Mamy majowe 2019 cz. 7 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-11, 09:36   #4621
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ja miesiąc temu byłam w takim stanie że sprawdzałam od kiedy biorą do żłobka i czy można macierzyński skrócić Teraz bym takiego maleństwa jednak nie oddała



Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:00   #4622
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Dziewczyny taka sukienka na chrzciny moze być? Zamowilam jeszcze granatowa ale mówią mi ze za ciemna
Sukienka super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja też lubię być ogarnięta i najedzona jak się mała obudzi. A tak to nerwowa jestem całe przedpołudnie, bo śniadanie w biegu, zębów nie zdążyłam jeszcze umyć, próbuje ogarnac chatę... Niech usnie, chociaż na 30 min please...

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
Ja wole pospac do 8 z malym. A potem jem sniadanie a on w bujaczku siedzi i mnie zaczepia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:03   #4623
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Lilly powiedz mi, skąd zamawialas topper na tort?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:08   #4624
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Elsabel odpuść sobie. Śpij jak mała śpi. Jeszcze w życiu się narobisz ja z młodym długie miesiące do 10 spałam


Nati fajna sukienka ale trochę plażowa dla mnie

Moja odmawia spania od rana.. Chłopcy plazuja a ja z nią walczę. Spacer leżenie cycek spacer cycek cuda.. Eha.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:08   #4625
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Sukienka śliczna, wcale nie jest za ciemna A Ty bardzo zgrabnie wyglądasz, wiedziałam że wrócisz do swojej figury po ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z ciazowych kg zostało mi jeszcze 7 kg heh ale dzieki
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:17   #4626
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Lilly powiedz mi, skąd zamawialas topper na tort?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Allegro co do skracania macierzyńskiego to ja już mowilam swoje zdanie nie raz, w wielu krajach siedzi się z dzieckiem 3 miesiące i nie widzę w tym nic złego. Sama bym jeszcze nie chciała małego zostawiać ale słabe jest to, że u nas w kraju się krzywo patrzy na takie kobiety, co nie chcą przesiedzieć tego roku Ja tam czekam aż mały skończy rok i pewnie pobiegnę na jakiś etat aż się będzie za mną kurzyło chociaż pracować nie muszę w ogóle. Mogłabym latami siedzieć w domu z dzieckiem ale dla mnie taka wizja to koszmar i tyle

Nati, sukienka ładna ale moim zdaniem nie nadaje się na chrzciny. Ty za to masz super figurę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.

Edytowane przez Lilly Greace
Czas edycji: 2019-07-11 o 10:19
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:19   #4627
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Dziewczyny a wy ile razy na dzien wychodzicie na spacer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-11, 10:19   #4628
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Dziewczyny a wy ile razy na dzien wychodzicie na spacer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ostatnie dni w ogóle nie wychodziłam bo było tak nieprzyjemnie, dziś się wybieram. Wychodzę raz, max. Dwa razy dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:34   #4629
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Dziewczyny a wy ile razy na dzien wychodzicie na spacer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cały dzień jestem na dworze tetra jest super pogoda! Jak był upał to tak do 10 i od 16 do wieczora

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja ostatnie dni w ogóle nie wychodziłam bo było tak nieprzyjemnie, dziś się wybieram. Wychodzę raz, max. Dwa razy dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A resztę dnia w domu?? 2h spacer a 10h w domu? Zwariowalabym...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:39   #4630
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Cały dzień jestem na dworze tetra jest super pogoda! Jak był upał to tak do 10 i od 16 do wieczora

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

A resztę dnia w domu?? 2h spacer a 10h w domu? Zwariowalabym...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja mam też dwa spacery. Rano jak się już wygrzebiemy to od 9/10 - 12/13, potem starszy ma drzemkę, ja robię obiad, wstaje, jemy i drugi spacer o 16/17 do ok 19. Jak wracamy to przygotowanie do spania więc o 21 z reguły już wszyscy śpią, czyli jak Tż jest w domu i dzielimy się dziećmi. A jak go nie ma to dopiero o 22 mam spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Ale codziennie wychodzę, wczoraj lało, ubraliśmy ze starszakiem kalosze, młodszego w chustę, bo akurat wózek był w praniu (też sobie porę znalazłam ) i poszliśmy skakać po kałużach. Dwie godziny nam zeszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:41   #4631
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Cały dzień jestem na dworze tetra jest super pogoda! Jak był upał to tak do 10 i od 16 do wieczora

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

A resztę dnia w domu?? 2h spacer a 10h w domu? Zwariowalabym...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Tak, w domu młody mi do wczoraj ładnie spał kilka godzin dziennie więc miałam wtedy czas żeby popracować czy coś zrobić w mieszkaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-11, 10:44   #4632
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Nati ale nie widać super wyglądasz ja swoim wyglądem jestem nieco podłamana. Ale to inna rzecz.

