Na co wydajecie najwięcej pieniędzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-21, 21:48   #1
Sheloba86
Raczkowanie
 
Avatar Sheloba86
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 57

Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?


Wydaję miesięcznie mało - nie chcę pisać ile, żeby nie tworzyć trollowego watku “seriooo żyjesz za X PLN? Co Ty jesz, umrzesz na szkorbut”

Ale wiem, że mało, ponieważ w moim otoczeniu (praca) rozmawia się o pieniadzach, a raczej narzeka na ich brak.

Ja nie zarabiam kokosow (okolice sredniej krajowej) i mi starcza, tak po prostu, jeszcze oszczedzam, a kupuje sobie czasem aż za dużo.

Nie jestem jakas wariatka typu “mieszkam w lesie, jem grzyby” ale serio, zastanawia mnie na co ludzie ktorym “wiecznie mało” wydaja.

Jedna koleżanka wiem, bo ma dziecko i do tego niestety niepełnosprawne :-( Ale reszta towarzystwa to mlodzi (okolice trzydziestki) single lub bezdzietni.

Czy Wam uciekaja co miesiac duże pieniadze? Na co? A moze po prostu lubicie oszczedzac 2/3 wypłaty? A jeżeli tak - zbieracie na cos drogiego konkretnego czy po prostu lubicie mieć duza podusie bezpieczeństwa?
__________________
Live your life
Sheloba86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 22:34   #2
Didalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 134
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Dla kazdego duzo bedzie oznaczalo cos innego.

Moim zdaniem duzo wydaje na jedzenie. Staram sie, zeby moja rodzina jadla w miare mozliwosci najlepszej jakosci produkty. Patrze na pochodzenie, nie chce wspierac biznesow, ktore niszcza srodowisko naturalne. Organiczne mieso od lokalnego wytworcy jest duzo drozsze niz kurczaki z supermarketu. Nie jestem w stanie tego obejsc, a czlowiek jesc musi. Do tego bardzo lubie te atmosfere wspolnego jedzenia, lubie gotowac dla ludzi. To na pewno wychodzi inaczej jak ktos tylko dla siebie kupuje.

Nie mam problemu z wydaniem wiekszej kwoty, ale nie lubie wydawac bez sensu np zaplacic wiecej za bilet lotniczy z dnia na dzien zamiast zaplanowac z wyprzedzeniem. Czasami mam wyrzuty sumienia, ze za duzo wydalam na cos.

Nie moge powiedziec, zebym swiadomie oszczedzala. Jak mi zostanie nadwyzszka z miesiaca odkladam to na inne konto, ale zdarza mi sie tez podbierac z tego samego konta na zachcianki. Z tym ze moje finanse sa bardzo zorganizowane. Mam rozpisane na kategorie co ile kosztuje, np dziecko, rachunki i nawet nie wliczam tego w moj budzet, te pieniadze dla mnie nie istnieja, bo wiadomo ze musza sie znalezc.
Didalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-21, 22:48   #3
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Wydaję miesięcznie mało - nie chcę pisać ile, żeby nie tworzyć trollowego watku “seriooo żyjesz za X PLN? Co Ty jesz, umrzesz na szkorbut”



Ale wiem, że mało, ponieważ w moim otoczeniu (praca) rozmawia się o pieniadzach, a raczej narzeka na ich brak.



Ja nie zarabiam kokosow (okolice sredniej krajowej) i mi starcza, tak po prostu, jeszcze oszczedzam, a kupuje sobie czasem aż za dużo.



Nie jestem jakas wariatka typu “mieszkam w lesie, jem grzyby” ale serio, zastanawia mnie na co ludzie ktorym “wiecznie mało” wydaja.



Jedna koleżanka wiem, bo ma dziecko i do tego niestety niepełnosprawne :-( Ale reszta towarzystwa to mlodzi (okolice trzydziestki) single lub bezdzietni.



Czy Wam uciekaja co miesiac duże pieniadze? Na co? A moze po prostu lubicie oszczedzac 2/3 wypłaty? A jeżeli tak - zbieracie na cos drogiego konkretnego czy po prostu lubicie mieć duza podusie bezpieczeństwa?
Utrzymujesz sie sama ze średniej krajowej???

