Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-04, 20:36   #4111
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Wiesz, wylogowanie to luzik, czy problem z wejściem na stronę - to już wiem, że w momentach dużego ruchu jest problem.
Plus taki - program czytelny.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 21:10   #4112
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Takich szczegółów już nie znam, ale jak Vulcan działa gorzej to szczerze współczuję, bo dla mnie Librus jest kiepski i mało czytelny. Dzisiaj np wylogowało mnie 5 razy, a po zalogowaniu nagle otwierał się plan lekcji, zamiast głównej strony
Ja z perspektywy rodzica uważam, że vulcan jest przejrzysty i czytelny, proste zakładki, działa sprawnie, nigdy nie miałam problemu z otwarciem i nigdy mi się nie zawiesił.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 08:13   #4113
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Jak wasze dzieci po powrocie do placówek? Moja po pierwszym tygodniu wróciła z katarem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 08:20   #4114
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Rewelacja nigdy z taką chęcią nie wstawała rano do szkoły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 09:09   #4115
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Moje nadspodziewanie dobrze, odpukać!!, idą chętnie, starszy też.

Ale starszy ma 12 osobowa grupę, zaledwie trzech chłopców z nim samym, cisza i spokój.

Dopiero zaczął funkcjonować i polubił przedszkole.

Niestety muszę najwyraźniej zrewidować plany co do szkoły, bo 20 osób może być zbyt liczną grupą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 10:42   #4116
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Moja wczoraj zamiast na lekcji siedziała na świetlicy. Z paniką dzwoniłam do szkoły co jest, że zostawiłam dziecko a ono ma w librusie nieobecności. Pani zapomniała po nich przyjść a sami nie mogą wychodzić. Nikt się nie zorientował, że kilkoro dzieci nie jest tam gdzie powinno

Ale w szkole jej się podoba. Tylko to wstawanie.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 10:52   #4117
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Starsza trochę narzeka że bardzo szybkie tempo mają - pisania np. i dzieciaki nie nadążają notować ( mają odpisywać od siebie na świetlicy ale z drugiej strony nie wymieniać się rzeczami bo covid )

U syna 14 osób w klasie - na plus, bez dzwonków, w miarę kameralnie, spokojne tempo, powiedziałabym chillout w porównaniu z córki szkołą.

Wstawanie - mają nastawieni budziki na 7 rano i sami ogarniają - nawet ładnie wstają
I ... młodszy ma jednozmianową szkołę i to bardzo bardzo robi różnicę

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Moje nadspodziewanie dobrze, odpukać!!, idą chętnie, starszy też.

Ale starszy ma 12 osobowa grupę, zaledwie trzech chłopców z nim samym, cisza i spokój.

Dopiero zaczął funkcjonować i polubił przedszkole.

Niestety muszę najwyraźniej zrewidować plany co do szkoły, bo 20 osób może być zbyt liczną grupą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Lepiej mniejsza klasa jak macie możliwość.
W klasie córki 25 dzieci, 60% krzyczy że umieją materiał i pani podwyższa poprzeczkę, a reszta musi nadrabiać jest dziecko z orzeczeniem jedno i też nie wiem jak goni materiał. 20 dzieci to moim zdaniem dużo
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-09, 11:25   #4118
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Starsza trochę narzeka że bardzo szybkie tempo mają - pisania np. i dzieciaki nie nadążają notować ( mają odpisywać od siebie na świetlicy ale z drugiej strony nie wymieniać się rzeczami bo covid )

U syna 14 osób w klasie - na plus, bez dzwonków, w miarę kameralnie, spokojne tempo, powiedziałabym chillout w porównaniu z córki szkołą.

Wstawanie - mają nastawieni budziki na 7 rano i sami ogarniają - nawet ładnie wstają
I ... młodszy ma jednozmianową szkołę i to bardzo bardzo robi różnicę

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------




Lepiej mniejsza klasa jak macie możliwość.
W klasie córki 25 dzieci, 60% krzyczy że umieją materiał i pani podwyższa poprzeczkę, a reszta musi nadrabiać jest dziecko z orzeczeniem jedno i też nie wiem jak goni materiał. 20 dzieci to moim zdaniem dużo
Nie boję się o tempo nauki, ale o hałas.
Igi dostał się do szkoły społecznej, do której był egzamin - na 60 dzieci zostało przyjętych 20.

