Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 11:43   #4951
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d357993fb563d96255a580a 524765665475ea94f_5ff3ac0 237767;37374259]

Pytanie - co w tym kremie może powodować, że zaraz po nałożeniu skóra lekko piecze i pojawia się zaczerwienienie na policzkach i czole? Jeżeli nałożę na jakieś wrażliwsze czy podrażnione miejsce, to pieczenie jest znacznie większe, zaczerwienienie również. To wrażenie znika po ok 10 minutach, krem dobrze i długotrwale nawilża cerę, ale za każdym razem to nieprzyjemne pieczenie, poza tym mam wrażenie, że odrobinę zapycha. Co może powodować taką reakcję skóry? Przecież jest to krem przeznaczony do cery suchej, powinien być bardzo delikatny...
[/QUOTE]
mocznik, kwas mlekowy; przy wrażliwej suchej skórze - to może podrażniać; w większym stężeniu mocznik działa wręcz złuszczająco (np w kremach do stóp)
nie wiem, co robić - jeśli podejrzewasz, że zapycha, że bardziej szkodzi niż pomaga - odstaw
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 11:55   #4952
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Eh, to ja głupia myślałam, że mocznik i kwas mlekowy to takie idealne składniki do nawilżania wrażliwej skóry ;/ Może faktycznie stężenie jest wysokie. Po kilku minutach jednak to wrażenie pieczenia mija, więc zastanawiam się, czy po prostu to przecierpieć, czy raczej może to zaszkodzić na dłuższą metę...
Z tym zapychaniem nie jestem do końca pewna, mam wrażenie, że jeśli nie stosuję go codziennie na noc, tylko np 3-4 razy w tygodniu, to nie zapycha. Najbardziej chyba martwi mnie to pieczenie i zaczerwienienie po nałożeniu kremu
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 14:23   #4953
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja chciałam zapytać o Marion, Nawilżający płyn do demakijażu oczu i twarzy do skóry suchej i wrażliwej
Dlaczego ten płyn powoduje tak okropne pieczenie skóry? Z tego co widzę na kwc to nie u mnie jedynej...Co ma w sobie takiego

Skład : aqua, cyclopentasiloxane, laureth-7 citrate, isopropyl myristate, urea, rose water compound, phenoxyethanol (and) ethylhexylglycerin, helianthus annus (sunflower) seed oil (and) rosa canina fruit extract, allantoin, glycine soya (soybean) oil (and) carthamus tinctorius (safflower)seed oil (and) linoleic acid (and) tocopheryl acetate (and) retinyl palmitate, sodium chloride, tromethamine, citric acid, c.i. 16255

za ewentualne literówki przepraszam
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 15:29   #4954
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d357993fb563d96255a580a 524765665475ea94f_5ff3ac0 237767;37380993]Eh, to ja głupia myślałam, że mocznik i kwas mlekowy to takie idealne składniki do nawilżania wrażliwej skóry ;/ Może faktycznie stężenie jest wysokie. Po kilku minutach jednak to wrażenie pieczenia mija, więc zastanawiam się, czy po prostu to przecierpieć, czy raczej może to zaszkodzić na dłuższą metę...
Z tym zapychaniem nie jestem do końca pewna, mam wrażenie, że jeśli nie stosuję go codziennie na noc, tylko np 3-4 razy w tygodniu, to nie zapycha. Najbardziej chyba martwi mnie to pieczenie i zaczerwienienie po nałożeniu kremu [/QUOTE]

mocznik bardzo dobrze nawilża musisz pokombinować z tym kremem, może jeszcze będzie dobrze - może nie używaj codziennie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 17:08   #4955
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę pod kątem zapychania, cera trądzikowa, tłusta z małymi naczynkami, czy dobrze nawilża żel.
Avon Solutions, Freshest Pure, Moisturising Gel (Nawilżający żel do twarzy z szarotką alpejską)

Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Carbomer, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Laureth-4, Parfum, Polysorbate 80, PPG-5-Ceteth-20, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Inositol, Panthenol, Benzophenone-4, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Phosphoric Acid, Hyaluronic Acid, Sorbitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Tocopherol, Ulex Europaeus Leaf/Root/Stem Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract. Blue 1/CI 42090, Yellow 5/CI 19140. <1019891-001>.


