Na co wydajecie najwięcej pieniędzy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-24, 08:58   #31
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Utrzymuję się sama.
2000zł miesięcznie wynajem kawalerki. 600zł miesięcznie terapia. Zostaje około 2000zł, do tego jeszcze opłaty jak telefon, jakieś wyjścia, basen, jedzenie ofkors, i nie zostaje za dużo, ale coś tam odkładam. Najbardziej boli mnie to mieszkanie, ale z drugiej strony jestem szczęśliwa, że mogę sobie na nie pozwolić. Nie wyobrażam sobie wynajmu pokoju i mieszkania z obcymi ludźmi. Pracuję zdalnie, studiuję, potrzebuję ciszy i spokoju. Życie w pojedynkę jest drogie
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 11:48   #32
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

U mnie najwięcej idzie na spłatę kredytu + opłaty. Na jedzenie składamy się z partnerem po 500 zł i czasami coś zostanie, czasami jesteśmy na zero.
Dużo kosztują mnie też moje koty, a szczególnie 13 letnia kotka, która ma problemy ze zdrowiem. Karma, żwirek i weterynarz ( wizyty i leki) zależy od miesiąca, ale potrafi się tego uzbierać całkiem pokaźna suma.
Kiedyś dużo wydawałam na książki, ale czytnik + legimi to doskonały wynalazek teraz kupuję tylko te, których nie ma w wersji elektronicznej, a bardzo chcę mieć.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 12:21   #33
daryu
Raczkowanie
 
Avatar daryu
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 128
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Kredyt + jedzenie. Normalnie szał... Niby podstawowe rzeczy czyli dach nad głową i pełen brzuszek, ale większość wypłaty na to idzie.
daryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 18:56   #34
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
U mnie najwięcej idzie na spłatę kredytu + opłaty. Na jedzenie składamy się z partnerem po 500 zł i czasami coś zostanie, czasami jesteśmy na zero.
Dużo kosztują mnie też moje koty, a szczególnie 13 letnia kotka, która ma problemy ze zdrowiem. Karma, żwirek i weterynarz ( wizyty i leki) zależy od miesiąca, ale potrafi się tego uzbierać całkiem pokaźna suma.
Kiedyś dużo wydawałam na książki, ale czytnik + legimi to doskonały wynalazek teraz kupuję tylko te, których nie ma w wersji elektronicznej, a bardzo chcę mieć.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Czyli ok 1 tys wydajecie na jedzenie tak? Gotujecie normalnie obiady czy może wspomagacie się jeszcze jakimś obiadem u rodziny czy coś w tym rodzaju? Pytam bo my we dwoje na jedzenie wydajemy spokojnie 1600/1700 zł (z chemia ok 2 tys),a nie kupujemy nie wiadomo jakich ilości i produktów (mogę powiedzieć że wręcz nie jemy dużo) i zastanawiam się czy może gdzieś popełniam błąd 😄
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 19:14   #35
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Czyli ok 1 tys wydajecie na jedzenie tak? Gotujecie normalnie obiady czy może wspomagacie się jeszcze jakimś obiadem u rodziny czy coś w tym rodzaju? Pytam bo my we dwoje na jedzenie wydajemy spokojnie 1600/1700 zł (z chemia ok 2 tys),a nie kupujemy nie wiadomo jakich ilości i produktów (mogę powiedzieć że wręcz nie jemy dużo) i zastanawiam się czy może gdzieś popełniam błąd
Co rozumiesz przez chemię, że miesiecznie jest to 300-400 zl?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 20:30   #36
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Czyli ok 1 tys wydajecie na jedzenie tak? Gotujecie normalnie obiady czy może wspomagacie się jeszcze jakimś obiadem u rodziny czy coś w tym rodzaju? Pytam bo my we dwoje na jedzenie wydajemy spokojnie 1600/1700 zł (z chemia ok 2 tys),a nie kupujemy nie wiadomo jakich ilości i produktów (mogę powiedzieć że wręcz nie jemy dużo) i zastanawiam się czy może gdzieś popełniam błąd
Gotujemy sami, czasami kupujemy obiad na wynos, ale nie jest to jedzenie z restauracji raczej takie "tanie obiady" i nie zdarza się to jakoś często. Może raz w tygodniu.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 21:05   #37
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Co rozumiesz przez chemię, że miesiecznie jest to 300-400 zl?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Np. Płyny do prania, płukania, papier toaletowy, szampon, żele pod prysznic, chusteczki, waciki, zawsze się coś kończy typu płyn do podłóg, albo uniwersalny /do szyb/domestos itp. Pianka do golenia, maszynki itd itp. Ogólnie chemia to dla mnie rzeczy do mycia ciała/kuchni/łazienki plus podpaski, maszynki, papier itp rzeczy Kwota w zaokrągleniu bo czasem jest więcej, czasem mniej. Zależy co się aktualnie kończy w danym miesiącu. Ale generalnie na spożywkę idzie sporo, zakupy robimy zwykle w Kauflandzie (w Biedrze czy Lidlu dla mnie za mały wybór jeśli chodzi o marki produktów które używam). Gotowych dan właściwie w ogóle nie kupujemy (drób zamawiamy raz na 3 MC od lokalnego rolnika, wychodzi ok 70 za dwie kury).