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 06:56   #4
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Zdarzają się miesiące, gdzie na lekarzy i badania wydaję 1000zl. Jak nie to, to wydawałam podobną sumę na trenera i treningi tenisa czy inne sportowe rzeczy.
Do tego robienie paznokci i rzęs, dobrej jakości jedzenie dla psa, abonamenty na Spotify i Netflix. To rzeczy, które można odpuścić, ale robię je i tutaj idzie cześć kasy.
Ale ja nie jestem tą osobą, którą na początku miesiąca marudzi "kiedy ta wypłata, no mogliby szybciej, bo już nie mam", a w pracy też notorycznie trafiam na tego typu osoby.

Czyli generalnie wydaje się na siebie i drogie hobby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 07:13   #5
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Wydaje głównie na podróże, wyjazdy weekendowe, sport, jedzenie na mieście (praktycznie nie gotuję, w domu mam zwykle jakieś owoce, warzywa, może sery, czasem zrobię jakieś owoce morza czy omleta, resztę raczej zamawiam lub właśnie jem na mieście). Głupi rower, który chcę teraz na wiosnę kupić, będzie kosztował mnie sporo. Moim zdaniem życie pełną parą tanie nie jest, choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość.

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 07:14   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Ja jestem z tych co zawsze mają malo - to dlatego, że nie żyję oszczędnie, a nie zarabiam dużo. Głównymi wydatkami, tzn największymi są jakieś wyjazdy (staram się często wyjeżdżać jeśli nie w góry, to morze, albo choć pod miasto na weekend) no i ubrania, nie kupuję w sieciówkach i wspieram polskie marki. Często też jadam na mieście, więc z tego też niestety wychodzi dość spora sumka.
Nie chodzę do kosmetyczki ani nic z takich rzeczy, nie mam abonamentu na telefon, nie mam netflixa (tj mam, ale nie płacę), nie chodzę do klubów gdzie jak wiadomo hajs się często później nie zgadza xD nie mam drogiego hobby, tzn no mam, jest drogie, ale nie jestem freakiem od nowinek technicznych i potrafię pracować na starym sprzecie, nie wymieniam telefonu co rok czy dwa lata, bo nie mam takiej potrzeby.
Żyję okej, choć jak wspomniałam - nie odkładam nic, nie inwestuję, bo musiałabym odmawiać sobie dosłownie wszystkiego, a nie tak postrzegam życie. Dodam, że będąc sama bym się nie utrzymała w taki sposób.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-03-22 o 07:19
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 07:57   #7
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Zdecydowanie na jedzenie na dowóz. Rozleniwiłam się i totalnie nie chce mi się gotować, planować posiłków i zakupów itp. Niby w ten sposób kupuję trochę swój wolny czas ale ten wydatek chyba najbardziej mnie uwiera Przed pandemią wydawałam na podróże (warte oczywiście każdej złotówki ), teraz zamiast tego mam ciągnący się remont Poza tym to raczej jestem oszczędna, nie mam potrzeby kupowania wielu rzeczy.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-22, 08:27   #8
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Jedzenie, paliwo, bilety lotnicze/wyjazdy, kosmetyczki.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 09:49   #9
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Niestety najwięcej to wizyty lekarskie. W tym miesiącu wydam w ramach jednej wypłaty ponad 1500 zł na dentystę,a to wierzchołek góry lodowej, bo wcześniej właśnie bardzo oszczędzałam na tego typu wydatkach i szłam do najtańszego w mieście, bo uważałam, że na droższego mnie nie stać. No i teraz uważam nadal tak samo, moja sytuacja finansowa się nie zmieniła, choć zarabiam więcej, ale za to wynajmuję mieszkanie z partnerem, a wcześniej mieszkałam w domu rodzinnym, więc summa summarum jestem jeszcze na minusie. A wypłata cóż, mniej niż 4 netto i to już po wywalczonej ostatnio podwyżce. Do tego miesiąc w miesiąc 1500 zł na mieszkanie i niemal nic nie zostaje na życie.
A potrzebowałabym jeszcze zacząć regularnie odwiedzać lekarzy innych specjalności- no cóż, nie stać mnie na to, odwiedzę czasem jakiegoś lekarza w ramach abonamentu medycznego, ale jest to raczej "zaleczanie", a nie leczenie
Ostatnio tak myślałam, że z moim stanem zdrowia potrzebowałabym minimum 6 netto miesięcznie, żeby w miarę spokojnie spać i spiąć bez problemu miesiąc. A nie mam dzieci, zwierząt itp. Strach myśleć, co by było wtedy, albo gdybym musiała sama wynajmować kawalerkę.
Jak odpuszczam wizyty lekarskie to chcę czasem gdzieś wyjechać na parę dni w Polskę, góry, morze, Mazury, nie często ( jakieś 3 razy do roku, żeby nie zasiedzieć się całkiem w tym mieszkaniu jak dziad na emeryturze) i raczej po kosztach, ale to i tak pochłania masę kasy.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2022-03-22 o 11:06
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 10:14   #10
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Zwierzęta, rachunki, hipoteka.
Żyję sama w starym domu.
Tak naprawdę to moja wypłata totalnie na to nie pozwala, ale za marzenia się płaci, zresztą jakbym nie kupiła tego domu 8 lat temu nie ma opcji żebym trafiła taką działkę za jakąkolwiek sensowną kasę w dzisiejszych czasach, a nowy dom zbuduję ewentualnie
Pozostałe wydatki są raczej niskie, ubrań kupuję mało i głównie na wyprzedażach, ostatnio vinted. Wyjazdy to dla mnie góry i spanie w schroniskach, więc też ekonomicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 10:20   #11
Sadako_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 204
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Jedzenie, paliwo, lekarze. Na siebie nie wydaję dużo, ale to tylko dlatego, że obiecałam sobie odbudować poduszkę finansową, więc 1/4 wypłaty odkładam co miesiąc. Nie zbieram na żaden konkretny cel, ale lubię mieć poczucie, że gdyby coś się stało mnie albo bliskim to mam kasę, żeby pomóc.
Sadako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-22, 10:32   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Jedzenie na prowadzeniu. Niby się korzysta z promocji, ale i tak dużo idzie.
Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Dla kazdego duzo bedzie oznaczalo cos innego.
Chodzi chyba o to, które wydatki stanowią duży procent budżetu, dochodu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 11:17   #13
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Zdecydowanie dużo idzie na jedzenie, staramy się jeść mięso ekologiczne, dużo warzyw, owoców, wiejskie jajka. Ale oszczędzam na mleku, mące, chemii-to kupuję marketowe. Dużo idzie na dojazdy do pracy, u nas to gaz. Do tego koty, ich jedzenie i weterynarze. Oszczędzamy, ale jak pojawi się pomysł na wyjazd czy trzeba coś zrobić w mieszkaniu, to niestety, naruszamy te oszczędności. Ostatnio dużo wydajemy na ogród.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 11:24   #14
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Jedzenie + moje nieprzewidywalne kaprysy w stylu w sumie to czemu by nie kupić sobie w tym miesiącu nowego smartfona/słuchawek/ gry itd.

