Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-28, 12:54   #1
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Question

Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?


Jak w temacie.
Mam z tym zawsze problem i w efekcie nakładam farbę na całe włosy, nawet jeśli farbuję na ten sam odcień.
Czy konieczna jest pomoc drugiej osoby, czy macie na to jakieś swoje sposoby?
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 18:52   #2
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

Może jednak ktoś mi coś podpowie?
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:42   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

I tak w połowie odświeżającego farbowania należy położyć farbę na całe włosy - tak zalecają wszyscy producenci. A u nasady nakłada się farbę robiąc na włosach kolejne przedziałki (najlepiej za pomocą pędzla do nakładania farby). Trochę to upierdliwa czynność, dlatego większość osób i tak nakłada farbę od razu na całe włosy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:41   #4
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

Właśnie z tymi przedziałkami to jest problem - bo o ile da się jako tako to wykonać z przodu i po bokach, to z tyłu głowy wydaje mi się to niemożliwe...
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:47   #5
sarah_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

Jestem z zawodu fryzjerka , i powiem tylko ze nie widze cienia szansy na samodzielne - prawidłowe ufarbowanie odrostów , a tylko przy odroscie nie widze tez zadnego powodu zeby farbowac włosy na całej długości
tak wiec droga koleżanko nie niszcz włosów co chwila je farbujac bo dobra farba starcza na min 4-5 miesiecy a przy zafarbowaniu całosci ni jak nie unikniesz róznicy w odcieniu od 1 nawet do 3 tonow , i tak dochodzac do sedna popros kogos o pomoc (jezeli nie chcesz isc do fryzjera) i przy odroscie z odswiezeniem koloru tez nie naklada sie calej farby od razu na całosc włosów tylko najpierw na odrost a potem po ok 20min (w zaleznosci od koloru farbu i koloru własnych włosów) całosc sie melaksuje i czeka kolejne minuty w zaleznosci od ządanego koloru
ot cała filozofia
pozdrawiam serdecznie
sarah_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 10:07   #6
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź
Czyli tak jak myślałam, cudowne sposoby nie istnieją...
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 10:30   #7
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

Cytat:
Napisane przez sarah_m Pokaż wiadomość
Jestem z zawodu fryzjerka , i powiem tylko ze nie widze cienia szansy na samodzielne - prawidłowe ufarbowanie odrostów , a tylko przy odroscie nie widze tez zadnego powodu zeby farbowac włosy na całej długości
tak wiec droga koleżanko nie niszcz włosów co chwila je farbujac bo dobra farba starcza na min 4-5 miesiecy a przy zafarbowaniu całosci ni jak nie unikniesz róznicy w odcieniu od 1 nawet do 3 tonow , i tak dochodzac do sedna popros kogos o pomoc (jezeli nie chcesz isc do fryzjera) i przy odroscie z odswiezeniem koloru tez nie naklada sie calej farby od razu na całosc włosów tylko najpierw na odrost a potem po ok 20min (w zaleznosci od koloru farbu i koloru własnych włosów) całosc sie melaksuje i czeka kolejne minuty w zaleznosci od ządanego koloru
ot cała filozofia
pozdrawiam serdecznie

dobra farba wystarcza na 4-5 miesięcy!!!!???????? ?
Po 4 miesiącach mam odrosty 5 centymetrowe i nie sądzę, żeby to wyglądało ładnie.Ba to wyglada fatalnie i niechlujnie

Zgodze się , że jeżeli włoski farbowane są farbą o ton tylko różniącą się od koloru włosów to mozna sobie darowac częste farbowanie.Ale nie w przypadku kiedy włosy są rozjaśniane!
I nie rozumiem co masz na myśli pisząc dobra farba?że niby ta farba jest tak dobra,że odrosty się nie pojawiają?Nie wyobrażam sobie nie farbować włosów(odrostów)przez 4-5miesięcy
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 10:35   #8
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

Cytat:
Napisane przez sarah_m Pokaż wiadomość
Jestem z zawodu fryzjerka , i powiem tylko ze nie widze cienia szansy na samodzielne - prawidłowe ufarbowanie odrostów , a tylko przy odroscie nie widze tez zadnego powodu zeby farbowac włosy na całej długości
tak wiec droga koleżanko nie niszcz włosów co chwila je farbujac bo dobra farba starcza na min 4-5 miesiecy a przy zafarbowaniu całosci ni jak nie unikniesz róznicy w odcieniu od 1 nawet do 3 tonow , i tak dochodzac do sedna popros kogos o pomoc (jezeli nie chcesz isc do fryzjera) i przy odroscie z odswiezeniem koloru tez nie naklada sie calej farby od razu na całosc włosów tylko najpierw na odrost a potem po ok 20min (w zaleznosci od koloru farbu i koloru własnych włosów) całosc sie melaksuje i czeka kolejne minuty w zaleznosci od ządanego koloru
ot cała filozofia
pozdrawiam serdecznie
Hm....Farbuję włosy zawsze sama od kilku ładnych lat i zawsze mam równomiernie pokryte farbą włosy. Nigdy mi się nie zdarzyło abym nie "dofarbowała" sobie jakiegoś odrosta
Dzielę włosy na pasma i zwijam w ślimaczki. Rozwijam jeden i maluję odrosty,rozwijam drugi itd.(doszłam już do takiej perfekcji, że nie potrzebuję lusterka aby sprawdzić czy z tyłu wszystko zostało pokryte).Po odczekaniu nakładam farbę na resztę włosów.
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 19:15   #9
sarah_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak SAMODZIELNIE ufarbować TYLKO odrosty?

jak to przeczytałam to po prostu nie wieze ze takie macie smieszne pomysly
nie powiedzialam ze nie ma odrostow

odrosty sie robi co miesiac!!!


przy dobrej farbie(typu artego, dostepny w hurtowniach fryzjerskich lub salonach ktore pracuja na tej firmie) nie ma koniecznosci farbowania calej dlugosci wlosa bo po prostu znacznie szybciej sie go niszczy - a po co???



a co do pani ktora to robi samodzielnie i wychodzi jej jak trzeba to gratulacje, czemu nie
ja bynajmniej sobie tego nie wyobrazam i nie chodzi mi o nie pofarbowanie jakiegos pasemka albo luki , napisalam wyraznie
chodzi o roznice tonow danego koloru lub odcienia rozjasnionych wlosow
ja od swojej pracy oczekuje perfekcji i nie daje nikomu takich rad by po samodzielnym wykonaniu wyszedl nie tak jak tego oczekiwal
uff to sie nagadałam
sarah_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.