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Gotujemy sami, czasami kupujemy obiad na wynos, ale nie jest to jedzenie z restauracji raczej takie "tanie obiady" i nie zdarza się to jakoś często. Może raz w tygodniu.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Rozumiem, dzięki za rozwinięcie To naprawdę spoko kwota przy dzisiejszych cenach!
Ja dwa razy w tygodniu kupuję obiady w pracy (na stołówce, cenowo wychodzi bardzo dobrze bo 16 zł za zupe+drugie). Ale to akurat biorę z innej kupki z budżetu (tzw inne vel wyjścia) - bo większość czasu pracuję zdalnie.
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-25, 07:49   #38
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Np. Płyny do prania, płukania, papier toaletowy, szampon, żele pod prysznic, chusteczki, waciki, zawsze się coś kończy typu płyn do podłóg, albo uniwersalny /do szyb/domestos itp. Pianka do golenia, maszynki itd itp. Ogólnie chemia to dla mnie rzeczy do mycia ciała/kuchni/łazienki plus podpaski, maszynki, papier itp rzeczy Kwota w zaokrągleniu bo czasem jest więcej, czasem mniej. Zależy co się aktualnie kończy w danym miesiącu. Ale generalnie na spożywkę idzie sporo, zakupy robimy zwykle w Kauflandzie (w Biedrze czy Lidlu dla mnie za mały wybór jeśli chodzi o marki produktów które używam). Gotowych dan właściwie w ogóle nie kupujemy (drób zamawiamy raz na 3 MC od lokalnego rolnika, wychodzi ok 70 za dwie kury).

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------



Rozumiem, dzięki za rozwinięcie To naprawdę spoko kwota przy dzisiejszych cenach!
Ja dwa razy w tygodniu kupuję obiady w pracy (na stołówce, cenowo wychodzi bardzo dobrze bo 16 zł za zupe+drugie). Ale to akurat biorę z innej kupki z budżetu (tzw inne vel wyjścia) - bo większość czasu pracuję zdalnie.
Albo bardzo roztrwaniacie te chemiczne rzeczy, albo kupujecie drogie markowe a nie no-name według mnie.
Kompletnie nie kojarzę, żebym z taką intensywnością musiała dokupować płyny, papiery czy inne chemiczne rzeczy. Może tu warto poszukać oszczędności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 12:43   #39
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

najwięcej na mieszkanie + jedzenie ofkors, chociaż i tak kawalerka, którą obecnie wynajmujemy jest super tania (550 zł na osobę + opłaty). mieszkam w mieście wojewódzkim. na jedzenie na osobę wydajemy około 500-700 zł, zależy od miesiąca.

poza tymi podstawowymi rzeczami, przez ostatnie miesiące najwięcej wydawałam na prywatne wizyty u lekarzy i badania, teraz te wydatki się skończyły, ale zaczęło się zamawianie dobrej jakości witamin i superfoodsów, nie wszystkie te rzeczy są mi niezbędne, ale muszę przyznać, że bardzo głęboko wsiąkłam w zdrowy styl życia raz na jakiś dłuższy czas (kilka miesięcy - pół roku) najdzie mnie ochota i kupuję sobie jakiś gadżet, np. ostatnio smartwatcha, czy ciuchy na nadchodzącą porę roku, ale trudno uznać to za regularne wydatki, bo bywa, że i przez rok-dwa nic nowego nie kupuję.
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-30, 15:21   #40
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Odkładam zdecydowaną większość zarobków. Aktualnie liczę ok. 2500 zł miesięcznie na utrzymanie w Warszawie, nie wliczając wyjątkowych wydatków (dopłata podatku, nowy komp).

