Krwawienie z odbytu podczas miesiaczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-01, 23:19   #1
Chandlerek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 10

Krwawienie z odbytu podczas miesiaczki?


Witam.
Ostatnio zauwazylam, ze podczas podcierania sie po wyproznieniu sie (a nawet bez tego) w trakcie trwania okresu papier jest caly we krwi (nie ma nawet odrobiny zwyczajnej ,,brazowej,, wydzieliny). Miesiaczki mam nieregularne (zazwyczaj 40, 50 a nawet 60 dni). Poza miesiaczkami jeden jedyny raz zdarzylo mi sie dojrzec krew na papierze z odbytu od tamtej pory tylko w trakcie jego trwania.Dodam, ze intensywnosc okresu jest rozna, czasem trwa 1,5 dnia i raczsj jest to nawet plamienie a czassem tydzien intensywnego krwawienia. Co moze byc tego przyczyna? W przyszlym tygodniu wybieram sie do ginekologa ale troche sie stresuje
Chandlerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 13:56   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Krwawienie z odbytu podczas miesiaczki?

Cytat:
Napisane przez Chandlerek Pokaż wiadomość
Witam.
Ostatnio zauwazylam, ze podczas podcierania sie po wyproznieniu sie (a nawet bez tego) w trakcie trwania okresu papier jest caly we krwi (nie ma nawet odrobiny zwyczajnej ,,brazowej,, wydzieliny). Miesiaczki mam nieregularne (zazwyczaj 40, 50 a nawet 60 dni). Poza miesiaczkami jeden jedyny raz zdarzylo mi sie dojrzec krew na papierze z odbytu od tamtej pory tylko w trakcie jego trwania.Dodam, ze intensywnosc okresu jest rozna, czasem trwa 1,5 dnia i raczsj jest to nawet plamienie a czassem tydzien intensywnego krwawienia. Co moze byc tego przyczyna? W przyszlym tygodniu wybieram sie do ginekologa ale troche sie stresuje
Ja bym obstawiała, że to jednak krew miesiączkowa. Jeśli to byłoby krwawienie z odbytu, to pojawiałoby się codziennie.

O okresie i długości cyklu porozmawiaj z ginekologiem. To nie jest naturalny stan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 21:22   #3
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Krwawienie z odbytu podczas miesiaczki?

Być może to tylko wrażenie, że krew jest z odbytu. Mi się wydaje, że to zwykłe złudzenie i krew jest mensturacyjna. Z tą długością miesiączki szybko leć do lekarza, nie wiem na co czekasz..to może być coś niebezpiecznego
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 22:59   #4
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Krwawienie z odbytu podczas miesiaczki?

Moze Ci sie wydawac, tzn przez pomylke myslisz, ze krew z okresu to krew z odbytu. ALE kiedys mialam problem ze szczelina odbytu i jak najpierw poszlam do rodzinnej to zmiast dac skierowanie do proktologa dala mi do ginekologa zeby sprawdzil czy nie mam endometrozy :? Nie do konca wiem jak jest to polaczone.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 09:06   #5
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Krwawienie z odbytu podczas miesiaczki?

krew na papierze podczas miesieczki przy podcieraniu to krew miesiaczkowa
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 16:15   #6
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Krwawienie z odbytu podczas miesiaczki?

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Moze Ci sie wydawac, tzn przez pomylke myslisz, ze krew z okresu to krew z odbytu. ALE kiedys mialam problem ze szczelina odbytu i jak najpierw poszlam do rodzinnej to zmiast dac skierowanie do proktologa dala mi do ginekologa zeby sprawdzil czy nie mam endometrozy :? Nie do konca wiem jak jest to polaczone.
Zdarzają się przetoki, że robią się połączenia między macicą, a przewodem pokarmowym.
A jeśli chodzi o endometriozę to jest to obecność endometrium (błony śluzowej macicy) poza macicą. Może się ona pojawić w różnych miejscach, niekoniecznie se sobą skomunikowanych (teorii jak to się przenosi jest kilka). Między innymi może takie endometrium narosnąć w przewodzie pokarmowym, krwawiąc podczas miesiączki.

Autorko: to normalne, że podcierając się podczas okresu na papierze będzie krew. Często możesz już albo jeszcze nie krwawić na tyle żeby zostawiać ślady na bieliźnie czy wkładkach, ale okolice krocza są już zabrudzone.
Najczęstszą przyczyną pojawienia się świeżej krwi z przewodu pokarmowego są żylaki odbytu, innymi dość częstymi są właśnie endometrioza, szczelina odbytu czy podrażnienia. U starszych osób trzeba pamiętać o nowotworze (45+) oraz o uchyłkach (60+). Jeżeli to krwawienie Cię niepokoi to badanie ginekologiczne oraz per rectum powinno rozwiązać większość wątpliwości.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-03 17:15:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.