Nie gojąca się rana na czole - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-10, 08:19   #1
wilczasty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6

Nie gojąca się rana na czole


Cześć! Szukam pomocy. 3 miesiące temu jak głupek wycisnąłem prychola z czoła - który był bardzo głęboko, więc zniszczyłem sporo warstw naskórka. Od tego momentu mam czerwoną, nie gojącą się ranę. Rana jest sucha, tworzy się mini strupek, który odpada ale nic się z tym dalej nie dzieje. Zaczerwienienie nie schodzi.

171219435_435193644439663_8983712327224204838_n.jpg

Dermatolog u którego byłem (jakiś miesiąc temu) przepisał mi antybiotyk - Dermisil, który nic nie pomógł. Miałem go stosować maksymalnie 7 dni. Od 4 dni stosuję inny antybiotyk, który żona miała w domu - Bactroban. Też brak wielkiej poprawy.

Próbowałem też w międzyczasie stosować maści nawilżające (Linoichtiol) aby przyśpieszyć gojenie - nic nie pomogło.

Kolejną wizytę u dermatologa mam dopiero za 10 dni.

Jakieś pomysły co to jest? czym to leczyć? jak łagodzić?
wilczasty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 12:53   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Nie gojąca się rana na czole

Cytat:
Napisane przez wilczasty Pokaż wiadomość
Cześć! Szukam pomocy. 3 miesiące temu jak głupek wycisnąłem prychola z czoła - który był bardzo głęboko, więc zniszczyłem sporo warstw naskórka. Od tego momentu mam czerwoną, nie gojącą się ranę. Rana jest sucha, tworzy się mini strupek, który odpada ale nic się z tym dalej nie dzieje. Zaczerwienienie nie schodzi.

Załącznik 7745877

Dermatolog u którego byłem (jakiś miesiąc temu) przepisał mi antybiotyk - Dermisil, który nic nie pomógł. Miałem go stosować maksymalnie 7 dni. Od 4 dni stosuję inny antybiotyk, który żona miała w domu - Bactroban. Też brak wielkiej poprawy.

Próbowałem też w międzyczasie stosować maści nawilżające (Linoichtiol) aby przyśpieszyć gojenie - nic nie pomogło.

Kolejną wizytę u dermatologa mam dopiero za 10 dni.

Jakieś pomysły co to jest? czym to leczyć? jak łagodzić?

Jeśli to był duży pryszcz, to nic dziwnego że jest duży ślad po nim. Jak dla mnie powinieneś używać dobrego kremu nawilżającego + jakiś tonik delikatnie złuszczający lub serum (mi pomogło na przebarwienia serum z Bielendy, mezo serum takie zielone dla skóry tłustej) i do tego krem z SPF, chociażby na samo czoło, żeby się tego pozbyć. Wg. mnie to nie rana a tworzące się przebarwienie właśnie po wyprysku.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-08 13:53:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.