Domowy peeling kwasem LHA - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-05, 08:29   #61
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Co do efektów to jeszcze się nie wypowiem bo dopiero wczoraj miałam czas zrobić peeling na spirytusie.
Zrobiłam około 3%. Nałożyłam, nic nie czułam. No to bach, druga warstwa. Poczułam pieczenie ale odczekałam jeszcze i w niektórych miejscach (najgrubszych) nałożyłam jeszcze raz. Dopiero po jakichś 20 minutach zaczęło się coś dziać, cała twarz jak burak, pieczenie, szczypanie, lekki ból, ojj nieciekawe wrażenia . Kwas nakładałam przed snem (o ja głupia...) ale na szczęście po niecałej godzince dyskomfort ustąpił i nic nie czułam więc mogłam spać. Następnym razem kwas na pewno nałożę kilka godzin wcześniej i nie będę szaleć z tyloma warstwami.
Dekolt też się zaczerwienił, poszczypał ale nie było to mocno odczuwalne. Mam tam sporo blizn i ogrom otwartych zaskórników więc chyba będę się peelingować dwoma kwasami na zmianę, lha i migdał lub salicyl.

Dziś twarz nadal czerwona ale już nie tak mocno, jakoś udało mi się to przykryć podkładem mineralnym. Jest bardzo ściągnięta, lekko szczypie, pory pięknie zwężone. Wieczorem po pracy nałożę coś łagodzącego, nawilżającego i za tydzień zrobię kolejny peeling, być może ciutkę mocniejszy.

To super, że działa na zaskórniki, ja mam trądzik zaskórnikowy więc ten kwas to moja nadzieja. Czy ten kwas może też podziałać na dziury po trądziku? Zwęzić je? Bo jeśli tak to mogłabym pomóc pewnej osobie.

angelaak malujesz twarz na co dzień? Szukam podkładu, który nie zapcha mi skóry, mam wrażenie, że nawet prawdziwe podkłady mineralne blokują mi pory...
Chociaż nie ukrywam, że marzę o śmiganiu bez makijażu więc może problem wkrótce sam się rozwiąże.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 08:15   #62
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Nie maluję się na co dzień. Też mam wrażenie, że wszystko zapycha mi cerę. Podobne doświadczenie mam z filtrami- więc nie używam ich..

ja czasami kładę peeling przed snem, przyzwyczaiłam się do tego pieczenia

nie wiem, czy podziała na dziury, nie mam takich.
Moim problemem są zaskórniki- głównie otwarte (na brodzie, nosie, trochę na policzkach).
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 13:58   #63
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

U mnie też masa zaskórników otwartych.
Jestem zaskoczona bo bardzo mocno łuszczy mi się skóra, już wczoraj zaczęło się coś dziać, bardzo szybko. Przy salicylu ruszało mnie dopiero po tygodniu.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 14:45   #64
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

a mi się łuszczy zazwyczaj tylko na brodzie- czasami nigdzie i to lubię w tym peelingu. jednak wiem, że minimalne skutki uboczne są zasługą całej pielęgnacji
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 15:12   #65
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

A no właśnie, mojej skórze ciągle brakuje nawilżenia...
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 08:08   #66
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Skóra porządnie się złuszczyła (po żadnym kwasie aż tak mocnego łuszczenia nie miałam, raz jedynie po salicylu ale wtedy to była głupota - poparzenie). Wczoraj nałożyłam lha kolejny raz, stężenie takie samo. Skóra mocno napięta więc już widzę, że znowu będzie ostre łuszczenie. Ogólnie efekty są świetne, skóra wygładzona, wyciszona, rozjaśniona, pory zwężone, zaskórniki mniej widoczne. Jak tak dalej pójdzie to przestanę się malować Tylko te łuszczenie... Może powinnam robić mniejsze stężenia.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 13:59   #67
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

o super, że dobrze działa ja kładę na twarz 2 razy w tygodniu 7%, też na plecy.
dzisiaj zaaplikowałam peeling, szczypie mnie twarz miejscami, jest zaczerwieniona (ale to przechodzi do dnia następnego).
ja się cieszę, że słabo się łuszczę-w sumie tylko broda łuszczy się, ale tam mam najwięcej zaskórników. jak kiedyś czytałam- łuszczenie nie przesądza, że cera się lepiej czyści.
ciekawa jestem jak będę wyglądać za np 2 miesiące

