Trwałe (najtrwalsze) perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-03, 07:49   #1
Dotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Lightbulb

Trwałe (najtrwalsze) perfumy


Witam! proszę o radę. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są naprawdę trwałe perfumy? poszukuję czegoś niezbyt mocnego ciepłego i na zimę. Lubię lekkie zapachy, ale na zimę chcę coś zmienić.
Ostatnio używałam Truth C.K. i Sensi Armaniego, Sensi wybrałam właśnie na te chłodniejsze dni i bardzo mi się podoba, jednak mam takie wrażenie że nie utrzymuje się zbyt długo. Wiem że Dior ma bardzo silne i dlugotrwałe zapachy ale z tych co znam żaden mi nie odpowiada, bo albo oklepany albo za bardzo cukierkowy albo za mocny jak np. Adict.
Proszę o radę które wody są trwałe i warto się w nie zaopatrzyć.
Dziękuję
Dotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 08:10   #2
Epoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 17
Re: trwałe zapachy

ja na zimę mam swoje ukochane Glamorous Ralpha Laurena
jest odrobine zbliżone do Sensi ale jakoś ładniej na mnie "leży"... i dłużej...
Epoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 08:12   #3
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: trwałe zapachy

Jeśli chcesz naprawdę długo pachnieć, to chyba musisz zainwestować w perfumy, a nie wodę perfumowaną czy toaletową. One pachną najdłużej Ale mogę Ci podpowiedzieć sposób na przedłużenie trwałości zapachu wody perfumowanej i toaletowej (perfum zresztą też). Jeżeli poperfumujesz mokre włosy tuż po umyciu, to zapach może się utrzymać nawet do następnego mycia głowy. Najlepiej psiknąć na włosy za uszami, a nie tylko na skórę w tym miejscu. To mój sposób na "oszczędzanie" drogich perfum. Tylko pamiętaj, że wtedy przed zmianą zapachu musisz umyć głowę. Pozdrawiam.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 13:56   #4
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: trwałe zapachy

Ostatnio dostałam ładny zapach i długo trzyma to z Givenchy Very Irresistible....piękne,po lecam.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/

Edytowane przez agu.s
Czas edycji: 2012-06-11 o 13:42
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 11:33   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: trwałe zapachy

Dla mnie ulubionym oststnio zapachem stał się Alchimie Rochasa, wcześniej w jesienne dni pachniałam Allure Chanel. Glamorus R.Laurena mnie dusi wolę Laurena Romance choć zapach średni
Ale niestety zapachy trzeba testować na swojej skórze, bo ja miałam kilka przypadków, że kupiłam perfumki które podobały mi się w sklepie i albo były na mnie nietrwałe, a na innych i owszem albo zapach po godzinie lub więcej po prostu smierdział na mojej skórze, choć początkowo pachniał ślicznie
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 11:43   #6
Nanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 56
GG do Nanna
Re: trwałe zapachy

ANGEL - Therry Mugler - będzie albo miłość do końca życia albo okrutna nienawiść. Spróbuj.
Nanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 13:05   #7
angel.ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 259
GG do angel.ek
Re: trwałe zapachy

Zgadzam się z Nanną. ANGEL to baaaardzo trwałe perfumy (z bardziej trwałymi się nie spotkałam), zresztą moje ukochane od lat. Ale nie wszystkim taki zapach pasuje... Faktycznie albo się go lubi albo nie. Jest też wersja light - Angel Innocent (pomimo że light pachnie również mocno).
angel.ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-04, 19:03   #8
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: trwałe zapachy

Ja na zimę polecam zapachy słodsze, nieco cięższe i zmysłowe!!
-Dior J`ADORE
-Hugo Boss DEEP RED
-LOLITA LEMPICKA
-Casharel NOA
-Versace VERSACE WOMAN

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dior-J`adore.jpg (5,3 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Hugo Boss-Deep red.jpg (5,9 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lolita Lempicka.jpg (4,2 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Noa edt..jpg (6,6 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg versace woman.jpg (7,8 KB, 79 załadowań)
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 11:20   #9
lolitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Trwałe perfumy

czy ktoś z was wie jakie perfuny sa trwałe . czodzi mi o raczej słodkie typu samsara , wenecja .
lolitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 12:25   #10
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: trwałe perfumy