Najwięcej, w sumie ok. 1800 zł, wydaję na jedzenie i czynsz. Jedzenie nawet 900 zł miesięcznie mimo, że chodzę do supermarketu. Wydaje mi się, że to sporo, trudno powiedzieć kiedy tyle się zbiera.

Zanim kupiłam mieszkanie wynajem był najdroższy. Rozrywka to dla mnie tani sport i hbo, więc tanio. Pozwalam sobie na pasje, np. kupowanie roślin, ale raczej tych tańszych, więc koszty są ograniczone. Jak mi coś nie idzie to sprzedaję.

Ale ja jestem singlem. Jak jestem w związku to wychodzi dużo drożej, bo jest więcej rozrywek: wspólne weekendy, jedzenie na mieście, bogatsze życie kulturalne i podobne.

Odmawiam sobie np. terapii: bo 160 zł za godzinę wydaje mi się jednak dużo (ale odbyłam kilkanaście sesji, jak było bardzo źle). Staram się też nie zamawiać zbyt dużo jedzenia, raczej sama gotować coś podstawowego. Tylko od czasu do czasu najdzie mnie ochota na pizzę. Na szczęście nie mam obecnie jakiś specjalnych problemów zdrowotnych. Nie zaszczepiłam się przeciwko HPV, bo cena wydawała mi się bardzo wysoka.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-03-30 o 15:35
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-03, 14:07   #41
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość

Ale wiem, że mało, ponieważ w moim otoczeniu (praca) rozmawia się o pieniadzach, a raczej narzeka na ich brak.
Moim zdaniem ludzie lubią tak gadać i narzekać... Nie neguję tego, że życie jest coraz droższe itp, ale sama mam w swoim otoczeniu osoby, które narzekają, że im kasy od wypłaty do wypłaty ledwo starcza. A jak ich posłuchasz i popatrzysz to tak: w pracy praktycznie codziennie 'pan kanapka' bo w domu się nie chce śniadania robić, kawka na wynos na stacji benzynowej, bo po co sobie w domu do kubka termicznego zrobić, papierosy, które swoje też kosztują itp itd...

Osobiście najwięcej pochłania u mnie oczywiście kredyt plus jedzenie. Co najmniej raz w tygodniu coś zamawiamy, plus raz gdzieś wychodzimy. Do tego jakaś dobra kawa do ekspresu, nie marketowa, czy inne przyjemności.
Na szczęście nie choruję, a badania czy wizyty których potrzebuję załatwiam w ramach prywatnego ubezpieczenia. Mam multisport, więc siłownia 3 razy w tygodniu też kosztuje mnie grosze w skali miesiąca.
Odkładam ok 60% wypłaty.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-03, 18:33   #42
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

U mnie największe wydatki to:
- wynajem mieszkania (odstępne + rachunki)
- rata leasingowa za auto
- jedzenie (domowe + zamawianie + na miescie)
- badania (ostatnio za pelne badania krwi + kilka dodatkowych- usg piersi, usg ginekologiczne, cytologia zapłaciłam 1800 zł... na szczęście to raz na rok)

Jedzenie niestety to mój największy wróg, nie potrafię tutaj oszczędzać i nie chce, ale kupuje za dużo i niestety jedzenie wyrzucam... muszę się za to wziąć, bo tracę na tym mnóstwo pieniędzy...

