Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 18:21   #4861
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Opis będzie straszny: na wysypkę to niekoniecznie wygląda , ale skóra jest mega wysuszona, zaczęła się łuszczyć aż do krwi i boli , do tej pory problemów z rumiankiem nie miałam, po za tym ten płyn był opisywany przez dziewczyny na wizażu jako łagodny. I naprawdę nie wiem co jest? Może faktycznie zanieczyszczona partia kosmetyku? Albo nie wiem co?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:25   #4862
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Opis będzie straszny: na wysypkę to niekoniecznie wygląda , ale skóra jest mega wysuszona, zaczęła się łuszczyć aż do krwi i boli , do tej pory problemów z rumiankiem nie miałam, po za tym ten płyn był opisywany przez dziewczyny na wizażu jako łagodny. I naprawdę nie wiem co jest? Może faktycznie zanieczyszczona partia kosmetyku? Albo nie wiem co?
oj, bidulko... cholera wie, co moglo spowodowac az tak silna reakcje, ale wyglada to dosc jednoznacznie. ewentualnie moglabys sprobowac na skorze przedramienia tym zelem sie "potrzec", na drugiej rece czyms innym. i zobaczyc, co rece na to powiedza. cholera wie, czy partia zanieczyszczona, czy jednak kombinacja skladnikow akurat tak na ciebie dziala, czy moze w tych upalach jakies swinstwo sie w butelce rozmnozylo...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 17:19   #4863
Mooshca
Raczkowanie
 
Avatar Mooshca
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 76
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

PRIMER FRESH START MEDIUM LAURESS
Calcium Carbonate
Mica
Silica
Boron Nitride
Calcium Silicate
Titanium Dioxide
Iron Oxides

PRIMER JUMP START MEDIUM LAURESS
Mica
Kaolin
Calcium Carbonate
Zinc Oxide
Calcium Silicate
Iron Oxides

PRIMER KICK START MEDIUM LAURESS
Mica
Silk Powder
Lauroyl Lysine
Iron Oxides

który lepiej utrzyma makijaż w ciągu dnia, będzie matował ale nie wysuszy?
Mooshca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 18:30   #4864
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Mooshca Pokaż wiadomość
PRIMER FRESH START MEDIUM LAURESS
Calcium Carbonate
Mica
Silica
Boron Nitride
Calcium Silicate
Titanium Dioxide
Iron Oxides

PRIMER JUMP START MEDIUM LAURESS
Mica
Kaolin
Calcium Carbonate
Zinc Oxide
Calcium Silicate
Iron Oxides

PRIMER KICK START MEDIUM LAURESS
Mica
Silk Powder
Lauroyl Lysine
Iron Oxides

który lepiej utrzyma makijaż w ciągu dnia, będzie matował ale nie wysuszy?
Drugi będzie najbardziej matujący,ale czy z biegiem czasu nie przesuszy,to już nie mogę ręczyć.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 19:30   #4865
miki67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poszukuję podkładu niezapychającego, z uwagi na liczne, zamknięte zaskórniki na mojej twarzy i leczenie dermatologiczne trądziku.
Czy ten produkt mnie nie zapcha? Proszę o analizę (mam nadzieję, że nikt nie zgłaszał tego produktu, zaznaczam, że przeglądnęłam spis zanalizowanych kosmetyków)

Astor, Perfect Stay Makeup 24H Multi

Skład: Aqua/Water/Eau, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Talc, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Sodium Pca, Silica Silylate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Amodimethicone, Propylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Triethoxycaprylylsilane, Parfum/Fragrance, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Propylene Carbonate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-4, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Potassium Ferment, Saccharomyces Manganese Ferment, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Sodium Sulfate, Alpha-Isomethyl Ionone, Bht, Citronellol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Sorbic Acid, [May Contain/Peut Contenir/+/-: Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci77499)]. (08.01.2012)

Edytowane przez miki67
Czas edycji: 2012-08-28 o 14:33
miki67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 23:01   #4866
xRaissa
Raczkowanie
 
Avatar xRaissa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do xRaissa
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Soraya - krem dotleniający
Będzie nadawał się do skóry mieszanej z skłonnościami do trądziku?
Zależy mi by niezapychał

Skład: Aqua, Decyl Oleate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Cetearyl Isononanoate, Propylene Glycol, Squalane, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Alge Extract, PEG-8, Hemolymph Extract, Allantoin, Dimethicone, Tocopheryl, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Parfum
__________________
włosy: 76 cm , olejowanie i sporadyczne laminowanie od 10.12.2012 r
waga: 55 kg przy 172 cm : utrzymać wagę i kształtować!
xRaissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 15:50   #4867
oggy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Ciemnogród
Wiadomości: 36
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A moje?
oggy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 19:09   #4868
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez oggy Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę nowego składu kremu Iwostin Purritin, producent zmienił skład (i oczywiście przy okazji z 75 ml zrobiło się 40:/). Skład zapożyczyłam z bloga z recenzjami, więc jest troszke rozpisany. Żeby było łatwiej zadam konkretne pytania:
- jak krem ma się do cery mieszanej ze skłonnością do wysypy zaskórników w strefie T?
- czy jest lepszy od poprzedniego czy tradycyjnie namieszali?