No dobra, to podróż. Ogólnie wszystko było dobrze. Zapakowałam wszystko czego było tzreba Agatce i Dominikowi, mała większość czasu przespała na lotniskach ( to łóżeczko jest genialne!), w samolocie jednym i drugim też spala, jak nie spala to się rozglądała. Jedyny epizod to rzygnela sobie porządnie, ale tak że na mnie, na siebie (nawet spodnie miała brudne trochę!), na Dominika skarpetkę, no ogólnie fontanna poszła że hej. Potem już było ok. Jakoś tam się doprowadzilam do porzadku.
W domu byłam przed 3, zanim ogarnelam towarzystwo przed 4 się zrobiło, poszłam.spac koło 4.30, do 9.30 dali pospać, i jedno i drugie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:48   #4633
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Dziewczyny a wy ile razy na dzien wychodzicie na spacer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najczęściej raz dziennie, bo tylko raz mała ma długą drzemkę. Jak nie śpi to raczej z nią nie wychodzę, bo na 90% rozpłacze się po 15 minutach.
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Elsabel odpuść sobie. Śpij jak mała śpi. Jeszcze w życiu się narobisz ja z młodym długie miesiące do 10 spałam


Nati fajna sukienka ale trochę plażowa dla mnie

Moja odmawia spania od rana.. Chłopcy plazuja a ja z nią walczę. Spacer leżenie cycek spacer cycek cuda.. Eha.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Z jednej strony masz rację, a z drugiej ja lubię sama być ogarnięta i mieć względny ład wokół siebie. Wtedy lepiej funkcjonuję. Jak nie m tej mojej porannej rutyny, to jestem nerwowa całe przedpołudnie.

Sq, jak Twoja Hela nie śpi to płacze? Często piszesz, że bezskutecznie ją usypiasz, może wolałaby poleżeć w łóżeczku, porozglądać się , podotykać jakieś zabawki. Moja tak spędza większość dnia, ma w sumie tylko jedną długą drzemkę no i dużo śpi w nocy.
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja miesiąc temu byłam w takim stanie że sprawdzałam od kiedy biorą do żłobka i czy można macierzyński skrócić Teraz bym takiego maleństwa jednak nie oddała



Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Rozumiem Cię. Roczny macierzyński to dla mnie długi, nie każda mama musi chcieć tyle siedzieć w domu. I to absolutnie nie czyni jej gorszą. Najgorzej jest robić coś wbrew sobie, bo wynikająca z tego frustracja odbije się na całej rodzinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 10:57   #4634
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

My wychodzimy 2 razy dziennie w tym chcialabym zaczac nosic w chuscie, ale ciagle boli mnie dol plecow i zamowilam juz doradczynie bo nie umiem znalesc bledu. Od kiedy maly nie spi mi po 2-3h tylko robi turbo drzemki nie lubie juz spacerow, bo czasami gapi sie 40min a czasami po 10min syrene wlacza. Chcialabym isc na miasto poszukac prezentu, ale ostatnio rozwyl mi sie na krotkich zakupach w netto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:05   #4635
Monia858585
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 717
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

My dużo czasu spędzamy na podwórku. Dziś akurat mam tak, że leżymy praktycznie cały czas w łóżku 😀 nawet kawa i śniadanie w łóżku 😀 ale za chwilę się zbieram.

Co do macierzyńskiego to ja się cieszę, że jest roczny 😀 później wezmę jeszcze trochę wychowawczego, później urlop wypoczynkowy i wrócę do pracy jak Lenka będzie miała 2 latka. Lubię swoją pracę, Ale jakos nie spieszy mi się żeby tam wracać ☺
Monia858585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:12   #4636
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ja do pracy pójdę raczej dopiero po wakacjach 2020, bo wypadałoby, że poszłabym latem bo to już wolę jesienią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:14   #4637
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
My wychodzimy 2 razy dziennie w tym chcialabym zaczac nosic w chuscie, ale ciagle boli mnie dol plecow i zamowilam juz doradczynie bo nie umiem znalesc bledu. Od kiedy maly nie spi mi po 2-3h tylko robi turbo drzemki nie lubie juz spacerow, bo czasami gapi sie 40min a czasami po 10min syrene wlacza. Chcialabym isc na miasto poszukac prezentu, ale ostatnio rozwyl mi sie na krotkich zakupach w netto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo, też zabrałam wczoraj koło 18:00 na zakupy i rozwyła się oo 10 minutach. Wychodzi na to, że popołudniami już nie powinnam jej z domu zabierać, bo nigdy nie śpi o tej porze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:18   #4638
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Moja też często płakała na spacerach, ale tż znalazł na nią sposób i wyjeżdżał wtedy na trawnik wertepy ją uspokajały. Teraz jak niespokojna to też wybieram stary dziurawy chodnik i jest ok. Najgorzej się jej spaceruje po równiutkiej kostce. No i nie ma mowy o przystankach. Musi być ruch. Ale jak się spełni wszystkie warunki to śpi twardo.

