Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-28, 15:11   #601
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Mam list. Jutro idę podpisać umowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i super, gratki.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:26   #602
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Mam list. Jutro idę podpisać umowę.
Super!

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
I mam dylemat, bo w jakimś tam filmiku jeden gościu mówił, że ważne są osiągnięcia w CV, takie wiecie typu Zwiększyłem sprzedaż o 103%? ale dla mnie to są bzdety, bo tak każdy może napisać i tego nie zweryfikujesz I przez to CV się strasznie rozciągnie. Jak ja rekrutował ludzi to nie podobały mi się CV rozbite na trzy strony, gdzie bardzo proste prace były tak rozpisane, jakby było to nie wiadomo co.
Co o tym sądzicie?
Ja też się natknęłam na takie porady. Przyznam, że ja to bym może i nawet to wpisała, tylko kompletnie nie pamiętam jak się moje produkty sprzedawały (a raz mnie zapytali o zysk)
Myślę, że to może być istotna wiadomość na stanowiskach stricte sprzedażowych. Osoba, która rekrutowała ludzi powiedziała mi, żeby wpisywać w CV wszystko co istotne, jak się CV rozciągnie to trudno, znaczy, że masz czym się pochwalić.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wiem co miałam jeszcze pytać, czy jak mam wpisane niemiecki B1 to mogą chcieć rozmawiać po niemiecku na rozmowie. Wydaje mi się, że o tym pisałyście, ale nie mogę znaleźć.
Jak im zależy, żeby osoba na stanowisku znała niemiecki to mogą chcieć zapytać. Ja mam wpisany A2 nikt mnie nie pytał
Angielski mam wpisany B2-C1. Jak sobie go odświeżę to się nie boję, ale jak na początku zaczęłam chodzić na rozmowy, to tak mnie to stresowało, że ledwo kleciłam zdania.

A dzisiaj miałam rozmowę przez telefon na stanowisko w Warszawie. Ewentualna przełożona powiedziała, że co drugi dzień mogę pracować zdalnie, albo pół dnia w Wawie pół zdalnie. Myślę, że taki tryb byłby dla mnie do zaakceptowania. Stanowisko rozwojowe, firma w porządku, ta babka bardzo fajna, wiem, że pozytywnie wypadłam (mam wtyczkę, która mnie poleciła ) i decyzja ma być do końca tygodnia, trochę szybko i w ogóle mega znienacka to wszystko...
jak mnie zaakceptują, to uprzedzam, że padnę na zawał. Jesteście zaproszone na pogrzeb
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:28   #603
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale wam dziewczyny super idzie. Cieszę się razem z wami.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:34   #604
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Super!



Ja też się natknęłam na takie porady. Przyznam, że ja to bym może i nawet to wpisała, tylko kompletnie nie pamiętam jak się moje produkty sprzedawały (a raz mnie zapytali o zysk)
Myślę, że to może być istotna wiadomość na stanowiskach stricte sprzedażowych. Osoba, która rekrutowała ludzi powiedziała mi, żeby wpisywać w CV wszystko co istotne, jak się CV rozciągnie to trudno, znaczy, że masz czym się pochwalić.



Jak im zależy, żeby osoba na stanowisku znała niemiecki to mogą chcieć zapytać. Ja mam wpisany A2 nikt mnie nie pytał
Angielski mam wpisany B2-C1. Jak sobie go odświeżę to się nie boję, ale jak na początku zaczęłam chodzić na rozmowy, to tak mnie to stresowało, że ledwo kleciłam zdania.

A dzisiaj miałam rozmowę przez telefon na stanowisko w Warszawie. Ewentualna przełożona powiedziała, że co drugi dzień mogę pracować zdalnie, albo pół dnia w Wawie pół zdalnie. Myślę, że taki tryb byłby dla mnie do zaakceptowania. Stanowisko rozwojowe, firma w porządku, ta babka bardzo fajna, wiem, że pozytywnie wypadłam (mam wtyczkę, która mnie poleciła ) i decyzja ma być do końca tygodnia, trochę szybko i w ogóle mega znienacka to wszystko...
jak mnie zaakceptują, to uprzedzam, że padnę na zawał. Jesteście zaproszone na pogrzeb
Co do ostatniego to super (poza pogrzebem oczywiście), wiadomo, że ciężko wybierać, ale fajnie, że masz z czego. A to nie jest jeszcze to na czym Ci najbardziej zależy? Do końca tygodnia to mega szybko, ale naprawdę super, że się dzieje.