Iwostin Purritin krem na noc:

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Isohexadecane (emolient tzw. suchy), Glyceryl stearate (emolient tzw. tłusty w czystej formie może być komedogenny), PEG-100 stearate (emulgator), Aluminium Starch Octenylsuccinate (regulator lepkości, substancja absorbcyjna, subst. ochronna), Dicaprylyl Carbonate (emolient), decyl cocoate (lipofilowe połączenie kwasów tłuszczowych z kokosa i alkoholu tłuszczowego), Glycerin, Cetearyl Alkohol (emulgator, emolient, regulator lepkości, stabilizator), Pentaerythrityl Distearate (emulgator), Propylene Glycol (rozpuszczalnik), Hydroxypropyl Starch Phosphate (emulgator), Mirystyl Mirystate (emulgator), Polyacrylate-13 (absorbent), Polyisobutene (emolient), Polysorbate-20 (emulgator, stabilizator), Butylene Glycol (rozpuszczalnik), Enantia Chlorantha Bark Extract, Oleanolic Acid (wykazuje własności przeciwzapalne i antymikrobowe, ogranicza wydzielanie łoju), Allantoin, Zinc PCA, Lactic Acid, Glycolic Acid (stymulowanie nowego wzrostu skóry i kolagenu), Citric Acid (przeciwutleniacz), Malic Acid (wspomaga działanie innych kwasów), Salicylic Acid, Lactobionic Acid, Triethanoloamine (emulgator, regulator pH), Hexamidine Diisethionate (działanie bakteriobójcze), Sodium Benzoate (konserwant), Parfum, Disodium EDTA (regulator pH, chelator), Xanthan Gum (zagęstnik), PEG-8 (niejonowa substancja powierzchniowo czynna), Tocopherol (poch. wit. A), Ascorbyl Palmitate (antyoksydant), Ascorbic Acid (antyoksydant).


przy okazji proszę o porównanie z tym kremikiem

Tołpa Sebio krem na noc
http://smieti.blogspot.com/2012/05/t...acy-tonik.html


z góry dziękuję
wybacz ale nie potrafię ocenić tych kremów pod względem zapychania. to taka loteria, bo każdej skórze co innego będzie służyło. komedogenność całego produktu będzie zależała od kombinacji składników, a to dla mnie już zbyt duża filozofia. trzeba wypróbować na własnej skórze
jak bym miała wybrać z tych dwóch kremów, to bym chyba wolała się nie smarować wcale ale ja trochę szurnięta na tym punkcie i w pierwszym kremie troszkę mi się nie podoba przekombinowanie, baza kremu wydaje się niezbyt lekka. ale fajne kwasy są, nie ma za to parabenów. w sumie możnaby spróbować.
drugi krem mi się nie podoba - w sumie prosty skład, to na plus, ale niby ma mieć kwas salicylowy, a ja go tam nie widzę... też nie wydaje mi się, żeby był jakiś lekki. i konserwowany całą mieszanką... ble (jak dla mnie )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 15:25   #4869
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej dziewczyny. Od kilku dni napaliłam się na pewien krem do mycia twarzy, niestety w sieci jest tylko jedna blogowa recenzja więc może wy mi pomożecie brać go czy nie. Mam cerę bardzo kłopotliwą, ocm a teraz aleppo przestało na mnie już działać, więc szukam

oto delikwent:
Alva RHASSOUL Mineralny krem myjący

skład:Aqua, Morrocan Lava Clay, Aloe Barbadensis, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Water, Phenethyl Alcohol, Citrus Bergamia Oil, Cymbopogon Winterianus Oil, Lavandula Hydrida Oil, Melaleuca Alternifolia Oil, Canaga Odorata Oil, Rosmarinus Officinalis Oil, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Limonene, Linalool, Geraniol, Citronellol


nie wiem czy jest on naturalny tylko z nazwy? jeśli nie to drugi w kolejce stoi groźny LPR effaclar
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 19:09   #4870
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. Od kilku dni napaliłam się na pewien krem do mycia twarzy, niestety w sieci jest tylko jedna blogowa recenzja więc może wy mi pomożecie brać go czy nie. Mam cerę bardzo kłopotliwą, ocm a teraz aleppo przestało na mnie już działać, więc szukam

