Mamy wrześniowe 2021 - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-01, 17:35   #1321
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość

Jak to się układa wśród Waszych znajomych -rodzi się więcej chłopców, dziewczynek czy w miarę po równo? U nas zdecydowana przewaga chłopców i zastanawiam się czy to wszędzie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wśród moich znajomych od maja zeszłego roku 6 dziewczynek i 5 chłopaków


Aaa powiem Wam jeszcze, co mi powiedziała dzisiaj gin: w szpitalu, w którym dyżuruje, zazwyczaj jest poniżej 100 porodów miesięcznie, a w lutym stuknęło im 160 i "o dziwo" więcej naturalnych. Wczoraj musieli dwie babki odesłać, bo już nie mieli miejsc na porodówce, a jedna dziewczyna po porodzie leżała 24h w dyżurce, bo nigdzie indziej jej nie pomieścili :/
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 17:56   #1322
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Gratulacje!!!
Ja jogę ćwiczyłam sobie ostatnimi miesiącami przed ciążą i cudownie mi to relaksowalo obolały kręgosłup, wraz z lepszym samopoczuciem koniecznie muszę do tego wrócić
U mnie od jutra niby drugi trymestr, a nie dalej jak dziś rano wymiotowanko i senność cały dzień niby jest lepiej, ale rozpaczliwie potrzebuję więcej energii, bo synek fruwa chyba na duracellach
Co do imion, to zazdroszczę tym z Was, które po prostu dobrze wiedzą czego chcą, u nas znowu będzie analizowanie pod każdym możliwym kątem

Jak to się układa wśród Waszych znajomych -rodzi się więcej chłopców, dziewczynek czy w miarę po równo? U nas zdecydowana przewaga chłopców i zastanawiam się czy to wszędzie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas więcej chłopców. Nawet spodziewana ostatnio dziewczynka na tydzień przed narodzinami okazała się jednak chłopcem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 18:17   #1323
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Wśród moich znajomych od maja zeszłego roku 6 dziewczynek i 5 chłopaków


Aaa powiem Wam jeszcze, co mi powiedziała dzisiaj gin: w szpitalu, w którym dyżuruje, zazwyczaj jest poniżej 100 porodów miesięcznie, a w lutym stuknęło im 160 i "o dziwo" więcej naturalnych. Wczoraj musieli dwie babki odesłać, bo już nie mieli miejsc na porodówce, a jedna dziewczyna po porodzie leżała 24h w dyżurce, bo nigdzie indziej jej nie pomieścili :/
Dajesz nadzieję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
U nas więcej chłopców. Nawet spodziewana ostatnio dziewczynka na tydzień przed narodzinami okazała się jednak chłopcem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
O matko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 20:14   #1324
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Gratulacje!!! 🥳
Ja jogę ćwiczyłam sobie ostatnimi miesiącami przed ciążą i cudownie mi to relaksowalo obolały kręgosłup, wraz z lepszym samopoczuciem koniecznie muszę do tego wrócić
U mnie od jutra niby drugi trymestr, a nie dalej jak dziś rano wymiotowanko 🤦♀️ i senność cały dzień 🤦♀️ niby jest lepiej, ale rozpaczliwie potrzebuję więcej energii, bo synek fruwa chyba na duracellach
Co do imion, to zazdroszczę tym z Was, które po prostu dobrze wiedzą czego chcą, u nas znowu będzie analizowanie pod każdym możliwym kątem

Jak to się układa wśród Waszych znajomych -rodzi się więcej chłopców, dziewczynek czy w miarę po równo? U nas zdecydowana przewaga chłopców i zastanawiam się czy to wszędzie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas mniej więcej po równo to wychodzi. Albo mi się nie rzuciła żadna konkretna przewaga. W dalszej rodzinie też sporo i chłopców, i dziewczynek w różnych konfiguracjach. Za to w najbliższej rodzinie poza naszymi dzieciakami nic się nie rodzi. Przynajmniej nie muszę się przejmować, że imię, które mi się podoba, jest przez jakieś dziecko "zajęte"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Wśród moich znajomych od maja zeszłego roku 6 dziewczynek i 5 chłopaków