Ale klasy są 20 osobowe, więc hałas będzie znaczny, chociaż to względnie mała szkoła, ok. 200 uczniów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 15:57   #4119
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Z punktu widzenia syna jest super.
Z mojego - trafiliśmy na kiepską nauczycielkę. I tyle. Nic nie wiem, informacje zamiast w librusie wywieszane są na tablicy ogłoszeń (na którą mam szanse spojrzeć tylko rano, bo nie chodzę po Młodego).
Z wejściem rodziców do szkoły jest chaos.
Nie tak sobie to wszystko wyobrażałam.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 17:35   #4120
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Jak wasze dzieci po powrocie do placówek? Moja po pierwszym tygodniu wróciła z katarem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja niby chodziła całe wakacje ale tak naprawdę w sierpniu była non stop chora. Poszła od września na 3 dni i znowu. Brak mi już sił. Czekam na wycięcie migdałów 1 października, mam nadzieję że choć trochę będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 20:13   #4121
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88127667]Z punktu widzenia syna jest super.
Z mojego - trafiliśmy na kiepską nauczycielkę. I tyle. Nic nie wiem, informacje zamiast w librusie wywieszane są na tablicy ogłoszeń (na którą mam szanse spojrzeć tylko rano, bo nie chodzę po Młodego).
Z wejściem rodziców do szkoły jest chaos.
Nie tak sobie to wszystko wyobrażałam.[/QUOTE]Interweniuj. Niech pisze na librusie. Na pewno macie niedługo zebranie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Moja niby chodziła całe wakacje ale tak naprawdę w sierpniu była non stop chora. Poszła od września na 3 dni i znowu. Brak mi już sił. Czekam na wycięcie migdałów 1 października, mam nadzieję że choć trochę będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To niepojęte, jak te dzieci chorują. Naprawdę na trzeci dzień w placówce juz jest katar i kaszel??? Skąd się to bierze??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-09, 20:21   #4122
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Moja trzylatka poszła pierwszy raz do przedszkola w zeszłym tygodniu i tez zaraz był katar. U jej trzech koleżanek z podwórka w tej samej sytuacji to samo. Może te miesiące izolacji zrobiły swoje, nie było tych katarkow wczesna wiosna i musi się teraz wyrównać
Ja się tylko zastanawiam jaki jest sens tej dezynfekcji skoro na zwykły dziecięcy katar to nie działa, jak się ma zarazić to się zarazi, a koronawirusa maja te środki zabić szkoda truć dzieci tymi oparami.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 21:19   #4123
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Interweniuj. Niech pisze na librusie. Na pewno macie niedługo zebranie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

To niepojęte, jak te dzieci chorują. Naprawdę na trzeci dzień w placówce juz jest katar i kaszel??? Skąd się to bierze??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja od marca miała bardzo ograniczony kontakt z dziećmi. To jakby nie patrzeć pół roku. Organizowaliśmy spotkania z innymi, ale to zazwyczaj było 1-2 innych dzieci, a nie 50.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 21:24   #4124
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Moja od marca miała bardzo ograniczony kontakt z dziećmi. To jakby nie patrzeć pół roku. Organizowaliśmy spotkania z innymi, ale to zazwyczaj było 1-2 innych dzieci, a nie 50.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale od razu choroba?? Jakieś katary, kaszle? Dziwi mnie to. Zwłaszcza, ze moja nie była KP...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 21:24   #4125
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja trzylatka poszła pierwszy raz do przedszkola w zeszłym tygodniu i tez zaraz był katar. U jej trzech koleżanek z podwórka w tej samej sytuacji to samo. Może te miesiące izolacji zrobiły swoje, nie było tych katarkow wczesna wiosna i musi się teraz wyrównać
Ja się tylko zastanawiam jaki jest sens tej dezynfekcji skoro na zwykły dziecięcy katar to nie działa, jak się ma zarazić to się zarazi, a koronawirusa maja te środki zabić szkoda truć dzieci tymi oparami.
Właśnie. Bo większość zarazen i tak nie odbywa się przez przedmioty a przez powietrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 22:52   #4126
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Moja pierwszoklasistka poki co zadowolona ale u nas rok szkolny zaczal sie siodmego wiec raptem 3 dni byla w szkole. Nowe panie ale te same dzieci wiec dobrze jest, tyle ze to juz pierwsza klasa wiec w juz poniedzialek bylo cwiczenie pisania literek (czego Mloda nie lubi). Z tym ze moje dziecie wrocilo w czerwcu jeszcze do szkoly wiec w sumie miala teraz przerwy poltora miesiaca wiec nie odwykla az tak mocno. Maja nowy plac zabaw ale niestety niedostepny bo covid

