Choć trochę egzotyczne wakacje w Europie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-09, 07:42   #1
Antiochia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 6

Choć trochę egzotyczne wakacje w Europie


Cześć dziewczyny,
zastanawiam się nad wyjazdem urlopowym, którego wyobrażenie mam jak na razie tylko w swojej głowie. Brakuje mi wiedzy, aby podjąć decyzję. Nie zależy mi na wylocie do zamkniętego ośrodka z dala od lokalnych społeczności. Chciałabym zatrzymać się w tętniącym życiem, pięknym turystycznym miasteczku, gdzie miejscowi prowadzą swoje małe interesy i kochają to co robią. Mam ochotę na zderzenie z inną kulturą i zapierające dech w piersiach widoki Pod uwagę biorę tylko Europę z uwagi, że nie zdążę wyrobić paszportu. Nie ukrywam, że duże znaczenie ma również cena. Ciężko mi ocenić czy rzeczywiście tańszą opcją będzie samodzielne zarezerwowanie pokoju i kupienie biletów. Nie chciałabym również wydać majątku na miejscu, kosztując regionalnej kuchni.... Włochy, Grecja, Albania... jasne, czemu nie tylko nie potrafię zderzyć tego ze swoim pomysłem. Po prostu nie znam tych krajów, dlatego proszę Was o poradę - w którym regionie, miasteczku mogłabym chociaż w jakimś stopniu spełnić swoje marzenia Może jakiś inny kraj przychodzi Wam do głowy. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie
Antiochia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 10:51   #2
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Choć trochę egzotyczne wakacje w Europie

Cytat:
Napisane przez Antiochia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
zastanawiam się nad wyjazdem urlopowym, którego wyobrażenie mam jak na razie tylko w swojej głowie. Brakuje mi wiedzy, aby podjąć decyzję. Nie zależy mi na wylocie do zamkniętego ośrodka z dala od lokalnych społeczności. Chciałabym zatrzymać się w tętniącym życiem, pięknym turystycznym miasteczku, gdzie miejscowi prowadzą swoje małe interesy i kochają to co robią. Mam ochotę na zderzenie z inną kulturą i zapierające dech w piersiach widoki Pod uwagę biorę tylko Europę z uwagi, że nie zdążę wyrobić paszportu. Nie ukrywam, że duże znaczenie ma również cena. Ciężko mi ocenić czy rzeczywiście tańszą opcją będzie samodzielne zarezerwowanie pokoju i kupienie biletów. Nie chciałabym również wydać majątku na miejscu, kosztując regionalnej kuchni.... Włochy, Grecja, Albania... jasne, czemu nie tylko nie potrafię zderzyć tego ze swoim pomysłem. Po prostu nie znam tych krajów, dlatego proszę Was o poradę - w którym regionie, miasteczku mogłabym chociaż w jakimś stopniu spełnić swoje marzenia Może jakiś inny kraj przychodzi Wam do głowy. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie
Edit: Dopiero zobaczyłam, że wątek jest z 2016

Generalnie z mojego doświadczenia te małe interesy miejscowych to zdzieranie kasy z tłumu turystów, nie wiem czy rzeczywistość Cię nie rozczaruje Ciężko o zderzenie z inną kulturą w Europie, zwłaszcza w tych czasach, gdzie na każdym rogu masz Mcdonalda, pizzerię i budki z lodami. Z wymienionych krajów najtańsza jest Albania, ale zdecydowanie nie jest tak romantyczna jak to sobie wyobrażasz, chociaż widoki są piękne. Wszystkie nadmorskie kraje w sezonie są zapchane turystami i to z nimi będziesz miała głównie do czynienia. Najmniej turystów wśród wymienionych krajów jest w Albanii (ale nadal sporo), więc jest jeszcze opcja pospacerowania we względnym spokoju po takich miastach jak Berat czy załapania się na indywidualne oprowadzanie po winiarniach. Tym niemniej w sezonie wszystkie nadmorskie miejscowości będą zapchane po brzegi turystami, tego nie ominiesz.

Włochy i Grecja są bardziej "romantyczne", mniej zaśmiecione, bardziej cywilizowane, ale też droższe i skomercjalizowane. Gdybym miała takie ambicje jak Ty to wybrałabym jedno z mniejszych i mało znanych miasteczek na mapie i tam celowała, powinno być chociaż trochę luźniej. Piszesz o miastach tętniących życiem, ale to nie jest tak romantyczne jak na filmach, tak wygląda tętniąca życiem Florencja w sezonie: https://cdn.images.express.co.uk/img...=1536151923745

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2019-09-04 o 13:32
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 11:51:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.