UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-05, 21:39   #151
martuuu9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 198
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

może ktoś z Was szuka miejsca w pokoju do wynajęcia ?
martuuu9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 21:49   #152
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

mam już załatwione mieszkanie
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 00:37   #153
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

Cytat:
Napisane przez maafilo Pokaż wiadomość
Cześć!
Dostałam się na prawo na Uniwersytet Jagielloński. Słyszałam różne opinie , ale mało które z "pierwszej ręki". Czy naprawdę jest tak ciężko? Czy "gnoją" studentów? Tak słyszałam i jestem lekko przerażona.
Proszę też o rady, jak studiować ten kierunek, na jakie przedmioty dodatkowe się zapisać?
No i wreszcie: JAK TO ZROBIĆ? Wiem, że rejestracja jest na USOS-ie, ale jest ona dla mnie czarną magią! Słyszałam, że mogę przez przypadek zapisać się na kilka zajęć na raz i potem ciężko to odkręcić, dlatego wolę poprosić kogoś życzliwego o radę.
Dziękuję z góry, proszę mnie nie uważać za całkowitego nieudacznika, każdy kiedyś zaczynał
Nie wizaz a lex.edu.pl Twoim przyjacielem jest
Nikt nie gnoi, ale jest ciężko.
Np. na jednym z egzaminów mojego TŻ na 200 przystępujących zdało egzamin 13 osób. Te studia to ciężka praca po prostu, poprawki, zdawanie w sesji wrześniowej egzaminów z czerwca to raczej reguła niż wyjątek.
Jak mówią na UJ jak ktoś chce na lekkie studia prawnicze to na UW, a nie na UJ. Na UJ jest pot, krew i łzy, ale potem wyższa zdawalność na egzaminie na aplikację.
Jak studiować? Wybieraj przedmioty podstawowe, najważniejsze. Nie rozmieniaj się na drobne, nie bierz za dużo kursów, bo potem nie dasz rady znać. Rzym jest ciężki i raczej niepotrzebny, spokojnie można go sobie odpuścić bo jest przedmiotem do wyboru.
No i systematyczna nauka cały rok to podstawa.Inaczej nie przetrwasz na tych studiach.

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2013-09-06 o 00:41
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 01:04   #154
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

MissChievousTess, bardzo dziękuję za odpowiedz!
Widzę, że będzie ciężko... ale dopóki wykładowcy będą w porządku i nie będą oblewać "bo tak im się podoba", jakoś to będzie ( chce tak wierzyć ) .
Czyli UW łatwiejszy? też się tam dostałam, ale jednak wybrałam UJ... obym nie żałowała
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 14:15   #155
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

Cytat:
Napisane przez maafilo Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź. Studiujesz prawo, czy znasz USOS z racji studiowania na UJ na innym kierunku?
znam usos z innej uczelni, jest bardzo rozpowszechniony i nie tak zły
powodzenia na studiach i jeśli nauka wchodzi Ci dość łatwo do głowy, to nie będzie ciągłego zakuwania, ale znam ludzi którzy uczyli się codziennie po kilka godzin bo inaczej by nie przeszli przez te studia
zaczynasz z czystym kontem, wszystko przed Tobą
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 14:22   #156
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

dzięki, Justine!
na razie ten USOS to dla mnie wielka niewiadoma, ale być może jak poznam ten system bliżej to zgodzę się z tobą, że nie jest taki zły
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 15:43   #157
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

maafilo, używasz FB?
Są już grupy obecnego rocznika na FB
Zarówno dla stacjonarnych jak i dla zaocznych.
Mój TŻ jest na 3 roku zaocznych
Ja w tym roku zaczynam (stacjonarne)
Możesz mi napisać PW jak Cię znaleźć na FB to zaproszę Cię do grupy studentów prawa UJ

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Co do USOS- bodajże 20 września trzeba będzie się rejestrować na WF
Informacje w aktualnościach na stronie głównej
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 16:29   #158
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Prawo na UJ- opinie, pomoc w rejestracji, rady studentów

dziękuję za rady
jestem już zaproszona do tej grupy i często na nią wchodzę, ale na razie się nie zapisuję tak oficjalnie, muszę zmienić profilowe
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 10:26   #159
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Wf - uj

