Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-01, 20:39   #1
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22

Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????


Witam serdecznie
Mam taki problem:mam cere mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek.Nie wiem co poczac.W zeszlym roku zima uzywalam kremu ochronnego na naczynka ale po paru minutach poprostu tluszcz splywal mi po buzi.W tym roku to olalam i uzywalam kremu do cery mieszanej(nawilzajacego) i niestety moja buzia wyglada tragicznie!!!!Moj nos wyglada jak burak ,na policzkach przybylo mi mnostwo popekanych naczynek!!!Prosze mi napisac jakich kosmetykow powinnam uzywac i konkretnie podac ich nazwy i firmy!

Dodaje ze nie uzywam kremow matujacych bo moja buzia takich nie toleruje bo bardzo ja wysuszaja.Uzywam nawilzajacych.Ale moze istnieje krem matujacy i nawilzajacy mocno rownoczesnie????

Aha i mam cere problemowa(wyskakuje mi cos od czasu do czasu)

bardzo prosze o porade!!!
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 20:54   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

możesz rozejrzeć się za wycofaną juz serią Normamat Erisu- były tam kremy do naczynkowej cery przetłuszczającej się. Dermika też ma chyba taki krem.
możesz też stosować żel na naczynka (dermika, flos-lek żel arnikowy, Auriderm itp), a na to lekki krem, który nie prztełuści ci zbytnio skóry (na dzień z filtrem).
kosmetyki nieco cięższe- typowo naczynkowe mozesz uzywać na noc.
do tego witamina C- są lekkie kremy z wit.C, które jednocześnie dobrze wpływaja na naczynka a nie wzmagaja przetłuszczania- np. Active C la roche posay (wersja do cery mieszanej). albo serum Flavo C na noc (ma postać olejku).
Nowy krem La roche posay- Rosaliac jest bardzo lekki, daje matowy efekt i jednocześnie łagodzi skłonność do zaczerwienień. z tym, ze raczej niezbyt nadaje się do cery bardzo wrażliwej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:07   #3
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

Dziekuje bardzo wlasnie o to mi chodzilo!
wiec najpierw polozyc ten zel na naczynka a potem lekki krem nawilzajacy???? czy lepiej kupic taki krem 2 w 1????A ja myslalam ze kremy z wit c sa raczej dla starszych pan????ja mam 22latka!
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:14   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

ollencja napisał(a):
> wiec najpierw polozyc ten zel na naczynka a potem lekki krem nawilzajacy????
tak
> czy lepiej kupic taki krem 2 w 1????
a znalazłaś taki?
> A ja myslalam ze kremy z wit c sa raczej dla starszych pan????ja mam 22latka!
źle myślałaś- witamina C działa ochronnie na skóre (chroni przed wolnymi rodnikami) i stymuluje syntezę kolagenu (z kolagenu są zbudowane ścianki naczyń krwionośnych, które trzeba wzmocnić)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:19   #5
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

ja również polecam żel na naczynka z flosleku i choć on sie nazywa maseczka to stosuje się go dwa razy dziennie pod krem, czyli jako podkład. Mi pomaga, łagodzi kolorek rozszerzonych naczynek
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:22   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

myślałam wprawdzie o innym żelu flos-leku (żel z arniką), ale ten (maseczka-żel) o którym piszesz tez jest dobry.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:25   #7
kangur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

też mam cere naczynkowa mieszaną, bo w zasadzie srodek z naczynkami suchy i wrażliwy a broda i czolo przetłuszczajce się. i do każdej z tych 'stref' używam innych kosmetyków. na naczynka dobrze tej zimy posłużyła mi seria flosleku.szczerze to chyba jeszcze zadnej zimy nie mialam tak mało zaczerwienionej buzki i nowych naczynek nie widac.no ale udało mi sie byc przez kilka mies systematycznie stosowac cala serie tzn. tonik ,żel-maseczka na to krem półtłusty a jak mróz to i tłusty i maseczka od czasu do czasu. aha buźkę myję antybakteryjnym żelem dla wrażliwej cery cleana&clear.moim naczynką nie przeszkadza a brodzie i czolu pomaga
kangur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-01, 21:25   #8
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

wow to super!!! jutro biegne z rana po zelik flosleku!!!!
aha to w takim razie najlepiej na to polozyc jak najlzejszy kremik?!!jaki mi polecacie??
Agu masz cere mieszana??jakiego kremiku uzywasz??Czytalam na KW o tych kremach ale nie wiem co wybrac??Myslalam o Vichy Termal S1,S mat????Lub La Roche Posay,ewentualnie BioDerma????Ktory najlepszy??
Kiedys uzywalam Sebium K2 BioDermy on jest antybakteryjny i wygladza buzke! Wiec jaki lepsiejszy???
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:33   #9
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

Aha ...nie no dla mnie krem poltlusty lub tlusty to normalnie porazka!!!ja wtedy plyne dziewczynki ja ostatnio nabylam fajny peeling St.Ives antybakteryjny i nim sie scieram 2 razy dziennie!!!!
Czy to nie za czest?Dodam ze czuje sie po nim wspaniale i moja skora wyglada super,swietnie usuwa caly brud i odblokowuje i zweza pory!!!!
mam nadzieje ze nie pogorszy stanu moich naczynek???