Edytowane przez DaisyMerollin
Czas edycji: 2022-03-22 o 11:26
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 11:39   #15
daryu
Raczkowanie
 
Avatar daryu
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 128
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Wydaję miesięcznie mało - nie chcę pisać ile, żeby nie tworzyć trollowego watku “seriooo żyjesz za X PLN? Co Ty jesz, umrzesz na szkorbut”

Ale wiem, że mało, ponieważ w moim otoczeniu (praca) rozmawia się o pieniadzach, a raczej narzeka na ich brak.

Ja nie zarabiam kokosow (okolice sredniej krajowej) i mi starcza, tak po prostu, jeszcze oszczedzam, a kupuje sobie czasem aż za dużo.

Nie jestem jakas wariatka typu “mieszkam w lesie, jem grzyby” ale serio, zastanawia mnie na co ludzie ktorym “wiecznie mało” wydaja.

Jedna koleżanka wiem, bo ma dziecko i do tego niestety niepełnosprawne :-( Ale reszta towarzystwa to mlodzi (okolice trzydziestki) single lub bezdzietni.

Czy Wam uciekaja co miesiac duże pieniadze? Na co? A moze po prostu lubicie oszczedzac 2/3 wypłaty? A jeżeli tak - zbieracie na cos drogiego konkretnego czy po prostu lubicie mieć duza podusie bezpieczeństwa?
Ja ostatnio mam wyższe wydatki, ale ogólnie jestem w stanie oszczędzać przy swojej pensji. Ostatnie 2 miesiące zostaje na 0, ale ogólnie te 300-400 złotych zazwyczaj udaje mi się oszczędzić. Czasem nawet więcej. Wg. mnie najwięcej zawsze idzie na jedzenie. Ja osobiście kupuje np. mięsa na promocji i mrożę do czasu, aż poprzednie obiady mi się skończą. Wolę kupić na przykład dużą łopatkę na promocji, zrobić ją i pozamrażać na oddzielne sztuki bym miała obiady. Nagle okazuje się, ze 1 kg łopatki za ok. 8-9 złotych starsza mi z obiadami na 5-6 dni. Zazwyczaj kupuję takich rzeczy więcej, bo jednak lubię sobie urozmaicać i tak jak jednego weekendu przysiądę to zrobię obiady na 2-3 tygodnie za nie wielki hajs. Na pewno nie tak wielki jak np. zamówienie pizzy, kebaba, zjedzenie czegoś gotowego z marketu. Poza tym zauważyłam, że dużo ludzi mega sporo wydaje na taksówki lub inne bolty a tak na prawdę jest to spacer na 20-30 minut w jedną mańkę. Poza tym wielkie szaleństwo zakupów przez internet, które rozhulało się w czasie pandemii. Szybkie zakupy, szybkie wydawanie kasy, nie patrzenie nawet na konto, bo przecież automatycznie wysyłasz blika i nie kontrolujesz wydatków tak jakby te pieniądze leżały przed Tobą na stole.
daryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 11:44   #16
Sheloba86
Raczkowanie
 
Avatar Sheloba86
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 57
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Czyli jednak wychodzi na to, ze pieniadze pochlania styl zycia

Tak, utrzymuje sie sama, ale mam mieszkanie (kawalerke w bloku, kupiona 10 lat temu kiedy te mieszkania byly po prostu tansze, i w srednim miescie).

Więc płacę za opłaty i jedzenie. Na szczescie nie choruje, kot i pies tez nie, wiec obie sztuki kosztuja mnie tyle co karma + żwirek + kontrole u weta. Jestem domatorka i nie przepadam za podrozami, zwlaszcza odkad sa czworonożni, takze w zasadzie wiekszych wydatkow nie mam ;-)

Gotuję sama dosc tradycyjnie.

Ale OK, patrzac na to co pisalyście rozumiem, gdzie pieniadze rozchodza sie innym (i nie, absolutnie nie potepiam, chcialam wiedziec i wiem).
