PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-28, 09:04   #1
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342

Portugalia


Wybieram się w sierpniu do Portugalii. Czy ktoras z Was tam już była? Prosze o jakieś przydatne informacje.
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:03   #2
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Portugalia

podbijam również wybieram się we Wrszśniu i mam pare pytań:
co warto kupić?
jakie są charakterystyczne przysmaki ?

Ania843 gdzie jedziesz?
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:52   #3
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Portugalia

Jedziemy z jednym z biur 7 dni zwiedzania Lisbona, Obidos, Alcobaca, Nazare, Batalha, Coimbra, Aveiro, Braga, Guimaraes, Santiago de Compostela, Proto. I 7 dni byczenia się w Costa da Caparia
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:15   #4
juser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 2
Dot.: Portugalia

witam
ja bylam dwa tygodnie w czerwcu ( podroz poslubna), bylo cudownie.
Mieszkalismy w Albufeirze ale wypozyczylismy samochod i codziennie jechalismy podziwiac inne widoki.
Nie polecam Faro, Taviry I Olhao jako miejscowosci wypoczynkowych. Faro zatloczone, a pozostale to brzydkie dziury - rzucic okiem na malownicze uliczki i uciekac. Przepiekne plaze otoczone powalajacymi skalami od Albufeiry po Lagos, w Lagos koniecznie wycieczka motorowka wsrod skal.
I obowiazkowo wycieczka na przylądek Sw. Wincentego - widoki zapierajace dech w piersiach.
Zahaczylismy jeszcze o Lizbonę - lekko mnie rozczarowala ale zobaczyc trzeba.
Ogolne wrazenia super - jeden mankament - baaaaaardzo drogo (ze wzg chyba na masowa turystyke Anglikow).
Pozdrawiam i zycze udanych wakacji.
juser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:24   #5
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Portugalia

Cytat:
Napisane przez Ania843
Jedziemy z jednym z biur 7 dni zwiedzania Lisbona, Obidos, Alcobaca, Nazare, Batalha, Coimbra, Aveiro, Braga, Guimaraes, Santiago de Compostela, Proto. I 7 dni byczenia się w Costa da Caparia

o ja też jadę 7+7 tylko, że ja mam objazd po Hiszpanii i odpoczynek w Portugalii
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 13:17   #6
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Portugalia

No to chyba jedziemy z tego samego biura? To jest też nasza podróż poślubna. Już nie moge doczekac się wyjazdu
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 20:50   #7
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Portugalia

moj przyszly malzonek jest Portugalczykiem
jestesmy w Portugalii 2 razy do roku,a juz za rok-przeprowadzamy sie na stale!
polecam Algarve!caly ten rejon jest przepiekny,do zwiedzenia warta tez oczywiscie LIzbona-najcudowniejsze miasto i Porto.Warto wybrac sie tez do Fatimy.
juster-Olhao to rzeczywiscie nic specjalnego ,ale pod koniec lipca organizowany jest tam festyn owocow morza-super przysmaki i swietna zabawa!

ja tez jade w sierpniu do Portugalii!juz za tydzien!
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 08:34   #8
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Portugalia

Cytat:
Napisane przez Ania843
No to chyba jedziemy z tego samego biura? To jest też nasza podróż poślubna. Już nie moge doczekac się wyjazdu

Napewno Również nie mogę się doczekać ja jadę jak zwykle na wojaże z mamą
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 08:50   #9
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Portugalia

My też zastanawialiśmy sie nad opcją Portugalia+Hiszpania
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 16:09   #10
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Portugalia

Dziewczyny proszę o radę Planujemy z moimi przyjaciółkami babskie wakacje w Portugalii, a konkretnie interesuje nas Algarve. Jeśli któraś tam była to które miejscowości polecacie?
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 19:05   #11
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Portugalia

Algarve jest piekne!!!wlasnie stamtad pochodzi moj Nelson, a dokladnie z Armacao de Pra. Jest to piekna miejscowosc,ale bardziej na spokojny, rodzinny wyjazd. Na babski wyjazd to tylko Albufeira!!! pelno studentow, imprez do bialego rana... albo Portimao. Jesli masz jakies pytania, chetnie odpowiem, a jak nie bede wiedziec podpytam mojego TZ
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 00:39   #12
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Portugalia