ja nie wiem kto to wymyslil cere mieszana i naczynkowa 2w1???malo to jednego problemu??? no nie?
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:53   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

ollencja napisał(a):
> wow to super!!! jutro biegne z rana po zelik flosleku!!!!
> aha to w takim razie najlepiej na to polozyc jak najlzejszy kremik?!!jaki mi polecacie??

z FILTREM. z lekkich mże byc Iwostin spf15
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 21:59   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

> ostatnio nabylam fajny peeling St.Ives antybakteryjny i nim sie scieram 2 razy dziennie!!!!
> mam nadzieje ze nie pogorszy stanu moich naczynek???
fatalne połączenie. to jest gruboziarnisty piling na mielonych pestkach- tak? i aż dwa razy dziennie? to ci tylko zaszkodzi- w ten sposób kaleczysz skórę, powstają mikrourazy od ostrych krwaędzi drobinek ścierających, naruszasz barierę ochronną naskórka (skóra stanie się wtedy nadwrazliwa) i możesz uszkodzić też naczynka. dla cery nalynkowej wrażliwej stosuje się pilingi enzym,atyczne, a dla niewrażliwej enzymatyczne ewentuanie delikatne ziarniste z ziarenkami z tworzywa sztucznego. i maksimim 2 razy w tygodniu a nie dziennie.
zreszta o pielęgnacji cery naczynkowej Pani Beata napisała duży artykuł, króry wszyscy naczynkowcy z wizażu powinni znać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-01, 22:22   #12
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

Ja też mam mieszaną i naczynkową cerę. Stosuję najpierw czegoś na naczynka albo czegos lekkiego z wit.C później lekkiego kremu raczej i z filtrami. Jakie kremy stosowałam możesz oblookać w KW w moich recenzjach, ale maseczkę-żel Flos Leku moge spkojnie polecić jako bazę. Z peelingów przy naczynkach wolno stosować tylko enzymatyczne, maseczki typu peel off też są wykluczone, ale ja czasem je stosuję, bo lubię. A genaeralnie maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki Do demakijażu też preparaty dla naczynkowców.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 09:24   #13
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

Używam całej serii z Flos Leku a także kremu na naczyka z Farmony DermaCos i ten krem chyba mogę polecić do cery mieszanej, bo choć nie ejst matujący to sprawia takie wrażenie, tzn nie zostawia na twarzy tłustej warstewki.Zresztą ten z Flos Leku też jest dobry choć już takową pozostawia na mojej cerze.Zaleta tych kosmetyków:tanie, naprawdę tanie i jak dla mnie skuteczne.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 19:45   #15
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

chciałam zapytać dlaczego sądzisz ze Rosaliac nie nadaje sie do bardzo wrażliwej cery?? zastanawiałam się nad jego kupnem, ale mam własnie wrażliwą cerę bardzo mnie to zainteresowało , bo po co wydawać pieniądze skoro może mi tylko zaszkodzić.
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 21:01   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

zawiera alkohol
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 13:25   #17
wenata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

A czemuż to peel-off sie nie nadają do mieszanej,naczynkowej? Ja kocham wręcz takie maseczki.
wenata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 15:09   #18
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

agu.s napisał(a):
> Używam całej serii z Flos Leku a także kremu na naczyka z Farmony DermaCos i ten krem chyba mogę polecić do cery mieszanej, bo choć nie ejst matujący to sprawia takie wrażenie, tzn nie zostawia na twarzy tłustej warstewki.Zresztą ten z Flos Leku też jest dobry choć już takową pozostawia na mojej cerze.Zaleta tych kosmetyków:tanie, naprawdę tanie i jak dla mnie skuteczne.

właśnie znalazłam ten wątek i sama chętnie skorzystam z paru rad
tylko mam jedno pytanie. ostatnio zupełnie przypadkiem wypatrzyłam maseczkę na naczynka DermaCos i zaciekawiła mnie ta seria. jednak przeczytałam recenzje w KW i się wystrszyłam.okazuje się że zawarte w tych kremikach substancje mogą bardzo źle działać na cerę. a nawet przyczyniać się do powstawania zaskórników (a mam z trądzikiem naprawdę duże problemy). i teraz już sama nie wiem. czy DermaCos pomaga (łagodzi) czy może bardziej zaszkodzić cerze mieszanej? wydawało mi się że kosmetyki do wrażliwej zaczerwienionej cery powinny być szczewgólnie delikatne..

agu: jak spisuje się ten kremik??
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 18:26   #19
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Cera mieszana ze sklonnoscia do pekajacych naczynek????

jak dla mnie ten kremik DermaCos ma to do siebie, ze raczej mało nawilża ale nie zauważyłam aby też wysuszał....poprostu nie ma żadnego efektu, na naczynka jakoś też zbytnio nie działa jedyne co to to, że nie pozostawia tłustej warstwy na mojej buźce. Jakoś zbytnio się z nim nie zaprzyjaźniłam choć pół opakowania zużyłam. Jeśli chcesz drugie pół mogę Ci sprezentować
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.