Avon, Ideal Flawless, Pressed Powder (Puder prasowany `Idealna cera`)


Skład: POLYETHYLENE, TALC, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, ZEA MAYS STARCH, ZINC STEARATE, DIMETHICONE, CALCIUM SILICATES, SILICA, LAUROYL LYSINE, SQUALANE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, METHYLPARABEN, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE TRIMETHYLSILOXYSILICATE, ACRYLATES COPOLYMER, KAOLIN, HYDRATED SILICA, ETHYLPARABEN, ALUMINA METHICONE, METHICONE, PEG/PPG-20/23 DIMETHICONE, TRIETHOXYCAPRYLYSILANE, (+/- MICA, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891, Cl 771630. <GL 114>
Nieśmiało przypominam się
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 12:20   #4956
ec3ecf67ca645da9bcfb4d4b64140b93ac2efc56_5e41ee94bdeb6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 103
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę. Cera mieszana ze skłonnością ku trądzikowej.

NEUTROGENA Visibly Clear Pink Grapefruit Oil-Free Moisturer

Skład:
Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Salicylic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita Extract, Menthyl Lactate, Cetyl Lactate, Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, C12-15 Alkyl Lactate, Dimethicone, Sodium Isostearoyl Lactylate, Propylene Glycol Isostearate, Alcohol Denat, Isopropyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Benzalkonium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.
ec3ecf67ca645da9bcfb4d4b64140b93ac2efc56_5e41ee94bdeb6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 07:55   #4957
prowl
Raczkowanie
 
Avatar prowl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 103
GG do prowl
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć Dziewczyny, mam prośbę o przeanalizowanie składu balsamu Eveline Spa Professional Kwiat Lotosu. Dostałam ten balsam w prezencie, ale problem w tym, że staram się o dziecko, a chyba trochę chemii jest w tym balsamie i waham się czy używać.... Trochę szkoda mi wielkiej butli wyrzucić.... Jest coś co może zaszkodzić?

INCI: Aqua / Water, Mineral Oil, Glycine Soya Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Hyaluronic Acid, Octyldodecanol, Dimethicone, Butylene Glycol / Water / Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Caffeine, Isopropyl Myristate, Centella Asiatica, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Panthenol, Dicaprylyl Carbonate, Betaine, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Isobutylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Lyral, Hydroxycitronellal, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Limonene.

Z góry dziękuję,
pozdrawiam,
Ewa
__________________
prowl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 13:01   #4958
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć Dziewczyny,

Ostatnio postanowiłam bardziej zwracać uwagę na składy kosmetyków które stosuję. Myślałam, że im droższy krem, tym lepszy skład...a tu proszę..cudowne Clarinsy - okazało się że w składzie mają samą chemię. Tak więc proszę o roszyfrowanie składu jednego kremu i jednego szamponu.

Krem na dzień i na noc do skóry bardzo suchej i podrażnionej ZIAJA z bio olejkiem arganowym. Proszę o sprawdzenie pod kątem zapychania i ogólnie, czy skład jest przyzwoity:

Składniki:
Aqua, Paraffinum Liquidum (mineral oil), Hexyl Laurate, Glycerin*, Dimethicone, Sorbitan Sesquioleate*, Diisostearyol Polygliceryl-3 Dimer Dilinoleate*, Magnesium Sulfate, Argania Spinosa, Kernel Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil*, Sodium Benzoate*, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfume (Fragrance), Limonene, Benzil Salicylate, Hydroxycitronellal, Alfa-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Citric Acid.


*Surowiec zaaprobowany przez Ecocert.



