♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-22, 22:35   #3511
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam, aktualnie są zalecenia aby niczym nie czyścić kikuta chociaz gdzieś też słyszałam/czytałam (nie pamiętam ) że najlepsze jest melko matki na jego gojenie. Octanisept mam zawsze w domu bo przydaje się nie tylko przy dziecku

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
o tym mleku matki na kikut mówiła położna na yt Joanna Mróz, ale mi też obiło się o uszy, że najlepiej nie tykać/nie moczyć go wcale i stara szkoła (na pewno z 2016), że octanisept jest ah i oh a 2 lata temu głośno było o tym, że ten Octanisept nie jest taki super i jest lepszy zamiennik (nazwa wypadła mi z głowy!)

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez wymaginowana Pokaż wiadomość
Kobietki a jakie inhalatory polecacie?
My mamy MEDEL FAMILY PLUS i jest ok. ale głośny - pewnie jak większość w tym przedziale cenowym
Na pewno warto kupić inhalator już przed narodzinami aby zrobić rozeznanie w necie i mieć możliwość kupić w sensownej cenie bo w aptekach stacjonarnie zazwyczaj można ostro przepłacić :/ albo nie przepłacić i kupić najtańszy szajs
ps. nie wiem jakie teraz dodają maseczki do inhalatorów ale w większości wypadków (jeśli inhalujemy czymś innym niż sól fizjo) ważne jest aby dziurki w maseczce były zaklejone.

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87870901]Pokój starszaka gotowy wyro takie, że sama bym tam chętnie spała Załącznik 7717071Załącznik 7717072Załącznik 7717073

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Fiu fiu ! jaka przestrzeń Młody pewnie zachwycony!!

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Senira super ze na wizycie wszystko ok
Gryzelda świetny pokoik, widać że synek zadowolony

Ja znowu nie wiem ile przytyłam, ale nie widzę zmian w ciele poza brzuchem. Staram się bardzo jeść dobrze bo w moim wieku skoki wagi i rozciąganie skóry nie służą jej powrotowi do normalności:/

Widziałam promocje na le pampuch ale jednak zdecydowalam się na ażurowi kocyk od Memi, piękne mają i też w promocji
Mam nadzieję że jakość też będzie dobra, opinie na insta ok.

Dzisiaj idę na hybrydy Mają wszystkie środki ostrożności, mam nadzieję że będzie ok.
na jakie hybrydki się zdecydowałaś? też chyba niebawem wrócę do tego nałogu
Również kliknęłam dziś kocyk i ręcznik z Memi szczotkę do miziania już mamy
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-22, 22:35   #3512
Sowellla
Raczkowanie
 
Avatar Sowellla
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 164
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
o tym mleku matki na kikut mówiła położna na yt Joanna Mróz, ale mi też obiło się o uszy, że najlepiej nie tykać/nie moczyć go wcale i stara szkoła (na pewno z 2016), że octanisept jest ah i oh a 2 lata temu głośno było o tym, że ten Octanisept nie jest taki super i jest lepszy zamiennik (nazwa wypadła mi z głowy!)
Te zalecenia zmieniają co roku! Każde dziecko moje i mojej siostry miało pielęgnowany inaczej ten kikut.. Poczekamy do września, może wymyślą coś innego..

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Sowellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-22, 23:05   #3513
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
o tym mleku matki na kikut mówiła położna na yt Joanna Mróz, ale mi też obiło się o uszy, że najlepiej nie tykać/nie moczyć go wcale i stara szkoła (na pewno z 2016), że octanisept jest ah i oh a 2 lata temu głośno było o tym, że ten Octanisept nie jest taki super i jest lepszy zamiennik (nazwa wypadła mi z głowy!)

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------



My mamy MEDEL FAMILY PLUS i jest ok. ale głośny - pewnie jak większość w tym przedziale cenowym
Na pewno warto kupić inhalator już przed narodzinami aby zrobić rozeznanie w necie i mieć możliwość kupić w sensownej cenie bo w aptekach stacjonarnie zazwyczaj można ostro przepłacić :/ albo nie przepłacić i kupić najtańszy szajs
ps. nie wiem jakie teraz dodają maseczki do inhalatorów ale w większości wypadków (jeśli inhalujemy czymś innym niż sól fizjo) ważne jest aby dziurki w maseczce były zaklejone.