__________________
Live your life
Sheloba86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 11:53   #17
daryu
Raczkowanie
 
Avatar daryu
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 128
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Nie wiem czy też takie takie właśnie a'la instagramowe życie. Wyloty, pokazanie zdjęcia z restauracji, paznokcie, rzęsy, laminowanie, ubrania modne w tym sezonie. Niby każdy powinien dbac o siebie, ale ja np. oszczędzam sporo właśnie na tym, że nie wydaję na fryzjera, restauracje czy hydrydy i rzęsy. Hybrydy robie sobie sama jak gdzieś tam powinnam się pokazać.
daryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 12:03   #18
Neocleo
♡ + ♡ = ♡♡♡♡
 
Avatar Neocleo
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Domek ;-)
Wiadomości: 3 449
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Najwięcej pieniędzy niestety "przejadamy", czyli wydajemy na jedzenie. Ponadto dużo kasy idzie na opłaty typu czynsz, gaz, prąd, internet, kablówka, a obecnie to bardzo dużo idzie nam na paliwo - oboje z mężem dojeżdżamy do pracy do innych miejscowości. Mamy dwoje małych dzieci, więc wydatki na nie też są stosunkowo wysokie (mleko modyfikowane jest bardzo kosztowne). Mimo wszystko staramy się też odkładać na różne przyjemności typy wycieczki, wakacje itp.
P.S.
Włosy farbuję i podcinam sobie sama, paznokcie też sama ogarniam, a rzęsy mam swoje czarne i dość długie, więc wydatki na fryzjera, kosmetyczkę i manicurzystkę u mnie odpadają

Edytowane przez Neocleo
Czas edycji: 2022-03-22 o 12:06 Powód: dopisek
Neocleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 12:27   #19
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Z bieżących - na jedzenie i opłaty typu gaz, prąd (mam ogrzewanie na gaz, więc sezon grzewczy generuje koszty).
Na wyjazdy i jedzenie na mieście (płaci TŻ, ale to w sumie jedno gospodarstwo domowe), czasem na badanie i leczenie (jak wyżej)
Raz na ruski rok - na nowe sprzęty typu rower, laptop, czytnik, wypasione nowe okulary, nowy mebel - ale to bardziej z oszczędności/zaskórniaków/dodatkowych obrywów, niż z bieżących, stałych przychodów.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-22, 12:36   #20
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Najwięcej wydaję na jedzenie plus wyjścia, w tym alkohol. Plus ostatnio na ubrania i dodatki, bo w zasadzie wymieniam sobie garderobę. Ale dopóki sporo oszczędzam każdego miesiąca to nie widzę problemu. W kwestii zachcianek (ciuchy, torebka, czy jakieś gadżety) narzucam sobie limit 1/5 pensji w miesiącu. Ostatnio mieliśmy też sporo wydatków na sprzęty elektroniczne.
Aktualnie spokojnie oszczędzam 2/3 pensji, zbieram na mieszkanie.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Edytowane przez this_witch
Czas edycji: 2022-03-22 o 12:38
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 12:46   #21
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Najwięcej to na rachunki i spłatę kredytu. Poza tym jedzenie, paliwo, kosmetyczkę i inne zachcianki. Niestety często wpada mi coś do głowy co mi się „przyda”. Ale co miesiąc część pensji oszczędzam.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 16:58   #22
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