Widzę, że powstał już podobny temat dotyczący UW i autorka uzyskała spory odzew, więc może ktoś jest w stanie mi nieco rozjaśnić sprawę UJotowskiego wf-u
Z tego, co zrozumiałam, w momencie zapisywania się na wf jest możliwość zapisania się na "zwykły" wf przypisany do kierunku studiów (który ani trochę mi się nie uśmiecha), turystykę rowerową i fitness. Ewentualnie można walczyć o gimnastykę korekcyjną, której plusem jest dużo terminów.
I teraz moje pytanie - naprawdę nie da się w jakikolwiek sposób zapisać na zajęcia z basenu? Może w ramach ogólnorozwojówki przez semestr prowadzony jest basen i może da się jakoś uzyskać skierowanie od lekarza właśnie na ten basen, jak to jest na AGHu?
Będę też próbować dostać się na fitness, ale te zajęcia raz, że o wiele mniej mi pasują od basenu, to jeszcze ponoć miejsca rozchodzą się w kilka sekund. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na zaliczenie wuefu, który przeoczyłam? Albo czy ze samą skoliozą dostanę skierowanie na gimnastykę korekcyjną? Na UJ wf prowadzony jest tylko przez 2 semestry?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 10:32   #160
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
Widzę, że powstał już podobny temat dotyczący UW i autorka uzyskała spory odzew, więc może ktoś jest w stanie mi nieco rozjaśnić sprawę UJotowskiego wf-u
Z tego, co zrozumiałam, w momencie zapisywania się na wf jest możliwość zapisania się na "zwykły" wf przypisany do kierunku studiów (który ani trochę mi się nie uśmiecha), turystykę rowerową i fitness. Ewentualnie można walczyć o gimnastykę korekcyjną, której plusem jest dużo terminów.
I teraz moje pytanie - naprawdę nie da się w jakikolwiek sposób zapisać na zajęcia z basenu? Może w ramach ogólnorozwojówki przez semestr prowadzony jest basen i może da się jakoś uzyskać skierowanie od lekarza właśnie na ten basen, jak to jest na AGHu?
Będę też próbować dostać się na fitness, ale te zajęcia raz, że o wiele mniej mi pasują od basenu, to jeszcze ponoć miejsca rozchodzą się w kilka sekund. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na zaliczenie wuefu, który przeoczyłam? Albo czy ze samą skoliozą dostanę skierowanie na gimnastykę korekcyjną? Na UJ wf prowadzony jest tylko przez 2 semestry?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
http://www.swfis.uj.edu.pl/aktualnos...cleId=26338972
Z tego co widzę, to w tabeli nr 3 jest mnóstwo różnych dyscyplin
A na dole mail, na który można wysyłać pytania. A tam odpowiedzą na pewno bardziej konkretnie.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 10:34   #161
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
http://www.swfis.uj.edu.pl/aktualnos...cleId=26338972
Z tego co widzę, to w tabeli nr 3 jest mnóstwo różnych dyscyplin
A na dole mail, na który można wysyłać pytania. A tam odpowiedzą na pewno bardziej konkretnie.
Ale to są sekcje sportowe (podejrzewam, że działa to jak AZS), więc nie wydaje mi się, by były dostępne dla zwykłych śmiertelników takich jak ja (czyli niezbyt wybitnych w tej dziedzinie). Przynajmniej tak było na mojej poprzedniej uczelni...
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 13:16   #162
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 835
Dot.: Wf - uj

.

Edytowane przez 7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Czas edycji: 2019-10-01 o 11:56
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 13:23   #163
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Wf - uj

[1=7808db1bb82aa4847b78eb7 501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3 aac83c;42802041]mój rok miał "odgórnie" przypisany basen z czego większość osób i tak kombinowała jak się z niego wykręcić i chodzić na normalne zajęcia, bo przyznam, że szału nie było
wf był tylko na pierwszym roku i chyba tak pozostało[/QUOTE]

A nie orientujesz się w takim razie, czy można w jakiś sposób wskoczyć na wf dedykowany innemu kierunkowi? Np w drugiej turze albo przez giełdę terminów?
Na którym wydziale studiowałaś? Da się gdzieś dowiedzieć, co będzie na zajęciach dedykowanych dla mojego kierunku? ;>
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:43   #164
czikabomb
Raczkowanie
 