I szampon Yves Rocher Szampon odżywczy z wyciągiem z owsa. Do włosów suchych. Proszę o sprawdzenie pod katem nawilżania (jakiegokolwiek oraz ogólnie, czy skład jest przyzwoity, czy bardzo chemiczny.

Składniki:
Aqua/Water, Ammonium Lauryl Sulfate, Polyacrylate-1 Crosspolymer, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Glicol Distearate, Coco-glucoside, Gliceryl Oleate, Parfum/Fragrance, Sodium Benzoate, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaterium-10-Dicaprylyl Ether, Citric Acid, Amyl Cinnamal, Linalool, Salicyd Acid, Gliceryl Stearate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Metylopropional, Cinnamyl Alcohol.


Dziekuję serdecznie.
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 13:50   #4959
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Ostatnio postanowiłam bardziej zwracać uwagę na składy kosmetyków które stosuję. Myślałam, że im droższy krem, tym lepszy skład...a tu proszę..cudowne Clarinsy - okazało się że w składzie mają samą chemię. Tak więc proszę o roszyfrowanie składu jednego kremu i jednego szamponu.

Krem na dzień i na noc do skóry bardzo suchej i podrażnionej ZIAJA z bio olejkiem arganowym. Proszę o sprawdzenie pod kątem zapychania i ogólnie, czy skład jest przyzwoity:

Składniki:
Aqua, Paraffinum Liquidum (mineral oil), Hexyl Laurate, Glycerin*, Dimethicone, Sorbitan Sesquioleate*, Diisostearyol Polygliceryl-3 Dimer Dilinoleate*, Magnesium Sulfate, Argania Spinosa Kernel Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil*, Sodium Benzoate*, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfume (Fragrance), Limonene, Benzil Salicylate, Hydroxycitronellal, Alfa-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Citric Acid.


*Surowiec zaaprobowany przez Ecocert.



I szampon Yves Rocher Szampon odżywczy z wyciągiem z owsa. Do włosów suchych. Proszę o sprawdzenie pod katem nawilżania (jakiegokolwiek oraz ogólnie, czy skład jest przyzwoity, czy bardzo chemiczny.

Składniki:
Aqua/Water, Ammonium Lauryl Sulfate, Polyacrylate-1 Crosspolymer, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Glicol Distearate, Coco-glucoside, Gliceryl Oleate, Parfum/Fragrance, Sodium Benzoate, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaterium-10-Dicaprylyl Ether, Citric Acid, Amyl Cinnamal, Linalool, Salicyd Acid, Gliceryl Stearate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Metylopropional, Cinnamyl Alcohol.


Dziekuję serdecznie.
ziaja - duży potencjał zapychania, zaraz na drugim miejscu mineral oil. reszta kremu też nie zachwyca. zaznaczyli parę substancji aprobowanych przez ecocert, ale co z tego? sam środek, pogrubiony, jest fajny - olej arganowy i witaminki. jednak przypuszczam, że są tego znikome ilości. dlaczego nie zastąpiono oleju mineralnego, który sam w sobie żadnych witamin i wartości odżywczych nie ma, na przykład olejem jojoba? albo chociażby słonecznikowym? ano dlatego, że tak by było drożej
jeśli chcesz się zainteresować naprawdę naturalnymi kosmetykami, to zerknij tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=645255
dziewczyny dużo piszą o swojej pielęgnacji i może znajdziesz kogoś z podobną cerą i podobną zawartością portfela i podpatrzysz coś ciekawego do pielęgnacji.

jeśli chodzi o szampon YR, to nie jest źle. jednak nie licz na odżywienie. w wyżej podanym wątku również sporo mowy o włosach, więc też co nieco podczytać o pielęgnacji można. pamiętaj, że szampon ma przede wszystkim myć, przy czym nie podrażniać skóry głowy. a od odżywiania są maski i odżywki
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 14:27   #4960
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję Ci serdecznie. Używam różnych kremów, z różnych półek, i kurcze już sama nie wiem, bo te drogie mają fatalne składy, a te tanie - to samo, - bo inaczej byłoby już drogo. Przeraża mnie, że kremy za "grubą kasę" mają w składzie substancje rakotwórcze. Jestem coraz bliższa sporządzeniu sobie kremu z Biochemii Urody heh