Fiu fiu ! jaka przestrzeń Młody pewnie zachwycony!!



na jakie hybrydki się zdecydowałaś? też chyba niebawem wrócę do tego nałogu
Również kliknęłam dziś kocyk i ręcznik z Memi szczotkę do miziania już mamy
Na moje ukochane białe
Ja zazwyczaj białe, czarne, beżowe, rzadko jakiś lekki róż
A Ty jakie byś sobie zrobiła?
Nie będę Cię namawiać, ale oj uczucie super

Oglądałam tą szczotkę i się zastanawiałam nad nią wzięłam jednak oprócz kocyka jeszcze serduszko gryzak z pieluszką.
Tak się zastanawiam jak się przydaje taka szczotka?
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 06:47   #3514
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Gryzelda pokój Aleksa super się prezentuje! chyba mamy podobne schody, a raczej barierki, bo tylko je widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 07:50   #3515
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
o tym mleku matki na kikut mówiła położna na yt Joanna Mróz, ale mi też obiło się o uszy, że najlepiej nie tykać/nie moczyć go wcale i stara szkoła (na pewno z 2016), że octanisept jest ah i oh a 2 lata temu głośno było o tym, że ten Octanisept nie jest taki super i jest lepszy zamiennik (nazwa wypadła mi z głowy!)

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------



My mamy MEDEL FAMILY PLUS i jest ok. ale głośny - pewnie jak większość w tym przedziale cenowym
Na pewno warto kupić inhalator już przed narodzinami aby zrobić rozeznanie w necie i mieć możliwość kupić w sensownej cenie bo w aptekach stacjonarnie zazwyczaj można ostro przepłacić :/ albo nie przepłacić i kupić najtańszy szajs
ps. nie wiem jakie teraz dodają maseczki do inhalatorów ale w większości wypadków (jeśli inhalujemy czymś innym niż sól fizjo) ważne jest aby dziurki w maseczce były zaklejone.



Fiu fiu ! jaka przestrzeń Młody pewnie zachwycony!!



na jakie hybrydki się zdecydowałaś? też chyba niebawem wrócę do tego nałogu
Również kliknęłam dziś kocyk i ręcznik z Memi szczotkę do miziania już mamy
Ja stosowałam u córki "pielęgnację na sucho". Szybko odpadł.

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam, aktualnie są zalecenia aby niczym nie czyścić kikuta chociaz gdzieś też słyszałam/czytałam (nie pamiętam ) że najlepsze jest melko matki na jego gojenie. Octanisept mam zawsze w domu bo przydaje się nie tylko przy dziecku

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
A octenisept niby ma jakiś szkodliwy składnik zakazany w innych krajach.

Co do inhalatora to ja kupiłam jak córka miała 2 lata a syn 4, bo wcześniej nie był nam potrzebny. Teraz też w sumie głównie leży nieużywany. Na katar najlepiej mi używać spray plus odciąganie katarkiem, a żadnych mocniejszych leków wziewnych nigdy nie musiałam używać.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

U mnie wznowili porody rodzinne
Już mam plan, że mąż zapakuje mnie i dzieci do auta, mnie zostawi w szpitalu, dzieci zawiezie do babci i przyjedzie do mnie. I tak pewnie dalej będę czekała na IP bo cała papierologia trwa wieki.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 07:55   #3516
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Odnośnie kikuta to też różne wersje słyszałam Ja chyba będę czyścić jedynie gazikami specjalnymi do tego ale zobaczymy co powie położna to tak będę robić. Octanisept planuje dla siebie jakbym rodziła sn, chociaż też różne rzeczy o nim słyszałam jedni polecają inni odradzaja. Mojej koleżance bardzo pomógł.

