Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-19, 13:59   #781
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
gdyby chodziło o wszystkie składki ZUSowe, to tak, byłoby stać. pytanie co z dziećmi i emerytami, bo oni sami sobie nie zarobią takiej kasy.


do tego o czym piszesz dochodzi jeszcze fakt, że im więcej chorujesz / będziesz chorować, tym większą składkę zapłacisz. jeśli jesteś w jakiejś grupie ryzyka, bo np. rodzic Ci zmarł na chorobę genetyczną, to kicha, składki idą w górę.
A jak ktoś nie może wcinać chlebka z glutenem, ma uczulenie na laktozę to też płaci więcej. I jakoś nikt nie płacze. Tak bywa po prostu.
Nie wiem czemu osoby z wyższym ryzykiem danej choroby miałaby odgórnie płacić tak samo jak reszta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 14:01   #782
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
i trzeba się dobrze wczytać w OWU, bo się okazuje, że aby dostać te 600 tysi, to nowotwór musi bardzo określone warunki spełnić. i nie wszystkie nowotwory się łapią. no ogólnie to wszystko fajnie wygląda, ale jak zwykle na pierwszy rzut oka.
Otóż to, ubezpieczyć się to jedno, a uzyskać wypłatę ubezpieczenia to drugie. Wszyscy wiemy, że ubezpieczyciele robią wszystko żeby tylko kasy nie wypłacić. Oczywiście można zawsze iść z tym do sądu, ale osoba z nowotworem na pewno ma na to czas i siłę, no i pieniądze.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 14:05   #783
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87434226]Otóż to, ubezpieczyć się to jedno, a uzyskać wypłatę ubezpieczenia to drugie. Wszyscy wiemy, że ubezpieczyciele robią wszystko żeby tylko kasy nie wypłacić. Oczywiście można zawsze iść z tym do sądu, ale osoba z nowotworem na pewno ma na to czas i siłę, no i pieniądze.[/QUOTE]A jaka to różnica czy się sądzę z ubezpieczycielem czy z ZUSem? A sorry, jest. Z ZUSem się nie wygra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 14:24   #784
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
5 sekund szukania i jest np. coś takiego:
https://www.santander.aviva.pl/ubezp...nkopolisa.html
Zapewne jest jeszcze 150 innych różnych ubezpieczeń z innymi sumami ubezpieczenia i dodatkami.

Jak policzyłem składkę w tym w najbogatszym wariancie dla osoby już nie młodej - jak ja, to wychodzi 50 zł/mc. Straszna składka, nie wiem jak ktoś może wydoić

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------



Jasne że nikt nie ubezpieczy. To nie fundacja charytatywna. Ubezpieczenie opiera się o ryzyko. Jak ktoś już jest chory i się nie ubezpieczał, nie oszczędzał, to jest idiotą.
A chytry traci 2 razy.
Osoba już nie młoda to raczej rocznik 56 niż 84. Wtedy składka wynosi ponad 350 zł/ mc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 15:25   #785
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Wizja edanowego świata mnie przeraża. Serio. Prawo życia tylko dla ludzi z dochodem od 10k netto. Ja mam już podwyższony cholesterol w młodym wieku na przykład, choć jem mało mięsa i tłustego, ale moja babcia miała miażdżycę i mama też ma podwyższony. Zarabiam niecałe 3k, więc zostałby mi zgon na serce pod płotem. Super.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 15:32   #786
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Wizja edanowego świata mnie przeraża. Serio. Prawo życia tylko dla ludzi z dochodem od 10k netto. Ja mam już podwyższony cholesterol w młodym wieku na przykład, choć jem mało mięsa i tłustego, ale moja babcia miała miażdżycę i mama też ma podwyższony. Zarabiam niecałe 3k, więc zostałby mi zgon na serce pod płotem. Super.
Cała moja rodzina zeszła na raka, a żyjący są już mocno pokrojeni. Jestem świadoma, że to nie jest czy, tylko kiedy.

Już widzę stawkę ubezpieczyciela.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 15:33   #787
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Wizja edanowego świata mnie przeraża. Serio. Prawo życia tylko dla ludzi z dochodem od 10k netto. Ja mam już podwyższony cholesterol w młodym wieku na przykład, choć jem mało mięsa i tłustego, ale moja babcia miała miażdżycę i mama też ma podwyższony. Zarabiam niecałe 3k, więc zostałby mi zgon na serce pod płotem. Super.
Przecież dostawalabys blisko drugie tyle do łapy, bo teraz to z automatu zjada Ci to państwo. A wiadomo że jak coś robi państwo to jest to robione 2 razy drożej, 2 razy wolniej i 2 razy gorzej.
Wystarczyłoby gdybyś odkładała te pieniądze na swoje cele, zabezpieczenie, ubezpieczenie. Tak bardzo to zła wizja??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-19, 15:42   #788
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Cała moja rodzina zeszła na raka, a żyjący są już mocno pokrojeni. Jestem świadoma, że to nie jest czy, tylko kiedy.