Aaa powiem Wam jeszcze, co mi powiedziała dzisiaj gin: w szpitalu, w którym dyżuruje, zazwyczaj jest poniżej 100 porodów miesięcznie, a w lutym stuknęło im 160 i "o dziwo" więcej naturalnych. Wczoraj musieli dwie babki odesłać, bo już nie mieli miejsc na porodówce, a jedna dziewczyna po porodzie leżała 24h w dyżurce, bo nigdzie indziej jej nie pomieścili :/
Ty też masz zamiar tam rodzić? Czy jeszcze nie wybrałaś?
Ja chyba będę znowu rodzić w Zabrzu, choć porodówka u mnie w Gliwicach po remoncie lepsza. Tyle, że u mnie w Gliwicach pracuje położna, której nie trawię, "załatwiła" mnie na szaro przy pierwszym porodzie i na myśl, że znów bym na nią trafiła wpadam w panikę 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 08:34   #1325
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
U nas mniej więcej po równo to wychodzi. Albo mi się nie rzuciła żadna konkretna przewaga. W dalszej rodzinie też sporo i chłopców, i dziewczynek w różnych konfiguracjach. Za to w najbliższej rodzinie poza naszymi dzieciakami nic się nie rodzi. Przynajmniej nie muszę się przejmować, że imię, które mi się podoba, jest przez jakieś dziecko "zajęte"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Ty też masz zamiar tam rodzić? Czy jeszcze nie wybrałaś?
Ja chyba będę znowu rodzić w Zabrzu, choć porodówka u mnie w Gliwicach po remoncie lepsza. Tyle, że u mnie w Gliwicach pracuje położna, której nie trawię, "załatwiła" mnie na szaro przy pierwszym porodzie i na myśl, że znów bym na nią trafiła wpadam w panikę ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, myślę, że tak, to jest porodówka na Ligocie Ewentualnie myślę jeszcze nad Łubinową. Najbliżej mam do Bonifratrów, ale jakoś odrzuca mnie ten szpital ideologicznie ;P

Mam znajomych z Gliwic, którzy rodzili w zeszłym roku w Pyskowicach, ale nie znam szczegółów. Wiem, że dziewczyna dostała oxy i że źle to wspomina.

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-03-02 o 08:36
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 09:55   #1326
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Tak, myślę, że tak, to jest porodówka na Ligocie Ewentualnie myślę jeszcze nad Łubinową. Najbliżej mam do Bonifratrów, ale jakoś odrzuca mnie ten szpital ideologicznie ;P

Mam znajomych z Gliwic, którzy rodzili w zeszłym roku w Pyskowicach, ale nie znam szczegółów. Wiem, że dziewczyna dostała oxy i że źle to wspomina.
Ja dostałam oxy przy obu porodach, bo nie było czynności skurczowej a wody już odeszły i wspominam to źle, mam wrażenie że bardziej bolało niż przy wielu porodach bez oxytocyny ale nie mam porównania, więc może wierzę w jakiś mit. Może to ja po prostu mam tak przekichane, że mnie tak boli

Co jest ze szpitalem Bonifratrów? Nie zn nikogo kto t rodził, ale podobno na Łubinowej o ile nie ma jakichś komplikacje to jest bardzo dobrze. Z chęcią bym tam rodziła, ale boję się, że znów się coś wydarzy, żeby będą musieli mnie gdzieś przewozić.
U mnie w Gliwicach podobno zaczęli robić rodzącej test na covid i odseparowywać dziecko, jak wynik jest pozytywny i to już jest koszmarne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:08   #1327
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Mamy wrześniowe 2021

Czesc dziewczyny!!

Już jestem po prenatalnych kamień z serca bo wszystko książkowo dzidzia się super rozwija i niskie ryzyko mi wyszło także kamień z serca. Mogę iść odespać noc bo cała właściwie miałam nieprzespaną z nerwów

Cytat:
Napisane przez Andainn Pokaż wiadomość
Melduję się po prenatalnych - wszystko w najlepszym porządku
U mnie podobnie, chociaż odkąd jestem na zwolnieniu, a młoda w żłobku, to mam trochę luzu Wykorzystuję czas podobnie - trochę Netflix, trochę książki, edycja zdjęć, dłuższe spacery z psem.

