Problem z domem i rodzicami - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-11-20, 13:50   #31
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Autorko, a ile lat ma twój brat teraz? Jakie masz z nim relacje? Rozmawiałaś z nim co on o tym myśli? Może dobrym rozwiązaniem byłoby przegadanie z nim sprawy, bez rodziców, żeby też wiedział że nie chcesz go wyrolować.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 13:51   #32
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Ale to nie jest już dom rodziców i naprawdę, oni nie mają w jego sprawie nic do gadania. To, że autorka pozwoli na jakiekolwiek ruchy w tej sprawie to wyłącznie jej dobra wola.
Raczej to że nie pozwoli to jej zła wola. Podpisanie gdzie trzeba takiej sytuacji byłoby neutralne.


Cytat:
Napisane przez undecided_1994 Pokaż wiadomość
Autorko, a ile lat ma twój brat teraz? Jakie masz z nim relacje? Rozmawiałaś z nim co on o tym myśli? Może dobrym rozwiązaniem byłoby przegadanie z nim sprawy, bez rodziców, żeby też wiedział że nie chcesz go wyrolować.
Po takim czymś jak chce wyrolować rodziców to na miejscu brata bym miała minusowe zaufanie co do ustaleń.



Ciągłe te podkreślanie że aktualny dom jest spoko a drugi w gorszej i się taniej sprzeda w przyszłości. Tak jak oni ją kierowali gdy miała jakieś 19-25 lat chce odwrócić i być górą, osobą która musi coś zaoprobować, do której trzeba przyjść ze strategią i przekonać do własnej decyzji.

Edytowane przez Overcooked
Czas edycji: 2022-11-20 o 13:55
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 13:53   #33
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Raczej to że nie pozwoli to jej zła wola. Podpisanie gdzie trzeba takiej sytuacji byłoby neutralne.
Powtarzam jeszcze raz, powoli i dużymi literami: nieruchomość jest własnością autorki, to ona ma prawo nią rozporządzać, nie jej rodzice.
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 13:54   #34
dziewczyna1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez undecided_1994 Pokaż wiadomość
Autorko, a ile lat ma twój brat teraz? Jakie masz z nim relacje? Rozmawiałaś z nim co on o tym myśli? Może dobrym rozwiązaniem byłoby przegadanie z nim sprawy, bez rodziców, żeby też wiedział że nie chcesz go wyrolować.
Jesteśmy oboje około trzydziestki, brat mieszka od dawna za granicą.

Nie mamy dobrych relacji ogólnie mówiąc, było to spowodowane napiętą relacją rodzinną. Nie wiem, jakie on ma zdanie na ten temat.
dziewczyna1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 13:58   #35
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-11-20 o 14:02
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 13:58   #36
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Ja myślę przeciwnie, większość rodziców nie pytało by się dzieci o zgodę czy mogą wymienić samochód, czy mogą zmienić mieszkanie. Byłyby rozmowy w kwestii doradzenia się, a nie brania pod uwagę ich zdania czy dzieci wyrażą na coś zgodę i nie będą przeszkadzać w realizacji. A autorka sądzi że w końcu będzie osobą z którą trzeba się liczyć bo kilkanaście lat temu była pod ręką żeby oszczędzić kasę.
Ja mam inne podejście do takich spraw. Jak byłam mała, to może dziwna sprawa, ale byłam bardzo przywiązana do ówczesnego samochodu. Moi rodzice o tym wiedzieli i jak przyszedł czas sprzedaży, to pomimo że byłam dzieckiem, to rodzice ze mną przegadali tą sprawę, jasne mieli już podjętą decyzję ponieważ potrzebowali większego auta, jednak moje uczucia zostały wzięte pod uwagę i potraktowali je z szacunkiem, a nie postawili przed faktem dokonanym. Do domu też mam sentyment, spędziłam w nim w końcu wiele lat i ponownie, nie oczekuję że powiedziałabym "nie" i by nie sprzedali, jednak oczekiwałabym że by mnie poinformowali o tym że w ogóle rozważają zmianę lokum jeszcze właśnie na etapie rozważania, abym mogła również wyrazić swoje zdanie na ten temat. Decyzja by ostatecznie należała do nich i bym nie miała pretensji, byłoby mi smutno, jednak dom jest w końcu ich i mogą robić co chcą, ale nie wyobrażam sobie że zrobiliby to bez jakiejkolwiek konsultacji ze mną.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:01   #37
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Powtarzam jeszcze raz, powoli i dużymi literami: nieruchomość jest własnością autorki, to ona ma prawo nią rozporządzać, nie jej rodzice.
No i jeśli tak postąpi jakby byli obcymi osobami bo JEJ własność (która została jej nadana ze względu na więzy krwi) to mosty z jej rodzicami i rodzeństwem będą spalone bo te więzy krwi zdradzi. Co tu trudnego do zrozumienia? To nie koleżeńska partia szachów i rodzic chce cofnąć źle postawiony pionek, a autorka się zgadza lub nie zgadza bo takie ma prawo, ale relacje pozostają identyczne niezależnie od decyzji - tylko fundamentalne decyzje co do miejsca zamieszkania, konsekwencje sprzed kilkunastu lat i kilkaset tysięcy złotych w grze.


Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Jesteśmy oboje około trzydziestki, brat mieszka od dawna za granicą.

Nie mamy dobrych relacji ogólnie mówiąc, było to spowodowane napiętą relacją rodzinną. Nie wiem, jakie on ma zdanie na ten temat.
No to już widzę jak
Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Nie, ponieważ w momencie przepisywania brat był niepełnoletni.

Nie miałabym problemu z podzieleniem się kwotą ze sprzedaży z bratem. Bardziej chodzi mi o wysługiwanie się mną przez rodziców.
. Z rodzicami masz takie se relacje już dumasz czy się nie porządzić bo masz prawo, a potem gdy przyjdzie dzielenie majątku z bratem który też nie masz dobrych relacji to będziesz dumać czy zachować sobie dom rodziców i dzielić tylko resztę bo takie masz prawo, czy podzielić się z bratem tym domem.





Zrób tak byś spojrzała sobie w lustro i tyle. Czy rodzice i brat cię na tyle źle potraktowali żeby moralnie zgarnąć te kilkaset tysięcy więcej od niego po śmierci rodziców i wtedy uniemożliwij sprzedaż domu i spal mosty do końca, a jak nie to podpisz.

Edytowane przez Overcooked
Czas edycji: 2022-11-20 o 14:14
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-20, 14:09   #38
dziewczyna1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Będę próbowała porozmawiać, ale potrzebuję czasu, żeby to przemyśleć. Dlatego tez zależało mi na poznaniu opinii innych.

Widzę też, że ja się zmieniłam przez te lata, usamodzielniłam itp., dlatego byłam w stanie ponownie wejść w tę relację już na swoich zasadach. Ta sytuacja z chęcią sprzedaży domu przypomniała mi ich wcześniejszy stosunek do mnie i to było ogromnym triggerem.

Tak, jak napisała undecided_1994, właśnie o coś takiego mi chodzi - o wzięcie pod uwagi zdania innych osób, skoro jesteśmy rodziną. Czuję też, że odpowiedzialnością za komunikację jestem obarczona ja, bo rodzice działają właśnie w taki sposób - robic swoje bez względu na innych.
dziewczyna1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:10   #39
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Zrób dziecku udawaną darowiznę, żeby zaoszczędzić na podatkach a stracisz cały dom. Cudne.
A tak na serio, to chcesz chyba wywołać wojnę z rodzicami.

Nie znam się na prawie, ale tak na szybko to przyszło mi do głowy, że możliwe jest stwierdzenie nieważności umowy darowizny, gdy umowa miała na celu pozorne działania.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:10   #40
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Ten wątek tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że niezłą głupotą jest przepisywanie nieruchomości za życia na dzieci. Zwłaszcza jeśli jest się jeszcze na chodzi. Potem guzik do gadania się ma.

Jeśli boisz się wyrolowania, to może jest możliwość, żeby nowa nieruchomość też była od razu na Ciebie ewentualnie Ciebie i brata.

Chociaż jak wyżej.