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
Algarve jest piekne!!!wlasnie stamtad pochodzi moj Nelson, a dokladnie z Armacao de Pra. Jest to piekna miejscowosc,ale bardziej na spokojny, rodzinny wyjazd. Na babski wyjazd to tylko Albufeira!!! pelno studentow, imprez do bialego rana... albo Portimao. Jesli masz jakies pytania, chetnie odpowiem, a jak nie bede wiedziec podpytam mojego TZ
MORIAM!!! Dziękuję za odpowiedz Właśnie myślałyśmy o Albufeirii! To chyba to czego szukamy i dobrze wiedzieć, że Portimao to coś podobnego Uwielbiamy nocne życie , kluby, sklepy, restauracje, wkoło pełno turystów. Kochana czy możesz mi polecić jakiś hotel nie super drogi (5* odpada) i nie za tani w Albufeirii? Ciężko nam wybrać cokolwiek bo chiałybyśmy hotel blisko plaży i dosyć blisko do centrum. Mieszkamy w Anglii, szperamy w katalogach i internecie no i musimy się na coś zdecydować. Ba nawet nie wiemy ktore biuro podróży wybrać. W Polsce mam rozeznanie co do biur podrózy, tu nie mam zielonego pojęcia które jest OK. Nastawiamy się na dosyć duży wydatek, bo tu w Anglii ceny wczasów w Portugalii są dosyć wysokie, ale naprawde chcemy mieć udane wakacje. A jak ceny? Drogo? Byłam w Lizbonie i tam było dosyć drogo.
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 09:57   #13
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Portugalia

ceny w Algarve sa takie mniej wiecej jak w Lizbonie-trudno sie dziwic, to mekka turystow.i pelno tam Anglikow,nawiasem mowiac oczywiscie mozna przetrwac taniej,robic zakupy w markecie,zywic sie na wlasna reke itp. ale jesli chcecie poszalec, korzystac z ogromnej oferty restauracji,pubow , dyskotek-to dobrze ze nastawiacie sie na wydatki
co do hotelu, to pdpytam pozniej TZ, bo ja sama sie nie orientuje,ja jezdze tam do "rodzinki " nie do hoteli
no a jak juz tam bedziecie najlepiej wynajac samochod -chociaz na 2-3 dni i objechac cale Algarve. Duze nie jest,a pewne miejsca po prostu trzeba zobaczyc!


edit:moze sie przydac-link do strony z hotelami w Albufeira:
http://www.booking.com/searchresults...;city=-2157420
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 11:25   #14
elucky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Portugalia

Planuje z rodzinką wyjazd na wakacje do Portugalii. Może ktos ma jakieś ciekawe doświadczenia związane z wizyta w tym kraju i mógłby nam polecic ciekawe miejsca, noclegi Będę wdzięczna za info
elucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 10:58   #15
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Portugalia

Portugalia jest przepiękna i mieszkaja tam niezwykle sympatyczni ludzie
Oczywiście warto zobaczyć Lizbonę - piękne miato z niepowtarzalnym klimatem i południowe wybrzeże -Algarve. Jeżeli będziecia mieli po drodze, polecam też zwiedzenie miasteczka Evora.
Co do noclegów, to nie potrafię Ci pomóc, bo zatrzymałam się u znajomych
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 08:36   #16
elucky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Portugalia

Dzięki za informacje Pozdrawiam
elucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:24   #17
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

w tym roku wybieramy sie do Portugalii. w okolice Lizbony konkretnie. ktoras z was zwiedzala moze te regiony?
jakie wrazenia?
jakies porady dla portugalskich nowicjuszy?
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 09:41   #18
werbenka
Przyczajenie
 
Avatar werbenka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 10
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Niestety, u nas również to dopiero sfera marzeń))
werbenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 12:16   #19
Lagaffe
Raczkowanie
 
Avatar Lagaffe
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Paryż
Wiadomości: 82
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

W maju byłem w Portugalii. Najpierw cztery dni w Lizbonie. Potem Obidos (cudne! polecam) Coimbra (2 dni, o 2 za dużo) i Porto (2 dni -- jak dla nas akurat).

