Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-12, 11:39   #2701
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dziewczyny, czasami jadę z przodu, bo wiadomo, że lepiej... Ale co jeśli na dziecko świeci słońce? My osłonki na boczne szyby ale nie zawsze to wystarcza. Jak to rozwiązać? Jeździcie z przodu czy z tylu i zasłoniacie pielucha?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 12:02   #2702
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja przyznam się że jeżdżę z tyłu. A nie masz takiej osłony od słońca przy foteliku? Maxi Cosi takie coś ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 12:07   #2703
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czasami jadę z przodu, bo wiadomo, że lepiej... Ale co jeśli na dziecko świeci słońce? My osłonki na boczne szyby ale nie zawsze to wystarcza. Jak to rozwiązać? Jeździcie z przodu czy z tylu i zasłoniacie pielucha?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Jeżdżę z przodu, rozkładam małej budkę od fotelika i tyle. Jestem przeciwna zasłanianiu pielichą czy to wózka, czy fotelika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 12:28   #2704
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
sQ, o kurczę, ale przejścia ️ jesteście w szpitalu jeszcze? Wiadomo coś więcej?? Całuj Helę od wizażowych ciotek. Dużo siły dla Ciebie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Minimum do jutra. Czekamy.
Ogólnie dziwnie jest. Wczoraj jadła o 5 rano. Incydent o 8, piersi nie chciała, o 11 po IP nie chciała. Nie mogły się wbić pobrać krwi itp więc keoplowka bo dziecko odwodnione ok 14. Ma sens.
Fakt padł tekst ze musi być kroplowka bo piersią się przecież Helenka nie nawodni... Przemilczalam.

Przyszedl dziś lekarz że widać zmiany na rtg ale osluchowo średnio. Ale to ciężko osluchac dziecko które jest odwodnione. Zapytałam dlaczego moja hela niby jest odwodnione. Już dobę je, siku robi, jest normalna, ciemiaczko ok. Powiedziała że przecież pierś nie nawadnia...
Cud że nasze dzieci kp 7 dni przeżyły...
No i dostanie kroplowka... A to takie męczące kutfa z tym kablem... Nawet normalnie ubrać się nie da.
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czasami jadę z przodu, bo wiadomo, że lepiej... Ale co jeśli na dziecko świeci słońce? My osłonki na boczne szyby ale nie zawsze to wystarcza. Jak to rozwiązać? Jeździcie z przodu czy z tylu i zasłoniacie pielucha?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ja otwieram budke od fotelika

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 12:36   #2705
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Sq, masakra z tym hasłem o nawodnieniu. To mój Stach też odwodniony od urodzenia Już rozumiem czemu moja babcia przy każdej wizycie mnie przekonuje, żeby dać mu wody xD

Ja przyznaję, że jeżdżę z tyłu..chyba że krótkie dystanse po mieście to z przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 12:36   #2706
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Minimum do jutra. Czekamy.
Ogólnie dziwnie jest. Wczoraj jadła o 5 rano. Incydent o 8, piersi nie chciała, o 11 po IP nie chciała. Nie mogły się wbić pobrać krwi itp więc keoplowka bo dziecko odwodnione ok 14. Ma sens.
Fakt padł tekst ze musi być kroplowka bo piersią się przecież Helenka nie nawodni... Przemilczalam.

Przyszedl dziś lekarz że widać zmiany na rtg ale osluchowo średnio. Ale to ciężko osluchac dziecko które jest odwodnione. Zapytałam dlaczego moja hela niby jest odwodnione. Już dobę je, siku robi, jest normalna, ciemiaczko ok. Powiedziała że przecież pierś nie nawadnia...
Cud że nasze dzieci kp 7 dni przeżyły...
No i dostanie kroplowka... A to takie męczące kutfa z tym kablem... Nawet normalnie ubrać się nie da. Ja otwieram budke od fotelika

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
A spierałaś się z lekarzem, że jednak mleko nawadnia? Czy olałaś?

Co do fotelika, to my ta rączkę przeważnie opieramy o siedzenie, bo dodatkowo działa antyrotacyjnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc nie ma na czym zaczepić tych osłonek od fotelika.
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 13:09   #2707
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

sQ, przykro czytać takie rzeczy. ( O lekarkę mi chodzi i jej w sumie niekompetencję) (

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 13:11   #2708
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

U nas rączka podniesiona non stop. Jak wali słońce to się zatrzymujemy i wieszamy pieluche w oknie (zatrzaskując szybą) lub kupiłam takie zasłony na Ali. Są na magnesy, na nasze okno lekko za małe (mamy reno Espace), ale trudno. Robi ciemność fajną Screenshot_20190812-141048.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 13:20   #2709
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
A spierałaś się z lekarzem, że jednak mleko nawadnia? Czy olałaś?