Padło w między czasie dobre pytanie czy rodzice dali Ci do zrozumienia, że dom będzie tylko Twój? Czy to tylko pomoc była. Żadne to bohaterstwo, że urodziłaś się wcześniej od brata więc Ci się należy i teraz wykorzystana się czujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-11-20 o 16:02 Powód: Słownictwo.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:14   #41
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Autorko, nie wsadzilaś w ten dom ani złotówki. Wszystkie koszty ponoszą Twoi rodzice.

Został on przepisany wtedy na Ciebie tylko i wyłącznie ze względu na sytuację podatkową, a nie ze względu na chęć rodziców podarowania go tylko Tobie. I jesteś tego świadoma.

Z jakiej paki dom miałby być tylko dla Ciebie? A Twój brat to co ? Już widzę jakbyś się z bratem podzieliła pieniędzmi ze sprzedaży domu po śmierci rodziców skoro nie macie relacji.

Jesteś roszczeniowa, bo ten zabieg z przepisaniem podniósł Wasz standard życia jako całej rodziny.

Jak się nie zgodzisz, a dom masz za opiekę, to Ci po złości taki meksyk urządzą z tą opieką, że Ci samej się tego domu odechce.

Nie rób scen, to ich dom tak naprawdę, niech robią co chcą. Nowy dom odziedziczycie z bratem na pół. Albo Ty dom, a brat firmę. Zawsze przecież możesz to z nimi obgadać. Poza tym co za różnica skoro i tak nie miałaś zamiaru wycyckać brata ?

Odwróć sytuację i pomyśl, że to Ty ze swoim chłopakiem jesteście rodzicami, a Wasze dziecko chce blokować sprzedaż domu, bo 10 lat temu je podarowaliscie ze względów podatkowych. No kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-20, 14:16   #42
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość

Jak się nie zgodzisz, a dom masz za opiekę, to Ci po złości taki meksyk urządzą z tą opieką, że Ci samej się tego domu odechce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dom ma tylko za służebność mieszkania, nie za dożywocie. to różnica.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:17   #43
dziewczyna1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Ten wątek tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że niezłą głupotą jest przepisywanie nieruchomości za życia na dzieci. Zwłaszcza jeśli jest się jeszcze na chodzi. Potem guzik do gadania się ma.

Jeśli boisz się wyrolowania, to może jest możliwość, żeby nowa nieruchomość też była od razu na Ciebie ewentualnie Ciebie i brata.

Chociaż jak wyżej.

Padło w między czasie dobre pytanie czy rodzice dali Ci do zrozumienia, że dom będzie tylko Twój? Czy to tylko pomoc była. Żadne to bohaterstwo, że urodziłaś się wcześniej od brata więc Ci się należy i teraz wykorzystana się czujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zgadzam się, że takie przepisywanie jest bez sensu i generuje konflikty, tylko że mnie w to wciągnięto bez mojej woli.

Moi rodzice mają obecnie dwie nieruchomości (jedną w budowie), więc skoro jedna jest przepisana na mnie, to rozsądne wydaje się przepisanie drugiej na brata - jeśli oczywiście mają taką wolę.

Nie chcę, żeby nowy dom był na mnie - jeśli zależałoby mi na spadku, to przecież i tak dom dziedziczą dzieci, więc jeśli zrzekłabym się tego domu, to wtedy następny będzie należał do obojga rodzeństwa. Oczywiście w przyszłości.

Oczywiście, że była to pomoc, ale oczekiwałam za nią przynajmniej podziękowania, a nie traktowania przedmiotowo.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
dom ma tylko za służebność mieszkania, nie za dożywocie. to różnica.
tak, jest służebność nieruchomości, a nie dom za opiekę w przyszłości

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
Autorko, nie wsadzilaś w ten dom ani złotówki. Wszystkie koszty ponoszą Twoi rodzice.

Został on przepisany wtedy na Ciebie tylko i wyłącznie ze względu na sytuację podatkową, a nie ze względu na chęć rodziców podarowania go tylko Tobie. I jesteś tego świadoma.

Z jakiej paki dom miałby być tylko dla Ciebie? A Twój brat to co ? Już widzę jakbyś się z bratem podzieliła pieniędzmi ze sprzedaży domu po śmierci rodziców skoro nie macie relacji.

Jesteś roszczeniowa, bo ten zabieg z przepisaniem podniósł Wasz standard życia jako całej rodziny.