Już widzę stawkę ubezpieczyciela.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie właśnie babcia też ostatecznie umarła na raka jelita i wątroby. Też mam sporo takich osób w rodzinie. Moja mama, czyli córka babci, jest wysyłana na różne kolonoskopie, bo jest w grupie ryzyka. Do tego sama przeszła bezobjawowo gruźlicę i lekarz powiedział, że pewnie wszyscy w domu jesteśmy już zaprątkowani i choroba się uaktywni kiedyś tam.
Płacę sobie ogólnie ubezpieczenie w PZU, ale pewnie jak przyjdzie co do czego, to guzik zobaczę.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Przecież dostawalabys blisko drugie tyle do łapy, bo teraz to z automatu zjada Ci to państwo. A wiadomo że jak coś robi państwo to jest to robione 2 razy drożej, 2 razy wolniej i 2 razy gorzej.
Wystarczyłoby gdybyś odkładała te pieniądze na swoje cele, zabezpieczenie, ubezpieczenie. Tak bardzo to zła wizja??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli nie miałabym poważnych chorób, to może. A u mnie w rodzinie i choroby serca i hormony i raki i sama mam już jakieś problemy. Zaraz pewnie powiesz, że jestem nieobiektywna, bo mało zarabiam i jestem tępa, ale uważam, że Twoje pomysły to cofanie się o stulecia w rozwoju społeczeństwa.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 15:50   #789
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
U mnie właśnie babcia też ostatecznie umarła na raka jelita i wątroby. Też mam sporo takich osób w rodzinie. Moja mama, czyli córka babci, jest wysyłana na różne kolonoskopie, bo jest w grupie ryzyka. Do tego sama przeszła bezobjawowo gruźlicę i lekarz powiedział, że pewnie wszyscy w domu jesteśmy już zaprątkowani i choroba się uaktywni kiedyś tam.
Płacę sobie ogólnie ubezpieczenie w PZU, ale pewnie jak przyjdzie co do czego, to guzik zobaczę.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Jeśli nie miałabym poważnych chorób, to może. A u mnie w rodzinie i choroby serca i hormony i raki i sama mam już jakieś problemy. Zaraz pewnie powiesz, że jestem nieobiektywna, bo mało zarabiam i jestem tępa, ale uważam, że Twoje pomysły to cofanie się o stulecia w rozwoju społeczeństwa.
Jeśli rozwój społeczeństwa ma polegać na tym, że Ci którzy nie są w stanie się sami utrzymać mają żerować na tych, którzy cos swoją pracą w życiu osiągnęli to tak, chrzanie taki rozwój. Zresztą to żaden rozwój, to powrót do czasów Marksa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 15:56   #790
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jeśli rozwój społeczeństwa ma polegać na tym, że Ci którzy nie są w stanie się sami utrzymać mają żerować na tych, którzy cos swoją pracą w życiu osiągnęli to tak, chrzanie taki rozwój. Zresztą to żaden rozwój, to powrót do czasów Marksa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Utrzymuję się sama Ale na kosztowne leczenie mnie stać zapewne nie będzie.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 15:57   #791
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Jeśli rozwój społeczeństwa ma polegać na tym, że Ci którzy nie są w stanie się sami utrzymać mają żerować na tych, którzy cos swoją pracą w życiu osiągnęli to tak, chrzanie taki rozwój. Zresztą to żaden rozwój, to powrót do czasów Marksa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wiesz, że nie wszyscy mają takie same możliwości intelektualne i to nie jest powód, dla którego mamy ich skazywać na choroby i śmierć?
I nie mówię tu o niepracujących, a o ludziach wykonujących najprostsze zawody, które nie są zbyt dobrze opłacane.
Zresztą w Polsce nawet zawody, do których trzeba większych predyspozycji umysłowych są źle opłacane, więc o czym my tu mówimy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-19, 16:11   #792
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87434570]Ale wiesz, że nie wszyscy mają takie same możliwości intelektualne i to nie jest powód, dla którego mamy ich skazywać na choroby i śmierć?