Co do fotelika, to my ta rączkę przeważnie opieramy o siedzenie, bo dodatkowo działa antyrotacyjnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc nie ma na czym zaczepić tych osłonek od fotelika.
Olalam. Chcę wyjść a jie jutro usłyszeć że zostaje bo odmówiłam kroplowki więc do środy a w sumie może i do końca tygodnia bo długi weekend zaraz... Niech robią co muszą. 200ml elektrolitow jej nie zaszkodzi

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 13:35   #2710
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ćwicz na pewno się nauczy

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Od rana taka szczęśliwa. Wzięłam na spacer... Jak ona wyhe... Aż się zanosi... A do domu 500m... Matko i córko... Nie słychać Jej u Was?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
My tez nie wchodzimy do środka... I bez sensu nic nie wynosimy z rej mszy... Jedno buja Helke drugie lata za starszakiem. Magda mój też w kamieniach... Do wyboru do koloru tam och jest

Absolwentka wspolczuke


A u nas jak zwykle, nie normalnie.
Zamiast chrzest w domu itp itd to rano karetka i szpital bo hela się dusila/dlawila rano swoją wydzielina... Ochrzczony zostala przez kapelana w szpitalu, imprezka w domu odbyła się bez zmian
Tzn beze mnie i Heli..
Miała masę badan, póki co wyszła jej myko. Mam nadzieję że jutro nas do domu puszcza... Ze nei będą tu trzymać całe leczenie... 2 tygodnie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Mój proboszcz u moich rodziców to nawet sale dla kobiet karmiących w nowym kościele zbudował. Żeby, cytuję, młoda matka nie wstydziła się wyjąć cycusia

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Matko aż mi się gorąco zrobiło jak to przeczytałam, współczuję Wam tych przeżyć Trzymam kciuki abyście wyszły szybko ze szpitala

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że jak moje dziecko co najmniej dwa razy na dobę nie obsika siebie, osoby zmieniającej pieluchę oraz czegokolwiek jeszcze innego to dzień uważa za nieudany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój od dawna nie osikał nic nawet maty przy zmianie pampka


Ważyłam go dzisiaj, waży 6,5 kg a najśmieszniejsze jest to, że w body z Lidla 50-56 wchodzi ale oni jakieś duże te body mają, spodenki w tym samym rozmiarze jeszcze za duże na niego
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 13:50   #2711
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ale u nas nudy dzisiaj. Ala śpi albo się bawi na macie, ja zrobiłam obiad, sprzatnęłam mieszkanie, byłam na zakupach, teraz czekam na koleżankę, ale bedzie dopiero za jakieś 2 godziny. Poszłabym jeszcze na spacer, ale jak na złość pada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2019-08-12 o 13:52
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 13:55   #2712
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ale u nas nudy dzisiaj. Ala śpi albo się bawi na macie, ja zrobiłam obiad, sprzatnęłam mieszkanie, byłam na zakupach, teraz czekam na koleżankę, ale bedzie dopiero za jakieś 2 godziny. Poszłabym jeszcze na spacer, ale jak na złość pada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Madce nie dogodzisz płacze i nosić źle, sama sobie źle

Deszcz to dramat. Miał przyjechać mąż z synkiem i miałem z nim spędzić popołudnie na placu zabaw przy szpitalu.. :/

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 14:29   #2713
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
U nas rączka podniesiona non stop. Jak wali słońce to się zatrzymujemy i wieszamy pieluche w oknie (zatrzaskując szybą) lub kupiłam takie zasłony na Ali. Są na magnesy, na nasze okno lekko za małe (mamy reno Espace), ale trudno. Robi ciemność fajną Załącznik 7687316

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też zamowilam mówisz że dobre są? Ja będę miała dopiero we wrześniu jak wrócę do domu, bo już przyszły nawet chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 14:49   #2714
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Też zamowilam mówisz że dobre są? Ja będę miała dopiero we wrześniu jak wrócę do domu, bo już przyszły nawet chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robią ciemno faktycznie tylko jak mówię, w naszym mamy duże okna i niewystarcza, ale nie przeszkadza mi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 15:06   #2715
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Minimum do jutra. Czekamy.
Ogólnie dziwnie jest. Wczoraj jadła o 5 rano. Incydent o 8, piersi nie chciała, o 11 po IP nie chciała. Nie mogły się wbić pobrać krwi itp więc keoplowka bo dziecko odwodnione ok 14. Ma sens.
Fakt padł tekst ze musi być kroplowka bo piersią się przecież Helenka nie nawodni... Przemilczalam.

