dokupić Chlopaki Anasiego. Mam jeszcze trzy tomy opowiadań.
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ale może kojarzysz.... kiedyś na ig widziałam fragment jakiegoś utworu Gaimana w którym była mowa o jakiś drzwiach lub bramie do magicznej krainy, czy coś podobnego. To chyba jakiś poemat albo frament jakieś powieści.... nie pamiętam dokładnie ;/ To było pisane w formie instrukcji... chyba też coś było z lasem... Nie wiem ska to a świetny fragment....
Może to fragment z któregoś opowiadania? Tych jeszcze nie czytałam. Albo Gwiezdny pył - to znowu czytałam dawno, ale nie wiem czy w tej książce czegoś takiego nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:13   #649
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Odkąd zmienili wygląd strony internetowej, nie umiem nic fajnego wyszperać

Przeszłam się dziś po sklepach na poprawę humoru i z myślą o kupieniu jakiegoś ciekawego wosku na jesień, a przy okazji poszperałam w zapachach świątecznych, bo planuję wziąć w grudniu prawie 2 tygodnie wolnego i stwierdziłam, że jak pojadę do domu rodzinnego to chcę zabrać jakąś małą świecę. Ale spokojnie, te świąteczne będę palić w przyszłym miesiącu. Ta jesienna niestety już czuję, że zakończy się zakupem świecy, bo zapach w 200% mój

Przy okazji udało mi się też upolować maski ze Skin79. Od dawna chciałam wypróbować.
Jest tu w ogóle jakiś ciekawy wątek gdzie można pogadać o takich pierdołach i nie robić offtopu brakiem książek?


Mam 3 w tym nowym wydaniu, ale jeszcze nie udało mi się żadnej ukończyć
O, muszę poszukać takiego jesiennego wosku!

Wątków plotkowych jest sporo, ja jestem wierna wątkowi w dziale 30+ i tam gadamy sobie o wszystkim.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 12:14   #650
viva
Zadomowienie
 
Avatar viva
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 953
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Odkąd zmienili wygląd strony internetowej, nie umiem nic fajnego wyszperać

Przeszłam się dziś po sklepach na poprawę humoru i z myślą o kupieniu jakiegoś ciekawego wosku na jesień, a przy okazji poszperałam w zapachach świątecznych, bo planuję wziąć w grudniu prawie 2 tygodnie wolnego i stwierdziłam, że jak pojadę do domu rodzinnego to chcę zabrać jakąś małą świecę. Ale spokojnie, te świąteczne będę palić w przyszłym miesiącu. Ta jesienna niestety już czuję, że zakończy się zakupem świecy, bo zapach w 200% mój

Przy okazji udało mi się też upolować maski ze Skin79. Od dawna chciałam wypróbować.
Jest tu w ogóle jakiś ciekawy wątek gdzie można pogadać o takich pierdołach i nie robić offtopu brakiem książek?


Mam 3 w tym nowym wydaniu, ale jeszcze nie udało mi się żadnej ukończyć

Te woski jakby stworzone dla mnie, kocham świąteczne zapachy
Czym pachnie ta jesienna?
Zdaje się, że jest wątek poświęcony świecom zapachowym na Perfumach
__________________
Najpiękniejsza we wsi.
viva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:23   #651
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Nie będzie to przypadkiem Gwiezdny Pył? Sprawdź opis na LC
Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Ja mam te co się ukazuja w nowym wydaniu. Musze jeszcze dokupić Chlopaki Anasiego. Mam jeszcze trzy tomy opowiadań.

Może to fragment z któregoś opowiadania? Tych jeszcze nie czytałam. Albo Gwiezdny pył - to znowu czytałam dawno, ale nie wiem czy w tej książce czegoś takiego nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na Facebooku ktoś podrzucił tytuł "Nigdziebądź" ale to chyba nie to - na LC nie znalazłam...

W necie widziałam nawet całosć tego "poematu" i to ma formę wiersza - pisane strofami... chyba to był wstęp do jakiegoś dłuższego tekstu ale nie mam pewności
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2017-10-08 o 12:27
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:32   #652
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Zobacz to
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0590.jpg (83,6 KB, 41 załadowań)
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:32   #653
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Na Facebooku ktoś podrzucił tytuł "Nigdziebądź" ale to chyba nie to - na LC nie znalazłam...

W necie widziałam nawet całosć tego "poematu" i to ma formę wiersza - pisane strofami... chyba to był wstęp do jakiegoś dłuższego tekstu ale nie mam pewności
A co tam było napisane? Myślałam też o nigdziebądź bo jeżeli mnie pamięć nie myli to główna bohaterka miała na imię Drzwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:44   #654
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Przed chwilka wikipedia mi pomogła. Mam To opowiadanie Instrukcja
Tylko tam była drewniana furtka i mur a nie brama
Viva
mnie naprowadziła z tymi opowiadaniami...

