Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:) - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-07, 15:28   #3511
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

No chyba zęby, Mai wylazły już te górne i od 2-3 dni je jak nigdy wcześniej (wczoraj na kolację 200ml kaszki na przykład). Ale niedługo wyklują się kolejne zębiska.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 18:31   #3512
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

zasneła szybciutko,wieczór niestety skończył sie upadkiem i uderzeniem w ramę łóżka,trochę krwi sie polało,przytrzasnęłą sie w dziąsło,małż ma do mnie ale,wiem ,że to po części moja wina,ale byłam 10cm obok i złapałam ją zasekurowałam upadek!!!!nie ze jestem bezduszna czy coś ,ale mam 2 bratanków 4 i 9 lat i wiem ,że tego sie nie uniknie.....

co do makijażu to tak.jest to moją wielką pasją,jak robie makijaż to jakbym malowała obraz,dlatego jak zobaczyłam zdjecie Gosi to od razu ,że widzę ją w tym czy w tamtym,nie trzymam się ściśle wytyczonych reguł,bo nie zawsze przynosi to efekty np.ja jestem "wiosną"czyli ciepłe barwy,ale nienawidzę np. złota,nie maluje sie tym kolorem,teraz używam szarości np
tak samo mam z klentkami.dlaczego mam kogoś namawiać do używania jakiegoś koloru skoro wiadomo,że nigdy sie tak nie ubierze ,nie pomaluje,to tak jakbym yendze umalowała na różowo,bo to jej barwa/np/.....jasne ,że dobrze by sie czuła w różu......
albo np ktoś na codzień lubi mocny makijaż i nadaremnie tłumaczyć mu makijaż dzienny bla bla,wieczorowy bla bla,skoro ta osoba w dzień wygląda jak na wieczór!!!!należy znaleźć kompromis i tyle

jeśli chodzi o Gosie to to moim zdaniem ta sama kolorystyka co u bueny/teraz przy jej czarnych włoskach/widze was w świetnych turkusach,wrzosach,morela ch i innych "żywych kolorach",które teoret.pasują do kobiety o "zimnym "typie urody,przy gosi kieruje sie tym,że pamietam jej zdjecie w zimie,cała na czarno i błękitne szaliki i inne rękawiczki ,tylko ,że z tą różnicą,że u Gosi myślę o matowych,intensywnych odcieniach,na pewno nie perłowych!!!!perła uwypukla oko,a z tego co widzę G. ma śliczne duże oczka i nie potrzeba ich jeszcze "wyciągać"
jeśli chodzi o buene to mysle ,że można pokusić sie o odcienie perłowe
jeśli chodzi o inne dziewczyny to potrzebowałabym fotki twarzy bardziej z bliska
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 19:04   #3513
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Dzięki Ewo za rady Ja właśnie używam tylko perłowych cieni. Jak piszesz o makijażu, to marzy mi się tak, żeby od czasu do czasu ktos mnie pomizial i pokizial pędzielkami po twarzy, uwielbiam to. A muszę się codziennie sama malować. Nieraz mam dni, gdy nie wiem, jak się umalować, niby możliwości wiele, ale jakoś nic mi się nie widzi. Wtedy najczęściej pokrywam powiekę deliaktnym perłowym berzem i rzęsy i koniec.

Kai też polała sie pierwsza krew, choć na szczęście niewiele tego było. Uderzyła się w łóżeczku w dziąsło, bidulka.

Ale mi się spać chce...
buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 19:50   #3514
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Ewa ja używam tylko matów, diagnoza trafna jak cholera. Kiedyś często używałam fioletów, wrzosów i szarości, o morelowych odcieniach właśnie myślałam, turkusu się boję. Ciągle chodzi mi po głowie wizja typowej ruskiej kobitki, tlenione na żółto włosy, czerwone usta i ten błękit na oku. No ale idzie wiosna, zastosuję się do rad eksperta.

Ja też chciałabym iść do profesjonalistki żeby skontrastować jej wizję siebie z moją ale widzę, że chyba dobrze się oceniam kolorystycznie. Przyznaję, że zeszłam na brązy żeby się trochę odmłodzić bo przy ciemnoszarych oczach wypadałam na starą wampirzycę, bardzo agresywnie. Wrażenie potęgowała jeszcze trupioblada skóra.

U Mai krwi nie było ale dlatego, że nie raczkowała. Teraz widzę, że zaczyna się na dobre rozkręcać i pewnie niedługo ciężko będzie ją upilnować.