Ogolnie pierwszego dnia bylo zamieszanie bo z racji ze kazda klasa ma rowniez drzwi wejsciowe bezposrednio na zewnatrz to odstawiamy ja tam (a nie wchodzac do budynku, holem, korytarzem itd) wiec dookola budynku latali rodzice z dzieciakami (kompletnie niezachowujac dystansu) i z panika zadawali pytania typu "gdzie jest klasa X?? czy tu jest klasa Y??" Wg mnie to powinni chociaz na poniedzialek te drzwi podpisac . Teraz juz spokojnie, kazdy czeka na swoja na dziecko, osobne kolejki do kazdych drzwi, social distance itd zobaczymy co dalej
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 05:42   #4127
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88127667]Z punktu widzenia syna jest super.
Z mojego - trafiliśmy na kiepską nauczycielkę. I tyle. Nic nie wiem, informacje zamiast w librusie wywieszane są na tablicy ogłoszeń (na którą mam szanse spojrzeć tylko rano, bo nie chodzę po Młodego).
Z wejściem rodziców do szkoły jest chaos.
Nie tak sobie to wszystko wyobrażałam.[/QUOTE]Cykaj fotę tej tablicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 05:57   #4128
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Cykaj fotę tej tablicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wiem, ale jeśli coś jest "na jutro", a A. odbiera babcia, to mam małą szansę się o tym dowiedzieć.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 06:41   #4129
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

U nas młodszy katar i dzisiaj kaszel krtaniowy.

Z katarem wpuszczają, kaszel krtaniowy zawdzięczamy paniom, ale szczerze mówiąc co roku o tej porze się z nim liczę.

Powinno przejść po nebudzie.

Ridja, jedno lato w okolicy 4 lata u starszego i 2 lata u młodszego mieliśmy całe przechorowane, ale przeszło i się nie powtórzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88128424]Ja wiem, ale jeśli coś jest "na jutro", a A. odbiera babcia, to mam małą szansę się o tym dowiedzieć.[/QUOTE]Przepraszam za tę oczywistą radę.

U nas w styczniu zapowiedzieli trzy dni przed - bal karnawałowy. Myślałam, że ich uduszę.

Może pani jest roztargniona w kwestiach organizacyjnych, ale ma serce i podejście do dzieci? Wolałabym w te stronę niż w drugą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-10, 14:40   #4130
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
U nas młodszy katar i dzisiaj kaszel krtaniowy.

Z katarem wpuszczają, kaszel krtaniowy zawdzięczamy paniom, ale szczerze mówiąc co roku o tej porze się z nim liczę.

Powinno przejść po nebudzie.

Ridja, jedno lato w okolicy 4 lata u starszego i 2 lata u młodszego mieliśmy całe przechorowane, ale przeszło i się nie powtórzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------

Przepraszam za tę oczywistą radę.

U nas w styczniu zapowiedzieli trzy dni przed - bal karnawałowy. Myślałam, że ich uduszę.

Może pani jest roztargniona w kwestiach organizacyjnych, ale ma serce i podejście do dzieci? Wolałabym w te stronę niż w drugą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu panie są winne kaszlowi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 18:33   #4131
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

My już obie z córką na antybiotyku. Oczywiście teleporada to w sumie nie wiemy na co jesteśmy chore.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 19:47   #4132
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

U mnie najbliższa teleporada 5.10.!!! :O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 20:00   #4133
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88127667]Z punktu widzenia syna jest super.
Z mojego - trafiliśmy na kiepską nauczycielkę. I tyle. Nic nie wiem, informacje zamiast w librusie wywieszane są na tablicy ogłoszeń (na którą mam szanse spojrzeć tylko rano, bo nie chodzę po Młodego).
Z wejściem rodziców do szkoły jest chaos.
Nie tak sobie to wszystko wyobrażałam.[/QUOTE]

A po czym wnosisz, że kiepska nauczycielka?


Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość

U nas w styczniu zapowiedzieli trzy dni przed - bal karnawałowy. Myślałam, że ich uduszę.

Może pani jest roztargniona w kwestiach organizacyjnych, ale ma serce i podejście do dzieci? Wolałabym w te stronę niż w drugą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szlag by mnie trafił.