Ja to wiadomo, że zaczęłam pracować. I gdyby nie jedna osoba w pracy to bym minusów nie widziała. Ale staram się od niej dystansować, choć łatwo nie jest, bo to wyjątkowy przypadek
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:21   #4639
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

My chodzimy raz dziennie na spacer
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-11, 11:30   #4640
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja do pracy pójdę raczej dopiero po wakacjach 2020, bo wypadałoby, że poszłabym latem bo to już wolę jesienią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja podobnie jeśli oczywiście dostanie się do żłobka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:30   #4641
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Moja też często płakała na spacerach, ale tż znalazł na nią sposób i wyjeżdżał wtedy na trawnik wertepy ją uspokajały. Teraz jak niespokojna to też wybieram stary dziurawy chodnik i jest ok. Najgorzej się jej spaceruje po równiutkiej kostce. No i nie ma mowy o przystankach. Musi być ruch. Ale jak się spełni wszystkie warunki to śpi twardo.

Ja to wiadomo, że zaczęłam pracować. I gdyby nie jedna osoba w pracy to bym minusów nie widziała. Ale staram się od niej dystansować, choć łatwo nie jest, bo to wyjątkowy przypadek
A jak wychodzisz do pracy to z kim malutka zostaje? Pewnie pisałaś, ale zapomniałam

Ja ostatnio rozmawiałam z kuzynką, która jest w ciąży. Jej pierwsze dziecko ma już ponad 3 latka, ona sama dobiega 30tki i po prostu uznała, że jak chce mieć drugie dziecko to to jest ten najlepszy czas. Ale wcale nie ukrywa, że nie znosi siedzieć z dzieckiem w domu i bardzo źle wspomina macierzyński, chciała po pół roku uciekać do pracy, ale dosiedziała ten rok. Wręcz jest przerażona wizją kolejnej edycji tejże rozrywki i nie ukrywa, że robi to tylko dlatego, żeby jej pierwsze dziecko miało rodzeństwo. Kocha je ale nie należy do osób, które się rozpływają nad macierzyństwem i opieką nad dzieckiem. Przed porodem ja miałam takie podejście, potem, po porodzie, miałam poczucie winy z tego powodu. Trochę tygodni mi zajęło dojście do tego, że to nic złego. Nie każda kobieta super spełnia się w macierzyństwie, dla niektórych to po prostu kolejny etap i ja też to tak póki co traktuję. W każdym razie poczułam ulgę jak z nią pogadałam.

Uff, przysnął drugi raz, zobaczymy ile pośpi, bo pierwsza drzemka trwała jakieś pół godziny W końcu mam chwilę żeby się przebrać, podmalować i chyba wyjdziemy na spacer jak się obudzi.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:34   #4642
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Cały dzień jestem na dworze tetra jest super pogoda! Jak był upał to tak do 10 i od 16 do wieczora

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

A resztę dnia w domu?? 2h spacer a 10h w domu? Zwariowalabym...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No ale co z takim małym robić na dworze

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:38   #4643
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Lilly w piątek mnie nie ma 4 do 6 godz i wtedy moja mama jest z Adą, a resztę ogarniam już z domu. Ostatnio w piątek łącznie mi wyszło 8 godz pracy, w sobotę ok 12. Tzn kompa miałam włączonego od rana do północy, no ale wiadomo, że w międzyczasie coś ogarniałam w domu. Umówiłam się na przerobienie 20 godz w tygodniu.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:38   #4644
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Dziewczyny taka sukienka na chrzciny moze być? Zamowilam jeszcze granatowa ale mówią mi ze za ciemna
Kiecka super, ale chyba nie na chrzest. No chyba że jakiś stonowany jednolity żakiet do tego.

