Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-05, 08:05   #391
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Moje dzieciaki


cudni są. Trzy wklocia bo my mamy szczepienia na nfz.

W temacie brzucha to mój w koncu po 3 tygodniach mega wzdecia wrocil do ladu. Pomogla eliminacja kaszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 08:48   #392
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Morelle nie wiem czy coś takiego u nas jest ale myślę że to się sprawdza bardziej przy maluchu, który jeszcze głównie śpi - no chyba że jest jakaś sala zabaw dla starszaków. Przy Łucji chyba byłoby już ciężko ze skupieniem na filmie przez tyle czasu

Xzora super, że z brzuchem ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Morelle ale słodziaki! Widać, że Pestka troskliwa siostra Super bluzeczki dla brata i siostry Gdzie kupiłaś? Ja nigdy nie mogę w h&m upolować odpowiednich rozmiarów z tych z tekstami dla rodzeństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 09:10   #393
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
cudni są. Trzy wklocia bo my mamy szczepienia na nfz.

W temacie brzucha to mój w koncu po 3 tygodniach mega wzdecia wrocil do ladu. Pomogla eliminacja kaszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A na co teraz szczepilas?


Dobrze, doszła do tego co to.

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Morelle nie wiem czy coś takiego u nas jest ale myślę że to się sprawdza bardziej przy maluchu, który jeszcze głównie śpi - no chyba że jest jakaś sala zabaw dla starszaków. Przy Łucji chyba byłoby już ciężko ze skupieniem na filmie przez tyle czasu

Xzora super, że z brzuchem ok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Morelle ale słodziaki! Widać, że Pestka troskliwa siostra Super bluzeczki dla brata i siostry Gdzie kupiłaś? Ja nigdy nie mogę w h&m upolować odpowiednich rozmiarów z tych z tekstami dla rodzeństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem

Te są z alie. Z hm mam bluzki , ale jak będą więksi
Może za 2 Mc
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 11:01   #394
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
A co u Ciebie cos widac? U mnie z Amelka to ja do konca brzucha nie mialam a tu juz mam taki jak z A. w 6miesiacu. Obstawiam ze to wzdecia.... no ale az tak? Takim tempem na finishu to ja wielorybem bede

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no dokładnie!
u mnie teoretycznie dziś 10+1

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Vadi moje gratulacje


Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
U nas Pestka miała Mc przerwy. Powrót bez problemu. Teraz znowu ma, a od września nowa grupa, Pani i sala. Więc adaptacja od nowa.
kurde, kiepsko, dlaczego Wam zmienili Panią? :/
u nas na szczęście zostają te same, ale sala też będzie inna.


Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Wow brzmi jak opis dużo starszego dziecka niż moja Pestka

Ja miałam płaski brzuch do 5 Mc. Tak samo jak z Pestka. Na końcu 2 kg więcej
Klopsiński jest faktycznie bardzo rozwinięty społecznie i w kwestii mowy, podobno też tak miałam

A z brzuchem wow, 2 kg! zazdro! Też tak chcę


Cudne zdjęcia! Pestka jakie ma włosy!
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 12:06   #395
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Moje dzieciaki

Jakie słodziaki ❤️❤️❤️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 12:07   #396
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać, to wrzuciłam w klubie trochę zdjęć ślubnych
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 05:29   #397
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Hej dziewczyny. Nadrabiam zaległości i gratuluje kolejnych ciąż.
Mnie cały czas tz namawia ale ja się boje. Do tego nadal kp a boje się powtórki z zagrożeniem ciąży.

Wczoraj byłam zapisać Wiki do żłobka niestety szału nie ma plac zabaw mały do tego moim zdaniem dość skromnie urządzony. Widziałam zjezdzalnie jakiś tunel glizde ale od dołu był piasek i dwie huśtawki. Do tego pokój dla dzieci wydawał mi się malutki a ma tam być aż 16 dzieci. W grupie są dwie ciocie.

No i troszkę przeraziły mnie wymagania Pani która przyjmowała wniosek. Bo do spania nie noszą nie przytulaja we wózku też nie pobujaja. A Wiki do spania kp a jak nie to w wózku zasypia. Powiedziała mi że już mieli sytuacje taką że dziecko tak płakał że dzwonili po rodziców. Troszke mnie to tez zaniepokoiło bo to znaczy że nie potrafią ogarnąć dziecka. A ja z pracy nie mogę się urwać. Myslałam że może odpuszczają drzemke jak dziecko nie bedzie chciało spać ale nie wiem jak to ogarna.