W internecie jest cała treść - podoba mi się To ze zbioru "Rzeczy ulotne" lub "M jak Magia" (według wikipedi)

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
A co tam było napisane? Myślałam też o nigdziebądź bo jeżeli mnie pamięć nie myli to główna bohaterka miała na imię Drzwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gównej bohaterki raczej nikt nie bedzie otwierał i przez nią przechodził
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2017-10-08 o 12:42
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 12:54   #655
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Przed chwilka wikipedia mi pomogła. Mam To opowiadanie Instrukcja
Tylko tam była drewniana furtka i mur a nie brama
Viva
mnie naprowadziła z tymi opowiadaniami...

W internecie jest cała treść - podoba mi się To ze zbioru "Rzeczy ulotne" lub "M jak Magia" (według wikipedi)

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------


Gównej bohaterki raczej nikt nie bedzie otwierał i przez nią przechodził
Z opowiadaniami to cie naprowadzilam ja . Chyba pierwsza o tym wspomniałam bo viva nie wypowiedziała się na ten temat (chyba że nie zauważyłam jeśli tak to przepraszam).
Nie podałaś fragmentu na początku. Wspominałaś tylko o drzwach. Więc skojarzyło mi się z imieniem bohaterki - cytujac za wiki "ma zdolność otwierania wszystkiego czego dotknie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 13:02   #656
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Z opowiadaniami to cie naprowadzilam ja . Chyba pierwsza o tym wspomniałam bo viva nie wypowiedziała się na ten temat (chyba że nie zauważyłam jeśli tak to przepraszam).
Nie podałaś fragmentu na początku. Wspominałaś tylko o drzwach. Więc skojarzyło mi się z imieniem bohaterki - cytujac za wiki "ma zdolność otwierania wszystkiego czego dotknie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rzeczywiście... najmocniej przepraszam - okienko mi przeskoczyło w wizażu Rzeczywiście - miałaś nosa... Dziękuję

Jeśli chodzi o drzwi to napisałam "była mowa o jakiś drzwiach lub bramie do magicznej krainy" - miałam na myśli, że przechodzi się przez drzwi, ale rzeczywiście dla osoby znającej twórczość pisarza, bohaterów jego tekstów itp. można zrozumieć inaczej Jakby nie było już znalazłam i dziękuję za pomoc
Jeszcze raz przepraszam za moją pomyłkę
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 14:21   #657
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Przy okazji udało mi się też upolować maski ze Skin79. Od dawna chciałam wypróbować.
Bardzo lubię te maski, polecam.
Wątków do gadania o pierdołach jest mnóstwo, tylko trzeba trafić na ten "swój".

Zabieram się ostro za doczytywanie książek, bo mam chyba z 6 czy 7 zaczętych i tak leżą, a planuję nowe zamówienie (25 sztuk...).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 16:56   #658
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Bardzo lubię te maski, polecam.
Wątków do gadania o pierdołach jest mnóstwo, tylko trzeba trafić na ten "swój".

Zabieram się ostro za doczytywanie książek, bo mam chyba z 6 czy 7 zaczętych i tak leżą, a planuję nowe zamówienie (25 sztuk...).
Też chcę podokańczać rozgrzebane książki. A co chcesz zamówić? Ja mam w najbliższych planach zamówienie na 6 sztuk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:33   #659
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Oczywiście, że korzystam Chodzi mi o księgarnie stacjonarne, do których muszę czasem kogoś zabrać. W Matrasie często znajdowałam książki za 5-10 zł Dobrze, że Dedalus z mojego miasta, szkoda tylko, że nie wszystko można tam znaleźć.


Rozumiem Ja w Matrasie nigdy nie kupowałam. Zawsze wychodziło mi tam najdrożej. Empika nie lubię i nie kupuję. Chodzę tylko oglądać, a kupuję internetowo z kodami i rabatami


Wysłane z iPhone
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-08, 18:37   #660
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Posiadacie w domu książki Gaimana?
Ja mam - małą kolekcję następne egzemplarze w drodze do mnie.

Ale widzę, że już zagadka jaki to utwór rozwiązana

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Odkąd zmienili wygląd strony internetowej, nie umiem nic fajnego wyszperać
Też mi się nowa strona nie podoba i do tego nie działa zbyt dobrze, sprawdzałam na różnych przeglądarkach i wszędzie było to samo. Nie mogłam ukończyć zamówienia, bo po kliknięciu dalej nic się nie działo. Skontaktowałam się z obsługą i jakoś się w końcu udało, ale takie sytuacje nie są fajne.

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Przy okazji udało mi się też upolować maski ze Skin79. Od dawna chciałam wypróbować.
Jest tu w ogóle jakiś ciekawy wątek gdzie można pogadać o takich pierdołach i nie robić offtopu brakiem książek?
Też mnie te maseczki interesują więc zrób jeszcze offtop i napisz jak Ci się sprawdziły.
Jest trochę wątków na wizażu kosmetycznych i takich gdzie można po prostu pogadać o wszystkim i o niczym
Zresztą tutaj też możemy od czasu do czasu pogadać na inne niż książkowe tematy wydaje mi się
A ja na poprawę humoru (ta brzydka, mokra jesień źle na mnie działa) poszłam do kina na Blade Runner 2049 i wow, świetny film, bardzo nam się podobał. Interesująca i nieoczywista fabuła i pięknie nakręcony. Dla mnie najlepszy film roku i jeden z lepszych tak w ogóle.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 20:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.