U mnie najwięcej idzie na restaurację/ kawiarnie ( 2-3 razy w tygodniu), podróże ( zagraniczne, krajowe, weekendowe) i na rower ( zawsze wymysle cos co można by było dokupić, ostatnio np dokupiłam drugi rower ).

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Czyli jednak wychodzi na to, ze pieniadze pochlania styl zycia



Tak, utrzymuje sie sama, ale mam mieszkanie (kawalerke w bloku, kupiona 10 lat temu kiedy te mieszkania byly po prostu tansze, i w srednim miescie).



Więc płacę za opłaty i jedzenie. Na szczescie nie choruje, kot i pies tez nie, wiec obie sztuki kosztuja mnie tyle co karma + żwirek + kontrole u weta. Jestem domatorka i nie przepadam za podrozami, zwlaszcza odkad sa czworonożni, takze w zasadzie wiekszych wydatkow nie mam ;-)



Gotuję sama dosc tradycyjnie.



Ale OK, patrzac na to co pisalyście rozumiem, gdzie pieniadze rozchodza sie innym (i nie, absolutnie nie potepiam, chcialam wiedziec i wiem).
Wiesz jak ktoś nie ma mieszkania to obecnie min. 2 tys musi wydać na kawalerkę. To pół wypłaty. Dodać jedzenie i inne potrzebne rzeczy i wychodzi, że bez zachcianek nie ma praktycznie wypłaty.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2022-03-22 o 16:57
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:15   #23
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

U mnie wygląda to mniej więcej tak (od największej kwoty do najmniejszej):
1. Wynajem mieszkania+wszelkie opłaty, w tym telefony, internet, kablówka;
2. Jedzenie/restauracje;
3. Wyjazdy;
4. Potrzeby własne, takie jak fryzjer, paznokcie, brwi, kosmetyczka, kosmetyki, ubrania;
5. Odkładane oszczędności
6. Rozrywka: kina, teatry, AppleTv, itp.

Ze smutkiem stwierdzam, że nie licząc punktu nr 1, ogromna część idzie na jedzenie- zarówno zakupy jak i restauracje. Przysłowiowe wyjście do Lidla po chleb kończy się zawsze rachunkiem na >200 zł.
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:49   #24
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Nie licząc opłat stałych, to na jedzenie. Wcale nie szaleję z tym jedzeniem, ono po prostu jest coraz droższe. Za to kiedyś bardzo szalałam, ciągle było coś zamawiane, teraz już w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 11:06   #25
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Na pewno jedzenie, lubię gotować i próbować nowych rzeczy. Z tego samego powodu dochodzą wyjścia do restauracji.
Do tego podróże, w trakcie pandemii myślałam że mnie szlag trafi.
Bardzo lubię też kosmetyki i perfumy, w kółko coś dokupuję i testuję.
Dużo gram, więc dochodzą wydatki na kompa, które potem ciągną następne wydatki, bo może nowe słuchawki albo klawiatura. I tak to leci

Nie wiem czy doliczać tu sport, bo trochę poszło na rower, trenażer i ciuchy sportowe, ale nie mam tak, że muszę mieć dużą kolekcję ciuchów, nie planuję w kółko zmieniać rzeczy w rowerze jak niektórzy.