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję.
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 21:14   #4961
gabriellakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 357
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zakupiłam "w cenie na do widzenia" olejek Babydream Extrasensitive. Chociaż na naklejce z tyłu po polsku jest napisane, że to olejek do kąpieli to z przodu jest napisane Pflegeol, czyli rozumiem, że to jednak oliwka

Skład jest taki: Ethylhexyl Stearate, Rosa Canina Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

I chociaż próbowałam rozszyfrować skład w sklepie "na oko" a potem w domu przy użyciu wujka google i encyklopedii to prosiłabym jakąś doświadczoną w tej kwestii dziewczynę o odpowiedź na pytanie czy mogę tego specyfiku używać do włosów? Będę wdzięczna za odpowiedź
__________________

Edytowane przez gabriellakrk
Czas edycji: 2012-11-04 o 21:15
gabriellakrk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 08:39   #4962
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gabriellakrk Pokaż wiadomość
Zakupiłam "w cenie na do widzenia" olejek Babydream Extrasensitive. Chociaż na naklejce z tyłu po polsku jest napisane, że to olejek do kąpieli to z przodu jest napisane Pflegeol, czyli rozumiem, że to jednak oliwka

Skład jest taki: Ethylhexyl Stearate, Rosa Canina Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

I chociaż próbowałam rozszyfrować skład w sklepie "na oko" a potem w domu przy użyciu wujka google i encyklopedii to prosiłabym jakąś doświadczoną w tej kwestii dziewczynę o odpowiedź na pytanie czy mogę tego specyfiku używać do włosów? Będę wdzięczna za odpowiedź
to jest taka wszechstronna oliwka, możesz dolać do kąpieli, posmarować nią wilgotną jeszcze skórę po kąpieli, no i na włosy się też nadaje
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 12:07   #4963
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Grzecznie się przypominam i uprzejmie ponawiam prośbę

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę składu kremu Lirene Dermoprogram, Cera Wrażliwa i Alergiczna, Ultra UV ochronny krem nawilżający SPF 30pod kątem:

1. ochrony przed promieniowaniem UVA oraz stabilności filtrów po nałożeniu na nie podkładu
2. ewentualnego zapychania cery mieszanej

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Octocrylene, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Polyacrylate, C13-14 Isoparaffin, Alumina, Laureth-7, BHA, Simethicone, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Protein, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Polyaminopropyl Biguanide.

Dziękuję
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 16:16   #4964
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Grzecznie się przypominam i uprzejmie ponawiam prośbę
nie mam jakoś weny do dokładnej analizy, ale ogólnie rzecz biorąc to mi się ten krem wcale nie podoba przed UVA chroni tylko parsol, który dość łatwo się zdestabilizuje przy kolorówce. i w ogóle nie wiem, co ten krem ma wspólnego z kosmetykami do cer wrażliwych czy alergicznych... chyba tylko brak zapachu.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 20:52   #4965
ana_paula
Przyczajenie
 
Avatar ana_paula
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 21
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam wszystkich, przeglądałam wątek i szukałam na forum, ale nigdzie nie znalazłam nic na temat tego kosmetyku, dlatego chciałabym bardzo prosić o analizę składu koreańskiego produktu It's Skin Power 10 Formula VC Effector czyli wodnego kremu z witaminą C i zieloną herbatą.
INCI: water • butylene glycol • glycerin • polyglutamic acid • peg-60 hydrogenated castor oil • ascorbyl tetraisopalmitate • methylparaben • triethanolamine • carbomer • camellia sinensis leaf extract • acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer • chlorphenesin • fragrance • disodium edta
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
ana_paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 12:53   #4966
docha27
Raczkowanie
 
