Anty po raku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-17, 20:59   #1
DarikaMakeup
Przyczajenie
 
Avatar DarikaMakeup
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 4

Anty po raku?


Cześć!

Nie chciałam dublować tematu, ale nie wiem, jak tu się szuka wątków, więc założyłam nowy. Zresztą, każdy przypadek jest inny.☠
Mam problem z wyborem antykoncepcji; tak naprawdę w każdej metodzie się czegoś obawiam...
Nie wiem, jak bym zareagowała na hormony ze względu na przebytego raka (chłoniak złośliwy), obecny stan zdrowia, tak że to jest kwestia tabletek, plastrów i wkładki hormonalnej. Z drugiej strony, sama wkładka, nawet ta niehormonalna dla nierodzących mnie przeraża, ewentualne stany zapalne, źle założona (trudno o dobrego lekarza... nawet ginekolog-onkolog olał temat mojej choroby) i tak dalej. Mam wrażenie, że nie ma nic poza prezerwatywą, ale to jednak za mało, a sam kalendarzyk jest ryzykowny.
Lekarz bez zastanowienia przepisał mi jakieś tabletki (chyba jednoskładnikowe), a gdy poprosiłam o plastry, to wybrał Evrę (kiedyś dostałam Lisvy od innego, ale też ich nie zastosowałam).
Może ktoś miał podobny dylemat i wybrał coś mimo wszystko. Nie twierdzę, że od razu wybiorę to samo, bo bardziej mnie interesują argumenty przemawiające za wybraniem danej metody. Mam swój rozum, po prostu potrzebuję rady.

Pozdrawiam
__________________
Mój blog
„Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę”.
Na avatarze jest moje oko, proszę o niewykorzystywanie obrazka.
DarikaMakeup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 09:03   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Anty po raku?

A planujesz w ogóle mieć dzieci?


Bo może najlepszym rozwiązaniem by było przecięcie jajowodów- ubezpłodnienie chirurgiczne.


jenorazowo drogo, ale w ogólnym rozrachunku chyba najtańsza i pozbawiona długofalowych skutków ubocznych metoda.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 07:02   #3
DarikaMakeup
Przyczajenie
 
Avatar DarikaMakeup
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 4
Dot.: Anty po raku?

Dziękuję za odpowiedź!

Zakładam jednak, że w przyszłości mogę chcieć mieć dziecko, więc wolałabym coś odwracalnego...



Może przesadzam i któraś z metod jest możliwa w tego typu przypadku? Wiem, że ostatecznie ocenia to lekarz, ale może ktoś miał podobny dylemat i sobie poradził.
__________________
Mój blog
„Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę”.
Na avatarze jest moje oko, proszę o niewykorzystywanie obrazka.
DarikaMakeup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-19 08:02:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.