Do tego sniadania mają późno bo o 9 a ja Wiki do 6:30 muszę zostawić bo na 7 do pracy. Mogę przynosić jej jedzenie i one jej dadzą. Ale babka mnie zszokowała bo zaczęła wymieniać że rodzice dają dla dziecka chrupki na śniadanie.

Jestem pełna obaw ale nie mam alternatywy jedyny żłobek który ma wolne miejsce. Dzwoniłam do kilku ale ceny kosmos 1200-1500 a to prawie moja pensja.
Czy któraś z was też karmiła do spania a dziecko w żłobku nauczyło się samo zasypiać?
Dziś w nocy ledwo spałam przez to.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 08:47   #398
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Nadrabiam zaległości i gratuluje kolejnych ciąż.

Mnie cały czas tz namawia ale ja się boje. Do tego nadal kp a boje się powtórki z zagrożeniem ciąży.



Wczoraj byłam zapisać Wiki do żłobka niestety szału nie ma plac zabaw mały do tego moim zdaniem dość skromnie urządzony. Widziałam zjezdzalnie jakiś tunel glizde ale od dołu był piasek i dwie huśtawki. Do tego pokój dla dzieci wydawał mi się malutki a ma tam być aż 16 dzieci. W grupie są dwie ciocie.



No i troszkę przeraziły mnie wymagania Pani która przyjmowała wniosek. Bo do spania nie noszą nie przytulaja we wózku też nie pobujaja. A Wiki do spania kp a jak nie to w wózku zasypia. Powiedziała mi że już mieli sytuacje taką że dziecko tak płakał że dzwonili po rodziców. Troszke mnie to tez zaniepokoiło bo to znaczy że nie potrafią ogarnąć dziecka. A ja z pracy nie mogę się urwać. Myslałam że może odpuszczają drzemke jak dziecko nie bedzie chciało spać ale nie wiem jak to ogarna.



Do tego sniadania mają późno bo o 9 a ja Wiki do 6:30 muszę zostawić bo na 7 do pracy. Mogę przynosić jej jedzenie i one jej dadzą. Ale babka mnie zszokowała bo zaczęła wymieniać że rodzice dają dla dziecka chrupki na śniadanie.



Jestem pełna obaw ale nie mam alternatywy jedyny żłobek który ma wolne miejsce. Dzwoniłam do kilku ale ceny kosmos 1200-1500 a to prawie moja pensja.

Czy któraś z was też karmiła do spania a dziecko w żłobku nauczyło się samo zasypiać?

Dziś w nocy ledwo spałam przez to.


co do ciąży - moze skonsultuj sie z gin odnosnie Pessara? powinien cie uchronic przed koniecznoscią lezenia
co do zlobka - to ze mala sala i plac zabaw to drugorzedna sprawa. ale ten stosunek pań do dziecka... no u nas tez nie ma wozka do spania i na rękach nie noszą, ale głaszczą w łozeczku, trzymają za rękę - moze o to zapytaj? czy tylko odkladają dziecko do lozeczka i ma samo zasnąć czy pomagają mu wlasnie spiewaniem, glaskaniem itp
co do sniadania o 9.00 - moze przed wyjsciem bedziesz dawala Wiki coś lekkiego? u nas sniadanie o 8.00, wyjezdzamy z domu o 7.30 i czesto Klaudia jeszcze przed wyjsciem zje omlet albo jogurt, no i nad ranem KP


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:29   #399
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
co do ciąży - moze skonsultuj sie z gin odnosnie Pessara? powinien cie uchronic przed koniecznoscią lezenia
co do zlobka - to ze mala sala i plac zabaw to drugorzedna sprawa. ale ten stosunek pań do dziecka... no u nas tez nie ma wozka do spania i na rękach nie noszą, ale głaszczą w łozeczku, trzymają za rękę - moze o to zapytaj? czy tylko odkladają dziecko do lozeczka i ma samo zasnąć czy pomagają mu wlasnie spiewaniem, glaskaniem itp
co do sniadania o 9.00 - moze przed wyjsciem bedziesz dawala Wiki coś lekkiego? u nas sniadanie o 8.00, wyjezdzamy z domu o 7.30 i czesto Klaudia jeszcze przed wyjsciem zje omlet albo jogurt, no i nad ranem KP


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja gin jest przeciwna pessara. Juz w pierwszej ciąży pytałam i nie chciała założyć. Bo infekcje czesto sie robią a ja mam dużą sklonnosc do infekcji.