Dziewczyny, a ćwiczycie coś w ciąży? Chciałabym w wolnej chwili coś porobić poza spacerowaniem, może joga? Macie jakieś treningi dla ciężarówek do polecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja ćwiczę ok 5 razy w tygodniu, ale ja ćwiczyłam od kilku lat regularnie i dość intensywnie dlatego mam zielone światło na ćwiczenie w 1 trymestrze ale to oczywiście już są inne ćwiczenia niż przed ciąża. Mam płytę Lewandowskiej gdzie są ćwiczenia z podziałem na trymestry i tez ćwiczę z YouTube tez są ćwiczenia dla 1 trymestru. Ale powinno się takie ćwiczenia skonsultować z lekarzem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kghyt
Czas edycji: 2021-03-02 o 10:09
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 10:27   #1328
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

kghyt, super że wszystko ok na prenatalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 11:07   #1329
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja dostałam oxy przy obu porodach, bo nie było czynności skurczowej a wody już odeszły i wspominam to źle, mam wrażenie że bardziej bolało niż przy wielu porodach bez oxytocyny ale nie mam porównania, więc może wierzę w jakiś mit. Może to ja po prostu mam tak przekichane, że mnie tak boli
Znam osoby, które rodziły z oxy i bez i mówią, że to niebo a ziemia. Jedna przy drugim porodzie ledwie zdążyła do szpitala, bo te skurcze jej się takie nijakie wydawały w porównaniu z tymi na oksytocynie (pierwszy poród był wywoływany)


Według USG zaczynam dziś drugi trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 11:13   #1330
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Gratulacje wszystkim prenatalnych ja mam jutro, juz sie nie moge doczekac.

Czy jest tu ktoś z Krakowa/okolic? Gdzie rodzicie? ja chyba znowu w Żeromskim, rodzilam jeszcze przed remontem, a teraz to jakies luksusy tam sa

Ja sie pytam jak to jest mozliwe, ze rodzi sie np. dziewczynka jak mial byc chlopak? Szok, teraz przy takich dokladnych usg... Znacie kogos takiego osobiscie? Z czego to moze wynikac? Zle odczytane usg czy co?
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 11:21   #1331
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Co jest ze szpitalem Bonifratrów? Nie zn nikogo kto t rodził, ale podobno na Łubinowej o ile nie ma jakichś komplikacje to jest bardzo dobrze. Z chęcią bym tam rodziła, ale boję się, że znów się coś wydarzy, żeby będą musieli mnie gdzieś przewozić.
U mnie w Gliwicach podobno zaczęli robić rodzącej test na covid i odseparowywać dziecko, jak wynik jest pozytywny i to już jest koszmarne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie znam osobiście nikogo, kto by rodził u Bonifratrów, natomiast wiem, że ma niski stopień referencyjności i w razie problemów odsyła do innych szpitali. Z tego, co się orientuję, nie robią też np. zabiegu łyżeczkowania po poronieniu, chyba ze względów światopoglądowych. Na naukach przedmałżeńskich poznałam położną z tego szpitala i wydała mi się nawiedzona. Ja ogólnie nie jestem fanką Kościoła w żadnym z jego aspektów, więc jeśli mam wybór, to wolałabym rodzić w szpitalu bez takich konotacji. No i Bonifratrzy mają niższą ocenę wg rankingu Rodzić po Ludzku niż Ligota i Łubinowa.

Co do testu i odseparowania dziecka, kuzynka męża niedawno to przechodziła, wydali małego ojcu do domu, a ona dalej siedziała w szpitalu. Także chłopak jest od początku na butli i nie za bardzo chce ssać pierś :/ Czytałam jakiś czas temu w wątku mam z lutego, że ta praktyka jest nielegalna i że należy tego pilnować...

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!!

Już jestem po prenatalnych kamień z serca bo wszystko książkowo dzidzia się super rozwija i niskie ryzyko mi wyszło także kamień z serca. Mogę iść odespać noc bo cała właściwie miałam nieprzespaną z nerwów
Gratulacje <333 I dobranoc

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Według USG zaczynam dziś drugi trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! Ale Ty już od jakiegoś czasu się dobrze czułaś, nie? Daj znać, jak z przypływem energii, ja na niego bardzo czekam
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 11:36   #1332
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Znam osoby, które rodziły z oxy i bez i mówią, że to niebo a ziemia. Jedna przy drugim porodzie ledwie zdążyła do szpitala, bo te skurcze jej się takie nijakie wydawały w porównaniu z tymi na oksytocynie (pierwszy poród był wywoływany)