Dziewczyny wiem że temat już był wałkowany - miała ktoras leżaczek Tiny Love? Albo planujecie? Ja miałam mieć pożyczony od kogoś z rodziny ale trafił się w dobrej cenie u mnie w mieście a stan idealny i zastanawiam się
Pożyczania nie lubię, wolę mieć swój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 07:59   #3517
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Odnośnie kikuta to też różne wersje słyszałam Ja chyba będę czyścić jedynie gazikami specjalnymi do tego ale zobaczymy co powie położna to tak będę robić. Octanisept planuje dla siebie jakbym rodziła sn, chociaż też różne rzeczy o nim słyszałam jedni polecają inni odradzaja. Mojej koleżance bardzo pomógł.

Dziewczyny wiem że temat już był wałkowany - miała ktoras leżaczek Tiny Love? Albo planujecie? Ja miałam mieć pożyczony od kogoś z rodziny ale trafił się w dobrej cenie u mnie w mieście a stan idealny i zastanawiam się
Pożyczania nie lubię, wolę mieć swój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja szukam, ale na razie nic się nie trafiło. Nie chciałabym nowego kupować, na pewno jeszcze podjadę do sklepu dziecięcego zobaczyć czy jest jakaś alternatywa dla niego - w sensie, że rozkładany na płasko jak łóżeczko, bo tylko do takiego odważę się włożyć noworodka.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-23, 08:00   #3518
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87870901]Pokój starszaka gotowy wyro takie, że sama bym tam chętnie spała Załącznik 7717071Załącznik 7717072Załącznik 7717073

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ale super pokój! Widac, że synek zachwycony a to najważniejsze!
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja stosowałam u córki "pielęgnację na sucho". Szybko odpadł.



A octenisept niby ma jakiś szkodliwy składnik zakazany w innych krajach.

Co do inhalatora to ja kupiłam jak córka miała 2 lata a syn 4, bo wcześniej nie był nam potrzebny. Teraz też w sumie głównie leży nieużywany. Na katar najlepiej mi używać spray plus odciąganie katarkiem, a żadnych mocniejszych leków wziewnych nigdy nie musiałam używać.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

U mnie wznowili porody rodzinne
Już mam plan, że mąż zapakuje mnie i dzieci do auta, mnie zostawi w szpitalu, dzieci zawiezie do babci i przyjedzie do mnie. I tak pewnie dalej będę czekała na IP bo cała papierologia trwa wieki.
Ja już nie wiek jak to z ta pielęgnacja kilkuta bo ile ludzi tyle opinii
U mnie też już wznowili porody rodzinne, nawet lekarz mi powiedział, że może na następnej wizycie lub za 2 wizyty w końcu spotka się z moim mężem 🤣
Co do katarku - strasznie przeraża mnie uzywanie tego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:09   #3519
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Odnośnie kikuta to też różne wersje słyszałam Ja chyba będę czyścić jedynie gazikami specjalnymi do tego ale zobaczymy co powie położna to tak będę robić. Octanisept planuje dla siebie jakbym rodziła sn, chociaż też różne rzeczy o nim słyszałam jedni polecają inni odradzaja. Mojej koleżance bardzo pomógł.

Dziewczyny wiem że temat już był wałkowany - miała ktoras leżaczek Tiny Love? Albo planujecie? Ja miałam mieć pożyczony od kogoś z rodziny ale trafił się w dobrej cenie u mnie w mieście a stan idealny i zastanawiam się
Pożyczania nie lubię, wolę mieć swój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja używałam po porodzie tantum rosa.
A leżaczek miałam z tiny love ale takie miękkie krzesełko nierozkladane. Używalam gdzies od 2 lub 3 miesiąca. Teraz nie planuję kolejnego.

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Ale super pokój! Widac, że synek zachwycony a to najważniejsze! Ja już nie wiek jak to z ta pielęgnacja kilkuta bo ile ludzi tyle opinii
U mnie też już wznowili porody rodzinne, nawet lekarz mi powiedział, że może na następnej wizycie lub za 2 wizyty w końcu spotka się z moim mężem
Co do katarku - strasznie przeraża mnie uzywanie tego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do katarku to u mnie w odkurzaczu tradycyjnym jest chyba z 5 stopni mocy i można zacząć od najmniejszego. Oczywiście testowalam na sobie nie jest to przyjemne ale skuteczne no i przyklada sie na bardzo krótko, żeby śluzówki nie podrażnić
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:20   #3520
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Ten 'lepszy' zamiennik octeniseptu to Asept. Ja chyba też zaryzykuje pielęgnację na sucho w kwestii pępka