oto delikwent:
Alva RHASSOUL Mineralny krem myjący

skład:Aqua, Morrocan Lava Clay, Aloe Barbadensis, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Water, Phenethyl Alcohol, Citrus Bergamia Oil, Cymbopogon Winterianus Oil, Lavandula Hydrida Oil, Melaleuca Alternifolia Oil, Canaga Odorata Oil, Rosmarinus Officinalis Oil, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Limonene, Linalool, Geraniol, Citronellol

nie wiem czy jest on naturalny tylko z nazwy? jeśli nie to drugi w kolejce stoi groźny LPR effaclar
co to znaczy, że ocm i aleppo przestały działać? znaczy się nie myją??? czy oczekujesz, że po umyciu zniknie ci trądzik/zaskórniki itp.? nie oczekuj cudów, samo myjadło nie rozwiąże problemu. ale może pomóc w walce o lepszy wygląd skóry.
to myjadło jest naturalne, czyści za pomocą glinki. sama miałam i na pewno kupię ponownie ten krem zostawiał skórę czystą, taką jakby "domineralizowaną", sama nie wiem jak to nazwać. i nie było uczucia ściągnięcia, można było zostawić go na dłużej na twarzy jako maseczkę, peeling
jeśli chcesz powalczyć konkretniej, to boski jest również spray aktywny z tej samej serii aloes łagodzi i delikatnie nawilża, a dodatek składników antybakteryjnych jak np. olejek z drzewa herbacianego, ładnie podleczają krosty. no i nie ma obaw o zapchanie. tylko na większość par działa pośrednio antykoncepcyjnie - małż ode mnie ucieka, jak się alvą psiknę na noc
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:08   #4871
varsovie
Przyczajenie
 
Avatar varsovie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 17
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez varsovie Pokaż wiadomość
Witam Bardzo bym prosiła o analizę tych kosmetyków pod kątem zapychania, matowienia skóry i negatywnego działania na cerę trądzikową

Sensique, Matt Finish Foundation (Podkład matujący)
Skład: Aqua, Mineral Oil, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Glycerin, Stearic Acid, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Mica, PVP, Talc, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Isopropyl Myristate, Allantoin, Triethanolamine, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, [+ /-] Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, CI 77499, CI 12085, CI 15985:1, CI 45430:1]

Bourjois, Tonique Vitaminé (Tonik witaminowy)
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Phenoxyethanol, Tetrasodium EDTA, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Ascorbyl Tetraisopalmitate, PPG-8-Ceteth-20, Butylene Glycol, PPG-4-Ceteth-20, CI 15985 (Yellow 6), CI 14700 (Red 4) 08BSV006-3

Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Peeling enzymatyczny z minerałami morskimi i enzymem z papai
Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Glycerin, Sodium Chloride, Papain, Sodium Carbomer, Dimethicone, Xantan Gum, Aloe Barbadensis, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Sea Salt, Allantoin, Carbomer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
Ponawiam prośbę
varsovie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 01:52   #4872
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rossmann, Babydream, Wundschutzcreme Extrasensitive (Krem przeciwko odparzeniom)

Skład: Aqua, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Diisostearoyl-3 Dimer Dilinoleate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Panthenol, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate.


Ten krem raczej nie powinien zapchać, prawda? Czy się mylę? Ale czy nakładany codziennie pod makijaż (fajnie matuje) nie wysuszy? Mam cerę tłustą, odwodnioną maściami na trądzik.
Bardzo proszę o poradę
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 12:53   #4873
welmas
Raczkowanie
 
Avatar welmas
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 273
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Himalaya Herbals Dental Cream with Natural Fluoride


Skład: aqua, glycerin, silica, hydrated silica, sodium lauryl sulfate, titanium dioxide, fragrance, xanthan gum, saccharin, menthol, punica granatum extract, calcium fluoride, sodium benzoate, sodium sulphite, zanthoxylum alatum extract, acacia arabica bark extract, embelia ribes fruit extract, melia azadirachta leaf extract, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, thymol, terminalia chebula fruit extract, terminalia bellerica fruit extract, phyllanthus emblica fruit extract