mam pytanie- co się dzieje z zaskórnikiem u Ciebie, który 'wychodzi'?
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-13, 14:06   #68
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Cytat:
Napisane przez angelaak Pokaż wiadomość
o super, że dobrze działa ja kładę na twarz 2 razy w tygodniu 7%, też na plecy.
dzisiaj zaaplikowałam peeling, szczypie mnie twarz miejscami, jest zaczerwieniona (ale to przechodzi do dnia następnego).
ja się cieszę, że słabo się łuszczę-w sumie tylko broda łuszczy się, ale tam mam najwięcej zaskórników. jak kiedyś czytałam- łuszczenie nie przesądza, że cera się lepiej czyści.
ciekawa jestem jak będę wyglądać za np 2 miesiące

mam pytanie- co się dzieje z zaskórnikiem u Ciebie, który 'wychodzi'?

A nie masz po nałożeniu kwasu efektu liftingu? Bo u mnie tak jest, twarz mocno napięta dlatego już wiem, że skóra zejdzie. Ja planuję kwasić się do połowy/końca marca, potem wiosna więc będę chciała się opalać po jakimś czasie.

Możesz bardziej sprecyzować pytanie bo nie zrozumiałam?
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 15:14   #69
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

mam efekt liftingu, też na drugi dzień, strasznie go lubię

odnośnie pytania- zauważyłam, że zaskórnik z czasem staje się coraz bardziej widoczny i wypukły, czasami powstaje krostka (która jednak znika szybko). chciałam spytać, czy Ty tez masz podobnie i jeśli tak, to co z nimi robisz- wyciskasz, czy czekasz, aż same wyjdą?
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 16:07   #70
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Ten lifting jest świetny ale co z tego, jutro pewnie zacznie schodzić mi skóra. Niestety mam skłonność do wyciskania. Jeśli powyciskam zaskórniki otwarte - nic się nie dzieje (ale i tak wracają). Chociaż te otwarte są bardzo płytko umiejscowione i często same wychodzą przy peelingu czy przy mocniejszym wycieraniu twarzy. Zamknięte też wyciskam ale często potem robią mi się drobne stany zapalne... Teraz stosując lha widzę, że one jakby maleją, skóra się wyrównuje więc ich nie ruszam
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 18:30   #71
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

też się postaram nie ruszać zamkniętych zwłaszcza.
jeśli Ty po ładnym napięciu skóry masz łaszczenie, to rzeczywiście niezbyt długo się nim nacieszysz. Chyba, że ta nowa skóra jest też napięta? ale też delikatna
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-14, 16:27   #72
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Nowa skóra już nie jest napięta. Dziś się łuszczę ale jeszcze nie tak tragicznie, mam nadzieję, że nie będzie mocniej.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 10:27   #73
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

łuszczyłaś się mocno?

ja tym razem trochę na nosie i brodzie. Zaskórniki na nosie niestety ciągle siedzą i niewiele się dzieje pod względem ich znikania. Mam nadzieję, że z czasem będą efekty.

ale mnie korci do wyciskania...
na razie drapię zaskórniki, które są bardziej na wierzchu, by 'pomóc' im wyjść. później widać wgłębienie, myślę, że lha z czasem je zamknie
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 10:47   #74
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Łuszczyłam się znowu mocno . Miałam zrobić peeling wczoraj ale kurcze ja nie mam czasu żeby tak się łuszczyć, ludzie pytają, co mi jest... Podkusiło mnie i powyciskałam trochę, jestem niereformowalna pod tym względem. Nie wiem, co dalej robić. Zastanawiam się, czy może dałoby radę zrobić z lha jakiś tonik? Np 1-2%.

Kusi mnie powrót do Acne Derm, kiedyś stosowałam i świetnie działa na zaskórniki zamknięte. Ale na otwarte chyba nic nie zadziała jeśli ma się skórę łojotokową
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''

Edytowane przez Lady eSs
Czas edycji: 2017-02-21 o 10:55
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:18   #75
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

ja bym nie nakładała tego kwasu codziennie (a chyba to masz na myśli pisząc o toniku?)

najwyżej możesz zmienić stężenie, dopasować częstość stosowania.

a jak wygląda Twoja pielęgnacja na co dzień? pytam, bo miałam problem z łuszczeniem, suchością skóry w niektórych miejscach używając np. żelu Sylveco

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

odnośnie wyciskania- mam już dość czerwonych plam po tym, głównie one mnie powstrzymują
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 16:27   #76
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Ogólnie tak jak napisałam mam skórę łojotokową ale obecnie w kiepskim stanie bo wysuszoną, brakuje mi nawilżenia. Stosuję na co dzień krem Biały Jeleń nawilżający dla skóry wrażliwej, czasami łączę go z kwasem hialuronowym, od czasu do czasu nakładam olejki. To jednak za mało, całe ciało mam wysuszone na wiór.