Gwoli wyjaśnienia = czasem rodzice się dużo wcześniej o coś dopytują - bardzo chętnie bym udzieliła odpowiedzi, ale zwyczajnie czasem jest to niemożliwe, bo np. dyrekcja informuje na ostatni moment o czymś. Jako rodzic i zwyczajnie, po ludzku - rozumiem wnerw, ale pewnych rzeczy sama nie przeskoczę.

Kolejna rzecz - MOŻE (ja tu gdybam i absolutnie nie staję bezwzględnie po stronie nauczyciela - bo wiem, że jest różnie) jest tak, że odgórnie, od dyrekcji mają prikaz wrzucania informacji na tablicę i koniec. Bywa i tak.

Moje córki zadowolone BARDZO, pierwszoklasistka ma codziennie zadanie domowe (malutko) i dumna i blada robi.

Moje pracownicze pierwszaki - cudne bardzo, bardzo duże dzieciuchy, co mnie niezmiernie cieszy. I jak na razie to pierwsza od bardzo dawna klasa, która potrafi przez korytarz przejść w ciszy, autentycznie jestem w szoku i jak dumna mamusia i bardzo szybko się na wf ogarniają, tu szczenę z podłogi zbieramy z przyjaciółką.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-10, 20:07   #4134
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Odpiszena PW.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 09:57   #4135
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Szaja, moja też zadowolona. Ale czeka na zadania i pisanie �� Narazie wszystko na lekcjach robią. Z tego co opowiada to same szlaczki. Wczoraj wpadły pierwsze 5 za pracę na lekcji. Od poniedziałku rano świetlica bo ja wracam do pracy. Zobaczymy jak się spodoba. Teraz zostaje czasem po lekcjach.
Jedna dziewczynka, wpada w histerię jak rodzice Ją zostawiają, nie chce wejść do sali, rzuca się na podłogę
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 15:58   #4136
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Dziewczyny potrzebuje biurka i niskiej komody na 8latki. Najlepiej z tej samej serii. Macie do polecenia jakieś firmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 16:03   #4137
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje biurka i niskiej komody na 8latki. Najlepiej z tej samej serii. Macie do polecenia jakieś firmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy z Agaty z serii Norton i jest fajnie, A. sam sobie wyciąga ciuchy, ale uprzedzam, komoda nie jest zbyt pojemna.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 20:19   #4138
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje biurka i niskiej komody na 8latki. Najlepiej z tej samej serii. Macie do polecenia jakieś firmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
VOX Young Users - tylko nie są typowe komody a moduły, które można ze sobą łączyć, fronty ozdobne kolorowe lub magnetyczne nakładki.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 21:44   #4139
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Czy wasze dzieci też się tak przejmują ocenami? Bo mój A. ciągle mi się skarży, że on nie dostaje szóstek, tylko piątki. Na jutro ma się nauczyć wiersza i chyba liczy, że dostanie tę 6, nie wiem, czy nie wpadnie w rozpacz, jak będzie "tylko" 5.
Nie mam pojęcia, z czego to wynika. Ja od samego początku kładę mu do głowy, że uczy się tylko dla siebie, nie dla mnie, nie dla pani, ani nie dla ocen. I że najważniejsze jest, że się przykłada i że oceny nie mają aż takiego znaczenia.
Sama mam złe doświadczenia z cisnieciem dziecka z dobrymi stopniami i bardzo bardzo nie chcę popełnić tego samego błędu, a tu dziecko samo ma takie ambicje, że już sama nie wiem, jak reagować, co mówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 06:34   #4140
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88165394]Czy wasze dzieci też się tak przejmują ocenami? Bo mój A. ciągle mi się skarży, że on nie dostaje szóstek, tylko piątki. Na jutro ma się nauczyć wiersza i chyba liczy, że dostanie tę 6, nie wiem, czy nie wpadnie w rozpacz, jak będzie "tylko" 5.
Nie mam pojęcia, z czego to wynika. Ja od samego początku kładę mu do głowy, że uczy się tylko dla siebie, nie dla mnie, nie dla pani, ani nie dla ocen. I że najważniejsze jest, że się przykłada i że oceny nie mają aż takiego znaczenia.
Sama mam złe doświadczenia z cisnieciem dziecka z dobrymi stopniami i bardzo bardzo nie chcę popełnić tego samego błędu, a tu dziecko samo ma takie ambicje, że już sama nie wiem, jak reagować, co mówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]A inne dzieci dostają szóstki czy też piątki?

Na tym etapie nie ma słoneczek, etc.?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2020-09-28 o 06:35
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-14 10:59:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.