Porada dla 30stki plus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-14, 16:40   #1
liwianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 7

Porada dla 30stki plus


Dziewczyny, mam mętlik w głowie... zastanawiam się czy może ja jestem wszystkiemu wina i złym człowiekiem. Chodzi o mój związek i relacje mojego mężczyzny w życiu zawodowym. W skrócie jak wygląda sytuacja?
Jestem osobą, która ma 30 plus, stałą pracę z fajnymi perspketywami w IT, aktualnie pracuje zdalnie więc mam większe możliwości żeby relatywnie lepiej wykorzystać swój czas. Mój luby w zeszłym roku w lutym stracił głównego klienta i został praktycznie bez pracy...(całe życie pracuje zdalnie, nie wyobraża sobie pracy u kogoś notabene).
Działalność ze względu na wcześniejszy wymiar pracy ma oczywiście założoną. Poprosił mnie o pozyskiwanie klientów i pomoc w obsłudze ich - oczywiście się zgodziłam. Pozyskałam kilku fajnych klientów, poświęciłam swoje godziny pracy na to (bo on nie znosi rozmawiać z ludzmi). I przyszedł czas na realizację tych projektów... Projekty się rozpoczęły głównie strony www. I uwaga poświęca na nie 1-2 godziny dziennie. Oczywiście aktualnine sytuacja wygląda w ten sposób, że zdenerwowani klienci całą swoją frustrację przelewają na mnie. On nie rozumie po co się spieszyć...Ja znając trochę te systemy również po swojej pracy nadrabiam zaległości związane z tymi projektami i praktycznie nie mam życia. Kiedy płaczę to mówi, że w życiu nie ważne są pieniądze i praca, trzeba spokojnie żyć, nie spieszyć się nigdzie etc. A ja coraz bardziej pogłębiam się w odczuciu, że nie mogę liczyć na poczucie bezpieczeństwa u Jego boku. Jest mi strasznie przykro, przecież rachunki za coś trzeba płacić a ja poprostu nie mam już siły i denerwować się i pracować tyle. Najbardziej jest mi przykro kiedy widzi, że nadrabiam za Niego zaległości (chociaż się staram) i nic z tym nie robi, nawet to nie potrafi go zmotywować do pracy, bardzo mnie to boli bo czuję, że o mnie nie dba. Co mam zrobić?
liwianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 23:13   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Porada dla 30stki plus

Cytat:
Napisane przez liwianka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam mętlik w głowie... zastanawiam się czy może ja jestem wszystkiemu wina i złym człowiekiem. Chodzi o mój związek i relacje mojego mężczyzny w życiu zawodowym. W skrócie jak wygląda sytuacja?
Jestem osobą, która ma 30 plus, stałą pracę z fajnymi perspketywami w IT, aktualnie pracuje zdalnie więc mam większe możliwości żeby relatywnie lepiej wykorzystać swój czas. Mój luby w zeszłym roku w lutym stracił głównego klienta i został praktycznie bez pracy...(całe życie pracuje zdalnie, nie wyobraża sobie pracy u kogoś notabene).
Działalność ze względu na wcześniejszy wymiar pracy ma oczywiście założoną. Poprosił mnie o pozyskiwanie klientów i pomoc w obsłudze ich - oczywiście się zgodziłam. Pozyskałam kilku fajnych klientów, poświęciłam swoje godziny pracy na to (bo on nie znosi rozmawiać z ludzmi). I przyszedł czas na realizację tych projektów... Projekty się rozpoczęły głównie strony www. I uwaga poświęca na nie 1-2 godziny dziennie. Oczywiście aktualnine sytuacja wygląda w ten sposób, że zdenerwowani klienci całą swoją frustrację przelewają na mnie. On nie rozumie po co się spieszyć...Ja znając trochę te systemy również po swojej pracy nadrabiam zaległości związane z tymi projektami i praktycznie nie mam życia. Kiedy płaczę to mówi, że w życiu nie ważne są pieniądze i praca, trzeba spokojnie żyć, nie spieszyć się nigdzie etc. A ja coraz bardziej pogłębiam się w odczuciu, że nie mogę liczyć na poczucie bezpieczeństwa u Jego boku. Jest mi strasznie przykro, przecież rachunki za coś trzeba płacić a ja poprostu nie mam już siły i denerwować się i pracować tyle. Najbardziej jest mi przykro kiedy widzi, że nadrabiam za Niego zaległości (chociaż się staram) i nic z tym nie robi, nawet to nie potrafi go zmotywować do pracy, bardzo mnie to boli bo czuję, że o mnie nie dba. Co mam zrobić?
Bardzo niefajna sytuacja. Nie, nie jesteś złym wilkiem. Z niego wychodzi leń, wygodnicki, który jak miał jednego klienta, to się kreciło. Nie trzeba mieć wielkich ambicji zawodowych, ale facet miał mega krótkowzroczne myślenie jak na kogoś pracującego w takiej branży.