Może po prostu będę kładła ten kwas 2 razy w tygodniu w niewielkim stężeniu, max 3%, nie będę zwiększać stężenia.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 20:15   #77
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

ja wiele dowiedziałam się z bloga mademoisselleeve kopalnia wiedzy
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 08:45   #78
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

dzisiaj kolejne zaskórniki wychodzą
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 21:23   #79
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Ech a ja sobie odpuściłam chwilowo, nie chcę straszyć ludzi schodzącą skórą... Ale w niedzielę zrobię ponownie
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-05, 13:18   #80
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

w tym tygodniu robiłam peeling nawet po 2 dniach i widzę, że więcej porów się oczyszcza tak zrobiłam 2 razy. nawet na nosie ruszyło
ale niestety twarz bardziej się łuszczyła
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 10:11   #81
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Jak długo zamierzasz się peelingować i co dalej?

Ja jednak odpuściłam. Stwierdziłam, że nie zdążę już a filtrów moja skóra wręcz nienawidzi (a niestety, wysokie filtry latem to przecież konieczność...). W ogóle to mnie wysypało teraz bardziej, pewnie dlatego, że przerwałam peelingi. Postawię na regularne peelingi np korundem i maski z glinki, pamiętam, że kiedyś dawało mi to niezłe efekty.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 15:45   #82
angelaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 34
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

moja twarz ma się coraz lepiej, planuję peelingować ją do usunięcia zaskórników. Moja cera też filtrów nie lubi, być może nawet one były częściowo przyczyną niedoskonałości, które teraz zwalczam.

filtrów używać nie będę, denerwuje mnie to, że nie wiadomo po jakim czasie one chronią, a kiedy wytwarzają wolne rodniki...
a poza tym słabo się łuszczę, a przecież przy kwasach zaleca się filtry ze względu na łuszczenie. no i jeszcze kilka wątpliwości mam.
angelaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 09:48   #83
Bania1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Hej Dziewczyny

Właśnie rozpoczynam moją przychodę z kwasami LHA i azelainowym.

Mam kilka pytań w związku z tym i mam nadzieję, że mi trochę pomożecie

1. Jak wyliczać gramy składników peelingu potrzebnych do uzyskania odpowiednich stężeń? Np mam 50 ml spirytusu i chcę zrobić z tego roztwór 5% kwasu LHA - jak to wyliczyć ile kwasu powinnam dodać i ile spirytusu?
2. Podobne pytanie dotyczące olejku z kwasem LHA? Równiez chciałabym uzyskać stężenie 5%. Jak to wyliczyć? Jest jakiś wzór który to ułatwia? Dodam, iż mam wagę jubilerską która ułatwi mi ważenie w g.
3. Jak powinnam przechowywać zrobiony peeling? I w czym najlepiej? Jakies specjalne opakowanie? W lodówce?
4. Czy po zastosowaniu oliwki z kwasem również mam ją zostawić na skórze tak jak peeling LHA (bez zmywania ?)?


Dziewczyny będę mega wdzięczna za pomoc w zrozumieniu powyższego
Pozdrawiam Was serdecznie
Bania1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 16:25   #84
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Cytat:
Napisane przez Bania1990 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Właśnie rozpoczynam moją przychodę z kwasami LHA i azelainowym.

Mam kilka pytań w związku z tym i mam nadzieję, że mi trochę pomożecie

1. Jak wyliczać gramy składników peelingu potrzebnych do uzyskania odpowiednich stężeń? Np mam 50 ml spirytusu i chcę zrobić z tego roztwór 5% kwasu LHA - jak to wyliczyć ile kwasu powinnam dodać i ile spirytusu?
2. Podobne pytanie dotyczące olejku z kwasem LHA? Równiez chciałabym uzyskać stężenie 5%. Jak to wyliczyć? Jest jakiś wzór który to ułatwia? Dodam, iż mam wagę jubilerską która ułatwi mi ważenie w g.
3. Jak powinnam przechowywać zrobiony peeling? I w czym najlepiej? Jakies specjalne opakowanie? W lodówce?
4. Czy po zastosowaniu oliwki z kwasem również mam ją zostawić na skórze tak jak peeling LHA (bez zmywania ?)?