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-04, 22:35   #43
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Te badania to chyba u profesora a krwi hormonalne lub markery? Jedno badanie USG to nawet jeśli jedno 150zł, to za 3 masz tylko kilkaset. Badania krwi kompleksowe pakiety w sieciowych labach też po 150.
Hmmm, wychodzi połowa tego co podajesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 08:54   #44
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Te badania to chyba u profesora a krwi hormonalne lub markery? Jedno badanie USG to nawet jeśli jedno 150zł, to za 3 masz tylko kilkaset. Badania krwi kompleksowe pakiety w sieciowych labach też po 150.
Hmmm, wychodzi połowa tego co podajesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy niektórej diagnostyce 1800 zł i to z wliczonymi wizytami u lekarza (nie u profesora) to nie jest trudne do zrobienia. Na same badania w laboratorium też do zrobienia i nie trzeba się mocno wysilać, bo czasem jedno badanie to 150-300 zł a czasem 700 Jak za pierwszym razem zostawiłam 700 zł za badania w laboratorium to też byłam w szoku, a potem przestałam liczyć

Da każdego "pełne badanie krwi" i "kilka dodatkowych" znaczy zawsze coś innego odnosząc się jeszcze do postu wyżej. Zakładam, że autorka tamtego postu nie chce wymieniać wszystkich swoich dolegliwości.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Czas edycji: 2022-04-05 o 08:56
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 09:01   #45
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Zrozumiałam że to zwykłe, kontrolne/co kilkuletnie, nie specyficzne badania.
Laboratorium u ciebie za 700 zł to nie są standardowe badania które każdy wykonuje. Np jednorazowe testy genetyczne pod kątem raka piersi tyle kosztują, a nikt przecież nie mówi, że to niezbędna medycyna i każdy tyle płaci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 09:44   #46
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Zrozumiałam że to zwykłe, kontrolne/co kilkuletnie, nie specyficzne badania.
Laboratorium u ciebie za 700 zł to nie są standardowe badania które każdy wykonuje. Np jednorazowe testy genetyczne pod kątem raka piersi tyle kosztują, a nikt przecież nie mówi, że to niezbędna medycyna i każdy tyle płaci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie było też informacji o tym co to za badania. Było napisane, że tyle ONA wydaje raz na rok. Dla mnie ta kwota też jest wysoka, ale "raz na rok" można wydać bez problemu jak się badania skumulują.

Przecież nie wiem ile i na co "każdy" płaci. Tyle płaci autorka postu i się tą informacją podzieliła

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 09:53   #47
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

u nas tradycyjnie najwięcej kasy idzie na jedzenie i paliwo do auta.
za czynsz nie płacimy bo domek jednorodzinny.
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 13:29   #48
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Za sama wizytę ginekologiczna + oba usg + cytologia cienkoiglowa - 550 zł

1200 zł kosztowały mnie badania krwi (morfologia z rozmazem, lipidogram, pełna hematologia, tarczyca, wit D, ferrytyna, zelazo, witb12, kwas foliowy, cynk, homocysteina, glukoza, insulina) + trzykrotne badania kału na pasożyty i lamblie (każde badanie 100 zl) + helicobacter ( 2x 45 zl) + kalprotektyna (120 zł...).
Niektóre z nich są specjalistyczne, inne całkiem normalne ale drogie ( wit D - 70zl, witb12 - 90 zł, kwas foliowy - 60zl, cynk -60 z).

Coz, zdrowie jest jedno, a robie wszystko prywatnie.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SofiaPrunikos
Czas edycji: 2022-04-05 o 13:30
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 13:38   #49
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Te badania to chyba u profesora a krwi hormonalne lub markery? Jedno badanie USG to nawet jeśli jedno 150zł, to za 3 masz tylko kilkaset. Badania krwi kompleksowe pakiety w sieciowych labach też po 150.
Hmmm, wychodzi połowa tego co podajesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Warszawie zwykła wizyta u ginekologa w przychodni, ale prywatnie, kosztuje 200 zł. Plus USG transwaginalne 150 zł plus cytologia kolejne 150 zł.

Profesorowie i kliniki odpowiednio więcej 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-05, 14:21   #50
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Za sama wizytę ginekologiczna + oba usg + cytologia cienkoiglowa - 550 zł

1200 zł kosztowały mnie badania krwi (morfologia z rozmazem, lipidogram, pełna hematologia, tarczyca, wit D, ferrytyna, zelazo, witb12, kwas foliowy, cynk, homocysteina, glukoza, insulina) + trzykrotne badania kału na pasożyty i lamblie (każde badanie 100 zl) + helicobacter ( 2x 45 zl) + kalprotektyna (120 zł...).
Niektóre z nich są specjalistyczne, inne całkiem normalne ale drogie ( wit D - 70zl, witb12 - 90 zł, kwas foliowy - 60zl, cynk -60 z).

