Mamy majowe 2019 - część VI - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-15, 10:28   #2551
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
w Pl z kolei 5/6 lat temu robiło się ekspozycję na gluten od 5 mż (przy kp, przy mm chyba od 4 mż) i też trzeba było dawać wymierzoną porcję kaszki, ja dawałam łyżeczką. Z Zosią 3 lata temu już tego nie było, kaszki normalnie -przy okazji rozszerzania.



o żesz, zabić



to ja dalej trzymam kciuki za ten tydzień,ale bardzo dobrze,że już znasz termin.



aaa czyli jeszcze z 14.05 jest panienka
Pamiętam że było tak że na początku kaszki ryżowe, albo takie bez glutenu, a gluten od 6 m-ca. Nie wiem czy się zmienilo coś w zaleceniach, bo w szczepieniach dużo, na korzyść.
Apropo, z tz zdecydowaliśmy że szczepimy na wszystko, znaczy z tych dodatkowych na rota i meningokoki typu c (czy jakoś tak). Teraz jeszcze kwestia jak to zrobić, bo będę w Polsce 2 miesiące, muszę spytać czy mam czekać aż wrócę czy w pl mam zaszczepić w terminie. Mam ubezpieczenie zdrowotne w Polsce też, więc automatycznie dzieci są ubezpieczone, więc z tym problemu nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 10:31   #2552
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Elsabel najlepiej do szpitala w którym pracuje twój gin idź na to ktg. U nas jest w ogole oddzielna izba przyjęć gin-pol i jak masz tam swojego lekarza,to bez problemu zrobią,powiesz kto zlecił i już
Ale rozumiem twoje wkurzenie,mnie też już telepie na samą myśl,ze za chwile termin,a tu cisza, dziś mnie nawet nic nie boli
Zadzwonię do niego chyba w piątek i zapytam jak to widzi
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Z tego co widzę na fejsie na naszej grupie wrocławskiej to żaden problem z tym ktg jak już się jest po tp...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Tak? Nie widziałam takiego postu, żeby ktoś jeździł na KTG dzień czy dwa po terminie, raczej zgłaszają się w tej magicznej siódmej dobie po terminie i wtedy faktycznie KTG obowiązkowo.
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 10:35   #2553
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Zadzwonię do niego chyba w piątek i zapytam jak to widzi

Tak? Nie widziałam takiego postu, żeby ktoś jeździł na KTG dzień czy dwa po terminie, raczej zgłaszają się w tej magicznej siódmej dobie po terminie i wtedy faktycznie KTG obowiązkowo.

Jak Twój lekarz pracuje gdzieś w szpitalu to myślę, że nie będzie problemu. Moja od lutego już tylko prywatnie przyjmuje.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 10:37   #2554
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Chodzilo jej o zwykły probiotyk. Zapytam tutaj jeszcze neonatologa choć moja położna powiedziała że nie ma potrzeby dopajać takiego małego dziecka. Z probiotykiem powiedziała że można dawać ale nie jest to jakiś mus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 10:53   #2555
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
A ten mój lekarz to się z choinki urwał, że takie zalecenia daje? Przecież sam pracuje w szpitalu to powinien wiedzieć jak to działa, a raczej nie działa No nic, najwyżej pojadę na IP i będę kłamać, że się dziecko nie rusza, żeby zrobili to KTG, bo jakie wyjście? Szkoda gadać...
Tak zrób, mojej bratowej tak kazał lekarz powiedzieć

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 10:59   #2556
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Tak zrób, mojej bratowej tak kazał lekarz powiedzieć

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Jak tam u ciebie?? Coś się zaczyna dziać?