W Lizbonie poszwędaliśmy się po centrum, pojeździlismy starymi tramwajami (warto zaliczyć te "klasyczne" jak i te "pod górkę") i dwa razy wybralismy się do małych knajpek na wieczorne słuchanie fado. Mała uwaga odnośnie knajpek i restauracji -- w większości z nich jest dość szczególny zwyczaj podawania gościom na wstępie kilku przystawek, które potem doliczane są do rachunku. W razie czego spokojnie można za nie kelnerowi podziękować. Korzystaliśmy z komunikacji miejskiej -- działa dobrze; na wszystkich stacjach metra są automaty biletowe z instrukcją po angielsku. Zabytkowymi tramwajami też jeździ się na zwykły bilet.

Zrobilismy trzy wypady poza centrum: do Parque da Nações (polecam przejażdżkę kolejką linową); do Belem i do Sintry (bajkowo urocza! warto wziąć dobre buty do łażenia)

Spaliśmy w hotelu Ibis Saldanha (standard ibisa, czyli pokój czysty, cichy i całkiem wygodny, ale bez żadnych luksusów ani śladu indywidualizmu).

Korzystaliśmy z przewodników Lonely Planet Portugal i Wallpaper Lisbon.

Wrażenia z Lizbony w skrócie: Miło i sympatycznie acz bez zbytnich fajerwerków. Lepiej nie nastwiać się na wiele i dać się mile zaskoczyć.

Kilka zdjęć:
(1) Jeden z lizbońskich tramwajów "pod górkę"
(2) widok z kolejki linowej w Parque da Nações
(3) Sintra (Castelo dos Mouros)

Edytowane przez Lagaffe
Czas edycji: 2008-06-19 o 11:09 Powód: dodanie zdjęć
Lagaffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 08:35   #20
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

dziekuje za informacje!
my sie wybieramy pod lizbone i bedziemy traktowac to miejsce (costa da caparica) jako miejsce wypadowe na inne wycieczki.
szczerze mowiac, juz nie moge sie doczekac !!
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 09:30   #21
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

w roku 2006 byłam w Lizbonie 11 dni. Polecam wszystkim. Oczywiście pozaLizboną zwiedziłam okolice tzn Sintrę i Cascais / Estoril - czyli miejscowości z kasynem dla raczej definitywnie bogatszych. Nocowałam tylko z Lizbonie. Łatwo się poruszać i stosunkowo tanio pociagami. Ludzie bardzo sympatyczni, zabytków w brud, myslę, że miesiąca by nie starczyło, aby wszystko zobaczyć. Ja byłam w paxdzierniku, więc temperatura najlepsza, nie za ciepło, ale nie dość chłodno. Lokum miałam w kwaterze prywatnej, w centrum starej Lizbony, za 20 euro za pokój. Oczywiscie żadnych wygód, w pokoju umywalka i bidet, a prysznice i kibelek wspólne. ale co najważniejsze czysto i świetne miejsce wypadowe. Jakbyś potrzebowała jakiś informacji to chętnie udzielę. Ja korzystałam z przewodnika Pascala, tam jest wszystko naprawdę rzetelnie opisane. Na miejscu jest tez takie cos jak informacja turystyczna, tam pani jest bardzo sympatyczna i pomocna, dostaniesz też mapke miasta z zaznaczonymi najwazniejszymi obiektami.
PS Nie wierz ze wszyscy mowia po angielsku Ale mozna sie dogadac w co wazniejszych miejscach jak np w metrze. Tam polecam kupic karte 7 collinas , a najlepiej poruszac sie na pieszo, choc to bardzo meczace, bo w koncu to piękne miasto połozone jest na 7 wzgórzach i żadna droga ine jest prosta. Sporo czasu zajely poszukiwania sklepu z jedzeniem, tzn sa to male markety chyba sie nazywaja mini preso czy jakos tak
__________________
Be Yourself. Always.