Niby w ty zlobku glaszcza i usiada na chwilke przy dziecku. Ale i tak jestem pelna obaw. Ze śniadaniem mam o tyle problem ze Wiki jest niejadek przy mnie najbardziej. Wiec bede musiała jej na droge dawac i do żłobka.

U mojej mamy wczoraj jadla obiad dwa razy. Wciągnęła prawie 2.5 kotleta drobiowego i ziemniaki. A w domu masakra dlatego zdecydowałam sie na żłobek bo chce zmniejszyc kp
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:41   #400
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Xzora, dobrze że z brzuchem lepiej ale to oznacza kolejny produkt do eliminacji. Mam nadzieję że testy coś wyjaśnią bo niedługo nic nie będziesz jadła:/ może jakiś dobry dietetyk kliniczny by pomógł?

Darietta, myślę że Panie dadzą radę z Wiki i niepotrzebnie się martwisz. One mają swoje sposoby na dzieci. Nie chcą przecież żeby dziecko wyło w nieboglosy. Wiki to już duża i rozumna dziewczynka i myślę że zaakceptuje zasady i samodzielne zasypianie. Każdy opiekun ( czy to mama, babci czy pani w żłobku) musi znaleźć swój sposób na współpracę z dzieckiem. U nas bujają w wózku tylko w ostateczności a tak to tak jak xzora pisala. Troszkę późno ma śniadanie ale super że możesz coś jej dac- u nas nie ma takiej możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:42   #401
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
no dokładnie!
u mnie teoretycznie dziś 10+1

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------





kurde, kiepsko, dlaczego Wam zmienili Panią? :/
u nas na szczęście zostają te same, ale sala też będzie inna.



Klopsiński jest faktycznie bardzo rozwinięty społecznie i w kwestii mowy, podobno też tak miałam

A z brzuchem wow, 2 kg! zazdro! Też tak chcę


Cudne zdjęcia! Pestka jakie ma włosy!
Bo żłobek jest podzielony na mały i duży. W dużym są starsze dzieci. Wiec Pestka tam idzie od września. Tam są inne Panie.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 10:42   #402
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

A my wróciliśmy do pampersa. Młody w weekend miał mega zaparcie i nie chciał zrobić na nocnik. Odpuściłam bo przestał wołać więc za wcześnie. Spróbujemy może za kilka tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:45   #403
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Jakie słodziaki ❤️❤️❤️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Nadrabiam zaległości i gratuluje kolejnych ciąż.
Mnie cały czas tz namawia ale ja się boje. Do tego nadal kp a boje się powtórki z zagrożeniem ciąży.

Wczoraj byłam zapisać Wiki do żłobka niestety szału nie ma plac zabaw mały do tego moim zdaniem dość skromnie urządzony. Widziałam zjezdzalnie jakiś tunel glizde ale od dołu był piasek i dwie huśtawki. Do tego pokój dla dzieci wydawał mi się malutki a ma tam być aż 16 dzieci. W grupie są dwie ciocie.

No i troszkę przeraziły mnie wymagania Pani która przyjmowała wniosek. Bo do spania nie noszą nie przytulaja we wózku też nie pobujaja. A Wiki do spania kp a jak nie to w wózku zasypia. Powiedziała mi że już mieli sytuacje taką że dziecko tak płakał że dzwonili po rodziców. Troszke mnie to tez zaniepokoiło bo to znaczy że nie potrafią ogarnąć dziecka. A ja z pracy nie mogę się urwać. Myslałam że może odpuszczają drzemke jak dziecko nie bedzie chciało spać ale nie wiem jak to ogarna.

Do tego sniadania mają późno bo o 9 a ja Wiki do 6:30 muszę zostawić bo na 7 do pracy. Mogę przynosić jej jedzenie i one jej dadzą. Ale babka mnie zszokowała bo zaczęła wymieniać że rodzice dają dla dziecka chrupki na śniadanie.