Przyszedl dziś lekarz że widać zmiany na rtg ale osluchowo średnio. Ale to ciężko osluchac dziecko które jest odwodnione. Zapytałam dlaczego moja hela niby jest odwodnione. Już dobę je, siku robi, jest normalna, ciemiaczko ok. Powiedziała że przecież pierś nie nawadnia...
Cud że nasze dzieci kp 7 dni przeżyły...
No i dostanie kroplowka... A to takie męczące kutfa z tym kablem... Nawet normalnie ubrać się nie da. Ja otwieram budke od fotelika

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
My mamy taki ściągany materiał, ale czasami i tak słońce zagllada. Olac?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
A spierałaś się z lekarzem, że jednak mleko nawadnia? Czy olałaś?

Co do fotelika, to my ta rączkę przeważnie opieramy o siedzenie, bo dodatkowo działa antyrotacyjnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc nie ma na czym zaczepić tych osłonek od fotelika.
My mamy pixel avionaut i ktoś tak bez sensu zrobil ta osłonkę! Te "haczyki" są zbyt plasko i trzeba bardzo uważać przy naciaganiu tego materiału żeby sie nie ześlizgnęła i dziecka te gumki nie strzelily

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 15:16   #2716
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

To zależy ile się jedzie... Jakbym jechała 2h prosto to bym zaslsniala a jak 20min po mieście i troche świeci a trochę nie to bym olala.. Tzn olewam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 15:21   #2717
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hehehe Ikea być musi gdzie dziś byliście ?
Ja spędziłam meeega leniwy dzień w domu, rodzice wzięli malego, ja z Agatka, a ona dziś dzień śpiocha miała więc naprawdę relaks.
Jutro do biura paszportowego. Ciekawe czy uda się nam coś załatwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W końcu plaża dzieciom wystarczyła i rano i wieczorem, więc już nigdzie nie jeździliśmy
A w ikei prawie 300 zł na ☠☠☠☠☠☠☠ety poszło. Nic konkretnego.

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Hejka, my też wczoraj byliśmy w kościele i mały najpierw spał, a potem oglądał żyrandole i tal śmiesznie gadał wtedy kiedy ksiądz. W ogóle założyłam konto na instagramie, no szok normalnie. No ale często tu polecacie jakieś instastories, więc w końcu będę mogła skorzystać. Jeszcze tylko facebook i już nie będę sto lat za murzynami😜
Rób fejsiunia, tyle na grupie cię omija, szczególnie nasze piękne facjaty

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Minimum do jutra. Czekamy.
Ogólnie dziwnie jest. Wczoraj jadła o 5 rano. Incydent o 8, piersi nie chciała, o 11 po IP nie chciała. Nie mogły się wbić pobrać krwi itp więc keoplowka bo dziecko odwodnione ok 14. Ma sens.
Fakt padł tekst ze musi być kroplowka bo piersią się przecież Helenka nie nawodni... Przemilczalam.

Przyszedl dziś lekarz że widać zmiany na rtg ale osluchowo średnio. Ale to ciężko osluchac dziecko które jest odwodnione. Zapytałam dlaczego moja hela niby jest odwodnione. Już dobę je, siku robi, jest normalna, ciemiaczko ok. Powiedziała że przecież pierś nie nawadnia...
Cud że nasze dzieci kp 7 dni przeżyły...
No i dostanie kroplowka... A to takie męczące kutfa z tym kablem... Nawet normalnie ubrać się nie da. Ja otwieram budke od fotelika

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja pierdziele, co za buraki z tym odwodnieniem

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
My mamy taki ściągany materiał, ale czasami i tak słońce zagllada. Olac?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

My mamy pixel avionaut i ktoś tak bez sensu zrobil ta osłonkę! Te "haczyki" są zbyt plasko i trzeba bardzo uważać przy naciaganiu tego materiału żeby sie nie ześlizgnęła i dziecka te gumki nie strzelily