Jeśli chodzi o krocze to słyszałam pozytywne opinie o piance Ginexid.
Poprzednio miałam saszetki z tantum Rosa ale nie używałam bo była cc. Leżą w łazience pewnie przeterminowane ale dla mnie-leniwca to słabe rozwiązanie żeby jeszcze szukać pojemnika, przygotować wodę, rozpuszczać i dopiero wtedy użyć ;D

My używaliśmy katarka - pamiętam że TZ był przerażony tym teraz sytuacja nieco się skomplikowała bo nie mamy zwykłego odkurzacza, można kupić katarek z silniczkiem ale to ok 500zl więc podziękuję pewnie ;p

Alwa: wooow, zazdro że nie brały was żadne wirusy które trzeba leczyć inhalatorami!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:23   #3521
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87871938]Ja szukam, ale na razie nic się nie trafiło. Nie chciałabym nowego kupować, na pewno jeszcze podjadę do sklepu dziecięcego zobaczyć czy jest jakaś alternatywa dla niego - w sensie, że rozkładany na płasko jak łóżeczko, bo tylko do takiego odważę się włożyć noworodka.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Właśnie wydaje mi się że ten Tiny się rozkłada na płasko
Nawet się udało wrzucić zdjęcie. Dziewczyna Pisze że nowy kosztował 290 a jest stan idealny i chce połowę ceny to chyba spoko Screenshot_20200523-092044_Facebook.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-23, 08:24   #3522
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Właśnie wydaje mi się że ten Tiny się rozkłada na płasko
Nawet się udało wrzucić zdjęcie. Dziewczyna Pisze że nowy kosztował 290 a jest stan idealny i chce połowę ceny to chyba spoko Załącznik 7717121

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ten się rozkłada na płasko.

Znalazłam jeszcze na allegro jakiś https://allegro.pl/oferta/lezaczek-b...ource=facebook ale nie znam tej marki, nie wiem czego się spodziewać...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:25   #3523
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja używałam po porodzie tantum rosa.
A leżaczek miałam z tiny love ale takie miękkie krzesełko nierozkladane. Używalam gdzies od 2 lub 3 miesiąca. Teraz nie planuję kolejnego.



Co do katarku to u mnie w odkurzaczu tradycyjnym jest chyba z 5 stopni mocy i można zacząć od najmniejszego. Oczywiście testowalam na sobie nie jest to przyjemne ale skuteczne no i przyklada sie na bardzo krótko, żeby śluzówki nie podrażnić
O tak, tantum rosa też już mam

U mnie są już porody rodzinne ale mi na tym nie zależy tylko na szkołę rodzenia ale nic się nie zmienia w tej kwestii Jak dzwoniłam to radzą internetowo sobie robić bo nie mają informacji czy ruszą i kiedy.

Szumowski już trąbi o drugiej(gorszej) fali korony na wrzesień lub październik eh 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:28   #3524
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87870901]Pokój starszaka gotowy wyro takie, że sama bym tam chętnie spała Załącznik 7717071Załącznik 7717072Załącznik 7717073

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Pięknie
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja stosowałam u córki "pielęgnację na sucho". Szybko odpadł.



A octenisept niby ma jakiś szkodliwy składnik zakazany w innych krajach.

Co do inhalatora to ja kupiłam jak córka miała 2 lata a syn 4, bo wcześniej nie był nam potrzebny. Teraz też w sumie głównie leży nieużywany. Na katar najlepiej mi używać spray plus odciąganie katarkiem, a żadnych mocniejszych leków wziewnych nigdy nie musiałam używać.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

U mnie wznowili porody rodzinne
Już mam plan, że mąż zapakuje mnie i dzieci do auta, mnie zostawi w szpitalu, dzieci zawiezie do babci i przyjedzie do mnie. I tak pewnie dalej będę czekała na IP bo cała papierologia trwa wieki.
U nas też inhalator pojawił się jakoś później. Jak córka poszła do żłobka to był prawie cały czas w użyciu bo non stop katar, kaszel i podwyższona temperatura
Ale poważniejszych leków też nie używaliśmy jeszcze.
Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Odnośnie kikuta to też różne wersje słyszałam Ja chyba będę czyścić jedynie gazikami specjalnymi do tego ale zobaczymy co powie położna to tak będę robić. Octanisept planuje dla siebie jakbym rodziła sn, chociaż też różne rzeczy o nim słyszałam jedni polecają inni odradzaja. Mojej koleżance bardzo pomógł.

