Mocne pierzchnięcie ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-14, 20:40   #1
Michal123123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Exclamation

Mocne pierzchnięcie ust


cześć jak taki wątek już był to widocznie nie wypalił, jeśli źły temat to proszę przenieść

Otóż tak.. jestem chłopakiem i od 3 miesięcy około pierzchną mi usta ale to tak mocno że, aż takie rowki się robią. nie oblizuje...
A po nad to np. po jakimś posiłku ciepłym (i nie tylko) robią mi się strasznie CZERWONE usta szukałem dużo w internecie i nic i podkreślam że, jestem chłopakiem i to wygląda naprawdę niemiło

próbowałem miodu, krem nivea i nic
biorę teraz witaminy A+E podobno pomagają

pomoże ktoś?
dzięki z góry

Edytowane przez Michal123123
Czas edycji: 2012-02-14 o 20:43
Michal123123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 21:18   #2
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Spróbuj smarować usta zwyczajną wazeliną, polecam Ziaji, lub maścią z wit. A. Stosuj raczej na noc i kiedy siedzisz w domu bo dają połysk na ustach, chyba, że Ci to nie przeszkadza Warto łykać witaminy i pic dużo wody, żeby nawilżać skórę od wewnątrz.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 22:39   #3
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Krem Nivea to chyba nie bardzo, bo ma wodę w składzie i wyjście na dwór z posmarowanymi nim ustami spowoduje tylko jeszcze szybsze pierzchnięcie.
Ja bym jeszcze docelowo, jak wychodzisz na zewnątrz, polecała wazelinę albo pomadkę ochronną (spokojnie w sklepach można kupić pomadki, które wcale nie wyglądają jakoś bardzo dziewczęco, np granatowa Nivea).
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 22:45   #4
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Wazeliny nie polecam, gdyz ma obojętny wpływ na organizm (paraffinum liquidum czyli parafina)a usta chroni dlatego że zapobiega utracie wody z naskorka przez parowanie, ale nie nawilża..Niemniej nie zaszkodzi. Spróbuj balsamu do ust Tisane ,najlepszy w słoiczku ,dostępny w aptece za niewielkie pieniądze, dziewczyny na KWC dały mu 4 z 5 gwiazdek , czyli całkiem fajnie . Znam go z autopsji, i przywrócil moje wysuszone usta do porządku
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 08:23   #5
kasiacro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 9
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

a ja polecam pomadkę ochronną z Neutrogeny - świetna! ok10 zł kosztuje i jest bardzo wydajna. A co najważniejsze naprawdę pomaga
kasiacro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:21   #6
Grizzly88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Hey ja mam ten sam problem...bylam załamana stanem moich ust. Ciągle suche, pękające...Nic totalnie mi nie pomagało. W końcu poszłam do dermatologa i okazało się, że mam zapalenie czerwieni wargowej;/. Lekarz przepisał mi steryd w maści, który stosuje 2 razy dziennie ( po ok.2 tyg mam zmniejszyc czestotliwośc stosowania) i jest poprawa. Oprócz tego nie ruszam sie z domu bez posmarowania ust Tisane( moim zdaniem najlepszy ze wszystkich balsamów do ust)...Niestety słyszalam, że po odstawieniu maści w większości przypadków problem powraca, ale narazie taka metoda w moim przypadku działa.Pozdrawiam

p.s. jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie to również proszę o rady
Grizzly88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 16:36   #7
Michal123123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Dzięki a jeszcze nie wiecie co to może być z tymi czerwonymi ustami?
ledwo co np. zjem to już są takie czerwone jak niewiem...
Michal123123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 19:15   #8
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Ja polecam wazeline biała lub krem bambino https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-ochronny.html
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 19:24   #9
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Nie wiem od czego, ale moje usta też czasami robią się jakby zaognione. Mnie pomaga zwykłe wapno do picia, nie wiem czy i u Ciebie tak będzie.

Co do pomadki to przez długi czas wielbiłam carmex, ale mam wrażenie, że przestał na mnie działać. Obecnie stosuję sztyft z the body shop z wyciągiem z konopi i jestem bardzo zadowolona. Krwawiące z powodu poodrywanych skórek usta już mnie nie męczą, a testowałam ją w najgorsze tej zimy mrozy
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 09:02   #10
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Cytat:
Napisane przez Michal123123 Pokaż wiadomość
Dzięki a jeszcze nie wiecie co to może być z tymi czerwonymi ustami?
ledwo co np. zjem to już są takie czerwone jak niewiem...
Bo masz spierzchnięte, spękane usta i jak jesz coś ciepłego to one sa podrażnione.Zapewne jak doprowadzisz je do dobrego stanu to ustąpi częściowo.Ja mam usta w porządku ale też jak czasem zima zjem coś gorącego a szczególnie ostrego to usta mi sie robia czerwone.To przechodzi po chwili.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:20   #11
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Ja polecam Carmex. Do nabycia w Rossmannie. Opakowanie wygląda trochę na klej biurowy, więc będzie w sam raz dla facetów, którzy mają opory co do używania innych pomadek ochronnych . Poza tym używam pomadki Alterry, Melisy, Tisane i jeszcze mnóstwa innych, zawsze mam na stanie co najmniej kilka i staram się mieć usta zawsze posmarowane, inaczej zaraz pierzchną.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 19:06   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Tisane
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 20:01   #13
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Carmex dobrze nawilża (w słoiczku jest lepszy moim zdaniem) ale tisane ze względu na skład pomoże Ci w gojeniu skóry ust i ładnie złagodzi podrażnienia. W gojeniu ranek pomoże Ci też maść witaminowa - dostępna w każdej aptece za kilka złotych.
Przy takich objawach nie polecam peelingów (nawet najbardziej naturalnych), bo tylko pogorszysz stan ust.
Poza tym pij dużo wody - suchość ust jest objawem odwodnienia organizmu.

Jeśli jednak masz duży dyskomfort, pieczenie, opuchliznę i żadne ze środków drogeryjnych/aptecznych nei przynosi ulgi to wybierz się do dermatologa. Może Ci się wydawać to głupie, ale ja kiedyś odwlekałam wizytę, bo myślałam, że to błahostka, w końcu stan się pogorszył, zaczeła schodzić mi skóra wokół ust i okazało się że to (nei pamietam dokładnie) zapalenie czerwieni ust (coś takiego). W każdym razie leki które dostałam szybciutko mi pomogły i zapomniałam o nieprzyjemnej sprawie która męczyła mnie kilka miesięcy.

Jeszcze jedno pytanie:
Objawy masz tylko na skórze ust, czy też w jamie ustnej? nie masz białego nalotu na języku, itd? To może być też inna przypadłość.
W każdym razie nie bagatelizuj, ale też nei panikuj - wybierz sobie jedną metodę i konsekwetnie stosuj sie do niej. Jeśli tyg-2tyg. kuracja nei przyniesie zadnej ulgi moim zdaniem powinieneś zgłosić się do lekarza
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 23:38   #14
ociupinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: Mocne pierzchnięcie ust

Przez przypadek odkryliśmy ze znajomymi, że super działa na suche usta krem do rąk glicerynowy z cytryną, np taki jak Glicea albo Cztery pory roku. Jak się nałoży raz, wmasuje i potem drugi raz, to potrafi skleić nawet odrywające się skórki, które przy innych kremach i tak się odrywały. Nałożony na noc wygładza usta i rano są miękkie i jakby powiększone ( to dla dziewczyn )
Po nałożeniu mrowi przez kilka minut, potem to przechodzi. Nie jest to oczywiście krem do ust, dlatego podaję ten sposób jako ciekawostkę
ociupinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.