Jestem pełna obaw ale nie mam alternatywy jedyny żłobek który ma wolne miejsce. Dzwoniłam do kilku ale ceny kosmos 1200-1500 a to prawie moja pensja.
Czy któraś z was też karmiła do spania a dziecko w żłobku nauczyło się samo zasypiać?
Dziś w nocy ledwo spałam przez to.
My mamy śniadanie 9:30. A Pestka tez jest w żłobku od 6:30 i w domu nic nie je.
Darietta to raczej normalne , że nie noszą do spania ani nie używają wózka. Bo niby gdzie? Na sali?
Jedyne co to Pestka przytulaly leżąc kolo niej
Nie martw się będzie ok
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:33   #404
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Moja gin jest przeciwna pessara. Juz w pierwszej ciąży pytałam i nie chciała założyć. Bo infekcje czesto sie robią a ja mam dużą sklonnosc do infekcji.



skonsultuj sie z innym ginekologiem. Moim zdaniem ewentualna infekcja to mniejszy problem niz lezenie plackiem przez całą ciążę. wybierz się do jakiegos polecanego ktory zaklada pessar.
Tez przy nawracających infekcjach dobrze sprawdza się ograniczanie cukru.
Na naszej lokalnej grupie (pieszę naszej bo jest tam tez Siilmariien) dziewczyna urodzila teraz dziecko ktora tez ma problemy ze skracającą się szyjką. czwarta ciaza, miała pessar i nawet po terminie urodziła.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Xzora, dobrze że z brzuchem lepiej ale to oznacza kolejny produkt do eliminacji. Mam nadzieję że testy coś wyjaśnią bo niedługo nic nie będziesz jadła:/ może jakiś dobry dietetyk kliniczny by pomógł?

Darietta, myślę że Panie dadzą radę z Wiki i niepotrzebnie się martwisz. One mają swoje sposoby na dzieci. Nie chcą przecież żeby dziecko wyło w nieboglosy. Wiki to już duża i rozumna dziewczynka i myślę że zaakceptuje zasady i samodzielne zasypianie. Każdy opiekun ( czy to mama, babci czy pani w żłobku) musi znaleźć swój sposób na współpracę z dzieckiem. U nas bujają w wózku tylko w ostateczności a tak to tak jak xzora pisala. Troszkę późno ma śniadanie ale super że możesz coś jej dac- u nas nie ma takiej możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

wlasnie nie wiem czy dietetyk kliniczny... nie potrzebuje ulozenia diety. na razie czekam na wyniki testow i mam umowioną wizyte do gastrologa.
a z tą pieluszką to regresy to chyba norma. My jeszcze nie zdejmujemy pieluchy. wczoraj ladnie wolalam a wieczorem zawolala siku po fakcie. Na razie to dla nas i dla Klaudii nowosc.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:42   #405
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
skonsultuj sie z innym ginekologiem. Moim zdaniem ewentualna infekcja to mniejszy problem niz lezenie plackiem przez całą ciążę. wybierz się do jakiegos polecanego ktory zaklada pessar.
Tez przy nawracających infekcjach dobrze sprawdza się ograniczanie cukru.
Na naszej lokalnej grupie (pieszę naszej bo jest tam tez Siilmariien) dziewczyna urodzila teraz dziecko ktora tez ma problemy ze skracającą się szyjką. czwarta ciaza, miała pessar i nawet po terminie urodziła.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------




wlasnie nie wiem czy dietetyk kliniczny... nie potrzebuje ulozenia diety. na razie czekam na wyniki testow i mam umowioną wizyte do gastrologa.
a z tą pieluszką to regresy to chyba norma. My jeszcze nie zdejmujemy pieluchy. wczoraj ladnie wolalam a wieczorem zawolala siku po fakcie. Na razie to dla nas i dla Klaudii nowosc.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Slyszałam ze z pessarem dziewczyny rodzą po terminie. Musze pomyśleć na razie chce wrócić do pracy no i w przyszlym roku bedziemy się urządzać w nowym mieszkaniu więc troche latania bedzie . i nie chciałabym martwić sie o maluszka. Z resztą na ten rok juz dwie są w ciąży to limit wyczerpany.😁

A chciałam pytać jak tam plamy zeszły.
U nas jak na razie wszystko schodzi. Tylko ostatnio wrzuciłam blekitne spodenki i mi pofarbowaly inne ciuchy i nie wiem jak to odbarwic
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 16:38   #406
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Slyszałam ze z pessarem dziewczyny rodzą po terminie. Musze pomyśleć na razie chce wrócić do pracy no i w przyszlym roku bedziemy się urządzać w nowym mieszkaniu więc troche latania bedzie . i nie chciałabym martwić sie o maluszka. Z resztą na ten rok juz dwie są w ciąży to limit wyczerpany.