Jak się nie zgodzisz, a dom masz za opiekę, to Ci po złości taki meksyk urządzą z tą opieką, że Ci samej się tego domu odechce.

Nie rób scen, to ich dom tak naprawdę, niech robią co chcą. Nowy dom odziedziczycie z bratem na pół. Albo Ty dom, a brat firmę. Zawsze przecież możesz to z nimi obgadać. Poza tym co za różnica skoro i tak nie miałaś zamiaru wycyckać brata ?

Odwróć sytuację i pomyśl, że to Ty ze swoim chłopakiem jesteście rodzicami, a Wasze dziecko chce blokować sprzedaż domu, bo 10 lat temu je podarowaliscie ze względów podatkowych. No kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko że ja uważam, że nie powinno się w taki sposób oszukiwać na podatkach. Dla mnie to jest ważne, żeby załatwiać sprawy formalnie, a nie "na gębę". Dlatego nie zdecydowałabym się na taki zabieg, jak fikcyjne przepisanie mieszkania, bo z tego później wychodzą tylko konflikty. I ja to wiem, ale moi rodzice zdecydowali się na potencjalne konflikty w zamian za korzyść finansową.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-11-20 o 16:03 Powód: nowe odpowiedzi
dziewczyna1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:25   #44
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
zgadzam się, że takie przepisywanie jest bez sensu i generuje konflikty, tylko że mnie w to wciągnięto bez mojej woli.

Moi rodzice mają obecnie dwie nieruchomości (jedną w budowie), więc skoro jedna jest przepisana na mnie, to rozsądne wydaje się przepisanie drugiej na brata - jeśli oczywiście mają taką wolę.

Nie chcę, żeby nowy dom był na mnie - jeśli zależałoby mi na spadku, to przecież i tak dom dziedziczą dzieci, więc jeśli zrzekłabym się tego domu, to wtedy następny będzie należał do obojga rodzeństwa. Oczywiście w przyszłości.

Oczywiście, że była to pomoc, ale oczekiwałam za nią przynajmniej podziękowania, a nie traktowania przedmiotowo.



tak, jest służebność nieruchomości, a nie dom za opiekę w przyszłości
W tej sytuacji to ty generujesz konflikt. To tak jak z fakenewsami - najpierw osoba rozsyła i podaje co tylko wpadnie jej w ręce od razu po zdarzeniu, a potem gdy sytuacja się wyjaśni jak gdyby nigdy nic mówi że warto szybciej podawać oficjalne komunikaty bo inaczej generuje się falę fakenewsów.



To rozsądnie zapisać - jak wcześniej sama napisałaś! - mniej warty dom w gorszej lokalizacji i jeszcze na dokładkę obciążony hipoteką (bo będą musieli wziąć kilkaset tys więcej kredytu jeśli nie pozwolisz na sprzedaż). Ciągle w tych planach wykorzystujesz to że masz prawnie więcej
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:32   #45
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Ale wiedziałaś przyjmując tą darowiznę, że jej celem są podatki, a nie chęć uczynienia Ciebie właścicielem pełną gębą. Byłaś pełnoletnia. Świadomie zgodziłaś się na to, bo w sumie nie miało to wtedy dla Ciebie znaczenia. A teraz ma i kalkulujesz. Skoro to było takie złe i Twoim zdaniem nie powinno się oszukiwać na podatkach, to teraz chcesz ich ukarać z tego wniosek? ;D Na zasadzie: trzeba było myśleć bałwany ? ;D no jaja jak berety...

To daj rodzicom naprawić ten okropny czyn i pozwól im wrócić do układu sprzed przepisania na Ciebie tego domu. Taaadaaam.

Czy Ty siebie słyszysz ? Oczekiwałam podziękowania, a nie traktowania przedmiotowo. WTF ? Co oni mają z kwiatami przyjsc ? Przecież Ty nic nie zrobiłaś, nic z siebie nie dałaś, założyłaś tylko podpis, który tylko Cię wzbogacił, a nie coś zabrał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:33   #46
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Zrób dziecku udawaną darowiznę, żeby zaoszczędzić na podatkach a stracisz cały dom. Cudne.
A tak na serio, to chcesz chyba wywołać wojnę z rodzicami.