Według USG zaczynam dziś drugi trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już masz z górki

Rany, chciałabym tym razem urodzić bez oxy, tym bardziej jeśli miałoby być choć trochę mniej boleśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 11:39   #1333
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja też nie znam osobiście nikogo, kto by rodził u Bonifratrów, natomiast wiem, że ma niski stopień referencyjności i w razie problemów odsyła do innych szpitali. Z tego, co się orientuję, nie robią też np. zabiegu łyżeczkowania po poronieniu, chyba ze względów światopoglądowych. Na naukach przedmałżeńskich poznałam położną z tego szpitala i wydała mi się nawiedzona. Ja ogólnie nie jestem fanką Kościoła w żadnym z jego aspektów, więc jeśli mam wybór, to wolałabym rodzić w szpitalu bez takich konotacji. No i Bonifratrzy mają niższą ocenę wg rankingu Rodzić po Ludzku niż Ligota i Łubinowa.

Co do testu i odseparowania dziecka, kuzynka męża niedawno to przechodziła, wydali małego ojcu do domu, a ona dalej siedziała w szpitalu. Także chłopak jest od początku na butli i nie za bardzo chce ssać pierś :/ Czytałam jakiś czas temu w wątku mam z lutego, że ta praktyka jest nielegalna i że należy tego pilnować...



Gratulacje <333 I dobranoc



Super! Ale Ty już od jakiegoś czasu się dobrze czułaś, nie? Daj znać, jak z przypływem energii, ja na niego bardzo czekam
Tak, od tygodnia-dwóch już było znacznie lepiej. Jak w początkowych tygodniach zasypiałam na stojąco i łapałam zadyszkę podczas dziesięciominutowego spaceru na przystanek tramwajowy, tak ostatnio spokojnie mogę się wybrać na spacer (a zdaniem niektórych marsz, zważywszy na tempo ) długości 6-7 kilometrów i nie czuję, żeby to było duże obciążenie. Tylko schody cały czas mnie mordują. I maska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 11:47   #1334
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim prenatalnych ja mam jutro, juz sie nie moge doczekac.

Czy jest tu ktoś z Krakowa/okolic? Gdzie rodzicie? ja chyba znowu w Żeromskim, rodzilam jeszcze przed remontem, a teraz to jakies luksusy tam sa

Ja sie pytam jak to jest mozliwe, ze rodzi sie np. dziewczynka jak mial byc chlopak? Szok, teraz przy takich dokladnych usg... Znacie kogos takiego osobiscie? Z czego to moze wynikac? Zle odczytane usg czy co?
One wcale nie są aż tak dokładne, a to na ile widać zależy od ułożenia dziecka, czasem sprzętu, czasem doświadczenia lekarza. Znajoma rodziła jakiś czas temu i najpierw miał być chłopak, a potem jednak się okazało, że dziewczynka. Na szczęście jeszcze przed porodem, a nie w trakcie. Aż takie pomyłki, że dopiero przy porodzie się okazuje, że płeć jest zupełnie inna, zdarzają się ekstremalnie rzadko, ale jak już się zdarzą to się to powtarza bardzo długo.
Ale dobrze o tym pamiętać, bo wyprawka cała różowa typowo dziewczęca nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja też nie znam osobiście nikogo, kto by rodził u Bonifratrów, natomiast wiem, że ma niski stopień referencyjności i w razie problemów odsyła do innych szpitali. Z tego, co się orientuję, nie robią też np. zabiegu łyżeczkowania po poronieniu, chyba ze względów światopoglądowych. Na naukach przedmałżeńskich poznałam położną z tego szpitala i wydała mi się nawiedzona. Ja ogólnie nie jestem fanką Kościoła w żadnym z jego aspektów, więc jeśli mam wybór, to wolałabym rodzić w szpitalu bez takich konotacji. No i Bonifratrzy mają niższą ocenę wg rankingu Rodzić po Ludzku niż Ligota i Łubinowa.

Co do testu i odseparowania dziecka, kuzynka męża niedawno to przechodziła, wydali małego ojcu do domu, a ona dalej siedziała w szpitalu. Także chłopak jest od początku na butli i nie za bardzo chce ssać pierś :/ Czytałam jakiś czas temu w wątku mam z lutego, że ta praktyka jest nielegalna i że należy tego pilnować...