Coz, zdrowie jest jedno, a robie wszystko prywatnie.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Co to jest pełna hematologia?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 15:39   #51
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Za sama wizytę ginekologiczna + oba usg + cytologia cienkoiglowa - 550 zł

1200 zł kosztowały mnie badania krwi (morfologia z rozmazem, lipidogram, pełna hematologia, tarczyca, wit D, ferrytyna, zelazo, witb12, kwas foliowy, cynk, homocysteina, glukoza, insulina) + trzykrotne badania kału na pasożyty i lamblie (każde badanie 100 zl) + helicobacter ( 2x 45 zl) + kalprotektyna (120 zł...).
Niektóre z nich są specjalistyczne, inne całkiem normalne ale drogie ( wit D - 70zl, witb12 - 90 zł, kwas foliowy - 60zl, cynk -60 z).

Coz, zdrowie jest jedno, a robie wszystko prywatnie.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Chorujesz na coś?


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
W Warszawie zwykła wizyta u ginekologa w przychodni, ale prywatnie, kosztuje 200 zł. Plus USG transwaginalne 150 zł plus cytologia kolejne 150 zł.

Profesorowie i kliniki odpowiednio więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze nie wiem po co chodzić prywatnie na roczne badania do ginekologa, jak na NFZ można mieć wszystko za darmo, a lekarzy sporo do wyboru. Wiem, wiem, zaraz mi ktoś napisze, że na NFZ u niego nie ma, że długie kolejki, że coś tam. Ja się z tym nie zgadzam, wystarczy się trochę wysilić i poszukać.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 15:43   #52
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Za sama wizytę ginekologiczna + oba usg + cytologia cienkoiglowa - 550 zł

1200 zł kosztowały mnie badania krwi (morfologia z rozmazem, lipidogram, pełna hematologia, tarczyca, wit D, ferrytyna, zelazo, witb12, kwas foliowy, cynk, homocysteina, glukoza, insulina) + trzykrotne badania kału na pasożyty i lamblie (każde badanie 100 zl) + helicobacter ( 2x 45 zl) + kalprotektyna (120 zł...).
Niektóre z nich są specjalistyczne, inne całkiem normalne ale drogie ( wit D - 70zl, witb12 - 90 zł, kwas foliowy - 60zl, cynk -60 z).

Coz, zdrowie jest jedno, a robie wszystko prywatnie.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Przepraszam, nie musiałaś się tłumaczyć z wydatków
Oni mają w laboratorium jakieś nowe metody badań że tak drogo?
Często robię powiedzmy 'anemiowe' i podobne i płacę w sieciowym popularnym labie ok 35, 40 za wskazane - np ferrytyna, b12.
Dlatego się dziwię. Płacę czasem i kilkaset złotych, ale to naprawdę pakiet od a do z. I nie mam czasu szukać gdzie najtaniej w mieście a chyba normalnie - na Śląsku z popularnych mam ogólnie dostępną Diagnostykę, Śląskie Laboratoria Analityczne, Alab. Tańsze to te mało popularne lub szpitalne. Często tu są bardzo dobre ceny i bardzo złe godziny
Zaś bardzo drogo jest w Medicover, Luxmed a naprawdę wysyłają próbki np do Diagnostyki - takie dostawałam kiedyś kwitki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:09   #53
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

A nie opłacałoby się bardziej wykupić jakiś podstawowy pakiet np. w Luxmedzie i porobić te wszystkie badania w jego ramach? Wiadomo, że biopsji tak nie zrobisz, ale większość tych badań jednak wydaje się dość podstawowa.