Edytowane przez elganja
Czas edycji: 2008-06-19 o 09:37 Powód: rozłączenie w trakcie pisania postu
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 14:35   #22
asnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 28
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Właśnie wróciłam z podróży po Portugalii... zjechaliśmy prawie całą Portugalię. Według nas to jednak Algarve czyli południowa część wygrywa w konkursie na najpiękniejszą Widoczki szmaragdowego oceanu w połączeniu w rudym kolorem skałek bezpośrednio wpadających do oceanu po prostu zachwyca!!!
Warto wypożyczyć auto (ceny ne są takie wysokie od ok 70 euro za dzien) i zjechać wybrzeże, zarówno na południu jak i zachodzie. POlecam Logos i wyprawę łódką między skałkami i jaskiniami... Przylądek Św. Wincentego- czyli tzw, koniec świata, okolice Sagres i widoki z fortecy, plaże w Portimao, walkę z wysokimi falami w Castelejo, czy zachód słońca na całkowitym zachodzie, np w Arrifanie.
To dla milośników przyrody i pięknych widoków.
Miłośnicy zwiedzania na pewno ucieszy wizyta w pięknej Lizbonie i widok z pałacu św. Jerzego na miasto. Warto się po prostu pospacerować po mieście aby odczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Porto tez mnie oczarowało, choć zabniedbane i opuszcone kamienice mogą zniechęcać do siebie. Ponoć są bardzo surowe wymagania dotyczące renowacji tych kamiennic i ich właścicielom się to po prostu nie opłaca i opuszczają je. Warto odwiedzić jedną z winiar i skosztować wina Porto Pięknym miejscem są też ogrody przy kościele Bon Jesus (bodajże w Bradze). Trzeba być bardzo cierpliwym aby dotrzec do tego miejsca, ponieważ zwykle turyści po przebyciu dlugiej drogi schodami, zatrzymują się na wysokości kościoła. Ja zachęcam aby wspiąć się nieco wyżej, a zobaczycie pięknie ukryty park z łódkami weneckimi, romantycznymi mostkami itp.
MOżna jechać jeszcze do Obidos - małego miasteczka z bielonymi domkami i murem obronnym (miniaturka muru chinskiego ) POtem do Nazare - pięknego nadoceanicznego kurortu. A tam koniecznie wjechać kolejką na szczyt i zobaczyć widok z góry na wybrzeże. No i Fatima -magiczne miejsce chrześcijan. Nie tylko widok kaplicy objawień zadziwia. Również uczestnictwo w wieczornej procesji światła lub spacer dróżką, którą pastuszkowie szli ze swoimi owcami oraz ich domy rodzinne sprawiają że nawet mniej pobożni ludzie dostają gęsiej skórki.
Jednym zdaniem - Portugalia jest różnorodna, ale posiada wiele miejsc, ktróre potrafią zachwycić i pozostać w pamięci na długo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia lizbona SSA54191.jpg (49,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia lizbona SSA54201.jpg (75,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia porto SSA54415.jpg (90,8 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia Portimao SSA54685.jpg (61,4 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia POrtimao SSA54687.JPG (129,4 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia Lagos SSA54787.jpg (73,8 KB, 39 załadowań)
asnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 15:34   #23
goska2110
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 32
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

asnieszko powiedz mi jak możesz z jakiego bióra podróży byliscie i ile was taka imprezka kosztowała? Bo ja chcę za rok chcę pojechać do Portugalii
goska2110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 13:39   #24
asnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 28
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