Co do tego CV ja nie mam przekonania, bo naprawdę potrafiłam mieć stos CV gdzie stanowiska typu doradca klienta urastały do rangi funkcji dyrektorskiej, czego to człowiek tam nie robił i za co to nie odpowiadał. Śmieszyło mnie to i takie wodolejstwo powodowało, że obawiałam się, że osoba będzie za mało konkretna. Zapraszałam na rozmowy raczej tych zwięzłych. No ale ja profesjonalnym rekruterem nie byłam.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:45   #605
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ale coś jest z tym zaniżaniem. Ja pewnie spokojnie mogłabym zawyżyć swoje umiejętności językowe, ale im więcej się uczę tym bardziej wiem, że nic nie wiem i tyle rzeczy do odkrycia, no i problem z tym, że dużo rozumiem, ale już tak płynnie jak czytam to nie mówię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Efekt Dunninga-Krugera – zjawisko psychologiczne polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie, podczas gdy osoby wysoko wykwalifikowane mają tendencję do zaniżania oceny swoich umiejętności[1].
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 16:53   #606
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dzięki, że to nazwałaś.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:10   #607
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Co do ostatniego to super (poza pogrzebem oczywiście), wiadomo, że ciężko wybierać, ale fajnie, że masz z czego. A to nie jest jeszcze to na czym Ci najbardziej zależy? Do końca tygodnia to mega szybko, ale naprawdę super, że się dzieje.

Wiesz, na razie to nie wybieram, bo żadnej propozycji nie dostałam.
Ale jak dostanę... to nie wiem co zrobię... może i się zdecyduję bo ta możliwość pracy zdalnej bardzo mi pachnie, a stanowisko też jest bardzo ciekawe. Bardziej mi zależy na powrocie do mojej starej firmy (bo podobne stanowisko a firma w moim mieście), ale nie odzywają się z niej i nie mam gwarancji czy i kiedy się odezwą.
Najgorsze jest to, że w piątek mam podpisywać przedłużenie umowy a oni chcą mi dać znać do piątku. Będę się musiała nagimnastykować chyba, żeby nie podpisać do końca dnia..


Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Co do tego CV ja nie mam przekonania, bo naprawdę potrafiłam mieć stos CV gdzie stanowiska typu doradca klienta urastały do rangi funkcji dyrektorskiej, czego to człowiek tam nie robił i za co to nie odpowiadał. Śmieszyło mnie to i takie wodolejstwo powodowało, że obawiałam się, że osoba będzie za mało konkretna. Zapraszałam na rozmowy raczej tych zwięzłych. No ale ja profesjonalnym rekruterem nie byłam.
No tak, pewnie masz rację. Ludzie nie znają umiaru. Moje CV ma 4 strony, czego 4 niepełna. Zawsze staram się pisać pod stanowisko, ale jakoś nie umiem go okroić. Zresztą np. same szkolenia zajmują sporo miejsca..
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 17:20   #608
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dolczi