Syska, grejpfrutowa jak u was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:10   #2557
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Tak zrób, mojej bratowej tak kazał lekarz powiedzieć

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
No nieźle Jaka służba zdrowia, takie sposoby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 11:16   #2558
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny w pon ide na wywolywanie, mam juz termin. Tzn jeszcze w pt mam wizyte a jak sie nie ruszy to klada mnie do szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to gratulacje 👍👏 dobrze ze juz ustaliłas i wiesz co, jak i kiedy 😊 to chyba jesteś spokojniejsza co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:19   #2559
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Zadzwonię do niego chyba w piątek i zapytam jak to widzi

Tak? Nie widziałam takiego postu, żeby ktoś jeździł na KTG dzień czy dwa po terminie, raczej zgłaszają się w tej magicznej siódmej dobie po terminie i wtedy faktycznie KTG obowiązkowo.
Z tego co kojarzę na borowskiej najłatwiej

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:20   #2560
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
No to gratulacje dobrze ze juz ustaliłas i wiesz co, jak i kiedy to chyba jesteś spokojniejsza co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz to nie chodzi o mnie tylko o mojego tzta. Dzis juz rozmawial z szefem ze nie ma mozliwosci jeszcze tydzien wolnego dostac czyli w najlepszym razie bedzie z dzieckiem w domu 3 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:27   #2561
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Wiesz to nie chodzi o mnie tylko o mojego tzta. Dzis juz rozmawial z szefem ze nie ma mozliwosci jeszcze tydzien wolnego dostac czyli w najlepszym razie bedzie z dzieckiem w domu 3 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehh kurcze a jakby wrócił do pracy teraz na jutro i piątek? I odebrał te 2 dni w przyszłym tygodniu? Czy nie wchodzi w grę w ogóle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 11:30   #2562
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Historia mojego porodu
Z pon na wtorek (13/14.05) po północy zaczely mi sie saczyc wody, wstalam co godzine bo tak wyciekaly. We wtorek przyjechaliśmy przed 10 na szpital,2 cm rozwarcie szyjka miękka i skrócona.Podlaczyli mnie pod oxy, skurcze zaczely sie rozkręcac ale delikatnie i nieregularnie. Najpierw glowka nie chciala się ułożyć w kanale rodnym, jakby sie uniosla. Po godzinie 20 skurcze coraz mocniejsze a rozwarcie osiągnęło 5 cm mimo skakania na pilce i prysznica. Szyjka nagle stała się twarda. Lekarz przebil mi pecherz plodowy i mialam wrazenie jakby te wody mnie zalewaly tylko ich bylo. Znow pilka pod prysznicem i znow zero postępów. Zapytali czy sie zgadzam na Ciecie i przed północą Majeczka byla na świecie 58 cm i 3380 g.
Nati gratulacje jeszcze raz 👏 ale dziwnie że się wszystko cofnęło. Jak to tłumaczyli lekarze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia858585 Pokaż wiadomość
N4TI jeszcze raz gratuluję!!! 😊😊

Ale się dzieje. Dziewczyny trzymam kciuki za szybkie i bezbolesne rozwiązania!

U nas też kiepska noc. Mała budziła się co 1,5h. A o 6 jak ją przebierałam, tak strzeliła kupą, że była cała do przebrania. I ja też 😁😁

A co do podawania wody dziecku to moja położna wczoraj mówiła, że jak będą upały 30stopni to można troszkę dać się napić. No zobaczę.
No to ciężką noc mieliście naprawdę. Takie uroki macierzyństwa, raz lepiej raz gorzej.

No to jak upały to jeszcze rozumiem. Moja mama mi cały czas powtarza o herbat e żeby dawać dziecku do picia, chociaż się karmi piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:36   #2563
mysia1103
Raczkowanie
 
Avatar mysia1103
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
To przynajmniej coś wiesz...trzymam kciuki żeby się rozkręciło samo!Przynajmniej wiesz ile dni w najgorszym wyoadku... Jej się biedna wymeczylas...ale też dobrze że nie kazali ci rodzić nie wiadomo ile godzin! Moja koleżanka miała to co ty, jej córa nie chciała zejść do kanału rodnego, tak meczyli ją 20 godzin, w końcu zrobili CC. Jeszcze raz gratulacje kochana, pięknie wyglądasz! A Maja śliczna Kupastrofa matko, Lenka za 10 dni będzie miała miesiąc!!! I Alicja Mysi też!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak dokladnie w czw 3 tyg ! Dzisiaj byłyśmy na wazeniu i w końcu Ala cos przybrała wazy jyz 3200 ! A 6 dni temu bylo 2880