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
My mamy fajny daszek w foteliku, ale kiedyś przy starszakach szła pielucha zatknięta za szybę
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 16:39   #2718
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Śpi albo max 3 godziny ciągiem, albo 2-3 razy po ok. Godzinę. Trwa to już kilka tygodni, już nie pamiętam jak to było jak spał więcej
Chusty nie próbowałam, boję się, że nie dam rady dobrze zawiązać i będzie np. krzywo czy coś. No i nie chcę go cały czas nosić, nie dam rady, jestem bardzo szczupła, nie mam tyle sił. A na piłce to jak?
Marudny mocno nie jest, tylko ciągle by jadł i ciągle przez to ulewa i często się krztusi️ Pediatra przepisała debridat na te ulewanie i chyba w koncu kupię. Tylko to upierdliwe, bo muszę to w mleku rozpuścić, a nie mam kiedy ściągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MArita Ty się ciesz, że tak Ci śpi. Mój od jakiś 3 tygodni dopiero zaczął mieć półgodzinne drzemki w ciągu dnia, tak od 3 do 5 drzemek po pół godziny. Wcześniej przez około 5-6 tygodni nie spał NIC w ciągu dnia. Fajnie by było jakby miał godzinne drzemki ale cieszę się chociaż z tego co teraz mam

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny
Dzieciowe ciuszki cały czas pierzecie oddzielnie?
Piorę z naszymi w zwykłym proszku lub kapsułkach. Jeszcze trochę dzieciowego proszku mi zostało ale jak się skończy to już nie będę kupowała.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
My już zaczęliśmy rozszerzanie diety dzisiaj Bartek dał Krzysiowi lubisia i jeszcze się cieszył, że mu smakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż za to podtykał ostatnio Stefkowi czekoladę pod nos aby sobie powąchał

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Tylko ja zostanę jeszcze z niechrzczonym dzieckiem? Nawet jeszcze nie zastanawialiśmy się kiedy robić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tylko Ty, ja nie chrzczę w ogóle więc nie będziesz ostatnia jakby co
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 16:51   #2719
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Jutro mam 31 urodziny i mam doła dodatkowo dziwna atmosfera z tą... kill me
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 17:18   #2720
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
MArita Ty się ciesz, że tak Ci śpi. Mój od jakiś 3 tygodni dopiero zaczął mieć półgodzinne drzemki w ciągu dnia, tak od 3 do 5 drzemek po pół godziny. Wcześniej przez około 5-6 tygodni nie spał NIC w ciągu dnia. Fajnie by było jakby miał godzinne drzemki ale cieszę się chociaż z tego co teraz mam





Piorę z naszymi w zwykłym proszku lub kapsułkach. Jeszcze trochę dzieciowego proszku mi zostało ale jak się skończy to już nie będę kupowała.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------



Mój mąż za to podtykał ostatnio Stefkowi czekoladę pod nos aby sobie powąchał

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------



Nie tylko Ty, ja nie chrzczę w ogóle więc nie będziesz ostatnia jakby co
Z drzemkami jak mój młody. Powiem Ci co mi mówili : będzie zmniejszal z wiekiem ilość to będą się wydluzaly...

Klamali. Tydzieb przed urodzinami miał 2x 30mjn i nagle zaczął spać 1x 1.5-2h...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 17:25   #2721
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Z drzemkami jak mój młody. Powiem Ci co mi mówili : będzie zmniejszal z wiekiem ilość to będą się wydluzaly...

Klamali. Tydzieb przed urodzinami miał 2x 30mjn i nagle zaczął spać 1x 1.5-2h...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Łeee ja to już ludziom nie wierzę w takie rzeczy, cieszę się tym co jest i nie nastrajam się na lepsze dni, co ma być to będzie obecnie śpi po 10-14 godzin na dobę łącznie z tymi drzemkami, więc ja zaczęłam żyć

Powiedzcie mi pieluchy z Rossmana nie mają tych znaczników na środku pieluszki tak jak pieluchy z Lidla, biedry czy pampersy?? Kurde miałam jedynki z rosska i wydawało mi się że był ten pasek na środku a teraz mam trójki te zwykłe oraz te fit fan i nie mają
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 18:22   #2722
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Jezu ale jestem zmęczona. Ale przynajmniej mam już pesel dla malej, złożony wniosek paszport z "przeeeepieknym" zdjęciem, szczepionka na rota odebrana, jutro tz zaaplikuje, ogólnie to byliśmy cały dzień poza domem, niunia już mi padła, teraz starszaka i sama się kładę chyba. Jutro mam wychodne bez dzieci, jupi jupi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:07   #2723
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Łeee ja to już ludziom nie wierzę w takie rzeczy, cieszę się tym co jest i nie nastrajam się na lepsze dni, co ma być to będzie obecnie śpi po 10-14 godzin na dobę łącznie z tymi drzemkami, więc ja zaczęłam żyć