I nie mówię tu o niepracujących, a o ludziach wykonujących najprostsze zawody, które nie są zbyt dobrze opłacane.

Zresztą w Polsce nawet zawody, do których trzeba większych predyspozycji umysłowych są źle opłacane, więc o czym my tu mówimy.[/QUOTE]Ja jestem na ten przykład po Ekonomii i pracuję jako młodsza księgowa. Kiedyś patrzyłam widełki płac dla tego zawodu i byłam po środku.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 16:23   #793
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja jestem na ten przykład po Ekonomii i pracuję jako młodsza księgowa. Kiedyś patrzyłam widełki płac dla tego zawodu i byłam po środku.
No to w wizji edana nie radzę mieć nawet kataru.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 16:28   #794
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

A to ktoś kogoś zmusza do wykonywania słabo płatnego zawodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 16:30   #795
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A to ktoś kogoś zmusza do wykonywania słabo płatnego zawodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ktoś Twoje śmieci wywieźć i chodnik przed Twoją hacjendą zamieść musi.
Masz szacunek do ludzi na poziomie gimnazjalisty, któremu mama przy kasie powtarza, żeby się uczył, bo wyląduje w takiej pracy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 16:33   #796
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Nikogo nie zmuszam do zamiatania chodnika pod moją hacjendą. Nikogo też nie zmuszam do pobierania takiej a nie innej pensji za taka pracę. Ludzie sami ją biorą. Biorą, bo widać albo to lubią, albo jest sprostaniem ich ambicji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 16:50   #797
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Tak, tak. Łatwo mówić, gdy się ma bardzo pożądane w danym czasie umiejętności na rynku pracy, ale reszta ludzi też ma prawo do przyzwoitego poziomu egzystowania. Mój przyjaciel pracuje w UK jako programista i w życiu nie słyszałam z jego ust tak wiele pogardliwych słów.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 16:54   #798
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Tak, tak. Łatwo mówić, gdy się ma bardzo pożądane w danym czasie umiejętności na rynku pracy, ale reszta ludzi też ma prawo do przyzwoitego poziomu egzystowania. Mój przyjaciel pracuje w UK jako programista i w życiu nie słyszałam z jego ust tak wiele pogardliwych słów.
1. Które moje słowa są pogardliwe?
2. Czy w UK zamiatacz ulic zarabia tyle co Twój kolega programista?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 16:59   #799
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nikogo nie zmuszam do zamiatania chodnika pod moją hacjendą. Nikogo też nie zmuszam do pobierania takiej a nie innej pensji za taka pracę. Ludzie sami ją biorą. Biorą, bo widać albo to lubią, albo jest sprostaniem ich ambicji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli te wszystkie słabo płatne zawody, np śmieciarz, szambiarz, sprzątaczka itd są niepotrzebne? Skoro nikt nikogo nie zmusza do wykonywania takiej pracy, to wyobraź sobie jakby naprawdę nikt tego nie robił. Już widzę jak wszystko robisz sam i nawet nie masz komu zapłacić z tych swoich kokosów.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-19, 17:03   #800
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli te wszystkie słabo płatne zawody, np śmieciarz, szambiarz, sprzątaczka itd są niepotrzebne? Skoro nikt nikogo nie zmusza do wykonywania takiej pracy, to wyobraź sobie jakby naprawdę nikt tego nie robił. Już widzę jak wszystko robisz sam i nawet nie masz komu zapłacić z tych swoich kokosów.
Widać że z ekonomii jesteś noga.
Popyt kształtuje podaż. Gdyby nikt nie chcial zamiatac, plywac w szambie, to ceny takich usług by skoczyły lub każdy właściciel tej części chodnika, szamba by je sprzątał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 17:04   #801
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Ja w ogóle to pragnę zauważyć, że moja mama opłacała latami bardzo drogie ubezpieczenie prywatne.

A kiedy przyszło co do czego i wycięli jej organ z guzem, to dostała... 500zł bon do wykorzystania w jednej sieci aptek przez pół roku.

Zmieniła ubezpieczyciela.

Za drugi organ dostała 1500, bo tylko połowa.