Avatar czikabomb
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Wf - uj

a zajęcia dedykowane to nie po prostu normalny wf na hali? też myślałam o fitnessie, aczkolwiek nie wiem czy odpowiada mi tak późna godzina no i fakt, że miejsc mało. a coś czuję, że na basen tych miejsc jest jeszcze mniej. może spróbuj popytać na forum UJ
czikabomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:57   #165
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
Widzę, że powstał już podobny temat dotyczący UW i autorka uzyskała spory odzew, więc może ktoś jest w stanie mi nieco rozjaśnić sprawę UJotowskiego wf-u
Z tego, co zrozumiałam, w momencie zapisywania się na wf jest możliwość zapisania się na "zwykły" wf przypisany do kierunku studiów (który ani trochę mi się nie uśmiecha), turystykę rowerową i fitness. Ewentualnie można walczyć o gimnastykę korekcyjną, której plusem jest dużo terminów.
I teraz moje pytanie - naprawdę nie da się w jakikolwiek sposób zapisać na zajęcia z basenu? Może w ramach ogólnorozwojówki przez semestr prowadzony jest basen i może da się jakoś uzyskać skierowanie od lekarza właśnie na ten basen, jak to jest na AGHu?
Będę też próbować dostać się na fitness, ale te zajęcia raz, że o wiele mniej mi pasują od basenu, to jeszcze ponoć miejsca rozchodzą się w kilka sekund. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na zaliczenie wuefu, który przeoczyłam? Albo czy ze samą skoliozą dostanę skierowanie na gimnastykę korekcyjną? Na UJ wf prowadzony jest tylko przez 2 semestry?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Z tego co ja wiem. To na wf trzeba chodzić i w sumie się na niego nie zapisujesz tylko zostajesz odgórnie zapisana. Zamiast wf możesz się zapisać do sekcji sportowych i trenować siatkówke/koszykówke itp - to Ci się liczy jako wf, ale musisz chodzić na treningi.

Z turystyką rowerową jest chyba tak, że zapisujesz się, ale takie obozy zazwyczaj są we wakacje..( tego nie jestem pewna)

Wiem tez , że fitness/aerobik nie zastępują wf, możesz się zapisać
i płacić, ale na wf musisz chodzić ( przynajmniej tak było rok temu) .

Drugi semstr wf jest basen, musisz uczęszczać, ale jeśli nie chcesz to możesz iśc do lekarza i starać się o zwolnienie, wtedy np będziesz mieć zajęcia na sali. - Tak jest na Aghu
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:02   #166
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Wf - uj

Moja siostra uniknęła zwykłego wfu właśnie w ramach sekcji AZS. Może też spróbuj? Jeśli oczywiście chcesz coś ćwiczyć, bo wiadomo, że w ramach sekcji nie będziesz się obijać.
Z tego co słyszałam to te "normalne" wfy są takie sobie...
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:58   #167
mellisse
Raczkowanie
 
Avatar mellisse
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Wf - uj

ze skoliozą powinni Cię przyjąć bez problemu, ja chodziłam na korekcyjną i nie zauważyłam żeby ktoś się czepiał kiedyś o powód skierowania
__________________
mellisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:57   #168
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez Ettelie Pokaż wiadomość
Moja siostra uniknęła zwykłego wfu właśnie w ramach sekcji AZS. Może też spróbuj? Jeśli oczywiście chcesz coś ćwiczyć, bo wiadomo, że w ramach sekcji nie będziesz się obijać.
Z tego co słyszałam to te "normalne" wfy są takie sobie...

Normalny pierwszy semestr wf wygąda tak: na salach są miejsca do kosza i siatkówki. Na planie jest na przemian siatka kosz siłownia, kosz siatka siłownia itp itp... czyli w sumie robi się ciągle to samo. Ale to dużo zależy od nauczyciela. Czasem zamiast siłowni biora na areobik, czasem można iść pobiegać na dworze, czasem można robić tylko ćwiczenia czyli gimnastykę itp Chociaż w mojej grupie się to nigdy nie zdarzyło
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:01   #169
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Normalny pierwszy semestr wf wygąda tak: na salach są miejsca do kosza i siatkówki. Na planie jest na przemian siatka kosz siłownia, kosz siatka siłownia itp itp... czyli w sumie robi się ciągle to samo. Ale to dużo zależy od nauczyciela. Czasem zamiast siłowni biora na areobik, czasem można iść pobiegać na dworze, czasem można robić tylko ćwiczenia czyli gimnastykę itp Chociaż w mojej grupie się to nigdy nie zdarzyło
Cytat:
Napisane przez mellisse Pokaż wiadomość
ze skoliozą powinni Cię przyjąć bez problemu, ja chodziłam na korekcyjną i nie zauważyłam żeby ktoś się czepiał kiedyś o powód skierowania
To utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że chcę uciec od ogólnorozwojówki. Cóż, skoro udałoby mi się dostać na korekcyjną, to może da też radę przepisać się na oba semestry na basen, wszak jest wskazany przy skoliozie i innych wadach kręgosłupa
Pozostaje mi tylko wysłać maila do SWF.

