Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-18, 13:20   #1
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797

Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?


Cześć, zdecydowaliśmy się na starania o dziecko. Planuję wizytę u ginekologa - odstawienie tabletek anty, „przegląd” i stosowanie się do zaleceń odnośnie suplementacji i innych. Oczywiście zapoznam się też z dostępnymi na rynku książkami i poradnikami, tyle że... ja totalnie nie mam żadnego pojęcia o dzieciach. Nie miałam nigdy małych dzieci w rodzinie, bliscy znajomi też nie mają dzieci. Nie wiem jaką zebrać wyprawkę jeśli chodzi o ubrania, meble i gadżety. Nie umiem ubierać noworodka i nie chodzi mi tylko i aspekt techniczny - nie wiem jak wybierać ubrania, gubię się w tych wszystkich pajacykach i kaftanikach. Nie mam pojęcia o diecie dzieci, nie znam się na wózkach i fotelikach, i pewnie wielu innych rzeczach, które nawet nie przyszły mi do głowy. Czy któraś z Was była w tak samo beznadziejnej sytuacji jak ja? Od czego zacząć? Od książek, forów, kanałów na yt? Od szkoły rodzenia? Z uwagi na kwestie zdrowotne najprawdopodobniej i tak będę mieć cesarskie cięcie... Help!
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 14:51   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

Jak zajdziesz w ciążę, to dołącz do grupy na Poczekalni dowiesz się wszystkiego. Też niczego nie wiedziałam.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 15:44   #3
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

Też polecam Poczekalnię ja miałam ciążę problematyczną, musiałam leżeć i dodatkowo czytałam gazety nt ciąży i macierzyństwa które mi szwagierka podrzuciła. Z teorii obkułam się na blachę przez te kilka miesięcy
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 20:27   #4
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

O tak, Poczekalnia jest super Poza tym szkoła rodzenia się przydaje
Ja też nic nie wiedziałam
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 20:47   #5
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

Byłam równie zielona jak szczypiorek. Nigdy w życiu nie miałam kontaktu z małym dzieckiem. Też wiedziałam, że będę miała cięcie cesarskie ale do szkoły rodzenia i tak się zapisałam, dzięki temu miałam ogólne pojęcie co i jak. Dużo czytałam forów internetowych. O ubraniach i wyprawce szukałam informacji w Google, wpisując "wyprawka dla noworodka" i czytałam w różnych miejscach co ma być, a potem czytałam co wg kogo jest zbędne w takiej wyprawce.

Teraz chyba przyszedł czas żeby poczytać o wychowaniu, bo nasza trzylatka zaczęła nam dawać w kość i nie umiemy jej okiełznać.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2020-10-18 o 20:49
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 15:58   #6
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

Dzięki dziewczyny, mam nadzieję, że szybko będę mogła się zapisać do Poczekalni
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 14:56   #7
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

A ja z klei życzę Ci pomyślnego rozwiązania <3
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-07, 06:41   #8
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

Spokojnie, będziesz miała 9 miesięcy, żeby się przygotować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-28, 13:04   #9
Marysiaaaaaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 12
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Cześć, zdecydowaliśmy się na starania o dziecko. Planuję wizytę u ginekologa - odstawienie tabletek anty, „przegląd” i stosowanie się do zaleceń odnośnie suplementacji i innych. Oczywiście zapoznam się też z dostępnymi na rynku książkami i poradnikami, tyle że... ja totalnie nie mam żadnego pojęcia o dzieciach. Nie miałam nigdy małych dzieci w rodzinie, bliscy znajomi też nie mają dzieci. Nie wiem jaką zebrać wyprawkę jeśli chodzi o ubrania, meble i gadżety. Nie umiem ubierać noworodka i nie chodzi mi tylko i aspekt techniczny - nie wiem jak wybierać ubrania, gubię się w tych wszystkich pajacykach i kaftanikach. Nie mam pojęcia o diecie dzieci, nie znam się na wózkach i fotelikach, i pewnie wielu innych rzeczach, które nawet nie przyszły mi do głowy. Czy któraś z Was była w tak samo beznadziejnej sytuacji jak ja? Od czego zacząć? Od książek, forów, kanałów na yt? Od szkoły rodzenia? Z uwagi na kwestie zdrowotne najprawdopodobniej i tak będę mieć cesarskie cięcie... Help!
Hej, jestem na podobnym etapie z tym, że najpierw muszę doprowadzić swój organizm do zdrowia.
Chętnie też bym poczytała jakieś książki "przygotowujące do ciąży" ale nie mogę nic znaleźć, albo jest coś w tematyce starania się o dziecko albo dla kobiet będących już w ciąży. Ja chciałabym poczytać coś, gdzie nie ma narzuconego odbiorcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marysiaaaaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-31, 13:23   #10
ollxxxxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 193
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

ja mam to: https://media.merlin.pl/media/300x45...a6a2c7102f.jpg


kupiłam 20 lat temu,
schemat rozszerzania diety może być nieaktualny, ale odpowiednią broszurkę dostaje się od pediatry


o kw. foliowym ogólnie wiadomo
o cholinie mniej https://www.zespoldowna.info/cholina...m-na-mozg.html
ollxxxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-31, 17:13   #11
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Chcę mieć dziecko, nie mam pojęcia o dzieciach - od czego zacząć?

Ja też nie wiedziałam nic, ale zupełnie nic. Podobnie jak Ty zastanawiałam się czy jestem w stanie cokolwiek w tym temacie ogarnąć. W rodzinie są małe dzieci, ale ze względu na miejsce zamieszkania nie mam z nimi prawie żadnego kontaktu.

Teraz jestem w 26 tygodniu i potwierdzam, że to forum to kopalnia wiedzy. Warto zajrzeć na już rozkręcone wątki, dziewczyny poradzą na wszystko.

Co mi jednak naprawdę najbardziej pomogło to myśl, że na wszystko jest czas. To nie jest tak, że dziś robisz test i musisz jutro wszystko wiedzieć. Jest naprawdę mnóstwo czasu żeby doczytać czy podpytać np. koleżanki z dziećmi.

W kwestii wyprawki stworzyłam sobie plik w Excelu, gdzie wpisuje wszystkie informacje. Mam nawet zakładkę ubranka, gdzie wrzuciłam zdjęcia poszczególnych części garderoby wraz z ich nazwami. To najlepiej świadczy o moim poziomie wiedzy.

Co do książki polecam "W oczekiwaniu na dziecko".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-31 18:13:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.