Aleksandra dziś od rana wyje.
Niby płacz jest na głód, ale i nogami trochę przebiera. A przystawiona marudzi przy cycku. Już nie wiem w ogóle o co jej chodzi Wczoraj wieczorem było to samo- nerw przy cycku, niechęć do ssania, płaczki ( cycki empty). Rozmrozilam 90 ml wypiła. Rozmrozilam 60. Wypiła. Kurła, laska chyba była tak głodna że wypiła 150 ml mleka. Zrobiliśmy jej kąpiel to po kąpieli jeszcze trochę dopchnęła sie cyckiem. Jak usnęła po 20 tak obudziła się 2.10.
Nie wiem jak ja mam karmić w dzień, jak ewidentnie czuję że piersi są "wiotkie" ( to akurat może być sygnał stabilizacji laktacji), ale panienka jest leniwa i nie wysysa dobrze- bo się wkurza że jej nie leci. Powoli zaczynam wymiękać z kp chyba. Przystawiam ja ciągle i ciągle, ale to chyba za mało skoro na koniec dnia potrafi wyciągnąć 150 ml.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:38   #4645
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Mój teoretycznie lubi spacery ale tak 2 godziny w wózku ciągiem to dla niego max a że mieszkam w bloku to nie chce mi się kilka razy dziennie łazić z tym wózkiem Ale lubię spacerować i ogólnie byc na dworze, więc przy drugim dziecku własny dom z ogrodem to must have, już to staremu zakomunikowałam. Aha i jeszcze powiedziałam, że on ma pracować zdalnie jak chce drugie dziecko ale na to akurat chyba juz nie liczę :P
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 11:55   #4646
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Lilly przy drugim jest łatwiej. Przy pierwszym rzadko się zdarzało żebym jadła śniadanie, piła kawę, myła się, malowała rzęsy, ubrała się i poszła na spacer z rana o przyzwoitej porze. Teraz z dwójką z palcem w nosie mam to ogarnięte Żadna ujma dla Was nie ogarniać, ale teraz przy drugim jakoś mi ze wszystkim łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 12:02   #4647
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Lilly przy drugim jest łatwiej. Przy pierwszym rzadko się zdarzało żebym jadła śniadanie, piła kawę, myła się, malowała rzęsy, ubrała się i poszła na spacer z rana o przyzwoitej porze. Teraz z dwójką z palcem w nosie mam to ogarnięte Żadna ujma dla Was nie ogarniać, ale teraz przy drugim jakoś mi ze wszystkim łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie dużo osób mówi, że z drugim dzieckiem jest łatwiej, także fajnie, że to potwierdzasz. No bo kurcze, niby więcej do roboty bo trzeba też pierwsze ogarniać, ale z drugiej strony wiesz mniej więcej co cię czeka. Pierwsze dziecko to wielka niewiadoma. Nic mi nie dały żadne złote rady w ciąży, swój szok musiałam przejść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 12:04   #4648
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ja też przeżyłam szok i przy drugim jest wszystko inaczej. Ale jakoś ja jestem spokojniejsza,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 12:04   #4649
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Najczęściej raz dziennie, bo tylko raz mała ma długą drzemkę. Jak nie śpi to raczej z nią nie wychodzę, bo na 90% rozpłacze się po 15 minutach.Z jednej strony masz rację, a z drugiej ja lubię sama być ogarnięta i mieć względny ład wokół siebie. Wtedy lepiej funkcjonuję. Jak nie m tej mojej porannej rutyny, to jestem nerwowa całe przedpołudnie.

Sq, jak Twoja Hela nie śpi to płacze? Często piszesz, że bezskutecznie ją usypiasz, może wolałaby poleżeć w łóżeczku, porozglądać się , podotykać jakieś zabawki. Moja tak spędza większość dnia, ma w sumie tylko jedną długą drzemkę no i dużo śpi w nocy.Rozumiem Cię. Roczny macierzyński to dla mnie długi, nie każda mama musi chcieć tyle siedzieć w domu. I to absolutnie nie czyni jej gorszą. Najgorzej jest robić coś wbrew sobie, bo wynikająca z tego frustracja odbije się na całej rodzinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co innego jak ma czas aktywności a co innego jak płacze, zasypia na rękach... A po 3 min oczy jak 5zl... Coś z jia nie tak. Ona dostaje jakby impuls i nagle claa się rusza wygina i budzi w 1s...masakra.. I nie wiem czemu. Muszę iść do neurologa bo to chyba normalne nie jest... Więc ja ją skutecznie kładę spać ale ona nie umie spać...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-11, 12:08   #4650
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ale Lilly jeśli uda wam się mieć dom przy drugim to będę mega zazdrościć i dom Ci ułatwi baaaardzo dużo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 09:53:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.