Tak z ciekawości - dobrze rozumiem, że korekcyjna to takie ćwiczenia oddechowe itd.? Warto chodzić na te zajęcia czy to tak bardziej na "odbębnienie"?

A, afrodytek, nieco mnie zmyliłeś. Wiem, jak to wszystko działa na AGHu, tyle że UJ mimo wszystko rządzi się swoimi prawami. Na AGH są trzy semestry wf, bo basen ma tylko połowę godzin zrealizowanych, bo to tylko 45 min tygodniowo.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 09:06   #170
mellisse
Raczkowanie
 
Avatar mellisse
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Wf - uj

Wielkim plusem na korekcyjnej jest to, że trwa ona tylko 45 min. Najczęściej leży się na macie i w rytm muzyki wykonuje jakieś lekkie ćwiczenia, typu: unosimy prawą nogę, tułów, ręce itp. po kilka razy. Czasem mieliśmy takie piłki wielkie i na nich robiliśmy jakieś ćwiczenia. Jeśli ktoś miał właśnie coś np. z kręgosłupem to ta babeczka ( bardzo fajna, z młodzieżowym podejściem do studentów, że tak to ujmę ) mówiła, żeby tego czy tego nie robić. Polecam właśnie tą Panią Gawor bo podobno jest o wiele bardziej wyrozumiała niż ta druga ( zapomniałam nazwisko) i naprawdę można się wyluzować na tych zajęciach bo na normalnym wfie co słyszałam od znajomych jest straszny zapieprz ;p
__________________
mellisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 09:22   #171
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez mellisse Pokaż wiadomość
Wielkim plusem na korekcyjnej jest to, że trwa ona tylko 45 min. Najczęściej leży się na macie i w rytm muzyki wykonuje jakieś lekkie ćwiczenia, typu: unosimy prawą nogę, tułów, ręce itp. po kilka razy. Czasem mieliśmy takie piłki wielkie i na nich robiliśmy jakieś ćwiczenia. Jeśli ktoś miał właśnie coś np. z kręgosłupem to ta babeczka ( bardzo fajna, z młodzieżowym podejściem do studentów, że tak to ujmę ) mówiła, żeby tego czy tego nie robić. Polecam właśnie tą Panią Gawor bo podobno jest o wiele bardziej wyrozumiała niż ta druga ( zapomniałam nazwisko) i naprawdę można się wyluzować na tych zajęciach bo na normalnym wfie co słyszałam od znajomych jest straszny zapieprz ;p
Dzięki za odpowiedź
A skierowanie na tego typu zajęcia trzeba dostać od konkretnej komisji związanej z UJ czy może to być jakikolwiek lekarz?
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 13:06   #172
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
To utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że chcę uciec od ogólnorozwojówki. Cóż, skoro udałoby mi się dostać na korekcyjną, to może da też radę przepisać się na oba semestry na basen, wszak jest wskazany przy skoliozie i innych wadach kręgosłupa
Pozostaje mi tylko wysłać maila do SWF.

Tak z ciekawości - dobrze rozumiem, że korekcyjna to takie ćwiczenia oddechowe itd.? Warto chodzić na te zajęcia czy to tak bardziej na "odbębnienie"?

