jak długo nalezy uzywać pasty wybielającej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-27, 08:14   #1
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585

jak długo nalezy uzywać pasty wybielającej?


pytanie jak w temacie czytałam gdzieś że najlepiej uzywać takiej pasty 3 miesiące a potem zrobic przerwę. czy to prawda? jeśli tak to jak długa ma być ta przerwa??
chciałam jeszcze zapytac czy długotrwałe stosowanie pasty wybielającej może spowodować ścieranie zęba(tzn płytki nazębnej- nie wiem dokładnie jak to nazwać) co w efekcie może doprowadzić do tego że zęby wydają sie hmmm jakieś takie przezroczyste na brzegach?
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 15:28   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: jak długo nalezy uzywać pasty wybielającej?

W wielu wybielających pastach do zębów mogą występować różne substancje wybielające, ale przede wszystkim substancje ścierne np. krzemionka, która jest bardzo bezpieczna dla szkliwa. Do oceny bezpieczeństwa pasty wybielającej służą normy, które wyznacza się w oparciu o wartość tzw. wzkaźnika RDA (względna abrazja zębów). Jeżeli pasta jest przeznaczona do codziennego stosowania, wartość tego wskaźnika musi być niższa niż 250. Przykładowo pasta Blend-a-med 3D White ma wskaźnik RDA 132, a zatem można ją stosować do codziennego mycia zębów bez ograniczeń czasowych. Pasty, gdzie wskaźnik ten przekracza 250 RDA stosować można maksymalnie przez 1 miesiąc, a potem przerwa najmniej 1 miesiąc. Naturalnie past o wyższym niż wspomniany wskaźniku RDA powinno stosować się w sposób wielce ograniczony.
Zęby, które wydają się jak Pani pisze, przezroczyste na brzegach, to właśnie efekt patologicznego starcia szkliwa. Na skutek min. twardych szczotek do zębów, past abrazyjnych czy zaburzeń zgryzowych.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 15:44   #3
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: jak długo nalezy uzywać pasty wybielającej?

dziekuje za odpowiedz. chciałam jeszcze zapytać czy jest jakis sposób na to patologiczne starcie szkliwa? czy jest konieczna wizyta u dentysty czy istnieją może jakieś pasty które odbudowałoby szkliwo?
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 18:20   #4
waszkagoo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: jak długo nalezy uzywać pasty wybielającej?

ze mną jest tak że permamentnie od dwóch lat używam past wybielających i nie widze poprawy moje zeby dalej sa żółte,chyba zostaje mi wybielanie ale sie obawiam że naruszy szkliwo.
waszkagoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 13:02   #5
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: jak długo nalezy uzywać pasty wybielającej?

Patologiczne starcie szkliwa jest spowodowane zaburzeniami zgryzu, bruksizmem, wiekiem oraz mikrourazami np. zbyt twarda szczotka.
Wizyta u dentysty jest konieczna, jeżeli podejrzewa Pani u siebie patologiczne starcie szkliwa, a lekarz po wnikliwym zbadaniu stwierdzi jaki czynnik w Pani przypadku powoduje taką patologię i zaleci odpowiednie postępowanie.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.