Edytowane przez welmas
Czas edycji: 2012-08-31 o 20:12 Powód: wcześniej podałam nieaktualny już skład...
welmas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 18:52   #4874
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
co to znaczy, że ocm i aleppo przestały działać? znaczy się nie myją??? czy oczekujesz, że po umyciu zniknie ci trądzik/zaskórniki itp.? nie oczekuj cudów, samo myjadło nie rozwiąże problemu. ale może pomóc w walce o lepszy wygląd skóry.
to myjadło jest naturalne, czyści za pomocą glinki. sama miałam i na pewno kupię ponownie ten krem zostawiał skórę czystą, taką jakby "domineralizowaną", sama nie wiem jak to nazwać. i nie było uczucia ściągnięcia, można było zostawić go na dłużej na twarzy jako maseczkę, peeling
jeśli chcesz powalczyć konkretniej, to boski jest również spray aktywny z tej samej serii aloes łagodzi i delikatnie nawilża, a dodatek składników antybakteryjnych jak np. olejek z drzewa herbacianego, ładnie podleczają krosty. no i nie ma obaw o zapchanie. tylko na większość par działa pośrednio antykoncepcyjnie - małż ode mnie ucieka, jak się alvą psiknę na noc
no niestety ale z ocm dałam sobie spokój latem bo przez te upały miałam wrażenie ciągle tłustej brudnej klejacej skóry, a mydełko na początku rewelacyjne, skóra aż piszczała teraz po umyciu czerwona wysuszona, tak źle tak niedobrze. mam zapas olejów i pół kostki mydła więc wrócę do nich niebawem na zimę. nie mam trądziku tylko strasznie mi się skóra zanieczyszcza i wyciskam nagminnie a potem...
ps.
dziękuję za odpowiedź
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 16:06   #4875
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Nie znam się kompletnie na składach, a chciałabym przede wszystkim wiedzieć, czy ta baza jest silikonowa (nie znalazłam nigdzie informacji) i ewentualnie na którym miejscu są silikony. I ogólnie, czy nie będzie przesuszała i czy będzie matowiła...


Revlon Photoready Color Correcting Primer (Korygująca baza pod makijaż)

Skład: Dimethicone, Isododecane, Aqua (Water), Trisiloxane, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, Isodecyl Neopentanoate, C13-16 Isoparaffin, Silica Silylate, C10-13 Isoparaffin, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Bis-Isobutyl PPG-20 Crosspolymer, Silica, Tocopherol, Glycerin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Calcium Aluminum Borosilicate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxythanol, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol. May Contain: Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Ultramarines (CI 77007).
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 18:03   #4876
Ktosia:-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do Ktosia:-)
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Eva sun, balsam do opalania dla dzieci powyżej 6 miesiąca
Aqua, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid Titanium Dioxide/Silica , Butyl Methoxydibenzoylmethane,p olysilicone- 15, Carapa Guaianensis Oil, Glycerin, C-12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides , Polybutene, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol/Methylparaben/ Ethylparaben / Isobutylbaraben/ Propylparaben/ /Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Polyglycyceryl-2,dipolyhydroxystearate,Acr ylates/C 10-30Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum , Xanthan Gum, CI 16255
Czy składniki wskazują na zapychanie ?
__________________
Emilia
Ktosia:-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 07:37   #4877
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
Witam Nie znam się kompletnie na składach, a chciałabym przede wszystkim wiedzieć, czy ta baza jest silikonowa (nie znalazłam nigdzie informacji) i ewentualnie na którym miejscu są silikony. I ogólnie, czy nie będzie przesuszała i czy będzie matowiła...


Revlon Photoready Color Correcting Primer (Korygująca baza pod makijaż)

Skład: Dimethicone, Isododecane, Aqua (Water), Trisiloxane, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, Isodecyl Neopentanoate, C13-16 Isoparaffin, Silica Silylate, C10-13 Isoparaffin, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Bis-Isobutyl PPG-20 Crosspolymer, Silica, Tocopherol, Glycerin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Calcium Aluminum Borosilicate, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxythanol, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol. May Contain: Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Ultramarines (CI 77007).
jest baaaardzo silikonowa, już na pierwszym miejscu jest silikon. i potem jeszcze kilka innych. czy będzie wysuszać to nie wiem, chyba zależy od cery... właściwości nawilżających to ta baza w każdym razie nie ma, ale też chyba nie ma mieć w razie wu możesz sobie zapodać jakieś serum pod to. z matowaniem też zależy od cery. wydaje mi się, że powinna dawać matowy efekt (a czy się on utrzyma, to już różnie bywa... na normalnej cerze powinno się to udać, u mnie takie "maski" po godzinie spływają razem z makijażem). baza powinna też bardzo wygładzić - jak to po silikonach.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ktosia:-) Pokaż wiadomość
Eva sun, balsam do opalania dla dzieci powyżej 6 miesiąca
Aqua, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid Titanium Dioxide/Silica , Butyl Methoxydibenzoylmethane,p olysilicone- 15, Carapa Guaianensis Oil, Glycerin, C-12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides , Polybutene, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol/Methylparaben/ Ethylparaben / Isobutylbaraben/ Propylparaben/ /Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Polyglycyceryl-2,dipolyhydroxystearate,Acr ylates/C 10-30Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum , Xanthan Gum, CI 16255
Czy składniki wskazują na zapychanie ?
z zapychaniem jest taka loteria, że jak nie spróbujesz na własnej skórze, to się nie dowiesz. a filtry są dość tłuste i obklejające, więc ryzyko zawsze jest... zależy od "kompozycji" z resztą składników i indywidualnych predyspozycji. najbezpieczniej jest próbować z filtrami do cery tłustej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 11:16   #4878
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jest baaaardzo silikonowa, już na pierwszym miejscu jest silikon. i potem jeszcze kilka innych. czy będzie wysuszać to nie wiem, chyba zależy od cery... właściwości nawilżających to ta baza w każdym razie nie ma, ale też chyba nie ma mieć w razie wu możesz sobie zapodać jakieś serum pod to. z matowaniem też zależy od cery. wydaje mi się, że powinna dawać matowy efekt (a czy się on utrzyma, to już różnie bywa... na normalnej cerze powinno się to udać, u mnie takie "maski" po godzinie spływają razem z makijażem). baza powinna też bardzo wygładzić - jak to po silikonach.
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 08:28   #4879
oggy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Ciemnogród
Wiadomości: 36
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