Kafka, to masz nie lada dylemat. Jak nie ma to nie ma, jak jest to za dużo.... Nie szkoda Ci odchodzić z obecnej firmy?
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:31   #609
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Amazoniak pracuje cały czas i niedługo kończy mi się umowa. Szukam sobie czegoś powolutku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Bylam już na kilku rozmowach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:39   #610
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka no patrz, szykuje się klęska urodzaju ja bym chyba pomyślała poważnie o tej Warszawie, bo ewidentnie obecna Ci nie leży, to po co się męczyć. Trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 17:45   #611
goosiek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć, miło czytać, że coś się u Was ruszyło. Ja byłam ostatnio na rozmowie tydzień temu w korporacji i jeszcze tydzień muszę czekać na odpowiedź. Rozmowa była naprawdę bardzo miła, Pani rekrutująca tak prowadziła rozmowę, że miałam poczucie iż jestem idealnym kandydatem na to stanowisko. Pierwszy raz wyszłam z rozmowy tak podbudowana i zadowolona z siebie. Nie było sytuacji, że się zacinałam ani jąkałam. Na wszystkie pytania odpowiadałam płynnie. Potem spotkanie z kierownikiem i pierwszy raz spotkałam się, aby ktoś opowiadał z taką pasją o swojej pracy, takiej osoby się słuchało z przyjemnością i nawet nie odczuwałam, że jestem na rozmowie rekrutacyjnej. Naprawdę mega pozytywne wrażenie Strasznie liczę na tą posadę. Siedzenie w domu strasznie mnie dobija i parę nieudanych rekrutacji podcięło skrzydła i zniechęciło do dalszych działań. No cóż muszę czekać
goosiek20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 17:59   #612
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A dzisiaj miałam rozmowę przez telefon na stanowisko w Warszawie. Ewentualna przełożona powiedziała, że co drugi dzień mogę pracować zdalnie, albo pół dnia w Wawie pół zdalnie. Myślę, że taki tryb byłby dla mnie do zaakceptowania. Stanowisko rozwojowe, firma w porządku, ta babka bardzo fajna, wiem, że pozytywnie wypadłam (mam wtyczkę, która mnie poleciła ) i decyzja ma być do końca tygodnia, trochę szybko i w ogóle mega znienacka to wszystko...
jak mnie zaakceptują, to uprzedzam, że padnę na zawał. Jesteście zaproszone na pogrzeb
Wow, super, a daleko masz do Wawy?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:03   #613
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość

Kafka, to masz nie lada dylemat. Jak nie ma to nie ma, jak jest to za dużo.... Nie szkoda Ci odchodzić z obecnej firmy?
Troszkę szkoda, bo polubiłam się z ludźmi. I wiem też, że niektórzy uważaliby, że Pana Boga za nogi złapali, spokojna robota, blisko domu.
Ale ja się w niej nudzę, nie rozwijam się. Wiecie, może mam za dużo w d... ale nie mogę się pogodzić z tym, że tworzyłam produkty, które takie osoby, które w tym biurze pracują, sprzedają, że byłam bardzo samodzielna i decyzyjna, a teraz... każdy mail, każde pisemko (nie dokument merytoryczny, o takich nie mam co marzyć), które tworzę, muszę konsultować z co najmniej trzema osobami. Zajmuję się pisaniem pism typu "list gratulacyjny", "pismo informacyjne" albo maila za panią prezes lub pana prezesa (maile składające się z dwóch zdań). Dzisiaj na przykład robiłam pół dnia kopiuj wklej rzeczy, które musiałam znaleźć w necie, a potem... pakowałam ulotki do pudełek...

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Kafka no patrz, szykuje się klęska urodzaju ja bym chyba pomyślała poważnie o tej Warszawie, bo ewidentnie obecna Ci nie leży, to po co się męczyć. Trzymam kciuki
No nie leży mi. Jeszcze muszę się upewnić, czy mogłabym do tej Wawki dojeżdżać na 9:30, pociągiem o 7 rano (czyli wstawanie o 6, do przeżycia)... jeśli tak to kusi mnie, żeby się zgodzić w razie, jakby mi zaproponowali. A jeszcze jak za tę kasę co zawołałam