Avatar docha27
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 33
GG do docha27
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ciałam sie zapytać o skład kosmetyków. Pierwszy to intensywnie regenerujace serum do włosów suchych i zniszczonych. Ciekawi mnie czy to w ogóle zadziala na suche wlosy czy lepiej tego nie stosować.
Sklad:cyclopentasiloxane, dimethiconol, amodimethicone, tacopheryl acetate, ethylhexyl methoxycinnamate, BHT, perfum, limonene.

Drugi kosmetyk to organiczna gleboko penetrujaca odzywla do wlosow z oliwy z oliwek. Skład jest taki długi że z lenistwa zalaczę zdjęcie.20121106_134022.jpg
docha27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 17:57   #4967
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

cześć Dziewczyny! Co myślicie o składzie tego kremu ? Zaczełam stosować tonik z kwasami z BU, i do pielęgnacji chcę dołączyć właśnie ten krem:

Yves Rocher, Active Sensitive, Nawilżająco- łagodzący krem na dzień

skład: aqua, butylene glycol, propylene glycol, glycerin, butyrospermum parkii (shea) butter, squalane, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, sucrose cocoate, stearoxy dimethicone, sorbitan stearate, caprylic triglyceride, betaine, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, cholesterol, ethyl linoleate, parfum, methylparaben, tocopheryl acetate, lecithin, caffeine, allantoin, hydroxyethylcellulose, ethylparaben, lactic acid, propylparaben, tetrasodium edta, butylparaben, rutin.
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 18:28   #4968
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie mam jakoś weny do dokładnej analizy, ale ogólnie rzecz biorąc to mi się ten krem wcale nie podoba Przed uva chroni tylko parsol, który dość łatwo się zdestabilizuje przy kolorówce. I w ogóle nie wiem, co ten krem ma wspólnego z kosmetykami do cer wrażliwych czy alergicznych... Chyba tylko brak zapachu.

bardzo, bardzo dziękuję
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 20:45   #4969
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Testuję próbkę toniku P&R. Moja cera jest aktualnie dość mocno przesuszona, choć na co dzień się przetłuszcza. Niedawno udało mi się zaleczyć "aktywne" wypryski. Niestety mam wrażenie, że od kilku dni znów coś złego zaczyna się dziać, a jedyną nowością której używam jest właśnie tonik. Czy to rzeczywiście może być jego wina?

Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water, Lavandula Angustifolia ( Lavender) Flower Water, Propanediol, Maltooligosyl Glucoside, Tripleurospermum Maritima Extract, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Phytate
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 12:26   #4970
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ORGANICARE - Wodoodporny krem przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 50+

skład :
Cytat:
Aqua, Octocrylene, Homosalate, Phenylbenzimidazole Sulphonic Acid, Isoamyl Laurate, Benzophenone-3, Vegetable Glycerin , Octyl Salicylate, Shea Butter , Tridecyl Salicylate, Polyester-8, Avobenzone, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, d-panthenol, Sodium Lauroyl Lactylate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol.


Link do kremu TUTAJ.


Proszę o analizę Poszukuję kremu z filtrami, który mogłabym stosować podczas kuracji kwasami i jednocześnie pod makijaż. Nada się?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.



Edytowane przez smutna_dziewczyna
Czas edycji: 2012-11-07 o 12:28
smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:41   #4971
eternity6
Raczkowanie
 
Avatar eternity6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę:

Lancome, Pure Focus, Matifying Moisturizing Lotion, Lekki krem nawilżająco-matujący

Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Ethylhexyl Palmitate, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Nylon-12, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, C13-14 Isoparaffin, Cocamide MEA, Tocopheryl Acetate, Sodium Benzoate, PEG-100 Stearate, Triethanolamine, Polyacrylamide, Zinc Gluconate, Methoxypropanediol, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Capryloyl Salicylic Acid, Capryl Glycol, Capryloyl Glycine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sarcosine, Bisabolol, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Laureth-7, Glyceryl Stearate, Fragrance.