Dziś wieczorem dała popis totalnego szaleństwa, miała rodziców i ich wielkie łózko tylko dla siebie, co się rzadko zdarza. Wstawała, rzucała się do tyłu jak Pelsonikowa Amelka, rechotała i zaczepiała nas na wszelkie możliwe sposoby. W końcu tata poszedł bo Mai odwalało i nadzieje na sen były nikłe to zaczęła za nim płakać i uciekać z łóżka.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 06:11   #3515
yendza
Raczkowanie
 
Avatar yendza
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 257
GG do yendza
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Ewa, co z tym różem, że niby do mnie nie pasuje? Widzę, że dobry wizażysta musi też być trochę psychologiem. Gosik, moim zdaniem oczo-bijny turkus a błękicik a la Kasia Figura z lat 80-tych to dwa różne kolory. Ja na wiosnę postanowiłam nieco się ożywić i kupiłam jadowicie trawiasty szal... i naprawdę świetnie się w nim czuję.

Kończę bo mała płacze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00412 (Small).JPG (57,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szalik1.jpg (12,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szalik2 (Small).jpg (39,0 KB, 12 załadowań)
__________________
pozdrawiam ciepło,
Y. alias mama Emilki

http://yendza.blog.pl/

Emilka

a l b u m

Edytowane przez yendza
Czas edycji: 2008-03-08 o 06:35
yendza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 07:11   #3516
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Rany julek Olka skąd co to jest na tym ostatnim zdjęciu? Nie mów, że twój szalik.

Ładnie ci w zielonym. Teraz, kiedy Ewa powiedziała o tym różu ja też uważam, że do ciebie pasuje, coś pudrowego i delikatnego.

Wiem, że niebieskie oczęta z lat 80 to nie to samo ale chyba do końca będzie mi się tak kojarzyło. Tym bardziej, że bardzo hmm... "oldschoolowa" sąsiadka namiętnie go używa. Kasia Figura z rozwianym włosiem w adaptacji Thackeraya (co to był za tytuł? dziecko mnie odmóżdża) nie miała błękitnych cieni ale w "Kingsajzie" raczej tak. Brr.

Zrobiłam wielkie ustępstwo i po latach ubierania się wyłącznie na czarno (czasem z przebłyskiem czerwieni), kupiłam lub kupił mi Adam dużo brązowych ubrań. Mam nawet jasnozieloną spódniczkę i ochotę na bardzo żółtą torbę jako dodatek. Albo niebieską, zieloną już mam.

Ps: To chyba pierwszy mój post na tym wątku, kiedy nie wtrąciłam zdania o Mai. No ale w peesie się poprawiłam.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 08:36   #3517
yendza
Raczkowanie
 
Avatar yendza
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 257
GG do yendza
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Gosik, nie mów do mnie per "Olka", bo nie lubię tego zdrobnienia . Traumatyczne wspomnienia z podstawówki
__________________
pozdrawiam ciepło,
Y. alias mama Emilki

http://yendza.blog.pl/

Emilka

a l b u m
yendza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 09:12   #3518
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Asika, jednak wanisz mnie oszukał. Przed praniem wyglądało na to, że plam nie ma, a po praniu okazało się, ze jednak są. może trochę jaśniejsze, ale nadal
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 09:31   #3519
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Już nie będę, ja za to nie znoszę jak ktoś do mnie mówi Małgosia. Mamy chyba syndrom Ani z Zielonego Wzgórza.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 12:35   #3520
yendza
Raczkowanie
 
Avatar yendza
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 257
GG do yendza
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
Już nie będę, ja za to nie znoszę jak ktoś do mnie mówi Małgosia. Mamy chyba syndrom Ani z Zielonego Wzgórza.
Hi hi nigdy tego tak nie nazwałam, ale to dokładnie trafienie w sedno
__________________
pozdrawiam ciepło,
Y. alias mama Emilki

http://yendza.blog.pl/

Emilka

a l b u m
yendza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 17:41   #3521
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Jak czytając o kolorowych torbach, to ja właśnie w tej chwili zamarzyłam o zielonej
Mam kilka (chyba 2 i raczej już tego nie nosze chyba, że po domu )rzeczy zielonych i to raczej oliwkowych, więc przydałoby mi się coś takiego jak Yendzy szalik. Tylko, że boję się takiej zieleni, bo z moją białą twarzą... Ale torba, to mhmm.
Tak się zastanwiam, czy czytając moje posty Wy je rozumiecie, bo najczęściej pisze raczej nieskładnie, bo chcę napisac wszystko na raz i tak to wychodzi, o!