Wiadomo, zazwyczaj bardziej trwałe są te z wyższych półek. Ale odpowiednia aplikacja tez ma znaczenie.
Po prysznicu, jak wytrzesz dobrze ciało i pobalsamujesz to daj mu ochłonąc. Wtedy spryskaj punkty, gdzie sie ma wieksze krążenie krwi: nadgarstki ( to wiadomo), ale i zgięcia w łokciach i pod kolanami, a także dalikatnie obszar pomiędzy piersiami i pod piersiami. Nie zapomnij o włosach: po myciu gdy sa jeszcze wilgotne (ale już dośc dobrze podsuszone).
Warto też spryskać dół spódnicy czy sukienki.
Tym sposobem (jesli opsikamy te strefy i włosy) zapach bedzie sie od nas roznosił delikatnie przez cały dzien.
Ja osobiście zrezygnowałam z psikania dekoltu i szki w okolicach uszu. Dekoltu dlatego, ze czesto wystawiony jest na dziłanie UV i wtedy perfumy moga dać przebarwienia. Dwa, że to złudne miejsca:
-są blisko naszego nosa, tak wiec na początek wydaje nam się, że pachniemy intensywnie- ale głównie czujemy to my, zadko ktos podchodzi na taka odelgłość,
-ponieważ nos jest blisko, szybko sie do zapachu przyzwyzczaja i juz go nie czuje i nie reaguje na niego, więc zaczynamy się "dopsikiwać" i wtedy łatwo przesadzić.
Ulokowanie zapachu troche dalej od nosa ma też tą zalete, że bedzie on do nas dolatywał raz po raz i perfumy nie "przejedzą " nam się za szybko. Często gdy zbyt długo jesteśmy poprefumowane zbyt blisko nosa moze nas rozboleć głowa lub mozem mieć problemy z koncentracją (a wcale nie znaczy to, ż edane perfumy nie są dla nas, po prostu za długo cały czas dane bodźce dochodza do mózgu).
Pamietaj aby aplikowac perfumy na dobrze wysuszona skórę.

Jeśli chesz aby twoje ubrania od razu pachniały ulubionymi perfumami, możesz psiknąc odrobine ich do wody dolewanje do żelazka. Ale tu trzeba uważac, bo wiele perfum na jasnych ciuchach może zostawic plamy. więc to raczej trik do ubrań mocno ciemnych.
Mozna też trzymac swoje perfumy bez nakrętak (ale oczywićie tylko te, które maja atomiser) w szafce z bielizną. Zawsze wchłonie ona troche zapachu a perfumom to nie szkodiz bo są w ciemnym miejscu.

Unikaj psikanai perfumamai nadgarstków jesli nosisz zegarek na skórzanym pasku lub skórzane bransoletki (rzemyki itd). Zapach ulegnie zmianie- w smrodek.
ogólnie nie prysakj nigdy części garderoby skórzanych i plastykowych.
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej zapach oddaje jedwab. Pryśnięcie rąbka jedwabnej sukienki jest gwarantem unoszenia się za nami mgiełki zapachowej (nieprzesadzonej w ilości) przez cały dzień.

Bardzo dobrze też działa używanie całch linii zapachowych. Czyli kupienie sobie np. żelu do kąpieli o zapchu perfum, czy balsamu. Osobiście na mojeje skórze najlepiej sprawdza się: balsam z danej lini zapachowej w połaczeniu z talkiem do ciała.
Właśnie. Mało u nas w sklepach talków perfumowanych dla pań, a są rewelacyjne na lato. Idealne pod biust i wszystkie miejsca, które podzcas upałów robią się szybko wilgotne. I są świetna bazą pod nałożenie perfum, bo dobrze osuszją skórę bez przesuszania jej.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 12:43   #11
lolitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: trwałe perfumy

świetne porady .jakich perfum mam używać jesli lubię Wenecję , a niemogę jej nigdzie kupić a odpowiedniki są nietrwałe . co za zapach przypomina wenecję? i jest równie trwały ?
lolitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 12:52   #12
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: trwałe perfumy

Ja niestety nie znam wenecji,ale moge polecic Tobie Chanel Chance-jak dla mnie jeden z najbardziej trwalych zapachow...