Lancome, Bienfait Multi Vital

Aqua, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Polyisobutene, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Phenylbenzimidazole, Sulfonic Acid, Triethanolamine, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Perfluoropolymethylisopro pyl Ether, Panthenol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Linoleate, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Tocopheryl Acetate, Cyclomethicone, Parfum, C13-16, Isoparaffin Laureth-7, Polyacrylamide, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Aluminum Hydroxide, Dimethiconol, Carbomer, Propylparaben, Disodium Glyceryl Phosphate, Tocopheryl Nicotinate, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Disodium EDTA, Guanosine, Glyceryl Oleate.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Eco Cosmetics, Krem nawilżający do twarzy

Aqua, Glycine Soja Oil, Punica Granatum Extract , Caprylic/capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil , Vitis Vinifera Leaf Extract , Hydrogenated Coco-Glycerides, Lecithin Hydrogenated, Butyrospermum Parkii Butter, Olea Europaea Leaf Extract , Vitis Vinifera Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Carica Papaya Extract, Punica Granatum Oil , Xanthan Gum, Sodium PCA, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Unia, Alantan Dermoline, Krem ochronny z witaminą A

Aqua, Cetearyl Alcohol and Polysorbate 60, Panthenol and Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Isopropyl Mysristate, Petrolatum, Allantoin, PEG-8, Dimethicone, Ethylparaben, Retinyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben.

Krem Alantan używam od kilku lat bez przerwy, sprawdza się w moim przypadku idealnie, nawilża, chroni i działa łagodząco. Jednak mam pytanie o jego skład oraz o "parabeny" czy na dłuższą metę mogą zaszkodzić skórze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez eternity6
Czas edycji: 2012-11-13 o 11:56
eternity6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 20:02   #4972
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, uśmiechałabym się ładnie o sprawdzenie tego składu, nie chodzi mi o jakis konkretny kąt, domyslam się, że rewelacyjny to on nie jest, jak z zapychaniem? które ze skłądników sa najgorsze?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html
Dax Cosmetics, Dax Sun, Ochronny krem do twarzy na słońce SPF 30

Aqua, Octocrylene, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Butyl Methoxydibenzoylmenthane, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Caprylic / Capric Trigliceride, Panthenol, Propylene Glycol, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Polyester-5, Dimethicone, Parrafin Oil, Gossypium Hirsutum Extract, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol,Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Parfum.
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 13:42   #4973
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam ogromną prośbę o porównanie składów 2 kremów: Lysanel Active i Glyco-A. Używałam kilka lat temu Lysanel Active i był dla mnie rewelacyjny. Po jego wycofaniu używałam Effaclar Duo i Triacneal, ale nie dawały takich efektów Dlatego pomyślałam, że może Glyco-A dawałby podobne efekty, bo ma w składzie ten sam kwas. Proszę bardzo o porównanie, czy ten kremik będzie odpowiednikiem Lysanelu.

Lysanel Active:
Skład: émulsion H/E, alphahydroxy Ac.s et betahydroxy Ac.s 12 % dont Ac. glycolique, Ac. salicylique, Ac. lactique, Ac. azélaque 1,5 %, microspheres de polyamide 2 %, sels de Zn 0,5 %, sorbitol 3 %, Pc Na 1 %, allanto?ne 0,5 %.
aqua (purified water), glycolic acid, sodium lactate, ethylhexyl stearate, potassium azelaoyl diglycinate, sorbitol, myristyl alcohol, cetyl alcohol, methyl metacrylate cross polymer, sodium pca, glyceryl stearate, dimethicone, myristyl glucoside, silica, lactic acid, salicylic acid, peg-75 stearate, dimethicone, myristyl glucoside, silica, lactic acid, salicylic acid, peg-75 stearate, zinc pca, allantoin, xanthan gum, ceteth ?20, steareth ? 20, methylparaben, parfum.