La Roche Posay Hydreane bb

Aqua (Water), C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Isohexadecane, Octocrylene, Isodecyl Nepentanoate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Terephthalidene Dicamphor Sulfonic Acid, Drometrizole Trisiloxane, Potassium Cetyl Phosphate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Zea Mays Oil/Corn Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil/Apricot Kernel Oil, Passiflora Edulis Oil/Passiflora Edulis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Argilla/Magnesium Aluminium Silicate, Palmitic Acid, Silica, Banzyl Benzoate, Caprylyl Glycol, Parfum/Fragrance, Acrylates/C10-30 Alcyl Acrylate Crosspolymer, Acrylates Copolymer, Disodium EDTA, Cetyl Alcohol, BHT, Oryza Sativa Bran Oil/Rice Bran Oil [+-May contain: CI77891/Titanium Dioxide, CI77491, CI77492, CI77499/Iron Oxides, Mica]



I moje pytanie, jak ma się on do cery tłustej ze skłonnością do zapychania i niespodzianek
oggy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 08:07   #4880
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Organic Therapy- ściągające pory serum do twarzy - dla cery tłustej i mieszanej z organicznym olejem manuki

Składniki INCI: Aqua with infusions of: Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Organic Leptospermum Scoparium Oil, Organic Melaleuea Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Organic Crithmum Maritimum Extract, Glicerin, Zinc PCA, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Xantan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan), Phospholipids, Salicylic Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potasium Sorbate, Citric Acid.

Czy skład rzeczywiście jest odpowiedni dla tłustej cery, skłonnej do zapychania?

I jeszcze to
BAJKAŁ: SERUM DO TWARZY DLA CERY TŁUSTEJ. BEZ PARABENÓW. 30ml


Skład: Aqua with infusions of: Organic Salvia Officinalis Extract, Anemone Ranunculoides Extract, Ribes Alba Seed Oil, Organic Thymus Vulgaris Extract, Organic Camellia Sinensis Extract; Dicaprylyl Ether, Glycerin, Poliglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Allantoin, Panthenol, Xantan Gum, Arctium Lappa Extract, Glycolic Acid, Zinc PCA, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid.
__________________
http://www.pmiska.pl/

Edytowane przez lotta_983
Czas edycji: 2012-09-02 o 08:38
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 09:14   #4881
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Organic Therapy- ściągające pory serum do twarzy - dla cery tłustej i mieszanej z organicznym olejem manuki

Składniki INCI: Aqua with infusions of: Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Organic Leptospermum Scoparium Oil, Organic Melaleuea Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Organic Crithmum Maritimum Extract, Glicerin, Zinc PCA, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Xantan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan), Phospholipids, Salicylic Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potasium Sorbate, Citric Acid.

Czy skład rzeczywiście jest odpowiedni dla tłustej cery, skłonnej do zapychania?