Dziewczyny będę mega wdzięczna za pomoc w zrozumieniu powyższego
Pozdrawiam Was serdecznie
Na początek radziłabym się zapoznać z ogólnymi zasadami dotyczącymi domowych peelingów, żeby nie zrobić sobie krzywdy, oraz wiedzieć czego się spodziewać i jak zachować w razie problemów - to dla własnego dobra

Skoro posiadasz wagę to wszystko wyliczasz w gramach prostą matematyką:
Np: na 50 g gotowego peelingu (w naszym równaniu 100%) o zawartości 5 % LHA potrzeba:
5 % LHA = 2,5g kwasu,
95% spirytusu = 47,5 g spirytusu.
Analogicznie wyliczasz proporcje dla oleju.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 18:39   #85
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Zrobiłam peeling z azaleinowego i przed użyciem muszę go podgrzewać bo inaczej ma formę stałą czy komuś też się tak zrobiło?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 21:42   #86
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Zrobiłam peeling z azaleinowego i przed użyciem muszę go podgrzewać bo inaczej ma formę stałą czy komuś też się tak zrobiło?
To wątek o kwasie LHA, nie azelainowym
Nie pamiętam już dokładnie moich zabaw z AzA, ale nie wydaje mi się, żeby miał formę stałą jak u ciebie. W każdym razie bardzo ciężko było mi go rozpuścić czy to w peelingach, żelach czy innych kosmetykach.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 18:04   #87
dzieckokwiat
Raczkowanie
 
Avatar dzieckokwiat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 46
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Dziś zmieszalam mix olejków temanu i jojoba z 2% i oj. Piecze chociaż się nie spodziewałam aż tak mocno. Ale dopiero początek pieczenja z tego co mowilyscie. No to mam nadzieję że przejdzie. Chociaż przy atre też myślałam że mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

[po 2 godzinach] no piekło piekło, i byłam truskawką, ale teraz już w porządku. Eh jak się rozpuszczał i był gorące to faktycznie się w miarę rozpuściło. A jak wyjelam z kąpieli wodnej to momentalnie żel. Wiadomo że przed kolejną aplikacją trzeba będzie znów podgrzać.

Edytowane przez dzieckokwiat
Czas edycji: 2019-01-02 o 20:45
dzieckokwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 16:05   #88
dzieckokwiat
Raczkowanie
 
Avatar dzieckokwiat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 46
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

już po dwóch aplikacjach - faktycznie skóra czyściutka, ale nie widzę różnicy w porach.

druga aplikacja była zdecydowanie lżejsza, tj oczywiście piekło jak nakładałam, ale mimo wszystko mogłam usnąć, więc chyba nie było aż tak źle. W kolejny dzień skóra jest sucha, lekko podrażnona, potrzebująca cieżkiego otulającego kremu, może olejku na noc, a po trzech dniach delikatnie schodzi skóra, ale to wygląda o nieebo lepiej niż po innych kwasach, taki delikatny przesusz w okolicy brody. I tyle. To lekkie złuszczenie trwa z 2-3 dni.

Doprowadzenie skóry do neutralnego wyglądu - tydzień, więc aplikacja co tydzień jak najbardziej w porządku. Tylko mam wrażenie, że przesusza porządnie skórę, więc będę chyba działała w systemie - 2tygodnie pod rząd, dwa tygodnie przerwy na odbudowanie nawilżenia i warstwy lipidowej. Nie chciałabym jej za bardzo zmasakrować.

Fajnie działa też na przetłuszczenie - z jednej strony bo mocno przesusza ;p ale też w tym drugim wolnym tygodniu skóra wygląda raczej zdrowo.

Poza samą mało przyjemną aplikacją (polecam tak z min.3h przed snem, żeby zdążyć się przyzwyczaić ew.wyciszyć kwas całkiem przyjemny.

i koniecznie niewielka warstwa olejo-kwasu, przy większej ilość jest większa truskawka i trwa ona dłużej.
dzieckokwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 08:24   #89
Blondi19855
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 1
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Hej. Odnawiam wątek, planuje rozpocząć serię zabiegów z LHA. Czy kwas pomógł pozbyć się zaskórników i rozszerzonych porów?
Blondi19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 19:25   #90
Iwona0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1
Dot.: Domowy peeling kwasem LHA

Może by rwaktywować?

Ktoś chętny?

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

*reaktywować
Iwona0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-26 20:54:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.