Glyco-A:
Skład: Aqua, Glycolic Acid, Cetyl Alkohol, Paraffinum Liquidum, Ceteth-20, Stearic Acid, Ammonium Hydroxide, Parfum, Magnesium Nitate, Magnesium Chloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylizothiazolinone, Buthylphenyl Methylpropional, Geraniol, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethylionone
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 20:13   #4974
magdazzz18
Zadomowienie
 
Avatar magdazzz18
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Widzę świetny wątek, też jestem zielona w tych składach mam pytanko, używam kremu Lierac i jest on bardzo fajny, nie wiem co takiego ma w składzie, czego powinnam szukać żeby znaleźć jakiś jego odpowiednik? Podaję skład:
/wersja dla cery suchej/ aqua, hydrogenated coconut oil (huile de coprah hydrogenee), zea mays (huile de mais), glycerin, squalane, alchemiua vulgaris (alchemille), octyl methoxycinnamate, glyceryl stearate se, hedera helix (lierre), echinacea angustifolia iechinacee), equisetum arvense (prele), tocopheryl acetate (vit el, tromethamine, carbomer, cucurbita pepo (huile de pepin de courge) tetrasodium edta, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, benzoic acid, dehydroacetic acid i z góry dziękuje za odpowiedź
magdazzz18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 18:11   #4975
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ja również proszę o pomoc
Dr scheller, Intensywne serum nawilżające:
Aqua, Glycerin, Betaine, Dipotassium Glycyrrhizate, Schizandra Sphenanthera Fruit Extract, Gossypium Herbaceum Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Chondrus Crispus, Lecithin, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Czy ten alkohol na samym końcu może podrażniać? Mam wrażliwą cerę.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 19:11   #4976
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Mam ogromną prośbę o porównanie składów 2 kremów: Lysanel Active i Glyco-A. Używałam kilka lat temu Lysanel Active i był dla mnie rewelacyjny. Po jego wycofaniu używałam Effaclar Duo i Triacneal, ale nie dawały takich efektów Dlatego pomyślałam, że może Glyco-A dawałby podobne efekty, bo ma w składzie ten sam kwas. Proszę bardzo o porównanie, czy ten kremik będzie odpowiednikiem Lysanelu.

Lysanel Active:
Skład: émulsion H/E, alphahydroxy Ac.s et betahydroxy Ac.s 12 % dont Ac. glycolique, Ac. salicylique, Ac. lactique, Ac. azélaque 1,5 %, microspheres de polyamide 2 %, sels de Zn 0,5 %, sorbitol 3 %, Pc Na 1 %, allanto?ne 0,5 %.
aqua (purified water), glycolic acid, sodium lactate, ethylhexyl stearate, potassium azelaoyl diglycinate, sorbitol, myristyl alcohol, cetyl alcohol, methyl metacrylate cross polymer, sodium pca, glyceryl stearate, dimethicone, myristyl glucoside, silica, lactic acid, salicylic acid, peg-75 stearate, dimethicone, myristyl glucoside, silica, lactic acid, salicylic acid, peg-75 stearate, zinc pca, allantoin, xanthan gum, ceteth ?20, steareth ? 20, methylparaben, parfum.

