Blond pasemka na farbowanych włosach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 00:00   #1
e637687e6d75a1c5aeea0c4dc5b6c70b8c778f48_5fc58793a5ca9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 43

Blond pasemka na farbowanych włosach


Nie mogłam znaleźć nic na ten temat więc postanowiłam tutaj zapytać

Obecnie farbuje włosy na blond (mój naturalny kolor to ciemny blond, ale taki mysi, szary). Trochę martwi mnie ciągłe niszczenie ich i fakt że odrost szybko widać. Wiem że przy pasemkach odrost się tak szybko nie odznacza. No i teraz własnie mam odrost około 3 cm i chciałabym zamiast farbowania zrobić pasemka, nie bedzie to dziwacznie wyglądało? Czy raczej to głupi pomysł? Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.

Pozdrawiam
e637687e6d75a1c5aeea0c4dc5b6c70b8c778f48_5fc58793a5ca9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 04:44   #2
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Blond pasemka na farbowanych włosach

Tak,wiem o co Ci chodzi
Sama byłam wiele razy w podobnej sytuacji.
Oczywiście możesz położyć teraz pasemka - odrost wówczas rzeczywiście jest mniej widoczny.
Również mam ciemny blond jako kolor naturalny i bardzo długo rozjaśniałam na bardzo jasny blond.
Potem były i pasemka.
Jednak uważam,że po czasie tworzy się takie misz-masz, efekt lekko plamiasty. Tutaj odrost, tu pasemko, tu inny kolor na końcach.
Jakiś czas temu sama powiedziałam dość pasemkom i zrobiłam kolor na całość. Oczywiście warto tu zaznaczyć istotną kwestie - jak zrobisz pasemka, a potem nagle stwierdzisz,że wolisz kolor na całość to nie będzie on od razu równomierny. Pasemka będą "prześwitywały".

Sposób o którym piszesz jest dobry do zatuszowania odrostów i rzadszego farbowania. Osobiście uważam jednak,że przy blondzie lepszy jest jeden kolor. ALE to tylko moje zdanie - pamiętaj Bardzo długo wolałam pasemka.
Teraz w ogóle wolę ciemniejszy odcień.
Także sama widzisz - to wszystko się zmienia

A zamierzasz zrobić to sama czy u fryzjera?

Pozdrawiam i życzę udanego efektu

---------- Dopisano o 05:44 ---------- Poprzedni post napisano o 05:42 ----------

Aha,a co do niszczenia - rozjaśniacz to rozjaśniacz, więc jego wpływ na włosy udziela się również w przypadku samych pasemek.
Jednak jest wiele Wizażanek, które mają piękne włosy pomimo tego,że są rozjaśniane.
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 14:22   #3
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Blond pasemka na farbowanych włosach

Zalezy czym robiłabys te pasemka? Chyba rozjasniaczem więc na pewno bedą zniszczone bardziej niz po farbie.
A jesli chcesz zamienic calośc na pasemka to bedzie to wygladało normalnie, spokojnie, az tak tego nie będzie widać o ile swoje wlosy masz nie bardzo ciemne i robiłabys geste i cienkie pasemka
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 17:15   #4
kasiaqoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: starachowice
Wiadomości: 16
Dot.: Blond pasemka na farbowanych włosach

Poproś fryzjera o pasemka delikatniejszym proszkiem i wodą też słabą ponieważ już masz włosy rozjaśniane to trzeba uważać a na poczatek może dołozyć jeszcze niewiele pasemek w koloże Twoich naturalnych będzie mniej widać odrost i nie będzie tak widać że np 3 miesiące temu były całe ufarbowane a na 3cm od skóry są tylko blond pasemka a z czasem będziesz robić tyko jasne pasemka,a wracając do farby i mocy wody to słabiutka woda do rozjaśniacza też może uzyska jaśniutki odcień musisz wypróbować-pisze do tego że niektóre fryzjerki dodają nawet wodę 12% na włoski jasne lub już rozjaśniane zupełnie nie potrzebnie.
kasiaqoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:41   #5
e637687e6d75a1c5aeea0c4dc5b6c70b8c778f48_5fc58793a5ca9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 43
Dot.: Blond pasemka na farbowanych włosach

No więc jak już wszystko mam zamiar robić u fryzjera, bo sama zwyczajnie bym się bała. Słyszałam opinie że pasemka mniej niszczą włosy ale w sumie macie racje, tak czy inaczej włosy ucierpią. Najbardziej mnie boli fakt tych widocznych odrostów i tylko dlatego kombinuje z tymi pasemkami. Jeszcze się zastanowię, ale pewnie w końcu przejdę się fryzjera i zobaczę jak to wyjdzie
e637687e6d75a1c5aeea0c4dc5b6c70b8c778f48_5fc58793a5ca9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:49   #6
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Blond pasemka na farbowanych włosach

[1=e637687e6d75a1c5aeea0c4 dc5b6c70b8c778f48_5fc5879 3a5ca9;24715370]No więc jak już wszystko mam zamiar robić u fryzjera, bo sama zwyczajnie bym się bała. Słyszałam opinie że pasemka mniej niszczą włosy ale w sumie macie racje, tak czy inaczej włosy ucierpią. Najbardziej mnie boli fakt tych widocznych odrostów i tylko dlatego kombinuje z tymi pasemkami. Jeszcze się zastanowię, ale pewnie w końcu przejdę się fryzjera i zobaczę jak to wyjdzie [/QUOTE]

Rozumiem w pełni - miałam dokładnie tak samo.

Z czasem postanowiłam - rezygnuję z jasnego blondu.
Zrobiłam sobie ciemniejsze i dobrze (ba, lepiej!) się w nich czuję. I problem odrostów z głowy Wiadomo,że na ciemniejszym są mniej widoczne.

Ale ja ogólnie mam świra na punkcie odrostów - jak widać chociaż malutki odrost to ja już nie mogę na to patrzeć i chcę się go jak najszybciej pozbyć
"Podziwiam" osoby, które potrafią chodzić z odrostami do połowy głowy.

Chociaż oczywiście wszystko zależy od tego, jaka jest różnica farba-odrost

W moim przypadku była to różnica ciemny blond-bardzo jasny blond także same rozumiecie

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Dorota_t, poczytaj może wątek "Walka o piękne i zdrowe włosy" - niby farbowanie nie jest wizytówką zdrowych włosów, ale w tym wątku można spotkać bardzo dużo dziewczyn, które rozjasniają włosy a mimo to mają je piękne i zadbane

Pozdrawiam
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 11:10   #7
e637687e6d75a1c5aeea0c4dc5b6c70b8c778f48_5fc58793a5ca9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 43
Dot.: Blond pasemka na farbowanych włosach

No właśnie jak mam odrosty to czuję się jakbym się nie umyła, była brudna. Już raz przefarbowałam się na ciemno i teraz też to biore pod uwagę. Tylko że jak miałam ciemne włosy cały czas myślałam jak wrócić do blondu. A wątek chętnie poczytam, może czegoś ciekawego się dowiem
e637687e6d75a1c5aeea0c4dc5b6c70b8c778f48_5fc58793a5ca9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.