Pozdrawiam
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 13:00   #13
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: trwałe perfumy

Niestety nie kojarze tych perfum. Mozesz podac producenta i podpiąc fotkę, to poszukam.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 13:17   #14
Antonella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 14
Dot.: trwałe perfumy

Bardzo trwale perfumy to Allure Chanel, sa troche ciezsze od Chance, slodkawe, ale naprawde baaaardzo trwale, trwaly jest tez J'adore Diora, chociaz takich slodkawych, mocnych perfum nie polecalabym na lato, chyba , ze na wieczorowe wyjscia.
Antonella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 15:48   #15
lolitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: trwałe perfumy

zobaczę w drogeriach .ostatnio miałam lankome atrakszyn , wogóle nietrwaly . 100 zł kosztowal ale to btła woda , teraz chce mieć perfum .wiem że to kosztowne . kobieta musi ładnie pachniec . a co z naturalnym PH skóry . ?
lolitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 19:17   #16
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: trwałe perfumy

zaintrygowal mnie Twoj problem, bo przyznam sie ze mnie sie jeszcze nie zdarzylo zeby jakies perfumy szybko sie ulatnialy wrecz przeciwnie, wszstkie trzymaja sie jak glupie a nawet pachna nastepnego dnia po 2 prysznicach a ze slodkich i niezyyykle trwalych to moge polecic dolce vita diora i kenzo flower (chociaz obu bardzo nie lubie, bo sa zbyt intensywne i slodkie a za takkimi osobiscie nie przepadam). Delikatniejsze strasznie trwale ale tez slodkie to halloween j del pozo. Wywachaj z perfumerii Twoje wymarzoone. A moze jesli zalezy Ci na naprawde intensywnym efekcie powinnas kupowac wode perfumowana zamiast toaletowej? A swoja droga to zapewniam Cie ze perfumy ktore kosztuja za 30 ml od 150zl w gore na pewno beda trwale. Niestety taka prawda, im drozsze tym trwalsze
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 14:36   #17
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Dot.: trwałe perfumy

nie moge sie zgodzic z opinia, ze im drozsze perfumy, tym trwalsze; wiele zalezy od pH skory, ilosci wydzielanego przez nia sebum, temperatury ciała, a takze od tego, jakimi skladnikami zapach zostal utrwalony i jak utrwalacze reaguja ze skora. Bardzo czesto podrobki zapachow sa bardziej trwale niz oryginaly (ale na tym koncza sie ich, watpliwe zreszta, zalety), lecz zapach jest wrecz natretny, monotonny, plaski. Znam wiele drozszych zapachow, ktore z powodu swojego skladu ulatniaja sie po kilkunastu minutach, np l'eau par kenzo, l'eau d'Issey Miyake, wiele zapachow hesperydowych. Na mnie dlugo pachna wszelkie drzewne zapachy, ale mysle, ze to kwestia bardzo indywidualna. Poza tym trwalosc a intensywnosc zapachu to dwie rozne rzeczy - In Love Again pachnie nawet dwa dni, ale wylacznie na mojej skorze, gdy powacham ja z bliska - "ogon" znika po kilku godzinach, natomiast Boudoir pachnie mocno, ale krotko... Z kolei zapachy Creeda, ktorych mam ostatnio przyjemnosc uzywac, kosztuja ok 400 zl za 30 ml, a mimo iz rozwijaja sie pieknie, gasna na mnie juz po trzech-czterech godzinach.
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 16:09   #18
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: trwałe perfumy

NIestety, tak naprawdę wszystko zależy od skóry, jej Ph, kondycji. Na suchej skórze zapach trzyma się krócej, dlatego najlepiej perfumować skórę mocno nawilżoną Jesli mam jakiś zapach, który bardzo lubię to staram sie dokupywać produkty z linii - mleczka, kremy, czasem żele - warstwowe nakladanie zapachu (layering) bardzo wzmacnia trwałość.
No i oczywiście, są pewne zapachy, ktore z natury są nietrwałe - vide wszystkie cytrusowe. Najtrwalsze są zapachy orientalne, zawierające wanilię, paczulę, drzewo sandałowe, kadzidło...