Aaaa i mi się przypomniało. Ania pisałaś, że często przegapiasz(?) aukcje na all. Myślałam, że tylko ja tak mam. Najczęściej jest tak, że mi się przypomni a jest właśnie 3 lub 4 minuty po. Skleroza.
buena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 18:27   #3522
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Beuna nie przejmuj sie ,bo ja pewnie tez pisze byle jak a to dlatego bo zawsze w biegu albo odkładam na pozniej i zapominam to co w pierwszej mysli po przeczytaniu waszych postów miałam napisac.I czesto nie używam polskich znako ,bo czesto mam mała na rękach i wtedy jest to mocno utrudnione
I tez ciągle przegapiam aukcje na all dlatego najczęsciej biore pod uwage tylko "kup teraz".
a skoro mowa o all to zaryzykowałam i kupiłam 2 pary butów z czego jedne za duże ,i czekam już na właściwy rozmiar i płaszczyk wiosenny ,jest ok tylko szkoda że jakościowo kiepsko ale po takiej cenie czego to sie spodziewać Szczerze ,przegladając ciuchy w sklepach tez nie lepiej a zazwyczaj ceny dwukrotnie wyzsze.

A mi wpadł w oko bardzo fiolet ostatnio ale i tak na wiosne kupiłam czarne buty,torebke i płaszcz.Poprostu lubie czerń,przełamuje to dodatkami

Miałam tylko jedno krótkie zdanko napisac a tu o!

Dodam jeszcze ze nauczyłam Amelie mowic Ewa -tak po dziecinnemu oczywiscie ale brzmi uroczo .Alo alo Ewa
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 18:45   #3523
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Jak zapominacie o aukcjach to ustawcie sobie alarm w komórce albo wyślijcie smsa z bramki, który wam przyjdzie o wyznaczonej porze. Sprawdzone przeze mnie.

Przez kupę lat nosiłam tylko czarne ciuchy a tu marzą mi się też zielone buty i mocne barwy. To chyba sprawka Mai i jej pogodnego charakteru. Na All są całkiem ładne i niedrogie torby w mocnych kolorach, jak mnie będzie stać to sobie coś kupię. Czyli może za miesiąc.

Buena ja też mam bladą skórę i do tego słabo opalającą się, latem smaruję się balsamem samoopalającym żeby nie wyglądać jak truposz.

Bałabym się kupić buty na All choć podobały mi się ostatnio oficerki za psie pieniądze. Co do bluzek to wpadłam w ciuchbudoholizm choć rok temu wstydziłabym się tam zajrzeć. Nie przypuszczałam, że można tam kupić tak ładne rzeczy. Myślałam, że mają tylko sprane i znoszone ubrania. Teraz poluję na letnie torebki, oczywiście bardzo kolorowe.

Maja dziś dostała kolejne 2 sukienki od dziadków, tym razem letnie.

Wiecie, że za miesiąc robimy prawie wszystkie roczek? To chyba nie kupię tej torby.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 19:10   #3524
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

W lato, jak juz złapie pierwszą opaleniznę, to mogę się naprawdę mocno opalić, przy tym mam sporo piegów, ale lubię je.
Przed latem planuję iść na solarium, w sumie już mogłabym zacząć chodzić, ale jakoś nie mogę się zebrać.

Tez lubię fiolet, jeszcze chwilę temu prawie go nie było w sklepach a teraz można przebierać w fasonach.
buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 19:20   #3525
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Ha! Nie zaglądałam na wizaż od piątku i cały wolny czas poświęcam na myśleniu o tym jakby się tu zmienić na wiosnę. Zaglądam dziś i.....haha! I to temat wiodący.

Najpierw załatwię sobie prywatę. Ewo! Błagam też o kilka zdań na temat kolorów dla załączonego poniżej pyska!

Postanowiłam, że wracam do sprawdzonego koloru własów czyli zimny brąż z pasemkami jasnymi. Generalnie dość tych ciepłych zółci na głowie! Obetnę tez włosy na rihanę i tyle! Ciekawe co na to mój fryzjer! Oststnie 4 wizyty rozjaśniał mi włosy hehe...a ja teraz chcę je zmieniać.