Cytat:
Napisane przez goosiek20 Pokaż wiadomość
Cześć, miło czytać, że coś się u Was ruszyło. Ja byłam ostatnio na rozmowie tydzień temu w korporacji i jeszcze tydzień muszę czekać na odpowiedź. Rozmowa była naprawdę bardzo miła, Pani rekrutująca tak prowadziła rozmowę, że miałam poczucie iż jestem idealnym kandydatem na to stanowisko. Pierwszy raz wyszłam z rozmowy tak podbudowana i zadowolona z siebie. Nie było sytuacji, że się zacinałam ani jąkałam. Na wszystkie pytania odpowiadałam płynnie. Potem spotkanie z kierownikiem i pierwszy raz spotkałam się, aby ktoś opowiadał z taką pasją o swojej pracy, takiej osoby się słuchało z przyjemnością i nawet nie odczuwałam, że jestem na rozmowie rekrutacyjnej. Naprawdę mega pozytywne wrażenie Strasznie liczę na tą posadę. Siedzenie w domu strasznie mnie dobija i parę nieudanych rekrutacji podcięło skrzydła i zniechęciło do dalszych działań. No cóż muszę czekać
Fajne są takie rozmowy, zawsze ma się po nich dobre samopoczucie Tylko potem odmowa trochę bardziej boli Trzymam mocno kciuki, żeby Ci się udało!

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Wow, super, a daleko masz do Wawy?
Jestem z Łodzi, więc dość daleko, ale nie dramatycznie (chyba). Ode mnie z domu około 2/2,5 godziny do firmy.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-08-28 o 18:05
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:14   #614
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka, widać że jesteś bardzo ambitną osobą, która chce się spełniać zawodowo w swojej pracy. Obecna praca raczej Cię mocno ogranicza niż rozwija. Jeżeli nie ma tam perspektyw rozwoju a masz taką okazję... grzechem byłoby nie podjąć takiego ryzyka z Twoją postawą.

goosiek20, super, że rozmowa była przeprowadzona w takiej atmosferze, trzymam kciuki. Moja ostatnia była zdecydowanie najgorsza z tych wszystkich, na których byłam i podcięła mi chwilowo skrzydła. Miałam gorsze pół godziny po wyjściu ale już popołudniu wysyłałam CV dalej.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:21   #615
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Kafka, widać że jesteś bardzo ambitną osobą, która chce się spełniać zawodowo w swojej pracy. Obecna praca raczej Cię mocno ogranicza niż rozwija. Jeżeli nie ma tam perspektyw rozwoju a masz taką okazję... grzechem byłoby nie podjąć takiego ryzyka z Twoją postawą.
Właśnie nigdy nie sądziłam, że jestem taką osobą, ale chyba masz rację.
Boję się tylko bardzo tych dojazdów, że po prostu nie dam rady, że będę ciężko wykończona... ale z kolei te możliwości zdalnej pracy, nawet raz w tygodniu, to już dużo.. ech. A i tak pewnie mi odmówią i znowu moje dywagacje na nic
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:32   #616
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jestem z Łodzi, więc dość daleko, ale nie dramatycznie (chyba). Ode mnie z domu około 2/2,5 godziny do firmy.
O matko, a ja nie wysyłałam cv na drugi koniec Krakowa, bo to mi się wydawało daleko podziwiam twoje samozaparcie
Zakres obowiązków masz rzeczywiście mało rozwijający, nie ma się co męczyć. No to piątek zapowiada się u ciebie ciekawie
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:33   #617
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mam jutro termin w pośredniku
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:36   #618
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
O matko, a ja nie wysyłałam cv na drugi koniec Krakowa, bo to mi się wydawało daleko podziwiam twoje samozaparcie
Zakres obowiązków masz rzeczywiście mało rozwijający, nie ma się co męczyć. No to piątek zapowiada się u ciebie ciekawie
Ja nie wysłałam CV.. poskarżyłam się koleżance z tej firmy, a ona powiedziała, że właśnie szukają człowieka na stanowisko, na które mam kompetencje i mnie po prostu umówiła z szefową na rozmowę
Więc nie wiem, boję się i boję się tego, że będzie trzeba wychodzić z firmy co do minuty, bo pociąg. A jak pociąg nie przyjedzie, a jak stanie w polu... no boję się. Ale może warto podjąć ryzyko...