Ograniczyłam za to kupowanie papierowych książek.
Nie wydaję też dużo na fryzjerów, ciuchy kupuję na wyprzedażach i raczej raz na jakiś czas, na zabiegi kosmetyczne nie chodzę, paznokcie robię sobie sama.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 11:35   #26
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Generalnie to najwięcej na kredyt hipoteczny i inne wydatki stałe

Obecnie najwięcej, bez porównania, wydaje na wykończenie domu. Nastomiast wydaje z przeznaczonej na to kupki kasy, więc w nie odczuwam tego w codziennych finansach. Jak się kupka skońćzy, to będę pewnie śpiewać inaczej

Na co dzień nie żyjemy ponad stan. Mamy jeden samochód i partner dojeżdża nim do pracy (brak alternatywy), ale ja pracuje zdalnie, więc tu oszczędzamy. Prawie nie zamawiamy jedzenia na dowóz, do restauracji chodzimy sporadycznie - na randki, albo coś świętować, choć i to nie zawsze. Ja umiem i lubię gotować, więc budżet spożywczy mamy w ryzach i ogarnięty. Wakacje potrafimy sobie zorganizować nie za miliony. Góry mamy blisko i jeździmy jednym autem w 2 pary, więc nasze hobby kosztuje nas niewiele. Ubranie i kosmetyki kupujemy jak chcemy/potrzebujemy, w rozsądnych cenach i ilości. Mam prywatną opiekę medyczną i multisporta, więc basen za prawie darmoszkę. Czytanie książek w abonamencie też drogie nie jest. Kino od czasu do czasu za te 2 dyszki za osobę nas też nie rujnuje. Teraz to kupiłam z drugiej ręki orbitrek, to zasuwam sobie w domu przed serialem za darmoszkę.

Mamy niedrogi styl życia, nie z konieczności, ale z upodobania. Jedyne co, to mi się marzy egzotyczna podróż na jesień, albo w zimę i na ten cel odkładam sobie jakąś tam kasę, bez wielkich spin, a niemąż to co jakiś czas sobie kupuje jakiś dziwny sprzęt w stylu drukarki 3D, albo programu do symulacji, albo modelowania czegoś tam, żeby móc się bawić i uczyć.

Edytowane przez Alassska
Czas edycji: 2022-03-23 o 11:37
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 18:48   #27
Pazurka
Zakorzenienie
 
Avatar Pazurka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 201
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89158682]Utrzymujesz sie sama ze średniej krajowej???

Nava, nie rozumiem czemu tak się dziwisz? Ludzie się utrzymują z płacy minimalnej lub coś koło niej, a ze średniej nie mogą się utrzymać???

Cytat z zadluzenia.com:
Średnia krajowa to wskaźnik, który pokazuje (a przynajmniej powinien pokazywać…), ile przeciętnie zarabiają pracownicy w danym państwie. Za średnią krajową uznaje się w Polsce wartość przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

Według najnowszych danych GUS średnia krajowa wynosi w Polsce 6220,04 zł brutto (dane za luty 2022).To niecałe 4500 na rękę. To znacznie więcej niż w lutym 2021 roku, w którym średnio zarobiliśmy 5568,82 zł brutto.
__________________
"Każdy drań jest draniem, ale niektórzy dranie, to naprawdę dranie" (Terry Pratchett)
Pazurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 18:53   #28
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89158682]Utrzymujesz sie sama ze średniej krajowej???

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]Skąd to zdziwienie? W moim otoczeniu mnóstwo osób zarabia poniżej średniej krajowej i żyją całkiem nieźle.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 19:54   #29
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Ogólnie to jedyne z czym mnie momentami ponosi to jakiś fajny ciuch czy buty (ale to też w granicach rozsądku, myślę raczej o butach za 250 zł a nie 2 tys &#128540. Reszta aktualnie rozchodzi się na urządzenie domu więc tu pojawia się studnia bez dna- non stop coś zamawiam bo wyposażamy od poczatku. Więc na to aktualnie idą duże kwoty (raz odkurzacz, raz garnki, ekspres itd itp).

Ogólnie to mamy wszystko podzielone kwotowo i raczej się mieścimy (mieszkamy w domu więc nie mamy czynszu ani najmu).
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 08:04   #30
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Na co wydajecie najwięcej pieniędzy?

Najwięcej chyba wydaje na jedzenie, szkole (studia zaoczne) i paliwo do auta.
Mimo to udaje mi się zaoszczędzić co miesiąc średnio pół wypłaty. Uważam to za dobry wynik. Z tego względu przez pol roku udało mi się odłożyć sporą kwotę. Mam konkretny cel na który odkładam. Myślę,że gdybym nie miała to mogłabym oszczędzać mniej. Z tym,że ja mieszkam z tztem i po prostu mamy wspólny budżet,wiec jest łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023

Edytowane przez Misia452
Czas edycji: 2022-03-24 o 08:05
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-07 14:17:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.