Zęby po aparacie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 21:02   #1
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347

Zęby po aparacie


W poniedziałek zdjęto mi aparat stały metalowy jutro odbieram retencyjny.
Mam dwa problemy.
Muszę usunąć ósemki ALE z lewej strony u góry mam ÓSEMKĘ I DZIEWIĄTKĘ. Bardzo chciałabym aby tę operację przeprowadzono pod narkozą, ponieważ już mi tłumaczono że to może potrwać długo.
Akademia Medyczna w Gdańsku szczękowo-urazowa zajmuje się jedynie wypadkami i "oni zębów nie rwą" niestety nie wyobrażam sobie robić tego "na żywo" gdyż za dużo trzeba ciąć a w razie małego ruchu mogłabym zrobić krzywdę pani chirurgowi albo sobie.
Gdzie się zgłosić?! Chcę to zrobić na NFZ

Drugi problem - będę opuchnięta po usuwaniu, czy to przeszkodzi w jakiś sposób w noszeniu aparatu retencyjnego?

Proszę eksperta o odpowiedź, pozdrawiam i załączam moje zdjęcie rentgenowskie sprzed leczenia aparatem.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 15:00   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Zęby po aparacie

Jeżeli musi Pani usunąć ósemki to proponuję zgłosić się do lekarza dentysty chirurga, który po obejrzeniu zdjęcia RTG i po badaniu klinicznym zdecyduje jaki sposób ekstrakcji będzie najlepszy. Ten zabieg - jestem przekonana będzie można wykonać w znieczuleniu przewodowym, które da całkowitą gwarancję bezbolesności. Tego rodzaju zabiegi w ramach NFZ można wykonać w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych, które znajdują się w każdym mieście wojewódzkim, a więc w Gdańsku także. Również w Akademii Medycznej w Gdańsku powinna Pani zgłosić się do Zakładu Chirurgii Stomatologicznej. Na pewno po ekstrakcji nie będzie mogła Pani nosić aparatu retencyjnego aż do całkowitego wygojenia rany. Trwa to najmniej siedem dni.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 16:29   #3
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Zęby po aparacie

Dziękuję za odpowiedź
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.