Nie znam się na prawie, ale tak na szybko to przyszło mi do głowy, że możliwe jest stwierdzenie nieważności umowy darowizny, gdy umowa miała na celu pozorne działania.
Hahaha w myśl zasady sami chcemy oszukiwać a jak nas to już be Darowizna to darowizna. Czy rodzice uprzedzili autorkę że to tylko fikcyjna transakcja i w każdej chwili będą wymagać aby tej darowizny się zrzekekła? Jezeli nie to sorry. Dorośli ludzie chcą oszukiwać, mieszają w to swoje dorosłe dziecko i jeszcze oczekują że to będzie się zachowywać tak jak sobie tego życzą. Paradne. Autorka to jakiś bezmyślny słup czy co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:36   #47
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Czy Ty właśnie napisałaś, że wolałabyś, żeby oni stracili ten dom niż fikcyjnie go na Ciebie przepisali?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Może dzięki tym podatkom stać ich było na utrzymywanie córki na studiach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:39   #48
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 269
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Czy mam prawo żądać całej kwoty za sprzedaż domu? Czy faktycznie, skoro darowizna była tylko na papierze, to dom należy się im? Zdaję sobie sprawę, że prawnie jestem właścicielką i muszę zgodzić się na sprzedaż, aby do niej doszło, ale mam wątpliwości osobiste - czy nie jestem teraz roszczeniowa? Czy powinnam oddać im kwotę ze sprzedaży? Czy też całość należy się mi?

Ile pieniędzy włożyłaś w kupno domu? Ile kosztowało Cię jego wyremontowanie i utrzymanie?

Mniej więcej tyle Ci się należy ze sprzedaży.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:40   #49
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Rodzice to rodzice, gdyby to był ktoś obcy sprawa byłaby oczywista, że ktoś chce mnie okraść i w życiu nie zgodziłabym się na taki manewr, że sprzedaję swoją własność a pieniądze na czyjeś konto, zresztą ja każdy krok konsultuje z prawnikiem. Tutaj sytuacja jest taka, że wiesz ze to faktycznie rodzice podarowali, w jakim celu i z uczciwości rodzicom bym nie odmówiła (ale rodzice to absolutnie jedyne osoby, z którymi zgodziłabym się na sprzedaż, tak jak mówię, w jakiejkolwiek innej sytuacji to prosta droga do oszustwa).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-20, 14:41   #50
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Czy Ty właśnie napisałaś, że wolałabyś, żeby oni stracili ten dom niż fikcyjnie go na Ciebie przepisali?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Może dzięki tym podatkom stać ich było na utrzymywanie córki na studiach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jakiego powodu mieliby go stracić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:42   #51
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Gdyby Twoi rodzice mieli dwie nieruchomości już teraz gotowe do zamieszkania, to jedna na Ciebie, drugą na brata i ok.

Natomiast w sytuacji, gdy ta druga będzie w kredycie na setki tysięcy, tylko dzięki Tobie, bo się nie zgodzisz na sprzedaż pierwszego domu, to załatwisz rodzicom gorsze życie na starość, wysokie raty kredytu, a bratu nieruchomość być może jeszcze z kredytem w spadku.

Zakładam, że rodzice szybko by podjęli kroki by jakoś tą darowiznę odwołać. A co najmniej Cię wydziedzicza z reszty i urwą kontakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:44   #52
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Już pomijam fakt że autorka jest prawnie właścicielka to znaczy że i tak nie można bez podatku oddać kasy że sprzedaży rodzicom bo oni czują się właścicielami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:44   #53
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Czy Ty właśnie napisałaś, że wolałabyś, żeby oni stracili ten dom niż fikcyjnie go na Ciebie przepisali?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Może dzięki tym podatkom stać ich było na utrzymywanie córki na studiach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe też, że mieli sporo kasy, tylko to ten typ co zawsze kombinuje aby jak najwięcej zyskać