Ale jest progres, bo w gotówce, a nie w bonach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 17:06   #802
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

No widzisz, a ja opłacam troszkę droższy abonament w prywatnej placówce medycznej niz podstawowy i byłem ciachany i karmiony w całkiem ludzkich warunkach. Bez czekania 2 lata w kolejce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-12-19 o 17:08
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 17:15   #803
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Mój mąż też miał zawsze w pracy prywatny abonament, to jak przyszło co do czego to owszem, do lekarza się tam dostał szybko, ale operację miał w szpitalu z funduszu. Termin wcale nie odległy, warunki bardzo dobre.
Ja chodziłam do super duper ginów za kupę hajsu, mogłam rodzić w prywatnym szpitalu, a wylądowałam w klinicznym z najlepszymi specjalistami, bo jak przyszło co do czego, to się okazało, że prywatny to się nadaje tylko do fizjologicznych ciąż bez żadnych komplikacji.
Ja tam wcale na poziom usług nfz nie narzekam, myślę tylko, że to powinno być lepiej zarządzane.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 17:16   #804
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Ta, bo szpitalne obiady są w tym wszystkim najważniejsze.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 17:27   #805
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No widzisz, a ja opłacam troszkę droższy abonament w prywatnej placówce medycznej niz podstawowy i byłem ciachany i karmiony w całkiem ludzkich warunkach. Bez czekania 2 lata w kolejce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na raka?

Bo wiesz, jeśli chodzi o operację i opiekę parę dni, to nie jest problem.

Chodzi o to, że masz 100 rodzajów różnych guzów. I ubezpieczalnia dobrze opłaca 98 z nich powiedzmy. A jak masz pozostałe 2, to zdychaj pod płotem.

Może być też tak, że moi rodzice są za biedni na takie ubezpieczenie, jakie masz ty.

W Polsce ten system jest niewydolny. Ale są kraje, w których nie jest.

Przyznam Ci szczerze, że jak tak człowiek czyta twoje wypociny na forum, to potrzebne są całe pokłady Zen, żeby Ci nie życzyć jakiegoś ciągnącego się latami raka z przerzutami i tysiaka renty, żebyś mógł zdać relację, jaki ubezpieczyciel świetny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 17:33   #806
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Widać że z ekonomii jesteś noga.
Popyt kształtuje podaż. Gdyby nikt nie chcial zamiatac, plywac w szambie, to ceny takich usług by skoczyły lub każdy właściciel tej części chodnika, szamba by je sprzątał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, każdy marzy o pływaniu w szambie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 17:37   #807
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Na raka?

Bo wiesz, jeśli chodzi o operację i opiekę parę dni, to nie jest problem.

Chodzi o to, że masz 100 rodzajów różnych guzów. I ubezpieczalnia dobrze opłaca 98 z nich powiedzmy. A jak masz pozostałe 2, to zdychaj pod płotem.

Może być też tak, że moi rodzice są za biedni na takie ubezpieczenie, jakie masz ty.

W Polsce ten system jest niewydolny. Ale są kraje, w których nie jest.

Przyznam Ci szczerze, że jak tak człowiek czyta twoje wypociny na forum, to potrzebne są całe pokłady Zen, żeby Ci nie życzyć jakiegoś ciągnącego się latami raka z przerzutami i tysiaka renty, żebyś mógł zdać relację, jaki ubezpieczyciel świetny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nom, dziekuje
Tylko widzisz, ja doskonale wiem że najprawdopodobniej zdechnę na raka, bo oboje rodziców i dziadki raka mieli. Dlatego ja się ubezpieczam, regularnie badam, odkładam kasę i i inwestuje a nie biadole jak to ubezpieczenia są źle, drogie i owakie juz po fakcie.
Taka jest między nami różnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Bo przy profilaktycznych badaniach to w państwowej służbie zdrowia zabija śmiechem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 18:02   #808
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nom, dziekuje
Tylko widzisz, ja doskonale wiem że najprawdopodobniej zdechnę na raka, bo oboje rodziców i dziadki raka mieli. Dlatego ja się ubezpieczam, regularnie badam, odkładam kasę i i inwestuje a nie biadole jak to ubezpieczenia są źle, drogie i owakie juz po fakcie.
Taka jest między nami różnica.
To gdzie jest ta różnica, bo nie rozumiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 18:03   #809
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ja u mojego ubezpieczyciela napisałem/powiedziałem wprost że pije okazjanalnie i nie było problemu. A SU jest dość wysoka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to fajnie się miałeś. A ja nie miałam dużego wyboru. Plus warunki ubezpieczenia były takie śmieszne że zrezygnowałam i chodziłam po prostu prywatnie, na to samo wyszlo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 18:10   #810
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Dziewczyny, bardzo się dziwię, ze ciągle wchodzicie z edanem w dyskusje. Wszyscy wiemy, jak to się kończy i do czego prowadzi - do wielkiego , a następnie 🤦. Plus rozwala wątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.