I jeszcze to
BAJKAŁ: SERUM DO TWARZY DLA CERY TŁUSTEJ. BEZ PARABENÓW. 30ml


Skład: Aqua with infusions of: Organic Salvia Officinalis Extract, Anemone Ranunculoides Extract, Ribes Alba Seed Oil, Organic Thymus Vulgaris Extract, Organic Camellia Sinensis Extract; Dicaprylyl Ether, Glycerin, Poliglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Allantoin, Panthenol, Xantan Gum, Arctium Lappa Extract, Glycolic Acid, Zinc PCA, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid.
oba się nadają do tłustej cery, mają dużo ciekawych ekstraktów i kwasy. ile ich jest, nie wiadomo, ale wydaje mi się, że raczej w niewielkiej ilości, czyli bardziej dla celów pielęgnacyjnych niż do typowego złuszczania.
który lepszy to już trzeba sprawdzić na własnej skórze
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:36   #4882
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej. Pomozecie w rozszyfrowaniu? Mam tutaj sklad:

Skład: Aqua, Petrolatum, Zinc Oxide, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Sorbitan Sesquioleate, Decyl Oleate, Chamomilla Recutita (and) Paraffinum Liquidum, Potentilla Tormentilla, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Lactic Acid, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol.

Jest to masc punktowa Linoderm Acne z Ziołoleku. Ma dobre opinie, jednak nie podoba mi sie troche sklad- Paraffinum Liquidum i wazelina.
Mimo ze to produkt punktowy moze zapchac? I co to znaczy Chamomilla Recutita (and) Paraffinum Liquidum (chodzi mi to ze te dwa skladniki sa polaczone ). Dobrym pomyslem byloby polaczenie acnedermu na noc i tego punktowo na dzien?

__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:11   #4883
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Konna Pokaż wiadomość
Hej. Pomozecie w rozszyfrowaniu? Mam tutaj sklad:

Skład: Aqua, Petrolatum, Zinc Oxide, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Sorbitan Sesquioleate, Decyl Oleate, Chamomilla Recutita (and) Paraffinum Liquidum, Potentilla Tormentilla, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Lactic Acid, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol.

Jest to masc punktowa Linoderm Acne z Ziołoleku. Ma dobre opinie, jednak nie podoba mi sie troche sklad- Paraffinum Liquidum i wazelina.
Mimo ze to produkt punktowy moze zapchac? I co to znaczy Chamomilla Recutita (and) Paraffinum Liquidum (chodzi mi to ze te dwa skladniki sa polaczone ). Dobrym pomyslem byloby polaczenie acnedermu na noc i tego punktowo na dzien?
to połączenie składników oznacza, że użyto gotowej mieszanki parafiny z rumiankiem. nie wiadomo ile jest rumianku, ale łącznie z parafiną, czyli tej mieszanki, było tyle, żeby wylądować na tym miejscu w składzie.
czy to coś punktowo może zapchać - nie wiem... też zależy od skóry. i pewnie od pryszcza niektórych parafina nie zapycha wcale. ale prócz tej parafiny również nie podoba mi się mieszanka konserwantów
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:26   #4884
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzieki za odpowiedz . A co powiesz o tym skladniku na drugim miejscu- o Petrolatum? Potencjalny zapychacz? Gdzies na necie czytalam, ze nie jest komedogenny, ale czytalam tez opinie ze jest. Znasz moze jakis dobry preparat punktowy na wypryski? Szukam czegos na zmiane z Acnefanem. Myslalam o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11445,floslek-ideal-skin-anti-acne-antybakteryjny-zel-punktowy.html
ale ma w skladzie triclosan : / a boje sie troche stosowac, bo sie zle naczytalam o tym skladniku.
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:59   #4885
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Konna Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz . A co powiesz o tym skladniku na drugim miejscu- o Petrolatum? Potencjalny zapychacz? Gdzies na necie czytalam, ze nie jest komedogenny, ale czytalam tez opinie ze jest. Znasz moze jakis dobry preparat punktowy na wypryski? Szukam czegos na zmiane z Acnefanem. Myslalam o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11445,floslek-ideal-skin-anti-acne-antybakteryjny-zel-punktowy.html
ale ma w skladzie triclosan : / a boje sie troche stosowac, bo sie zle naczytalam o tym skladniku.
ja wszystko z petrolatum, parafiną, wazeliną czy olejem mineralnym itp w składzie odkładam spowrotem na półkę nawet nie chce mi się reszty składu oglądać. ale jestem dość rygorystyczna. jak dla mnie to jest tania baza, a sama w sobie żadnych właściwości pielęgnacyjnych nie ma. mam skórę tłustą, wówczas lepiej uważać na tego typu składniki - jeśli jest go gdzieś zbyt dużo, to kosmetyk może stworzyć na skórze powłokę nieprzepuszczającą powietrza, w sumie niczego nie przepuszczającą i co się wtedy dzieje... skóra nie oddycha, dusi się, pory mogą się zaczopować...
wolę jak bazą są składniki, które same też dobrze się spisują na mojej skórze. jeśli lubię na przykład aloes czy olej jojoba, to kosmetyki z taką bazą, a podprawione jakimiś składnikami aktywnymi jescze, będą tym bardziej fajne
co do triclosanu to nie wiem, co czytałaś... (ale poza tym to skład dość okej i kto wie - może akurat by się w roli punktowca sprawdził?). ja aż tak się nie znam, a informacje w necie są często sprzeczne. i dla świętego spokoju wolę zrezygnować, szczególnie jak mam zastępnika bez podejrzanych składników. punktowo stosuję smarowidło firmy alva z serii rhassoul. i co którąś noc też z tej serii spray aktywny na całą twarz. sama natura, ale dość konkretne olejki (=śmierdziel ) i po prostu działa
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 07:06   #4886
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie dziewczyny, mysle, ze to odpowiednie miejsce, zeby zadac pytanie co do mycia twarzy.