Dziewczyny wiem że temat już był wałkowany - miała ktoras leżaczek Tiny Love? Albo planujecie? Ja miałam mieć pożyczony od kogoś z rodziny ale trafił się w dobrej cenie u mnie w mieście a stan idealny i zastanawiam się
Pożyczania nie lubię, wolę mieć swój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3 lata temu stosowałam octanisept do kikuta, tak w szpitalu zalecali a teraz zobaczę co powiedzą.

Ja po porodzie sn używałam dla siebie octanisept. Miałam też dobry patent bo używałam spryskiwacza/tryskawki do psikania po każdej toalecie a potem psikalam sobie krocze octaniseptem. Teraz zapakuje sobie też do szpitala.
No i ze swojej strony mogę polecić takie globulki dopochwowe Cicatridina po porodzie. Nam bardzo chwaliła to położna po szkole rodzenia, no i raczej odradzała Tantum Rosa.

Miałam leżaczek Tiny love i u nas się sprawdził ale sprzedałam a teraz na razie nie planuje lezaczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Właśnie wydaje mi się że ten Tiny się rozkłada na płasko
Nawet się udało wrzucić zdjęcie. Dziewczyna Pisze że nowy kosztował 290 a jest stan idealny i chce połowę ceny to chyba spoko Załącznik 7717121

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym go brała chyba. Swój sprzedałam za ponad 200 zł a nie miał tego daszka. Z daszkiem są droższe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:30   #3525
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Pięknie U nas też inhalator pojawił się jakoś później. Jak córka poszła do żłobka to był prawie cały czas w użyciu bo non stop katar, kaszel i podwyższona temperatura
Ale poważniejszych leków też nie używaliśmy jeszcze.3 lata temu stosowałam octanisept do kikuta, tak w szpitalu zalecali a teraz zobaczę co powiedzą.

Ja po porodzie sn używałam dla siebie octanisept. Miałam też dobry patent bo używałam spryskiwacza/tryskawki do psikania po każdej toalecie a potem psikalam sobie krocze octaniseptem. Teraz zapakuje sobie też do szpitala.
No i ze swojej strony mogę polecić takie globulki dopochwowe Cicatridina po porodzie. Nam bardzo chwaliła to położna po szkole rodzenia, no i raczej odradzała Tantum Rosa.

Miałam leżaczek Tiny love i u nas się sprawdził ale sprzedałam a teraz na razie nie planuje lezaczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O widzisz tantum też nie... czyli naprawdę szkoły są różne. Zapisze sobie te globulki.

Ja właśnie nie planowałam leżaczka, ale miałam mieć pożyczony to spoko. Ale nie lubię pożyczać, potem coś się zabrudzi, nie spierze czy zepsuje i problem. A u nas w rodzinie są dwa te leżaczki ale druga osoba zobaczyła właśnie dwie kreski to sama bedzie potrzebować a ja wolę mieć swój jednak. A cena chyba ok. Tak myślałam że przyda mi się w kuchni czy w salonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:34   #3526
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Właśnie wydaje mi się że ten Tiny się rozkłada na płasko
Nawet się udało wrzucić zdjęcie. Dziewczyna Pisze że nowy kosztował 290 a jest stan idealny i chce połowę ceny to chyba spoko Załącznik 7717121

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze w tej cenie bym brała może zapytaj jeszcze jak długo był używany
Ja na pewno go kupuję przede wszystkim dlatego, że jest bezpieczny dla nielowlakow. Czekam tylko na promocje na dzień dziecka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

