otyłość a wzrost - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-08, 12:58   #1
anastazja120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1

otyłość a wzrost


Mam pytanie, może wydawać wam się głupie, ale jestem ciekawa jak to jest. Mianowicie mam koleżankę która ma 160 cm wzrostu (sama mam ok. 178 cm) i wielokrotnie rozmawiając z nią na temat odchudzania, zdrowego odżywiania, ćwiczeń itd ciągle słyszę od niej: "szkoda, że nie jestem wyższa- nie byłoby tak widać, że jestem gruba".
I teraz pytanie do was? Czy to prawda? Ja odnoszę wrażenie, że tyje się proporcjonalnie do swojego ciała.
Załóżmy, że mamy dwie osoby w takim samym wieku, taki sam metabolizm, jedzą to samo, taka sama aktywność, jedyna różnica polega na tym, że jedna osoba jest wyższa o 20 cm i czy one jedząc dużo i niezdrowo będą tyły tak samo? tzn obu przybędzie po 2 cm w udach itd? czy na przykład jest to proporcjonalne do wzrostu, czyli tej wyższej przybędzie np 4cm, a tej niższej 2cm?


Wiem, ze to bardzo głupie pytanie, no ale ciekawią mnie wasze odpowiedzi i przemyślenia.
anastazja120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 22:32   #2
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: otyłość a wzrost

Mniejsza osoba ma mniejsze zapotrzebowanie na energię czyli jeśli dziewczyna 150cm 45kg wagi zje w ciągu dnia tyle samo co 180cm i 75kg to proporcjonalnie zje więcej i ewentualnie przytyje o ile obiad pewnie i tak je mniejszy, tak w przypadku jeśli miałaby jeść całe pudełko ciastek to ta mniejsza jest jakby poszkodowana
Wizualnie wydaje mi się, że jednak u wysokich osób nadwaga ciut lepiej się rozkłada, np krótkie i grube nogi są jednak mniej atrakcyjne niż długie i grube, przynajmniej wg mnie
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 18:03   #3
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: otyłość a wzrost

Cytat:
Napisane przez anastazja120 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, może wydawać wam się głupie, ale jestem ciekawa jak to jest. Mianowicie mam koleżankę która ma 160 cm wzrostu (sama mam ok. 178 cm) i wielokrotnie rozmawiając z nią na temat odchudzania, zdrowego odżywiania, ćwiczeń itd ciągle słyszę od niej: "szkoda, że nie jestem wyższa- nie byłoby tak widać, że jestem gruba".
I teraz pytanie do was? Czy to prawda? Ja odnoszę wrażenie, że tyje się proporcjonalnie do swojego ciała.
Załóżmy, że mamy dwie osoby w takim samym wieku, taki sam metabolizm, jedzą to samo, taka sama aktywność, jedyna różnica polega na tym, że jedna osoba jest wyższa o 20 cm i czy one jedząc dużo i niezdrowo będą tyły tak samo? tzn obu przybędzie po 2 cm w udach itd? czy na przykład jest to proporcjonalne do wzrostu, czyli tej wyższej przybędzie np 4cm, a tej niższej 2cm?


Wiem, ze to bardzo głupie pytanie, no ale ciekawią mnie wasze odpowiedzi i przemyślenia.
moim zdaniem to chodziło jej raczej o efekt wizualny - że niby jak wysoka osoba ma + 10 kilo, to wygląda lepiej niż jak +10 kilo ma osoba 20cm niższa. Mam 180cm wzrostu i uważam to za bzdurę - bo niska dziewczyna z jakąś tam nadwagą jest nadal malutka, a wysoka - robi się wielka i ciężka (wizualnie). Więc - gdyby koleżanka była wyższa, to nadal byłoby widać, że jest gruba
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 12:33   #4
zbychun22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: otyłość a wzrost

Według mnie to nie ma żadnego znaczenia, w obu przypadkach tyje się tak samo. dlatego tak ważny jest sport i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.
zbychun22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 19:23   #5
benica
Skradam się by Cię zjeść
 
Avatar benica
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 62
Dot.: otyłość a wzrost

Cytat:
Napisane przez zbychun22 Pokaż wiadomość
Według mnie to nie ma żadnego znaczenia, w obu przypadkach tyje się tak samo. dlatego tak ważny jest sport i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.
Dokładnie, ale miło zawsze sobie wmówić, że ma się trudniej niż inni
__________________
"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było."
Im bardziej zaglądam do lodówki, tym bardziej nie ma tam jedzonka...
benica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-14 20:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.