Nikt tego pilnować nie będzie bo siedząc samej w szpitalu i dochodząc do siebie po porodzie nie masz za bardzo jak. Tak naprawdę jesteśmy ujajeni, dopóki ktoś na górze czegoś z tym nie zrobi. A biorąc pod uwagę, że od roku nic nie zrobili...

To na Bonifratrów mają chyba nawalone nieźle, jeśli mają problem ze zrobieniem łyżeczkowania po poronieniu🤯 to się nawet szpitalem nie powinno nazywać, jeśli to prawda...

Ja się akurat nie pochylam nad tym, czy dziecko będzie jej ssało pierś, czy będzie na butli, bo w całej tej sytuacji to najmniejszy problem. Dla mnie takie rozdzielanie po porodzie, gdzie dziecko najbardziej potrzebuje matki, a matka potrzebuje dziecka i też najlepiej uczy się opieki nad nim i wytwarza się więź to barbarzyństwo. Nie wyobrażam sobie bycia w takiej sytuacji ️ ona w ogóle nie ma logicznego wyjaśnienia moim zdaniem i to jedna z niewielu rzeczy, jakich naprawdę się obawiam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 11:52   #1335
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!!

Już jestem po prenatalnych kamień z serca bo wszystko książkowo dzidzia się super rozwija i niskie ryzyko mi wyszło także kamień z serca. Mogę iść odespać noc bo cała właściwie miałam nieprzespaną z nerwów




Ja ćwiczę ok 5 razy w tygodniu, ale ja ćwiczyłam od kilku lat regularnie i dość intensywnie dlatego mam zielone światło na ćwiczenie w 1 trymestrze ale to oczywiście już są inne ćwiczenia niż przed ciąża. Mam płytę Lewandowskiej gdzie są ćwiczenia z podziałem na trymestry i tez ćwiczę z YouTube tez są ćwiczenia dla 1 trymestru. Ale powinno się takie ćwiczenia skonsultować z lekarzem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje udanych prenatalnych
Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Znam osoby, które rodziły z oxy i bez i mówią, że to niebo a ziemia. Jedna przy drugim porodzie ledwie zdążyła do szpitala, bo te skurcze jej się takie nijakie wydawały w porównaniu z tymi na oksytocynie (pierwszy poród był wywoływany)


Według USG zaczynam dziś drugi trymestr!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam wywoływany i w pewnym momencie powiedzialam położnej, że umrę z tego bólu. Na szczęście chwilę potem powiedziała, że jest pełne rozwarcie.
Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim prenatalnych ja mam jutro, juz sie nie moge doczekac.

Czy jest tu ktoś z Krakowa/okolic? Gdzie rodzicie? ja chyba znowu w Żeromskim, rodzilam jeszcze przed remontem, a teraz to jakies luksusy tam sa

Ja sie pytam jak to jest mozliwe, ze rodzi sie np. dziewczynka jak mial byc chlopak? Szok, teraz przy takich dokladnych usg... Znacie kogos takiego osobiscie? Z czego to moze wynikac? Zle odczytane usg czy co?
No moja znajoma się dowiedziała na ostatniej wizycie usg u gin, że bedzie jednak chłopak. Tydzień później rodziła. Gdyby poród zaczął się tydzień wcześniej to o synu dowiedziałaby się na porodówce.
Ja chodzę do tej samej gin

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 11:59   #1336
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
No moja znajoma się dowiedziała na ostatniej wizycie usg u gin, że bedzie jednak chłopak. Tydzień później rodziła. Gdyby poród zaczął się tydzień wcześniej to o synu dowiedziałaby się na porodówce.
Ja chodzę do tej samej gin
Moi rodzice do końca ciąży było przekonani, że będą mieć syna, a potem z brzucha wylazłam ja. Nie wiem, czy to było tylko ich bardzo silne życzenie i przeczucia, czy ówczesne bardziej prymitywne USG (nie dopytywałam), ale ojciec tak bardzo nie mógł przyjąć do wiadomości, że ma córkę, że zapytany "to jak ją nazwiemy?" odpowiedział z pełnym przekonaniem "Mateusz!"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-03-02 o 12:50
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 12:12   #1337
Marzena00
Rozeznanie
 
Avatar Marzena00
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 868
Talking Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Witam wszystkie Mamy wrześniowe. Jeśli mogę chętnie dołączę do Waszego grona.