Mam taki produkt:

Dr Greve Sensitive.

Krem do mycia, bez mydla, ph5.5
do suchej skory, z naturalnymi skladnikami.

sklad: Aqua, Cocamidopropyl Betaine,Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Glycerin, Lauric Acid, Cocamide MEA, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Petrolatum, Avena Sativa Kernel Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lanolin Alcohol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Parfum.

link do produktu: http://www.plusstid.no/Produkter/Skj...sitiv-Dusjkrem

Czy jest on dosc delikatny, zeby myc nim twarz?

Z gory dziekuje za odpowiedz
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 13:37   #4887
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja wszystko z petrolatum, parafiną, wazeliną czy olejem mineralnym itp w składzie odkładam spowrotem na półkę nawet nie chce mi się reszty składu oglądać. ale jestem dość rygorystyczna. jak dla mnie to jest tania baza, a sama w sobie żadnych właściwości pielęgnacyjnych nie ma. mam skórę tłustą, wówczas lepiej uważać na tego typu składniki - jeśli jest go gdzieś zbyt dużo, to kosmetyk może stworzyć na skórze powłokę nieprzepuszczającą powietrza, w sumie niczego nie przepuszczającą i co się wtedy dzieje... skóra nie oddycha, dusi się, pory mogą się zaczopować...
wolę jak bazą są składniki, które same też dobrze się spisują na mojej skórze. jeśli lubię na przykład aloes czy olej jojoba, to kosmetyki z taką bazą, a podprawione jakimiś składnikami aktywnymi jescze, będą tym bardziej fajne
co do triclosanu to nie wiem, co czytałaś... (ale poza tym to skład dość okej i kto wie - może akurat by się w roli punktowca sprawdził?). ja aż tak się nie znam, a informacje w necie są często sprzeczne. i dla świętego spokoju wolę zrezygnować, szczególnie jak mam zastępnika bez podejrzanych składników. punktowo stosuję smarowidło firmy alva z serii rhassoul. i co którąś noc też z tej serii spray aktywny na całą twarz. sama natura, ale dość konkretne olejki (=śmierdziel ) i po prostu działa

Teraz tez sie zaczne bardziej zastanawiac nad skaldnikami. Choc zawsze sie staralam wybierac te odpowiednie do mojej cery . A co triclosanu- nie chce stosowac, bo moze on byc przyczyna udopornienia sie bakterii itp itd i nie mozna dlugo stosowac. Kupilam slawna paste cynkowa : D.
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 10:46   #4888
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Flos Lek - Żel ze świetlikiem lekarskim do powiem i pod oczy
( w KWC jest tylko stara wersja tego żelu i to z innym składem (Skład: Aqua, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Panthenol, Euphrasia Officinalis Herb Extract, Ethoxydiglycol, Chamomilla Recutica (Matricaria) Flower Extract, Glucose (and) Bisabol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Carbomer, Triethanolamine, Imidiazolidinyl Urea, Methylparaben ) ale dziś kupiłam właśnie ten, którego skład przepisałam poniżej z opakowania).

Skład: Aqua, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Euphrasia Officinalis Extract, Butylene Glycol, Chamomilla Recutica Flower Extract, Bisabolol, Glucose Salvia Officinalis Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Decylene Glycol.

Co sądzicie o składzie? Można się spodziewać jakiegoś pozytywnego działania?


BIO2YOU - Organiczny krem odżywczy z rokitnikiem i pantenolem

Skład: Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Argania Spinosa Oil*, Cetyl Ethylhexanoate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sodium Stearoyl Lactylate, Hippophae Rhamnoides Oil*, Avena Sativa Extract*, Malva Sylvestris Extract*, Butyrospermum Parkii Butter*, Allantoin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Lonicera Caprifolium Extract, Lonicera Japonica Extract, Citrus Nobilis Oil, Citrus Aurantium Bergamia Oil, Xanthan Gum, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Dehydroacetate, Limonene, Linalool.