Powiedzcie mi pieluchy z Rossmana nie mają tych znaczników na środku pieluszki tak jak pieluchy z Lidla, biedry czy pampersy?? Kurde miałam jedynki z rosska i wydawało mi się że był ten pasek na środku a teraz mam trójki te zwykłe oraz te fit fan i nie mają
Nie mają

Będzie dobrze ze snem. Najważniejsze żeby była jakaś regularnosc. Jak wiesz ze za 20min pójdzie spać to choćby spał 27min to idzie dzień zaplanować
Powodzenia

Kolejny dzień za nami... Była moja mama i przyjaciółka. Miały mnie odciążyć a ja ie wiedziałam co że sobą zrobić... Stałam przed szpitalem... Tzn nie było opcji jechanka nigdzie czy coś ale kp siedzieć się nasiedzialam. Chodzić nie bo latam z hela w chuscie jak jest możliwość i żadne kable nas nie ograniczają...

Był też synek więc godzinę na placu zabaw zaliczyłam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:16   #2724
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

cześć. My dzisiaj trip do zoo, wyszło super, Karol spał w obie strony lub się patrzył, Tusia go też ładnie zabawiała, moja dorosła dziewczyna ale padam z nóg

widzę,że temat KOścielny. U nas dzieciaki w sumie nie chodzą do Kościoła, bo są szkółki niedzielne i tam jest modlitwa+ tematy z Biblii, jakieś prace różne robią itp.

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czasami jadę z przodu, bo wiadomo, że lepiej... Ale co jeśli na dziecko świeci słońce? My osłonki na boczne szyby ale nie zawsze to wystarcza. Jak to rozwiązać? Jeździcie z przodu czy z tylu i zasłoniacie pielucha?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
nieee, nic nie zarzucam, zwłaszcza w takie upały byłby pod tym ukrop. Opuszczam budkę fotelika, nawet jak jadę z przodu to sięgam ręką i zamykam.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:21   #2725
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Nie mają

Będzie dobrze ze snem. Najważniejsze żeby była jakaś regularnosc. Jak wiesz ze za 20min pójdzie spać to choćby spał 27min to idzie dzień zaplanować
Powodzenia

Kolejny dzień za nami... Była moja mama i przyjaciółka. Miały mnie odciążyć a ja ie wiedziałam co że sobą zrobić... Stałam przed szpitalem... Tzn nie było opcji jechanka nigdzie czy coś ale kp siedzieć się nasiedzialam. Chodzić nie bo latam z hela w chuscie jak jest możliwość i żadne kable nas nie ograniczają...

Był też synek więc godzinę na placu zabaw zaliczyłam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Jakie macie warunki w szpitalu? Idzie przeżyć?

Piłuje rutynę od dawna, nie ważne że kąpiel o 19-19:30 a zasypiał o 1 w nocy, stwierdziłam że kiedyś skuma. Zasłaniam wszędzie rolety i zasłony chwilę przed, mam czerwoną lampkę w sypialni aby zwykłych nocnych nie odpalać ( podobno czerwony pomaga zasnąć) , przed kąpielą robię mu masaż shantala, mówię cicho itp. zasypia od dwóch tygodni między 20:40 a 22:50. Liczę, że to kiedyś też się poprawi. Niestety muszę go nosić wieczorem bo marudzi, czasami tylko zaśnie w łóżeczku po godzinnym składaniu smoczka i marudzeniu.

Sq ile waży Helka?


Chyba się nie chwaliłam 7 września mamy pierwsze zajęcia na basenie
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:31   #2726
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Minimum do jutra. Czekamy.
Ogólnie dziwnie jest. Wczoraj jadła o 5 rano. Incydent o 8, piersi nie chciała, o 11 po IP nie chciała. Nie mogły się wbić pobrać krwi itp więc keoplowka bo dziecko odwodnione ok 14. Ma sens.
Fakt padł tekst ze musi być kroplowka bo piersią się przecież Helenka nie nawodni... Przemilczalam.

Przyszedl dziś lekarz że widać zmiany na rtg ale osluchowo średnio. Ale to ciężko osluchac dziecko które jest odwodnione. Zapytałam dlaczego moja hela niby jest odwodnione. Już dobę je, siku robi, jest normalna, ciemiaczko ok. Powiedziała że przecież pierś nie nawadnia...
Cud że nasze dzieci kp 7 dni przeżyły...
No i dostanie kroplowka... A to takie męczące kutfa z tym kablem... Nawet normalnie ubrać się nie da. Ja otwieram budke od fotelika

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
tragedia, w pediatrycznym a wiedza zerowa...