Autorko, ja podtrzymuję to co wcześniej napisałam, nie brałabym pod uwagę zabrania pieniędzy ze sprzedaży dla siebie, ponieważ czułabym się z tym najzwyczajniej podle, jest to dla mnie zrobienie twoich rodziców w bambuko. Jednak też nie wiem czy zgodziłabym się na sprzedaż domu, skoro finansowo jest to spora strata. Sama pisałaś, że twoi rodzice mają dobrą pozycję finansową, więc ten pomysł z tym aby drugi dom był dla brata jest najrozsądniejszy, nawet jak oni go nie przepiszą to ty możesz się kiedyś zrzec aby było sprawiedliwie. A twoi rodzice najprawdopodobniej zdążą spłacić kredyt, jeżeli nie, to możesz wtedy się z bratem dogadać aby było fair i żadne nie czuło się pokrzywdzone. Kwestia tylko tego jak chcesz rozwiązać relację z nimi, jeżeli ci bardzo zależy na utrzymaniu ich, to wiadomo że twój brak zgody na sprzedaż je zepsuje i raczej nie będzie co zbierać, jeżeli uważasz że twój "żal" do nich i ich zachowanie już tą relację zniszczyły, to zrób tak jak jest dla ciebie najlepiej.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:45   #54
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Problem z domem i rodzicami

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89415757]Ale jakiego powodu mieliby go stracić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


no cóż, nie mogą go teraz stracić, bo tak jakby już go stracili robiąc darowiznę
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:49   #55
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Nie chcę decydować za nich - jeśli mają taką chęć, to niech się wyprowadzą. W obecnym mieszkaniu też mogą mieszkać tak jak to było wcześniej. Ich wola.



Dzięki, właśnie o to mi chodzi. Jakby przyznali - "słuchaj, chyba źle postąpiliśmy, chcemy to teraz naprawić i sprzedać ten dom, żeby nie było niejasności" - to inaczej bu sytuacja wyglądała.

Chcę też doprecyzować, że mówiąc "stary dom" nie mam na myśli rudery, tylko dom w dobrej lokalizacji małego miasta, z ogrodem, zadbany, regularnie remontowany itp. Rodzice chcą go zmienić na podobny, ale parterowy i z większym ogrodem, ale w gorszej lokalizacji - obżeża miasteczka, daleko do sklepów, brak chodnika itp.
Jesteś BARDZO roszczeniowa. Aż jestem zszokowana. Nic w ten dom nie włożyłaś, bo jak rozumiem, to nie ty robiłaś tam remonty, skoro nawet nie utrzymywałaś kontaktów z rodzicami? Po śmierci rodziców będzie ci się należeć część spadku, natomiast blokowanie sprzedaży domu rodziców to dla mnie wręcz złodziejstwo. Fakt, że przepisali dom na ciebie ze względów podatkowych nie oznacza, że jest twój. Nie włożyłaś pewnie w niego złamanego grosza. Jeśli uważasz, że rodzice mają na ciebie negatywny wpływ, to się całkiem od nich odetnij (tak, również od ich pieniędzy, a raczej przede wszystkim).
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:49   #56
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
no cóż, nie mogą go teraz stracić, bo tak jakby już go stracili robiąc darowiznę
Kolejne rekiny biznesu... pozbyli się własności domu żeby zaoszczędzić na podatkach. Pytanie jakich bo jak od nieruchomości to zaraz położę się na ziemię i zacznę płakać że śmiechu. Mieszkam w jednym z większych miast Polski i podatek od m2 wynosi 0,89 zł. Przypominam że to opłata roczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2022-11-20 o 14:50
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 14:54   #57
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Jesteś BARDZO roszczeniowa. Aż jestem zszokowana. Nic w ten dom nie włożyłaś, bo jak rozumiem, to nie ty robiłaś tam remonty, skoro nawet nie utrzymywałaś kontaktów z rodzicami? Po śmierci rodziców będzie ci się należeć część spadku, natomiast blokowanie sprzedaży domu rodziców to dla mnie wręcz złodziejstwo. Fakt, że przepisali dom na ciebie ze względów podatkowych nie oznacza, że jest twój. Nie włożyłaś pewnie w niego złamanego grosza. Jeśli uważasz, że rodzice mają na ciebie negatywny wpływ, to się całkiem od nich odetnij (tak, również od ich pieniędzy, a raczej przede wszystkim).
No nie ? Tak to rodzice są niedobrzy, relacje słabe, ale po majątek to pierwsza w kolejce.