A, afrodytek, nieco mnie zmyliłeś. Wiem, jak to wszystko działa na AGHu, tyle że UJ mimo wszystko rządzi się swoimi prawami. Na AGH są trzy semestry wf, bo basen ma tylko połowę godzin zrealizowanych, bo to tylko 45 min tygodniowo.
Tak tak, ja mówię o AGHu Widocznie gdzieś mi umknęło, że chodzi wam o wf na UJ
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 14:31   #173
Ginger90
Raczkowanie
 
Avatar Ginger90
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55
Dot.: Wf - uj

Ja pamiętam, że na pierwszych zajęciach mówili o alternatywach dla wf. Wtedy dziewczyny zapisywały się na piłkę nożną albo na tenisa na przykład i na zwykły wf nie musiały już chodzić. Więc albo poczekaj do pierwszych zajęć, albo zadzwoń/napisz maila, żeby się dowiedzieć, bo na niektóre zajęcia jest niewiele miejsc i ktoś może cię wyprzedzić.
Minusem tych zajęć zamiast wf jest to, że mogą ci się nakładać na ćwiczenia/wykłady.
Ginger90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:28   #174
mellisse
Raczkowanie
 
Avatar mellisse
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Wf - uj

skierowanie od Twojego lekarza jest potrzebne, najlepiej jakiegoś specjalisty związanego z Twoim schorzeniem nie ma za co dziękować, polecam sie ;p
__________________
mellisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 21:27   #175
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Wf - uj

Cytat:
Napisane przez Ginger90 Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, że na pierwszych zajęciach mówili o alternatywach dla wf. Wtedy dziewczyny zapisywały się na piłkę nożną albo na tenisa na przykład i na zwykły wf nie musiały już chodzić. Więc albo poczekaj do pierwszych zajęć, albo zadzwoń/napisz maila, żeby się dowiedzieć, bo na niektóre zajęcia jest niewiele miejsc i ktoś może cię wyprzedzić.
Minusem tych zajęć zamiast wf jest to, że mogą ci się nakładać na ćwiczenia/wykłady.
Cytat:
Napisane przez mellisse Pokaż wiadomość
skierowanie od Twojego lekarza jest potrzebne, najlepiej jakiegoś specjalisty związanego z Twoim schorzeniem nie ma za co dziękować, polecam sie ;p
Jestem dwukierunkowcem, więc prawdopodobieństwo nałożenia się wf na jakieś moje zajęcia jest dosyć duże. Dlatego marzy mi się basen o 7 w poniedziałek Bez maila się chyba jednak nie obejdzie.
Ale korekcyjna jest dobrym wyjściem, bo z tego co widziałam terminów było całkiem sporo.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 07:04   #176
martuuu9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 198
Dot.: UJ zarządzanie !

Jednak się dostałam na zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym wczoraj przyszedł meil z uczelni
martuuu9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:02   #177
LeiInnocence
Przyczajenie
 
Avatar LeiInnocence
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Kulturoznawstwo Bliskowschodnie UJ

Witam Niewiele mam informacji na temat tego kierunku, zdecydowanie więcej wiadomo mi o studiach Dalekowschodnich. Stąd pytanie o kierunek zawarty w temacie do osób studiujących lub takich, które może znają kogoś kto studiuje/studiował. Czy jest bardzo ciężko? Jak to dokładnie wygląda z nauką języka arabskiego? Są wdrażane jakieś dialekty? Wiadomo, że to bardzo zróżnicowany język jest...:P
LeiInnocence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:28   #178
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Kulturoznawstwo Bliskowschodnie UJ

Cytat:
Napisane przez LeiInnocence Pokaż wiadomość
Witam Niewiele mam informacji na temat tego kierunku, zdecydowanie więcej wiadomo mi o studiach Dalekowschodnich. Stąd pytanie o kierunek zawarty w temacie do osób studiujących lub takich, które może znają kogoś kto studiuje/studiował. Czy jest bardzo ciężko? Jak to dokładnie wygląda z nauką języka arabskiego? Są wdrażane jakieś dialekty? Wiadomo, że to bardzo zróżnicowany język jest...:P
Studiowałam tam - za moich czasów najcięższa do zdania była historia Bliskiego Wschodu, przedmiot z pierwszego roku (i to nawet nie egzamin, ale zaliczenie ćwiczeń - zarówno z księdzem K. jak i dr F, więc niezależnie do jakiej grupy chodziłaś, i tak było ciężko oraz teoria kultury z dr N. - mimo, że wykładana ciekawie, materiał do nauki na egzamin był strasznie nudny podany - głównie teksty źródłowe.