Glyco-A:
Skład: Aqua, Glycolic Acid, Cetyl Alkohol, Paraffinum Liquidum, Ceteth-20, Stearic Acid, Ammonium Hydroxide, Parfum, Magnesium Nitate, Magnesium Chloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylizothiazolinone, Buthylphenyl Methylpropional, Geraniol, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethylionone
chyba tylko metodą prób i błędów dojdziesz do tego, które smarowidło będzie dobrym zamiennikiem. lysanel miał porządne stężenie kwasów i to przeróżnych. glyco-a ma tylko kwas glikolowy i to nie wiem do końca w jakim stężeniu. trochę inna jest też baza kremu. musiałabyś wypróbować ten, albo zamiennik lysanelu - lysalpha active.
Cytat:
Napisane przez magdazzz18 Pokaż wiadomość
Widzę świetny wątek, też jestem zielona w tych składach mam pytanko, używam kremu Lierac i jest on bardzo fajny, nie wiem co takiego ma w składzie, czego powinnam szukać żeby znaleźć jakiś jego odpowiednik? Podaję skład:
/wersja dla cery suchej/ aqua, hydrogenated coconut oil (huile de coprah hydrogenee), zea mays (huile de mais), glycerin, squalane, alchemiua vulgaris (alchemille), octyl methoxycinnamate, glyceryl stearate se, hedera helix (lierre), echinacea angustifolia iechinacee), equisetum arvense (prele), tocopheryl acetate (vit el, tromethamine, carbomer, cucurbita pepo (huile de pepin de courge) tetrasodium edta, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, benzoic acid, dehydroacetic acid i z góry dziękuje za odpowiedź
hmm... zaraz po wodzie mamy olej kokosowy, kukurydziany. potem też jeszcze parę ekstraktów, witamina e. myślę, że zamiennika będzie łatwo znaleźć, musisz szukać kremów z odżywczymi olejami zaraz po wodzie i z dodatkiem witamin.
Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
ja również proszę o pomoc
Dr scheller, Intensywne serum nawilżające:
Aqua, Glycerin, Betaine, Dipotassium Glycyrrhizate, Schizandra Sphenanthera Fruit Extract, Gossypium Herbaceum Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Chondrus Crispus, Lecithin, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Czy ten alkohol na samym końcu może podrażniać? Mam wrażliwą cerę.
ten alkohol jest taaaaak daleko, że krzywdy nie zrobi. serum powinno dobrze nawilżać, wygląda łagodnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 19:48   #4977
magdazzz18
Zadomowienie
 
Avatar magdazzz18
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmm... zaraz po wodzie mamy olej kokosowy, kukurydziany. potem też jeszcze parę ekstraktów, witamina e. myślę, że zamiennika będzie łatwo znaleźć, musisz szukać kremów z odżywczymi olejami zaraz po wodzie i z dodatkiem witamin.
Dziękuje
magdazzz18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 10:15   #4978
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

chloe,
Dziękuję bardzo chyba rzeczywiście sama muszę się przekonać, co mi pomoże i będzie działać podobnie.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 19:10   #4979
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę:

Emulsja ochronna do twarzy Oriflame Optimals Oxygen Boost z filtrem SPF 30

Proszę o analizę pod kątem fotostabilnych filtrów i komodogenności.

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, PARFUM, PROPYLPARABEN, SODIUM HYDROXIDE, LAMINARIA DIGITATA, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, SODIUM PCA, UREA, BHT, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51

Załącznik 4733703

Emulsja ma początkowo skład identyczny z ochronnym fluidem SPF30 z Oriflame Optimals, który wycofano ze sprzedaży ze dwa lata temu, a był dobry, fotostabilny i nie zapychał (w każdym razie mnie :P). Może ten jest równie dobry albo nawet lepszy?
Również proszę o analizę
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 20:30   #4980
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Również proszę o analizę
filtr FOTOstabilny będzie, bo parsol jest w odpowiednim towarzystwie. co do stabilności z kolorówką to już inna sprawa - minerały, tlenek cynku czy dwutlenek tytanu będą destabilizować parsol, a co za tym idzie, ochrona przed UVA będzie obniżona. ale nie ma co panikować.
co do zapychania to loteria. bardzo indywidualna kwestia. filtry lubią być tłustawe i zalegają trochę na skórze, więc ogólnie łatwiej tu o zapanie niż przy lekkich emulsjach, ale bez testów na własnej skórze to się tego nie stwierdzi.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.