A co do katarku to mój odkurzacz jest taki trochę niestandardowy i muszę sprawdzić jaki ma najmniejszy ciąg boje sie, że uszkodze dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 08:35   #3527
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 09:05   #3528
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Ale super pokój! Widac, że synek zachwycony a to najważniejsze! Ja już nie wiek jak to z ta pielęgnacja kilkuta bo ile ludzi tyle opinii
U mnie też już wznowili porody rodzinne, nawet lekarz mi powiedział, że może na następnej wizycie lub za 2 wizyty w końcu spotka się z moim mężem 🤣
Co do katarku - strasznie przeraża mnie uzywanie tego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też chciałam kupić katarek ale w jakimś filmiku ze szkoły rodzenia położna mówiła że dla niemowlaka nie poleca więc chyba kupię Fridę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 09:21   #3529
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Też chciałam kupić katarek ale w jakimś filmiku ze szkoły rodzenia położna mówiła że dla niemowlaka nie poleca więc chyba kupię Fridę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fridy są obrzydliwe, szczególnie jak filtr przepuści no i trzeba mocno zasysać. To już bym wolała gruszkę, jest bardziej higieniczna dla mnie. Ja na początku miałam fridę, potem gruszkę, potem kupiłam katarek. W ogóle przez pierwsze kilka miesięcy nie miałam potrzeby czyścić noska, może się ze 3 razy zdażyło.

Ten katatek to nie jest taka prosta rura, tylko na końcu powietrze wpada w taką końcówkę i siła ssania jest przez to zredukowana. Ale ja nie jestem położną i się nie znam na ile to jest bezpieczne dla takich maluchów
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z

Edytowane przez alwa
Czas edycji: 2020-05-23 o 09:23
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-23, 09:22   #3530
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
A jakoe te czopki?

Ja znowu nie ma tak z piersiami jak piszecie Na początku mega bolały ale to podobnie jak przed każdym okresem. Od 2trym już normalnie, tylko te rostepy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zwykle glicerynowe mnie bardzo pomagają.

My właśnie już kupiliśmy bujaczek z Tiny Love ale kupiłam stacjonarnie w Smyku jak był po otwarciu sklepów rabat na cały asortyment.
Na Allegro dostałabym go może z 20-30zl taniej , ale tak jak kocham zakupy online tak wole takie duże ważniejsze rzeczy kupować stacjonarnie IMG_2918.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 09:39   #3531
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87871938]Ja szukam, ale na razie nic się nie trafiło. Nie chciałabym nowego kupować, na pewno jeszcze podjadę do sklepu dziecięcego zobaczyć czy jest jakaś alternatywa dla niego - w sensie, że rozkładany na płasko jak łóżeczko, bo tylko do takiego odważę się włożyć noworodka.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]A ja poczekam jak się młody urodzi, wtedy rodzina niech się wykaże... maty, leżaczki, chodziki i inne cuda. Ja kupuje póki co to co niezbędne. Do leżaczka i tak nie zamierzam takiego maleństwa kłaść, więc po pierwszych odwiedzinach jak nabędziemy też będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
O tak, tantum rosa też już mam

U mnie są już porody rodzinne ale mi na tym nie zależy tylko na szkołę rodzenia ale nic się nie zmienia w tej kwestii Jak dzwoniłam to radzą internetowo sobie robić bo nie mają informacji czy ruszą i kiedy.

Szumowski już trąbi o drugiej(gorszej) fali korony na wrzesień lub październik eh 🤦♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szumowski to za dużo pije i dlatego gada jak potłuczony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 09:45   #3532
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
A ja poczekam jak się młody urodzi, wtedy rodzina niech się wykaże... maty, leżaczki, chodziki i inne cuda. Ja kupuje póki co to co niezbędne. Do leżaczka i tak nie zamierzam takiego maleństwa kłaść, więc po pierwszych odwiedzinach jak nabędziemy też będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Szumowski to za dużo pije i dlatego gada jak potłuczony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mi się akurat przyda od 1 dnia, bo jak ze starszakiem będę chciała iść do niego do pokoju to gdzieś muszę w tym czasie umieścić juniora z nami

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 10:20   #3533
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87872177]No mi się akurat przyda od 1 dnia, bo jak ze starszakiem będę chciała iść do niego do pokoju to gdzieś muszę w tym czasie umieścić juniora z nami