Co do języka - to arabski klasyczny, mniej więcej taki jak klasyczna poprawna polszczyzna, bez dialektów. Kto chciał się tego języka uczyć, ten się uczył, ale wg mnie mgr G., który go wykładał nie ma pedagogicznego zacięcia do przekazywania wiedzy. Tak samo H., który za moich czasów prowadził konwersatorium (II część zajęć z języka) - był poetą, a nie nauczycielem z powołania.
Na moim roku dosłownie jedna może 2 osoby zdecydowały się kontynuować naukę na mgr - ja zrezygnowałam ze względu na brak serca do języka i solidnego nauczyciela, któremu zależałoby na tym, bym cokolwiek zrozumiała. Wymagania były, ale wykładowca miał jednocześnie miękkie serce i łatwo go było "zagadać". Jedna z tych osób nauczyła się arabskiego na tyle płynnie, że wyjechała do Egiptu i coś tam w związku z uczelnią robiła.
Jeśli byś się zdecydowała, chętnie sprzedam Ci książki do nauki - wątpię, że do tego języka wrócę.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2014-01-18 o 19:29
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:49   #179
LeiInnocence
Przyczajenie
 
Avatar LeiInnocence
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Kulturoznawstwo Bliskowschodnie UJ

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Studiowałam tam - za moich czasów najcięższa do zdania była historia Bliskiego Wschodu, przedmiot z pierwszego roku (i to nawet nie egzamin, ale zaliczenie ćwiczeń - zarówno z księdzem K. jak i dr F, więc niezależnie do jakiej grupy chodziłaś, i tak było ciężko oraz teoria kultury z dr N. - mimo, że wykładana ciekawie, materiał do nauki na egzamin był strasznie nudny podany - głównie teksty źródłowe.

Co do języka - to arabski klasyczny, mniej więcej taki jak klasyczna poprawna polszczyzna, bez dialektów. Kto chciał się tego języka uczyć, ten się uczył, ale wg mnie mgr G., który go wykładał nie ma pedagogicznego zacięcia do przekazywania wiedzy. Tak samo H., który za moich czasów prowadził konwersatorium (II część zajęć z języka) - był poetą, a nie nauczycielem z powołania.
Na moim roku dosłownie jedna może 2 osoby zdecydowały się kontynuować naukę na mgr - ja zrezygnowałam ze względu na brak serca do języka i solidnego nauczyciela, któremu zależałoby na tym, bym cokolwiek zrozumiała. Wymagania były, ale wykładowca miał jednocześnie miękkie serce i łatwo go było "zagadać". Jedna z tych osób nauczyła się arabskiego na tyle płynnie, że wyjechała do Egiptu i coś tam w związku z uczelnią robiła.
Jeśli byś się zdecydowała, chętnie sprzedam Ci książki do nauki - wątpię, że do tego języka wrócę.

Dziękuję za tak szybką odpowiedź Wiele mi to wyjaśniło... Choć zaskoczeniem jest, że to historia może być zmorą :P To nie byłby mój jedyny kierunek (według planów póki co) dlatego zastanawiam się czy bym sobie poradziła. Rozumiem, że generalnie nie polecasz?

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-02-19 o 21:26 Powód: literówka
LeiInnocence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:20   #180
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Kulturoznawstwo Bliskowschodnie UJ

Cytat:
Napisane przez LeiInnocence Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak szybką odpowiedź Wiele mi to wyjaśniło... Choć zaskoczeniem jest, że to historia może być zmorą :P To nie byłby mój jedyny kierunek (według planów póki co) dlatego zastanawiam się czy bym sobie poradziła. Rozumiem, że generalnie nie polecasz?
Trzeba było naprawdę się starać, żeby nie dać rady, ale może trafiłam na wyjątkowo oporny rocznik - mam wrażenie, że ludzie poszli na ten kierunek bo były niskie progi. Część się zresztą do tego przyznawała.
Mnie zależało na ogarnięciu konfliktu BW i zgłębieniu wiedzy o Żydach, ale kierunek był poświęcony głównie Arabom, a przedmiot o konflikcie BW prowadzony był bez zaangażowania i w skali 30 godzin, podczas gdy powinien być jednym z najważniejszych - moim zdaniem.
Więcej niż od wykładowcy dowiedziałam się sama.

Może teraz coś się zmieniło - podaj mi parę obecnych nazwisk, to może na priw napiszę coś więcej.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-23 11:36:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.