A chciałam pytać jak tam plamy zeszły.

U nas jak na razie wszystko schodzi. Tylko ostatnio wrzuciłam blekitne spodenki i mi pofarbowaly inne ciuchy i nie wiem jak to odbarwic


Takie moczenie rzeczywiscie sie sprawdzilo, także dziękuję za polecenie.
jest w Rossmanie odbarwiacz i jeszcze z Dr Becmann. Tego z dr Becmann kiedys zamowilam i z tego co pamietam czesc ubran uratował, a część bez zmian.
a ten z Decmanna uzylam teraz - dwa sztuki mi uratowal, a pozostale ubrania są jeszcze gorsze. Miala Klaudia np sukienke w czerwone paski to teraz te paski są zolte. Albo spodenki granatowe w biale groszki - zaluje ze je wrzucilam do odbarwiania, bo jak byly granatowe w niebieskie groszki to jakos wyglądaly. Teraz są wypłowiałe zielono-zolte.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 16:53   #407
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Szukam sukienki na wesele w polowie wrzesnia. Nie chce dla ciezarnych bo to bezsensu na raz. Zastanawiam sie nad.... ciekawe jak tam talia sie rozchodzi jak luzno to super oby nie jakies odciecie https://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0744042002.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 19:43   #408
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Szukam sukienki na wesele w polowie wrzesnia. Nie chce dla ciezarnych bo to bezsensu na raz. Zastanawiam sie nad.... ciekawe jak tam talia sie rozchodzi jak luzno to super oby nie jakies odciecie https://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0744042002.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


bardzo fajna!




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 20:32   #409
taedio
MerDer 4ever
 
Avatar taedio
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 927
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Darietta to co piszesz o żłobku to.. jest normalne 2 panie na 16 dzieci jest wg przepisów. Maja losować, które dzieci nosic a które zostawić na łóżeczku? my tez głaszczemy czy trzymamy za rękę, nie raz na początku jakieś dziecko zasypia nam na kolanach ale nie nosi sie ani nie buja w wozku. Przyzwyczai sie do tego i jak potem przestawisz na łóżeczko? jedzenie w żłobku a w domu to dwa rożne światy. Nawet moje prywatne dziecko czegoś nie je w domu a za godzinę zje to w żłobku i śniadanie tez mamy o 9
Nie chce wyjsć na niemiła ale chyba trochę za bardzo (nie chce napisac trzęsiesz nad Wiki ale nic nie przychodzi mi teraz do głowy) przesadzasz. Jest juz duza dziewczynka i sobie poradzi mamy niejedno dziecko, które w domu zasypia tylko przy cycu a w żłobku na łóżeczku bez problemu. Mój Niko tez jak zaczął chodzić normalnie do żłobka to zasypiał tak samo tylko przy (.) oczywiście na początku może byc cieżko, zawsze bedzie tęsknota za mama czy tata. Po to jest okres adaptacji zeby stopniowo i jak najłagodniej wprowadzić dziecko do żłobka
__________________
taedio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 21:29   #410
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
A my wróciliśmy do pampersa. Młody w weekend miał mega zaparcie i nie chciał zrobić na nocnik. Odpuściłam bo przestał wołać więc za wcześnie. Spróbujemy może za kilka tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja podejrzewam u Julka zaparcia nawykowe . Nie chce w ogóle robić kupki na nocnik i widzę że się męczy i jest trochę twarda z sikaniem nie mamy problemu

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Takie moczenie rzeczywiscie sie sprawdzilo, także dziękuję za polecenie.
jest w Rossmanie odbarwiacz i jeszcze z Dr Becmann. Tego z dr Becmann kiedys zamowilam i z tego co pamietam czesc ubran uratował, a część bez zmian.
a ten z Decmanna uzylam teraz - dwa sztuki mi uratowal, a pozostale ubrania są jeszcze gorsze. Miala Klaudia np sukienke w czerwone paski to teraz te paski są zolte. Albo spodenki granatowe w biale groszki - zaluje ze je wrzucilam do odbarwiania, bo jak byly granatowe w niebieskie groszki to jakos wyglądaly. Teraz są wypłowiałe zielono-zolte.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pokaż mi które to preparaty ?

Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Darietta to co piszesz o żłobku to.. jest normalne 2 panie na 16 dzieci jest wg przepisów. Maja losować, które dzieci nosic a które zostawić na łóżeczku? my tez głaszczemy czy trzymamy za rękę, nie raz na początku jakieś dziecko zasypia nam na kolanach ale nie nosi sie ani nie buja w wozku. Przyzwyczai sie do tego i jak potem przestawisz na łóżeczko? jedzenie w żłobku a w domu to dwa rożne światy. Nawet moje prywatne dziecko czegoś nie je w domu a za godzinę zje to w żłobku i śniadanie tez mamy o 9
Nie chce wyjsć na niemiła ale chyba trochę za bardzo (nie chce napisac trzęsiesz nad Wiki ale nic nie przychodzi mi teraz do głowy) przesadzasz. Jest juz duza dziewczynka i sobie poradzi mamy niejedno dziecko, które w domu zasypia tylko przy cycu a w żłobku na łóżeczku bez problemu. Mój Niko tez jak zaczął chodzić normalnie do żłobka to zasypiał tak samo tylko przy (.) oczywiście na początku może byc cieżko, zawsze bedzie tęsknota za mama czy tata. Po to jest okres adaptacji zeby stopniowo i jak najłagodniej wprowadzić dziecko do żłobka

U nas w żłobku są 3 na 16 w publicznym( zazwyczaj tyle nie Przychodzi )Jak byłam ostatnio oglądać sale to trochę nosiły ale całkiem rozumiem to o czym piszesz . Też jestem trochę wystraszona jak to będzie ale właśnie podchodzę do tego tak że dzieci sa barszo eleastyczne i mam nadzieję że się dostosuje jak zaczęłam go zostawiać z teściową też się bałam o drzemki a nie było problemu

W żłobku od września ma być dziewczynka 5 MSC moje dawnej koleżanki ... Dziwię się że zdecydowała tak malutkiego dziecko dac do żłobka ... Rozumiem że są różne sytuacje w pracy ale jednak szkoda ...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 

Edytowane przez Devileek
Czas edycji: 2019-08-07 o 09:20
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 21:34   #411
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

U nas w żłobku jest 10 dzieci , które mają od 5mc do 8mc
Lepiej sobie radzą z okresem adaptacyjnym niż 12 mc

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Pestkę nosiły na rękach akurat 2 tyg na początku
Ale to był wyjątek.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 12:26   #412
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
Czy któraś z was też karmiła do spania a dziecko w żłobku nauczyło się samo zasypiać?
Dziś w nocy ledwo spałam przez to.
U nas tak było, Tymek super cycoholik (do dzisiaj ), w żłobku zasypia zupełnie sam, jest to magia instynktu stada
(albo chloroform)

Panie się kładły czasem z nim i go głaskały, jak było trzeba
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 12:28   #413
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
U nas tak było, Tymek super cycoholik (do dzisiaj ), w żłobku zasypia zupełnie sam, jest to magia instynktu stada

(albo chloroform)



Panie się kładły czasem z nim i go głaskały, jak było trzeba


z Klaudią tak samo tez się balam jak ona bedzie tam spała a śpi od początku bez problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 13:48   #414
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Ja mam jutro szczepienie Pestki na penumo i juz się boje
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 17:49   #415
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja mam jutro szczepienie Pestki na penumo i juz się boje

Płatne ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 18:02   #416
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Tak. To samo co rok temu
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:23   #417
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Tak. To samo co rok temu


to po pneumokokach Pestka była w szpitalu rok temu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:24   #418
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

IMG_2099.jpg
devileek - ten odplamiacz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:39   #419
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Morele, trzymam kciuki za szczepienie.

Wojtek woda z nosa. Był 5 dni w żłobku ️. Ale przebiła się ostatnia piątka. Może nam trochę odpuści jak już się wyząbkuje?
Ale już przynajmniej z mężem się nie wkurzamy bo ostatnie infekcje Wojtka kończyły się dalramattcznymi kłótniami (poziom stresu osiągnął zenit). A teraz już chillout.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 20:18   #420
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Załącznik 7686750
devileek - ten odplamiacz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A to ten mam jak go stosujesz ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-27 17:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.