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87123006]Ja mam jutro termin w pośredniku[/QUOTE]

Brrr
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 18:46   #619
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka, ja obecnie codziennie dojeżdżam 1,5h w jedną stronę (bez korków), co prawda auto mam służbowe i nie siedzę tam bitych 8 godzin, a i tak mocno to odczuwam. Sytuację ratuje fakt, ze mogę tak jeździć rok, dwa, pięć, a moze się za miesiąc okazać, ze jednak od dziś zajmować się będę lokalizacja 10 min od domu
Kurcze, te 2-2,5 h to jednak dużo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Apropo, to podobne rzeczy robiłam w poprzedniej firmie i szlag mnie trafial każdego dnia na rozmowie były obiecywane i opisywane cuda na kiju, a potem wyszły takie kwiatki, plus potem jeszcze ta zagraniczna sprzedaż...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2019-08-28 o 18:45
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 19:10   #620
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Kurcze, te 2-2,5 h to jednak dużo...
W jedną stronę.
Jeszcze sobie teraz pomyślałam, że przecież może być tak, że o 9:30 to ja może mogę przychodzić, ale wychodzić przed 16 w tej sytuacji to raczej nie zawsze będę mogła.. i będę może musiała siedzieć do 17:30 a wtedy w domu będę koło 20. Jak wszystko dobrze pójdzie...

A teraz... 15/20 minut tramwajem i jestem w domu. Muszę się chyba z tym przespać


Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Apropo, to podobne rzeczy robiłam w poprzedniej firmie i szlag mnie trafial każdego dnia na rozmowie były obiecywane i opisywane cuda na kiju, a potem wyszły takie kwiatki, plus potem jeszcze ta zagraniczna sprzedaż...
Nooo...co to mi nie opowiadali
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 20:08   #621
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nikt Ci tyle nie da, co Januszex obieca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 21:32   #622
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
O matko, a ja nie wysyłałam cv na drugi koniec Krakowa, bo to mi się wydawało daleko podziwiam twoje samozaparcie
Zakres obowiązków masz rzeczywiście mało rozwijający, nie ma się co męczyć. No to piątek zapowiada się u ciebie ciekawie
Ja tak samo, szukam pracy max pół godz od domu. Nie dojezdzalabym tak daleko, można się wykończyć. Jeździłam dużo bliżej i po prostu było mi przykro, że marnuje tak dużo czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 22:33   #623
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja też ostatnio narzekałam na to, że miejsce pracy było po drugiej stronie miasta. Nie mam własnego auta a komunikacji miejskiej nie ufam. Jeżeli sama jazda tramwajem zajmuje mi ponad 40min... plus dojście na przystanki w granicach 10 min to już godzina na sam dojazd. Zakładając, że tramwaj przyjedzie i będzie punktualny. A jeżeli idzie tam tylko jedna linia i brak alternatyw to dopiero kicha. Wiele CV nie wysyłam po wygooglowaniu siedziby firmy - bez auta dojazd tam jest praktycznie niemożliwy (albo bardzo czasochłonny).

Pociągami widzę dziesiątki osób dojeżdżające do pracy. Jedyny problem to częste awarie na mojej trasie i zmiana rozkładów, chociaż w godzinach szczytu pociągi są całkiem dobrze rozplanowane. Jak ktoś dojeżdża do Poznania pociągiem tyle, co ja tramwajem jadę do centrum czy na drugi koniec miasta... to jazda pociągiem się bardzo opłaca.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 22:33   #624
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ale ja się w niej nudzę, nie rozwijam się. Wiecie, może mam za dużo w d... ale nie mogę się pogodzić z tym, że tworzyłam produkty, które takie osoby, które w tym biurze pracują, sprzedają, że byłam bardzo samodzielna i decyzyjna, a teraz... każdy mail, każde pisemko (nie dokument merytoryczny, o takich nie mam co marzyć), które tworzę, muszę konsultować z co najmniej trzema osobami. Zajmuję się pisaniem pism typu "list gratulacyjny", "pismo informacyjne" albo maila za panią prezes lub pana prezesa (maile składające się z dwóch zdań). Dzisiaj na przykład robiłam pół dnia kopiuj wklej rzeczy, które musiałam znaleźć w necie, a potem... pakowałam ulotki do pudełek...
Nie dziwię Ci się, że chcesz zmienić pracę, sama wykończyłabym się w takiej robocie psychicznie. Jestem w szoku, że na takim stanowisku zaoferowali Ci stawkę, która Ci odpowiada.
Z drugiej strony, uważam, że dojeżdżanie 2,5h w jedną stronę to jakaś abstrakcja i nawet jeśli przyjmiesz taką ofertę, to szybko się wykończysz.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 05:45   #625
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie dziwię Ci się, że chcesz zmienić pracę, sama wykończyłabym się w takiej robocie psychicznie. Jestem w szoku, że na takim stanowisku zaoferowali Ci stawkę, która Ci odpowiada.
Z drugiej strony, uważam, że dojeżdżanie 2,5h w jedną stronę to jakaś abstrakcja i nawet jeśli przyjmiesz taką ofertę, to szybko się wykończysz.
Bo mam spore doświadczenie, które oni cenią, tylko nie są w stanie tego wykorzystać, tak myślę.