Mam 25lat
Termin porodu mam na 23 wrzesień.
Mam już córkę, za tydzień skończy 2 latka.

Nie przeczytałam wszystkich postów ale widzę że na tapecie temat płci, moja siostra do końca ciąży myślała że będzie drugi chłopak a urodziła się dziewczynka, przeżyli szok
__________________
"Cokolwiek umysł jest w stanie sobie wyobrazić jest to w stanie osiągnąć!"
Marzena00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 12:15   #1338
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja z Łodzi, rodziłam pierwszy raz w Matce Polce iteraz znów zamierzam. Poród sn, z oxy i zzo (co za cudowność!).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez marijka0085
Czas edycji: 2021-03-02 o 14:38
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 12:39   #1339
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Moi rodzice do końca ciąży było przekonani, że będą mieć syna, a potem z brzucha wylazłam ja. Nie wiem, czy to było tylko ich bardzo silne życzenie i przeczucia, czy ówczesne bardziej prymitywne USG (nie dopytywałam), ale ojciec tak bardzo nie mógł przyjść do wiadomości, że ma córkę, że zapytany "to jak ją nazwiemy?" odpowiedział z pełnym przekonaniem "Mateusz!"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Marzena00 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy wrześniowe. Jeśli mogę chętnie dołączę do Waszego grona.

Mam 25lat
Termin porodu mam na 23 wrzesień.
Mam już córkę, za tydzień skończy 2 latka.

Nie przeczytałam wszystkich postów ale widzę że na tapecie temat płci, moja siostra do końca ciąży myślała że będzie drugi chłopak a urodziła się dziewczynka, przeżyli szok
Hej

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 12:41   #1340
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Marzena00 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy wrześniowe. Jeśli mogę chętnie dołączę do Waszego grona.

Mam 25lat
Termin porodu mam na 23 wrzesień.
Mam już córkę, za tydzień skończy 2 latka.

Nie przeczytałam wszystkich postów ale widzę że na tapecie temat płci, moja siostra do końca ciąży myślała że będzie drugi chłopak a urodziła się dziewczynka, przeżyli szok
Hej

Ja nie załapałam się na zzo przy wcześniejszych porodach. Wypróbowałam prysznic i wannę (ale nie pozwolono mi rodzić do wody), gaz oraz TENSy i niewiele mi to dało. Tym razem uprę się na zzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 12:49   #1341
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Hej

Ja nie załapałam się na zzo przy wcześniejszych porodach. Wypróbowałam prysznic i wannę (ale nie pozwolono mi rodzić do wody), gaz oraz TENSy i niewiele mi to dało. Tym razem uprę się na zzo
To musisz typowo od tym kątem szpital wybrać. W Poznaniu w żadnym nie robią przy porodach naturalnych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 13:16   #1342
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To musisz typowo od tym kątem szpital wybrać. W Poznaniu w żadnym nie robią przy porodach naturalnych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poooooważnie? Myślałam, że w dużych miastach się to już nie zdarza... Tzn owszem, mogą odmówić gdy jest jeszcze za małe/ już prawie pełne rozwarcie, ewentualnie anestezjolog jest zajęty inną pacjentką, ale nie bo nie...?
Mnie poród nie bolał za bardzo, ale i tak wzięłam zzo bo chciałam mieć jak najlepsze wspomnienia dało mi to godzinkę pełnego odpoczynku, a na parte wróciło 100% czucia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 13:22   #1343
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
To na Bonifratrów mają chyba nawalone nieźle, jeśli mają problem ze zrobieniem łyżeczkowania po poronieniu🤯 to się nawet szpitalem nie powinno nazywać, jeśli to prawda...
Sprawdziłam teraz opinie i na FB mają różne, ale raczej idące w stronę pozytywnych. Wydaje mi się, że to info o braku łyżeczkowania i niskim stopniu referencyjności miałam od koleżanki, która wybierała szpital pod specjalizację z gin i położnictwa właśnie. Wylądowała ostatecznie w Zabrzu

Cytat:
Napisane przez Marzena00 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy wrześniowe. Jeśli mogę chętnie dołączę do Waszego grona.

Mam 25lat
Termin porodu mam na 23 wrzesień.
Mam już córkę, za tydzień skończy 2 latka.