Zacznij nazywać sprawy takimi, jakie są. Facet wsadził Cię na minę i próbuje wykorzystać, bo to wykracza poza pomoc. Nie rób nic za niego. Czemu dajesz się w to dalej wikłać? I wybacz, ale zastanowiłabym się poważnie, czy ktoś taki nadaje się na partnera dla Ciebie. Coś nie bardzo tu widać jakąkolwiek miłość, czy nawet szacunek.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-01-14 o 23:14
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 00:39   #3
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Porada dla 30stki plus

Bardzo brzydko Cię wykorzystuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 06:29   #4
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Porada dla 30stki plus

Powoedz klientom, ze dasz im telefon bezposrednio dp wykonawcy czyli do niego.
Odetnij się a on niecj sam soe tłumaczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 12:53   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Porada dla 30stki plus

Nie rozumiem po co aż tak nańczysz swojego faceta. Ujdzie pomoc w postaci podsunięcia pomysłów, ale najpierw szukanie mu klientów, a potem odwalanie jego roboty i kontaktowanie się z jego klientami już jest tylko śmieszne.
Co zrobić? Podzielić wspólne wydatki na pół i przestać się interesować jego utrzymaniem.
Czego NIE robić? Nie pracować za dorosłego faceta.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 11:37   #6
Alicja202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 5
Dot.: Porada dla 30stki plus

Oj kochana, Twój facet chyba poczuł, że może ciągnąć dwie sroki za ogon. Odwaliłaś za niego kawał ciężkiej roboty, a on co? 1-2h dziennie? Nie stawiam stron www ale wnioskuje z Twojego postu że to dużo roboty i wiele godzin spędzonych przed kompem. A może on się wypalił zawodowo? Robi bo musi, żeby nie było ze nic nie robi, ale nie ma już takiej zajawki jak wcześniej? Może czas coś zmienić?

Ja bym klientom podała numer do niego tak jak pisała jedna dziewczyna wyżej i niech się tłumaczy.

A co on robi później po tej jego „pracy”?

Bo rozumiem, że jesteście w domu.

Powiedz mu to co nam napisałaś, bo facet się nie domyśli.

I wiem, ze chciałabyś pewnie ze jak on widzi ze robisz jego robotę to żeby przyszedł i on się tym zajął albo chociaż podziękował, ale faceci to proste istoty i się tego nie domyśla 🙈😂
Alicja202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 11:40   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Porada dla 30stki plus

Cytat:
Napisane przez Alicja202 Pokaż wiadomość
I wiem, ze chciałabyś pewnie ze jak on widzi ze robisz jego robotę to żeby przyszedł i on się tym zajął albo chociaż podziękował, ale faceci to proste istoty i się tego nie domyśla 🙈😂
Co to za sieksistowskie wymysły w ogóle?
Nie, faceci nie są z definicji upośledzeni umysłowo, no litości...
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-17, 23:15   #8
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Porada dla 30stki plus

1-2 godziny dziennie? To co on robi przez resztę dnia dorosły facet
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 06:24   #9
Alicja202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 5
Dot.: Porada dla 30stki plus

Kochana spokojnie Nie miałam nic złego na myśli po prostu z obserwacji mojego faceta i facetów koleżanek widzę, że tak jest 🙈
Alicja202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 11:59   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Porada dla 30stki plus

Cytat:
Napisane przez Alicja202 Pokaż wiadomość
Kochana spokojnie Nie miałam nic złego na myśli po prostu z obserwacji mojego faceta i facetów koleżanek widzę, że tak jest 🙈
No to sobie dziwne towarzystwo wybrałyście
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 17:14   #11
CateM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 17
Dot.: Porada dla 30stki plus

Przestań sponsorować faceta, wydatki na pół, prania i obiadów dla niego nie rób. Bo przecież trzeba spokojnie żyć i się nigdzie nie spieszyć. Że mu nie głupio, ma robotę z Twojego polecenia i wstyd przynosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CateM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-03 18:14:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.