Odwróć sytuację jeszcze w ten sposób (poza tym, że to Twoje dziecko tak odwala i Tobie blokuje sprzedaż), że to Twój brat był starszy, zabieg z przepisaniem był na niego, a Ty jesteś tą wycyckaną.

I tak czy siak kasy byś nie zobaczyła przed ich śmiercią, to chyba, że miałaś w planach sprzedac dom obcym ludziom razem ze służebnością, bo jest taka możliwość, więc idź na całość! Co będziesz czekać nie wiadomo ile jak kipną ! Sprzedaj, bierz kasę i już !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 15:07   #58
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Fakt, że przepisali dom na ciebie ze względów podatkowych nie oznacza, że jest twój. .
Ależ oczywiście, że dom jest jej, właśnie dlatego, że rodzice go na nią przepisali.
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 15:17   #59
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
No nie ? Tak to rodzice są niedobrzy, relacje słabe, ale po majątek to pierwsza w kolejce.

Odwróć sytuację jeszcze w ten sposób (poza tym, że to Twoje dziecko tak odwala i Tobie blokuje sprzedaż), że to Twój brat był starszy, zabieg z przepisaniem był na niego, a Ty jesteś tą wycyckaną.

I tak czy siak kasy byś nie zobaczyła przed ich śmiercią, to chyba, że miałaś w planach sprzedac dom obcym ludziom razem ze służebnością, bo jest taka możliwość, więc idź na całość! Co będziesz czekać nie wiadomo ile jak kipną ! Sprzedaj, bierz kasę i już !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jakie blokowanie sprzedazy? Rodzice prawnie przenieśli własność domu na autorkę. Teraz im się odwidziało i domagają się czego? Aby autorka teraz zrobiła darowiznę na ich rzecz? Bo sorry ale prawnie inaczej się nie da. Nie ma tak że coś sprzedaje i kasę z tej sprzedaży mogę sobie przelać komu chce bez żadnych konsekwencji podatkowych. Mówimy o domu wiec nawet fakt że rodzice znajdują się w pierwszej grupie podatkowej nie sprawia że uchroni ich to od podatku od darowizny. Czyli przenieśli wlasnosc na autorkę która musiała zapewne zapłacić podatek od darowizny żeby rodzice uniknęli jakiś innych po to aby po kilku latach cofnąć transakcje i zapłacić kolejny podatek od darowizny. Serio... Ci udzie są poważni??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2022-11-20 o 15:19
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 15:22   #60
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89415798]Ale jakie blokowanie sprzedazy? Rodzice prawnie przenieśli własność domu na autorkę. Teraz im się odwidziało i domagają się czego? Aby autorka teraz zrobiła darowiznę na ich rzecz? Bo sorry ale prawnie inaczej się nie da. Nie ma tak że coś sprzedaje i kasę z tej sprzedaży mogę sobie przelać komu chce bez żadnych konsekwencji podatkowych. Mówimy o domu wiec nawet fakt że rodzice znajdują się w pierwszej grupie podatkowej nie sprawia że uchroni ich to od podatku od darowizny. Czyli przenieśli.wlasnosc na autorkę która musiała zapewne zapłacić podatek od darowizny żeby rodzice uniknęli jakiś innych po to aby pi kilku latach cofnąć transakcje i zapłacić kolejny podatek od darowizny.Serio... Ci udzie są poważni??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ale w relacjach dziecko-rodzice przy darowiźnie nie płaci się podatku, wystarczy to zgłosić, ale nic się nie płaci. Przynajmniej z tego co wiem, bo ja też dostałam darowiznę i nic nie płaciliśmy.

Gdyby nawet wtedy jakiś podatek był do zapłaty, to przecież zapłacili jej rodzice, a nie ona lat 18 sama napisała, że wszystkie koszta ponoszą i ponosili rodzice.

Teraz gdyby trzeba było zapłacić podatek, to też oczywiste, żeby zapłacili rodzice.

Ona była tylko słupem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale ja nie dostałam nieruchomości, to może inaczej. W każdym razie ona nic nie płaciła, tylko jej rodzice, więc nie poniosła żadnych strat.

Edytowane przez Medins
Czas edycji: 2022-11-20 o 15:29
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-22 21:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.