To samo pytanie, wygląda na dobry krem? I czy może zapychać?
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 10:49   #4889
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, niedawno dostałam śliczne mydełko glicerynowe ręcznie robione ale nie wiem czy jest to tylko pachnąca ozdoba czy mydło do mycia?
skład:
aqua, propylene glycol, sodium stearate, glycerin, sucrose, sodium laurate, sorbitol, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, sodium chloride, stearic acid, pentasodium pentetate, tetrasodium editronate, Cl 42080, Cl16255, parfum

z góry dziękuje
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 12:29   #4890
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
Hej, niedawno dostałam śliczne mydełko glicerynowe ręcznie robione ale nie wiem czy jest to tylko pachnąca ozdoba czy mydło do mycia?
skład:
aqua, propylene glycol, sodium stearate, glycerin, sucrose, sodium laurate, sorbitol, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, sodium chloride, stearic acid, pentasodium pentetate, tetrasodium editronate, Cl 42080, Cl16255, parfum

z góry dziękuje
bez gwarancji, ale jest tu i mydło i detergenty, więc spokojnie, będzie myło...

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie dziewczyny, mysle, ze to odpowiednie miejsce, zeby zadac pytanie co do mycia twarzy.

Mam taki produkt:

Dr Greve Sensitive.

Krem do mycia, bez mydla, ph5.5
do suchej skory, z naturalnymi skladnikami.

sklad: Aqua, Cocamidopropyl Betaine,Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Glycerin, Lauric Acid, Cocamide MEA, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Petrolatum, Avena Sativa Kernel Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lanolin Alcohol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Parfum.

link do produktu: http://www.plusstid.no/Produkter/Skj...sitiv-Dusjkrem

Czy jest on dosc delikatny, zeby myc nim twarz?

Z gory dziekuje za odpowiedz
problem z tym myjadłem leży w detergentach. SLES moim zdaniem nie ma prawa tam być. jego efekt mocno czyszczący jest wprawdzie łagodzony gliceryną i olejami, które są naturalne, ale jest tam też pełno składników, które w kosmetykach naturalnych są zakazane. to nie musi być dyskwalifikujące, ale chciałam to zaznaczyć, bo pisałaś, że "z naturalnymi składnikami", więc pewnie producent tym się chwali. każdy może takim hasłem rzucić, bo zawsze kapkę oleju roślinnego można gdzieś wcisnąć, a i sama woda jest przecież składnikiem naturalnym
ogólnie wydaje mi się, że do suchej skóry twarzy można znaleźć całą masę lepszych i naprawdę łagodnych myjadeł
Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Flos Lek - Żel ze świetlikiem lekarskim do powiem i pod oczy
( w KWC jest tylko stara wersja tego żelu i to z innym składem (Skład: Aqua, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Panthenol, Euphrasia Officinalis Herb Extract, Ethoxydiglycol, Chamomilla Recutica (Matricaria) Flower Extract, Glucose (and) Bisabol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Carbomer, Triethanolamine, Imidiazolidinyl Urea, Methylparaben ) ale dziś kupiłam właśnie ten, którego skład przepisałam poniżej z opakowania).

Skład: Aqua, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Euphrasia Officinalis Extract, Butylene Glycol, Chamomilla Recutica Flower Extract, Bisabolol, Glucose Salvia Officinalis Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Decylene Glycol.

Co sądzicie o składzie? Można się spodziewać jakiegoś pozytywnego działania?

BIO2YOU - Organiczny krem odżywczy z rokitnikiem i pantenolem

Skład: Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Argania Spinosa Oil*, Cetyl Ethylhexanoate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sodium Stearoyl Lactylate, Hippophae Rhamnoides Oil*, Avena Sativa Extract*, Malva Sylvestris Extract*, Butyrospermum Parkii Butter*, Allantoin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Lonicera Caprifolium Extract, Lonicera Japonica Extract, Citrus Nobilis Oil, Citrus Aurantium Bergamia Oil, Xanthan Gum, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Dehydroacetate, Limonene, Linalool.

To samo pytanie, wygląda na dobry krem? I czy może zapychać?
skład kremu pod oczy moim skromnym zdaniem lepszy niż z KWC, wywalili brzydkie konserwanty, które gdzie jak gdzie, ale w okolicy oka mi by przeszkadzały. a ekstrakty takie same krem powinien nawilżać, a roślinki co dodaktowo sprawią to już się okaże.
krem z rokitnikiem wygląda dobrze, będzie faktycznie odżywczy, ale i nawilżać powinien dobrze. niestety z zapychaniem to loteria - jeśli jednak masz cerę skłonną do tego, to po prostu krem nakładaj nie codziennie, najpierw spróbuj go "wyczuć"
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.