Po nocy wcale nie jest mi łatwiej. Wszystko przez te możliwości pracy zdalnej.. w taki dzień mogę zrobić zakupy, wyspać się, umówić się ze znajomymi.... normalnie. wtedy te dojazdy tak jakoś mniej mnie bolą, zwłaszcza, że mogłabym prawdopodobnie pracować z pociągu, albo spędzić ten czas na czytaniu książki czy przeglądaniu netu, a przyznam, że to jest mniej więcej to, co robię po przyjściu do domu z pracy własnie przez około 2 godziny...a może się sama oszukuję
o rany, może mnie po prostu nie wybiorą
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-08-29 o 06:21
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 07:04   #626
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Lepiej się zastanów co im powiesz jeżeliby cię wybrali praca zdalna to ogromny plus ale i tak będziesz tam musiała trochę posiedzieć, choć od czasu do czasu. Z drugiej strony nic nie tracisz i możesz spróbować, choć wg mnie najlepszą opcją jest ta twoja była praca - ciekawszy zakres niż w obecnej pracy i bliżej niż Wawa
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-08-29 o 09:09
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 09:05   #627
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mam chyba największego doła z powodu pracy w swoim życiu. Siedzę w najnudniejszej pracy ever, chociaż bardzo znana firma i teoretyczie "rozwijajacy" staż, ale chyba nikt dla mnie niczego do zrobienia nie zaplanował. Już lepiej na roznoszeniu ulotek się bawiłam. Dwie cv, których byłam pewna pozostały bez odpowiedzi. Czekam na urlop, aż będę mogła jakoś sensownie udostępnić swoje projekty i dodać do cv, może to coś zmieni. Chwilowo czuję się, jakbym niczego nie potrafiła i była beznadziejna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 10:46   #628
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka, ale praca zdalna nie oznacza, że będziesz mogła iść na zakupy. Zależy od tego, w jakich godzinach pracuje firma, jakie to stanowisko itd., ale mój mąż często pracuje zdalnie i siedzi na dvpie od 7 do 16... W domu, bo w domu, ale jednak przed kompem i z telefonem przy uchu. Fakt, zrobi więcej, niż gdyby jechał do firmy, bo nikt nie łazi i mu nie przeszkadza, ale nie ma opcji na zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 11:28   #629
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nie no chodzi mi o to, że jak kończę zdalnie pracę o 16 albo 17 to nie muszę dojeżdżać do swojego miasta tylko z domu startuje na zakupy albo do centrum

Ja też bym najbardziej chciała moją starą firm, zgłosiłam się kilkoma kanałami, czekam na ten telefon z rekomendacji ale na razie cisza więc nie mam pewności czy i kiedy ktoś się odezwie.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 11:35   #630
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

I ja znów do Was wracam po długiej przerwie. Z początkiem października kończy mi się umowa o pracę i zarobki drastycznie mi spadną. Wysyłam CV gdzie tylko się da. Fajnych ofert mało i zapewne multum chętnych. Mnóstwo januszowych ogłoszeń.
Wysyłam narazie na stanowiska urzędnicze i korporacji na stanowiska z angielskim. Jeszcze noszę wysoko głowę i omijam ogłoszenia poniżej moich ambicji. Mam całkiem fajne CV i jakoś słabo mi na myśl, że znowu bym miała zaczynać od początku.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.