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, masakra z tym hasłem o nawodnieniu. To mój Stach też odwodniony od urodzenia Już rozumiem czemu moja babcia przy każdej wizycie mnie przekonuje, żeby dać mu wody xD

Ja przyznaję, że jeżdżę z tyłu..chyba że krótkie dystanse po mieście to z przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mnie w sobotę tak teściowa z jej kuzynką napadły,że mam dopajać

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
A spierałaś się z lekarzem, że jednak mleko nawadnia? Czy olałaś?

Co do fotelika, to my ta rączkę przeważnie opieramy o siedzenie, bo dodatkowo działa antyrotacyjnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc nie ma na czym zaczepić tych osłonek od fotelika.
wiesz co, sprawdź sobie w instrukcji fotelika, bo jednak w większości fotelików rączka ma być podniesiona dla bezpieczeństwa.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

właśnie sobie uświadomiłam,że dokładnie rok temu dostałam ostatnią @ i płakałam wieczorem mojemu mężowi,że się nie udało (a to był pierwszy miesiąc starań) i że pewnie będziemy się starać miesiącami
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:55   #2727
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
tragedia, w pediatrycznym a wiedza zerowa...







mnie w sobotę tak teściowa z jej kuzynką napadły,że mam dopajać







wiesz co, sprawdź sobie w instrukcji fotelika, bo jednak w większości fotelików rączka ma być podniesiona dla bezpieczeństwa.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

właśnie sobie uświadomiłam,że dokładnie rok temu dostałam ostatnią @ i płakałam wieczorem mojemu mężowi,że się nie udało (a to był pierwszy miesiąc starań) i że pewnie będziemy się starać miesiącami
Babo ! Przypomniałaś mi, że i ja rok temu dokładnie o tej porze płakałam, że nie wyszło po 2 tygodniach starań, haha. Bardzo dojrzałe.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:21   #2728
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Jakie macie warunki w szpitalu? Idzie przeżyć?

Piłuje rutynę od dawna, nie ważne że kąpiel o 19-19:30 a zasypiał o 1 w nocy, stwierdziłam że kiedyś skuma. Zasłaniam wszędzie rolety i zasłony chwilę przed, mam czerwoną lampkę w sypialni aby zwykłych nocnych nie odpalać ( podobno czerwony pomaga zasnąć) , przed kąpielą robię mu masaż shantala, mówię cicho itp. zasypia od dwóch tygodni między 20:40 a 22:50. Liczę, że to kiedyś też się poprawi. Niestety muszę go nosić wieczorem bo marudzi, czasami tylko zaśnie w łóżeczku po godzinnym składaniu smoczka i marudzeniu.

Sq ile waży Helka?


Chyba się nie chwaliłam 7 września mamy pierwsze zajęcia na basenie
A. Dziękuję są ok mam. Składane łóżko z sensownym materacem. Łazienka na 2 sale, kuchnia, zabawki

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
tragedia, w pediatrycznym a wiedza zerowa...



mnie w sobotę tak teściowa z jej kuzynką napadły,że mam dopajać



wiesz co, sprawdź sobie w instrukcji fotelika, bo jednak w większości fotelików rączka ma być podniesiona dla bezpieczeństwa.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

właśnie sobie uświadomiłam,że dokładnie rok temu dostałam ostatnią @ i płakałam wieczorem mojemu mężowi,że się nie udało (a to był pierwszy miesiąc starań) i że pewnie będziemy się starać miesiącami
Mnie ominelo świętowanie dnia w którym Hela powstała


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:39   #2729
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Z tym dopajaniem to u mnie teściowa wiecznie ględzi. Co upały to się pyta czy dopajam. A tak to po maściach i lekach u mojego małego atopika skórka co raz lepsza. W ogóle mam mega humor bo zrobiłam dziś hybrydy, a jutro idę na zabieg na twarz. Prawdziwe wakacje.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:46   #2730
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
A. Dziękuję są ok mam. Składane łóżko z sensownym materacem. Łazienka na 2 sale, kuchnia, zabawki



Mnie ominelo świętowanie dnia w którym Hela powstała


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ile waży Helka? Nie zauważyłaś chyba mojego pytania, chyba, że to tajemnica jak u kobiet w naszym wieku
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.