Edytowane przez rukolka
Czas edycji: 2022-04-05 o 16:11
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:15   #54
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
A nie opłacałoby się bardziej wykupić jakiś podstawowy pakiet np. w Luxmedzie i porobić te wszystkie badania w jego ramach? Wiadomo, że biopsji tak nie zrobisz, ale większość tych badań jednak wydaje się dość podstawowa.
Wykupiona prywatna opieka medyczna wcale nie jest taka tania, wlasnie sprawdzilam Luxmed i to jest ponad 350zl miesiecznie (ponad 4000zl rocznie) i to pewnie sporo ograniczony pakiet.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:19   #55
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Wykupiona prywatna opieka medyczna wcale nie jest taka tania, wlasnie sprawdzilam Luxmed i to jest ponad 350zl miesiecznie (ponad 4000zl rocznie) i to pewnie sporo ograniczony pakiet.
Jak się nie ma w pracy to można popytać wśród znajomych, wtedy to z 70 zł wyjdzie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:23   #56
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89174844]Jak się nie ma w pracy to można popytać wśród znajomych, wtedy to z 70 zł wyjdzie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
To juz zalezy od firmy, chcac dodac rodzicow do ubezpieczenia musialam placic ponad 130zl przez minimum rok, a i tak nie wszystkie badania sa bezplatne.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:32   #57
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Wykupiona prywatna opieka medyczna wcale nie jest taka tania, wlasnie sprawdzilam Luxmed i to jest ponad 350zl miesiecznie (ponad 4000zl rocznie) i to pewnie sporo ograniczony pakiet.

Ja widzę na stronie luxmedu 139 zł miesięcznie za pakiet standardowy. Podstawowy jeszcze mniej.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 16:46   #58
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Ja widzę na stronie luxmedu 139 zł miesięcznie za pakiet standardowy. Podstawowy jeszcze mniej.
O, ok, znalazłam pierwszy lepszy reklamowany Jednak i tak, dla mnie na przykład wykup pakietu prywatnie byłby nieopłacalny, bo i tak za większość badań, które muszę robić musiałabym płacić i zapewne część osób może być w podobnej sytuacji.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 17:07   #59
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
O, ok, znalazłam pierwszy lepszy reklamowany Jednak i tak, dla mnie na przykład wykup pakietu prywatnie byłby nieopłacalny, bo i tak za większość badań, które muszę robić musiałabym płacić i zapewne część osób może być w podobnej sytuacji.
To bardzo prawdopodobne, zależy czego potrzebujesz. Tak są tworzone te umowy, aby były opłacalne tylko dla nich

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Wykupiona prywatna opieka medyczna wcale nie jest taka tania, wlasnie sprawdzilam Luxmed i to jest ponad 350zl miesiecznie (ponad 4000zl rocznie) i to pewnie sporo ograniczony pakiet.
Taki dawany w pracy to zwykle profil podstawowy na szeregowych stanowiskach, w którym próżno szukać specjalnych badań (morfologia, glukoza i najczęstsze USG) albo lepszy/szerszy tak samo ze wskazaniem od lekarza.
Zawsze zależy od wynegocjowanego zakresu za daną cenę. U mnie biopsje akurat są ujęte.
Co do krwi, w życiu udało mi się przez lata w Luxmed raz - słownie raz, wydusić skierowanie na pełne hormony. Nigdy tyle nie dostałam na raz co wymieniła wizazanka (zresztą każde badanie powyżej 30zł to problem - prawie jak na NFZ)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-05, 17:19   #60
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
To bardzo prawdopodobne, zależy czego potrzebujesz. Tak są tworzone te umowy, aby były opłacalne tylko dla nich


Taki dawany w pracy to zwykle profil podstawowy na szeregowych stanowiskach, w którym próżno szukać specjalnych badań (morfologia, glukoza i najczęstsze USG) albo lepszy/szerszy tak samo ze wskazaniem od lekarza.
Zawsze zależy od wynegocjowanego zakresu za daną cenę. U mnie biopsje akurat są ujęte.
Co do krwi, w życiu udało mi się przez lata w Luxmed raz - słownie raz, wydusić skierowanie na pełne hormony. Nigdy tyle nie dostałam na raz co wymieniła wizazanka (zresztą każde badanie powyżej 30zł to problem - prawie jak na NFZ)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to ja mam zupełnie inne doświadczenia. Wykonałam już masę badań w Luxmedzie. Nie muszę się prosić, lekarze sami mi je przepisują. Wiele z nich kazali mi też powtarzać. Gdybym miała to wszystko zrobić prywatnie to wydałabym majątek.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-07 14:17:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.