Amelka wesoła, ruchliwa i smeiszna. Robi czasem kilka króczków sama, ale to nie nazwę jeszcze chodzeniem. Chodzi sprawnie za jedną rączkę. Strasznei sie robi kumata bestia. Wszystko co chce umie wyartukułować tak, że my wiemy o co jej chodzi. Nas rozumie już całkiem neiźle. Wogóle szaleństwo na jej punkcie trwa i się umacnia!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MyZabawa.jpg (21,4 KB, 22 załadowań)
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 20:06   #3526
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Właśnie kupiliśmy do pokoju Mai nalepki http://www.beautifulhome.pl/?page=sh...&order=3&id=83
Ładnie będzie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 20:21   #3527
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Śliczne Gosik. Ja już się napaliłam na te motyle Muszę obmysleć nowy plan przyozdobienia Amelkowego królestwa. Szkoda, że pszczół nie ma....
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 11:11   #3529
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

O raju Aatena, ale pszczół!
Przejżałam uważnie wszystkie ale nie ma takiej pszczółki jaka mi się marzy. Chyba sama namaluję Póki co uwielbiam dla dziewczynek takie słodkie pastele. Te motyle właśnie takie są (przynajmniej w necie tak wyglądają) :
http://www.beautifulhome.pl/?page=sh...order=3&id=123

Jak coś wybiorę to się pochwalę.

Dziś idę do opery Czas się oderwać od dziecka. Na Rigoletto.
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-09, 11:44   #3530
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Dziś też potrzebuję się wyrwać, ale nie uda się
Tośka obudziła się 5:42 i do tej pory nie chce zasnąć. Mam dość. idę ją olejny raz uspać, a jak nie dam rady w łóżeczku, to poddam się i w chustę wrzucę
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 19:33   #3531
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Byliśmy dziś na wielkim, rodzinnym spacerze w parku. Maja po powrocie zjadła dwa razy tyle obiadu ile zwykle zjada, teraz grzecznie śpi w łóżeczku. Miała dziś dużo atrakcji, do tego jeszcze wpadła moja mama.

Na koniec pochwalę się, że młoda jest Bardzo Grzecznym Dzieckiem. Od dwóch tygodni. Uff.

Poniżej zdjęcia ze spaceru i jedno z Mają wkurzoną za włochatą czapkę. Było to z miesiąc temu ale do tej pory mnie rozśmiesza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1802.JPG (67,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2015.JPG (119,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2033.JPG (68,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2040.JPG (63,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2045.JPG (109,2 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2051.JPG (107,1 KB, 27 załadowań)
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 19:44   #3532
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Maja wkurzona wyglada super no i jaka dama na spacerze nonono slicznosci
widze, ze pogoda jak marzenie - u nas tez dzis tak super bylo

kurcze a my dzis cały dzien w trasie do tego Lena dala popis wiczorem - wrrr
az pisac nie mam ochoty..
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 22:57   #3533
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

My też dzisiaj odbębniliśmy rodzinny spacer a wczoraj popołudniu odwiedziliśmy moich rodziców na działce. Zrobiliśmy parę fotek ze spaceru nowym beznadziejnym aparatem którego musimy sie pozbyć bo nas szlag jasny trafia jak oglądamy zdjęcia nim robione Poniżej zamieszczam pare fotek, częśc z nich robiona telefonem.

Gosiu jak u was ślicznie i kwieciście, normalnie wiosna pełna parą A maja jak zwykle ślicznie wygląda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (84,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (85,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (40,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (47,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (66,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (59,2 KB, 24 załadowań)
joasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 23:00   #3534
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Rozpędziłam się ze zdjęciami

Na trzecim zdjęciu pokazuje jak klaszcze a na czwartym tak Kuba ostatnio zasypia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (54,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (51,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (53,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (53,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (46,7 KB, 13 załadowań)
joasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 07:37   #3535
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Muszę pochwalić moje dziecko (odpukać). Postanowiliśmy w końcu wyekspediować ją do łóżeczka na dobre i odzyskać nasze łózko tylko dla siebie. Maja zasypia w nim w ciągu 10 minut i budzi się w nocy o wiele mniej razy. Wczoraj zasnęła o 7, obudziła się o 1.30 na jedzenie a potem 2 razy tylko dlatego, że pokasływała. Gdyby tylko chciała jeść z butelki byłoby idealnie. Wstała jak zwykle o 6, wtedy wzięłam ją do nas i spaliśmy razem do 8.

Pyciaczku
jak twoja walka z Laurą o zasypianie w łożeczku?

Asiu aparat faktycznie do bani ale biorę na poprawkę to, że na wizaż trzeba zmniejszyć jakość. Z Kuby jest fajny chłopak, ma taką wesołą twarzyczkę. Widać, że lubi pofiglować.