Nie przeczytałam wszystkich postów ale widzę że na tapecie temat płci, moja siostra do końca ciąży myślała że będzie drugi chłopak a urodziła się dziewczynka, przeżyli szok
Hej! Wszystkiego dobrego dla Ciebie i dla córy!

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Hej

Ja nie załapałam się na zzo przy wcześniejszych porodach. Wypróbowałam prysznic i wannę (ale nie pozwolono mi rodzić do wody), gaz oraz TENSy i niewiele mi to dało. Tym razem uprę się na zzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo kurczę a ja się tak nastawiałam na te TENSy, że to dużo pomoże :/
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 13:26   #1344
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Poooooważnie? Myślałam, że w dużych miastach się to już nie zdarza... Tzn owszem, mogą odmówić gdy jest jeszcze za małe/ już prawie pełne rozwarcie, ewentualnie anestezjolog jest zajęty inną pacjentką, ale nie bo nie...?
Mnie poród nie bolał za bardzo, ale i tak wzięłam zzo bo chciałam mieć jak najlepsze wspomnienia dało mi to godzinkę pełnego odpoczynku, a na parte wróciło 100% czucia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W żadnym. Dwa zdaje się przyznają to wprost, dwa utrzymują jakąś tam iluzję, że "w zależności od sytuacji" czy "w zależności od dostępności anestezjologa", ale w praktyce nie robią. Albo stwierdzą, że nie ma kto zrobić, albo przetrzymają pacjentkę na zasadzie "jeszcze za wcześnie", a potem nagle jest "za późno".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Ogólnie im więcej czytam o poznańskich porodówkach, tym chętniej rozważyłbym poród domowy. Ale trochę przerażają mnie koszty i średnio widzę swoje szanse na kwalifikację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 13:38   #1345
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ogólnie im więcej czytam o poznańskich porodówkach, tym chętniej rozważyłbym poród domowy. Ale trochę przerażają mnie koszty i średnio widzę swoje szanse na kwalifikację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm a jakieś miasta w pobliżu, nawet mniejsze? Czy za daleko już? :/ Z porodem domowym to niestety ruletka, znam dwa przypadki, gdzie dziewczyny miały kwalifikację, nastawiły się, nakupiły tych sprzętów, a koniec końców i tak wylądowały w szpitalu, bo coś tam się źle zaczęło dziać
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 14:25   #1346
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W żadnym. Dwa zdaje się przyznają to wprost, dwa utrzymują jakąś tam iluzję, że "w zależności od sytuacji" czy "w zależności od dostępności anestezjologa", ale w praktyce nie robią. Albo stwierdzą, że nie ma kto zrobić, albo przetrzymają pacjentkę na zasadzie "jeszcze za wcześnie", a potem nagle jest "za późno".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Ogólnie im więcej czytam o poznańskich porodówkach, tym chętniej rozważyłbym poród domowy. Ale trochę przerażają mnie koszty i średnio widzę swoje szanse na kwalifikację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszne nawet sama świadomość, że znieczulenie w razie czego jest dostępne, pomaga się wyluzować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 14:39   #1347
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mi dali zzo bezproblemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 15:06   #1348
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Hmm a jakieś miasta w pobliżu, nawet mniejsze? Czy za daleko już? :/ Z porodem domowym to niestety ruletka, znam dwa przypadki, gdzie dziewczyny miały kwalifikację, nastawiły się, nakupiły tych sprzętów, a koniec końców i tak wylądowały w szpitalu, bo coś tam się źle zaczęło dziać
Dwa w zasięgu 40 km, ale bez samochodu to zbyt skomplikowana logistyka. I jeden z nich na pewno jest I stopnia tylko.

Niby ruletka, ale jednak tych transferów jest kilkanaście procent tylko. U pierwiastek więcej, fakt - w zależności od położnej 20 do nawet 40 procent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 16:58   #1349
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To ja się wyłamie, bo jeśli nic się nie zmieni to wybieramy eskulap w Bielsku Białej i cc prywatnie. Bardzo liczę na to, ze się ten plan powiedzie.
Porody domowe wydają mi się bardzo ryzykowne
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 17:00   #1350
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mi przy pierwszym porodzie bezczelnie położna odmówiła, bo by je dostać to trzeba było mieć za sobą płatną wizytę u anestezjologa przy drugim - anestezjolożka była podobno mega zajęta.

Jadę do chirurga skonsultować co z moim woreczkiem żółciowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.