Edytowane przez Smoczyca
Czas edycji: 2005-06-13 o 16:22 Powód: głupi pośpiech i błąd
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 16:13   #19
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: trwałe perfumy

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Na suchej skórze zapach trzyma się dłużej, dlatego najlepiej perfumować skórę mocno nawilżoną
Hmm, chyba nie rozumiem jesli zapach ma sie trzymac dluzej na suchej skorze, to czemu ja mocno nawizlac jesli chcemy zeby byl trwaly
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-13, 16:21   #20
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: trwałe perfumy

Cytat:
Napisane przez lalesia
Hmm, chyba nie rozumiem jesli zapach ma sie trzymac dluzej na suchej skorze, to czemu ja mocno nawizlac jesli chcemy zeby byl trwaly
Przepraszam, z rozpędu się pomyliłam i zjadłam NIE. Zapachy się słabiej trzymają na suchej skórze, lepiej na tłustej/mocno nawilżonej
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:03   #21
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: trwałe perfumy

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Przepraszam, z rozpędu się pomyliłam i zjadłam NIE. Zapachy się słabiej trzymają na suchej skórze, lepiej na tłustej/mocno nawilżonej
Hmm... a u mne odwrotnie. Oczywiście nawilżam, ale potem talkuje, bo odkryłam, że na takiej jednak dłużej.
Czyli chyba znów osobiste włsności skóry.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 18:01   #22
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: trwałe perfumy

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Przepraszam, z rozpędu się pomyliłam i zjadłam NIE. Zapachy się słabiej trzymają na suchej skórze, lepiej na tłustej/mocno nawilżonej
tak mi sie zdawalo, ale wolalam sie upewnic bo ostatnio to ja juz nawet samej sobie ufac nie moge i jeszcze by moja lepetynka pomyslala ze jest taka glupiutka ze az zdan nie rozumie
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 18:17   #23
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: trwałe perfumy

a znacie moze jakies tansze wody toaletowe do 30 zl??????? mam ograniczone fundusze
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:27   #24
sieweczka
Rozeznanie
 
Avatar sieweczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Nibylandia...
Wiadomości: 566
Dot.: trwałe perfumy

Witam
Ja polecam perfum 313 !! Najlepszy jaki moze byc
Trwaly i o slicznym zapachu A kosztuje 16 zl.

__________________
Jestem jaka jestem....

18.10.2010 - 82.7 kg
23.10.2010 - 81.2
6.11.2010 -

Waga wymarzona : 60-65 kg


Tabela naszych wymiarów z 18.10.2010.
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1287584942
sieweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:33   #25
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: trwałe perfumy

A ja uważam, że, najtrwalsze, które sprawdziłam to:
- kenzo JUNGLE - słonik
- D&G Sicily
- Dior Addict


słodkie nieprzeciętne, wyjatkowe
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:54   #26
kamila22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Łodż
Wiadomości: 210
GG do kamila22
Dot.: trwałe perfumy

Cytat:
Napisane przez olkie
a znacie moze jakies tansze wody toaletowe do 30 zl??????? mam ograniczone fundusze
wszystkie firmy LA RIVE
50% gatunków tej firmy sa trwalsze od oryginałów
kosztuja oko 20-24 zł
kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 15:02   #27
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: trwałe perfumy

moze dziewczyny wstawcie jakies linki z fotami tych perfum bo tak to chyba ich nie znajde na poleczkach w moim kosmetycznym( jest straaaaaaaaasznie big)plis plis
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 18:25   #28
lolitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: trwałe perfumy

ja mam pytanie chodzi mi o to , jak bym sie zdecydowała na perfym to czy warto by bylo skożystać z kupienia go w internecie , czy może to podróby . bo kiedyś się nacielam i kupiłam od tych co chodza . twierdzili że to orginał a to była nieprawda . więc jak z tymi zakupami w internecie ?
lolitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 06:55   #29
jku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 36
Smile trwałe perfumy-jak długo wyczuwalne?

Witam,

jakie jest Wasze zdanie na ten temat, tzn. ile czasu powinny być wyczuwalne, żeby nadać im miano trwałych?

Pozdrawiam
jku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 07:04   #30
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: trwałe perfumy-jak długo wyczuwalne?

http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=40
To chyba radziej na forum o perfumach
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-23 20:09:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.