EDIT: Straszne szumy na zdjęciach. Spróbujcie ustawić ISO na 100 ale tak na sztywno żeby aparat nie zmieniał tej wartości (jak jest taka możliwość).
Adam
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 07:52   #3536
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Całe szczęście że trzeba zmniejszyc bo na normalnej wielkości dopiero by było widac jakiej jakości są te zdjęcia, od groma drapań, mało lepsze niż robione telefonem Musimy kupic coś normalnego a myślałam że Olympus jest dobry ale jednak wrócimy do Canona.

Jak zmienie iso to nie trzeba bedzie bardzo stabilnie trzymac aparatu, tzn. bez poruszania zeby były ostre? Iso było na 400. Już rózne opcje zmienialam i czasami cos tam powychodzilo ale nie dokonca tak jak bym chciala.
joasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 09:52   #3537
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Nic dziwnego że takie foty jak ISO 400
Nie wiem czy Wasz aparat ma stabilizację obrazu (sprzętową, nie programową bo ta jest do niczego), jeśli ma to zdjęcia przy ISO 100 a nawet 50 będą ostre. Spróbuj robić foty nie na automacie tylko na P lub M - tam masz większą kontrolę nad parametrami.

Olympusy też są dobre - trzeba wiedzieć tylko który model wybrać. Nawet u Nikona czy Canona zdarzają się nędzne modele.

Adam.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 12:45   #3538
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Kolejny dzień buntu spania. Tośka obudziła się dziś po 6-tej i do tej pory nie spała. To do niej niepodobne. Próbowałam ją uspać ok. 10 - 11, już wydawało się, że śpi i nagle pobudka i koniec spania. Teraz czyta książkę.

Gosiu, widzę, że też masz fazę na zielone. U mnie był pierwszy telefon (ten, który musiałam sprzedać, bo go Tonka wyśliniła), do którego kupiłam pasujący kolorystycznie kombinezon dla Tośki

Joasiu, Tosi najbardziej spodobał się klaszczący Kubuś.

Idę położyć rozrabiakę
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 13:27   #3539
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Gosik, musiałaś pytać o to zasypianie!!? Niestety nie wyszło. Całe moje ferie próbowaliśmy zasypiania w łóżeczku, ale Laura to uparta bestia i postawiła na swoim. A ja mam wyrzuty że taka ze mnie niekonsekwentna matka. Teraz kiedy chodzę do pracy nie mam siły z nią walczyć, chcę się wyspać. Tak więc łóżeczko stoi nieużywane a mały potworek rozpycha się w łóżko między nami.

Ja mam teraz fazę fioletu, kupiłam już sobie fioletową bluzkę i rajstopy na roczek Laury. W ogóle jak pochodziłam po sklepach to królują bardzo żywe kolory - żółć, zieleń, róż, fiolet. Mam ochotę na parę żółtych ciuszków, ale najpierw muszę się opalić.

Wasze spacerowe zdjęcia są super! U nas dopiero dzisiaj taka ładna pogoda, 15 stopni. Aż chce się żyć...

Moje dziecko dzisiaj ostatni dzień jest niemowlakiem. Nie mam pojęcia kiedy to minęło, dopiero co była noworodkiem...

Aha, miałam jeszcze napisać że teraz kiedy Laurze krew się "unormowała", u mnie jest źle. Mam o wiele za dużą krzepliwość, dostałam skierowanie do specjalisty od chorób naczyń. Jak nie urok to sr.....
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 20:53   #3540
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe 2007 oraz ich mamy:)

Mi też podobają się zdjęcia.

U nas dziś pięknie, tak ciepło i wiosennie ale nie byłyśmy na sapcerze.
Musiałam jechać do Koszalina do mojej orto a i tak niepotrzebnie w sumie pojechałam i się tylko wkurzyłam, Na dodatek czekałam prawie godzine, grrrr.

Kaja w nocy budziła się bardzo często, nawet nie wiem ile razy. Idą jej kolejna ząbki, więc to dlatego, ale jest to cholernie męczące.
Oooo i wlasnie miałam przerwę w pisaniu, bo się już obudziła.
W dzień też nieźle się jej naprzestawiało. Wracając z Koszalina zrobiła sobie krótką drzemkę i potem już od 14.30 nie spała aż do 20.50. Nie chciała się zdrzemnąć o 16-17 jak zawsze. Ale już przed kąpaniem była marudna.

Kupiłam sobie torebkę na all
http://www.allegro.pl/item323445630_...do_wyboru.html
Miała być zielona, ale jakoś tak ta mi się spodobała (wybrałam czerwoną). A z zieloną jeszcze nic straconego, jak zobaczę jakieś cudo.

I znowu się obudziła...
buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.