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja to samo. Nie mam gdzie maluszka bezpiecznie położyć w salonie a na złożonym łóżku będę się bała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 10:22   #3534
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Alwa super z porodami rodzinnymi! Mam nadzieję, że i u mnie wrócą

Pysia super z bujaczkiem! jest i tester

Laluna91 ja nawet nie słucham i nie czytam o tym całym korona. A tym bardziej nie ma co się nakręcać z drugą falą. I tak będzie co ma być. To tak samo jak o szczycie... ciągle mówili, że szczyt zachorowań przed nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 10:30   #3535
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Alwa super z porodami rodzinnymi! Mam nadzieję, że i u mnie wrócą

Pysia super z bujaczkiem! jest i tester

Laluna91 ja nawet nie słucham i nie czytam o tym całym korona. A tym bardziej nie ma co się nakręcać z drugą falą. I tak będzie co ma być. To tak samo jak o szczycie... ciągle mówili, że szczyt zachorowań przed nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja śledze ale temat imprez i wesel bo to moje i męża źródło utrzymania, a w obecnej sytuacji, gdzie doszły nam straty związane z pożarem, sytyacja finansowa u nas jest bardzo kiepska. Wiem, że może to niezbyt rozsądne, ale jak nie wrócą szybko wesela to będzie u nas mega ciężko

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 10:52   #3536
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Jeśli chodzi o octenisept odchodzi się od niego, bo zawiera phenoxyetanol, bardzo kontrowersyjny składnik, który możemy też znaleźć w wielu kremikach dla dzieci. Jest teraz taki wybór wszystkiego, że spokojnie można uniknąć tej substancji.
Ja zrobiłam wczoraj wreszcie koszyk w gemini i jestem zaskoczona, bo nie wyszła jakaś wysoka kwota 😉 teraz tylko czekam na jakieś promocje i zamówię 😀
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 11:11   #3537
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam, aktualnie są zalecenia aby niczym nie czyścić kikuta chociaz gdzieś też słyszałam/czytałam (nie pamiętam ) że najlepsze jest melko matki na jego gojenie. Octanisept mam zawsze w domu bo przydaje się nie tylko przy dziecku

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Też tak słyszałam, tylko to się zmienia co chwilę Ale awaryjnie lepiej mieć coś pod ręką
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość



A octenisept niby ma jakiś szkodliwy składnik zakazany w innych krajach.
Tak, ma fenoksyetanol. Jest to substancja stosowana jako 1% konserwant w różnych kosmetykach, natomiast w octenisepcie ze względu na silne działanie p/brakteryjne jako substancja lecznicza (ma 2%). I o ile kosmetyki stosujemy często i na większe powierzchnie, więc faktycznie lepiej szukać takich z czystym składem o tyle tutaj mamy lek o określonym działaniu, stosowany miejscowo i przez krótki czas. Lepiej zadziałać zdecydowanie niż żeby rozwinęło się zakażenie, a jak to mówią dawka czyni truciznę A Asept wspomniany ma niestety dużo słabsze działanie. No ale każdy robi jak uważa
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Edytowane przez malinowegruszki
Czas edycji: 2020-05-23 o 11:13
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 11:14   #3538
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87872177]No mi się akurat przyda od 1 dnia, bo jak ze starszakiem będę chciała iść do niego do pokoju to gdzieś muszę w tym czasie umieścić juniora z nami

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja będę kładła na łóżku córki ale ona ma barierkę
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 11:17   #3539
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Ja młodego pępek pielęgnowałam na sucho, ale bez unikania moczenia w kąpieli, dokładnie później oczyszczałam i osuszałam i na to octenisept. I teraz zamierzam zrobić tak samo, bo to nam się sprawdziło raz.

Popieram malinowegruszki - to dawka czyni truciznę, ale ja w temacie składów itp. nigdy nie byłam jakoś przesadnie przezorna, więc żaden ze mnie ekspert.
Tormentiolu też się nie poleca u dzieci, a gdyby nie on to młody kilka razy miałby pupę odparzoną do krwi i to głęboko - czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-23, 11:27   #3540
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Ja będę stosować tantum rosa, katarek i octanisept Poprzednio się sprawdziły to i teraz na to liczę
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-29 14:39:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:54.