My pojechaliśmy z biura Triada - opcja 7+7... fakt organizacyjnie nie można powiedzieć nie było większych wpadek, no może oprócz hotelu w którym spalismy kilka nocy podczas objazdu - znajdował się tuż przy autostradzie(!!), z dala od miasta.
Niemniej jednak ja osobiście nie skorzystałabym z ich uslug ponownie jesli chodzi o zwiedzanie Portugalii. Chodzi mi o program zwiedzania, który w większości ograniczał się do zwiedzania miejsc typowo sakralnych - kościołów, katedr.. lub zamków, pałaców itp. Zdaję sobie sprawę że Portugalia to bardzo religijny kraj, ale wiem że jest też wiele innych ciekawszych miejsc, np w Lizbonie. Brakowało nam czasu na takie samodzielne zwiedzanie i dokładniejsze poznanie charakteru całego miasta, a nie tylko wnętrz kościelnych. Po 2 dniach wszystko się w głowach mieszało, a po 7 dniach zwiedzania większość osób z naszej wycieczki było tak zmęczonych że nie mieli juz sił na zwiedzenie najpiękniejszej czesci kraju czyli ALgarve. My na szczęście sie nie poddaliśmy
Jeśli mogłabym polecić to wydaje mi się sensowniejsza podróż na własną rękę, lub zatrzymanie sie na Algarve na 2 tyg i stamtąd wykupowanie wycieczek na połnoc lub podróżowanie autem. Jesli zdecydujesz sie na biuro podróży- jakiekolwiek - najpierw dokładnie poznaj plan wycieczki. My wolimy trochę inny styl zwiedzania, co nie zmienia faktu że cieszymy się że bylismy w Portugalii- to piękny kraj!!
asnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 14:01   #25
hanka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
podroż do portugalii

Witam wszystkichmam pytanko?w grudniu z mężem wybieramy sie samochodem do portugalii ,moze ktos odbył już taka podrożbardzo dziekuje za dobre rady ,moze sprawdzona trase ,ja mieszkam w gdansku wiec pewnie bedziemy jechac przez niemcy ,francje i hiszpanie ,moze jakies tanie noclegi .dziekuje wszystkim za kazda rade bo jest to nasza pierwsza podroz tak dluga samochodem i troszke sie stresujemy
hanka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 09:01   #26
hanka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Dot.: podroż do portugalii

dzien dobryszkoda ,za nikt nie chce napisac ,moze ktos jechal do hiszpanii,bardzo boje sie przejazdu przez paryz ,dziekuje za dobre rady
hanka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 18:58   #27
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: podroż do portugalii

odbylam juz taka podroz samochodem kilka razy
tyle, ze z anglii
raz przez paryz, hiszpania do gibraltaru
a drugima razem hiszpania -portugalia
nie masz sie czego obawiac ja bez nawigacji bylam kilka lat temu i bez problemow sie obylo autostrady pltne we francji uczulam dosc drogie..
pozdrawiam i udanej podrozy zycze
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 12:44   #28
goska2110
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 32
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

ja kupiłam wycieczke na czerwiec na wschodnim wybrzeżu Algarve w centrum miasteczka Monte Gordo, może źle napisałam nie wycieczke a wakacje. Zwiedzać raczej bedziemy chcieli na własną ręke (wypożyczyć auto) Już się nie mogę doczekać jak wróce napewno wsystawie fotki hihi
goska2110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:18   #29
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez goska2110 Pokaż wiadomość
ja kupiłam wycieczke na czerwiec na wschodnim wybrzeżu Algarve w centrum miasteczka Monte Gordo, może źle napisałam nie wycieczke a wakacje. Zwiedzać raczej bedziemy chcieli na własną ręke (wypożyczyć auto) Już się nie mogę doczekać jak wróce napewno wsystawie fotki hihi
Jak możesz zdaj relację z urlopiku i dorzuć kilka fotek...
My za 3 tygodnie lecimy do Faro a wstępnie zatrzymujemy się w Praia da Rocha byłaś w tamtej okolicy? Zastanawiamy się czy nie zmienić hotelu i miejscowości- żeby było bliżej lotniska
Choć ze zdjęć, opisów i relacji znajomych napaliłam się na to miasteczko
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:29   #30
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Witam
Za trzy tygodnie wybieram się z mężem do Portugalii a dokładniej do Algarve. Wstępnie mamy wykupiony hotel w Praia da Rocha ale zastanawiamy się czy nie zmienić go na coś bliżej lotniska (Faro) Coć nie ukrywam, że napaliłam się na tą mieścinę...
Dziewczyny co możecie polecić?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 10:05:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.