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:36   #2564
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Wiesz to nie chodzi o mnie tylko o mojego tzta. Dzis juz rozmawial z szefem ze nie ma mozliwosci jeszcze tydzien wolnego dostac czyli w najlepszym razie bedzie z dzieckiem w domu 3 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Doskonale Cię rozumiem, bo mojego zanim ściągną to pewnie też z nami za długo nie posiedzi. Miał mieć 2 tygodnie urlopu, ale sytuacja się zmieniła i ten drugi tydzień dostanie za połową czerwca. Mój brat w czerwcu wraca i mam nadzieję, że mama będzie już na chodzie, bo inaczej będę mieć dwójkę do ogarnięcia, a nie wiadomo w jakim sama będę stanie.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:37   #2565
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Ehh kurcze a jakby wrócił do pracy teraz na jutro i piątek? I odebrał te 2 dni w przyszłym tygodniu? Czy nie wchodzi w grę w ogóle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie da rady bo juz sa urlopy zaklepane. W nast tyg on ma jeszcze wolne wiec bedziemy we 3 te 3 czy 4 dni, pozniej musi wrocic. Nie wiem jak to bedzie gdybym miala miec cesarke ze od rana do wieczora sama bede

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:40   #2566
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Kupastrofa matko, Lenka za 10 dni będzie miała miesiąc!!! I Alicja Mysi też!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O Jaaa ale to zleciało 😱 a my tu jeszcze czekamy na maluszki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:41   #2567
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Elsabel najlepiej do szpitala w którym pracuje twój gin idź na to ktg. U nas jest w ogole oddzielna izba przyjęć gin-pol i jak masz tam swojego lekarza,to bez problemu zrobią,powiesz kto zlecił i już
Ale rozumiem twoje wkurzenie,mnie też już telepie na samą myśl,ze za chwile termin,a tu cisza, dziś mnie nawet nic nie boli
Mi dokładnie to samo powiedział mój gin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:50   #2568
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Wiesz to nie chodzi o mnie tylko o mojego tzta. Dzis juz rozmawial z szefem ze nie ma mozliwosci jeszcze tydzien wolnego dostac czyli w najlepszym razie bedzie z dzieckiem w domu 3 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No rozumiem. Szkoda że tak się ułożyło. Mój ma urlop już zgłoszony Ale na zawołanie tydzień i 2 dni. Także jak się zacznie to zadzwoni i załatwione. No ale nie wszędzie da się tak zrobić. Zależy jaka praca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Czy czop śluzowy może wyglądać jak taki biały gęsty śluz? Bo właśnie miałam mokro w majtkach i coś takiego tam było nawet sporo tego było. Ale czy to to?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 11:57   #2569
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

U nas już na stałe weszło wycie i dajecie japy 3h o poranku.
Masakra. 2mib spokój 3 min płaczu i tak w kółko... psychicznie wysiadam.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 12:00   #2570
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez mysia1103 Pokaż wiadomość
Tak dokladnie w czw 3 tyg ! Dzisiaj byłyśmy na wazeniu i w końcu Ala cos przybrała wazy jyz 3200 ! A 6 dni temu bylo 2880

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pięknie przybrala! A powiedz, jest spokojniejsza na butli? I jak u ciebie laktacja, pomogła szałwia? W sensie na zanik. Ja będę odciągać, poprzednio sama mi zniknęła, po 1,5 miesiąca, teraz zobaczymy ile da radę.
Ostatnio nawet mm chciałam kupić żeby już było, ale jednak poczekam aż mi w szpitalu powiedzą jakie, najlepiej to którym sami karmią, a potem stopniowo zmienić ewentualnie.
Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Nie da rady bo juz sa urlopy zaklepane. W nast tyg on ma jeszcze wolne wiec bedziemy we 3 te 3 czy 4 dni, pozniej musi wrocic. Nie wiem jak to bedzie gdybym miala miec cesarke ze od rana do wieczora sama bede

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze to 3 czy 4 dni, choć to przy noworodku i tak nic, plus jeszcze w szpitalu pobyt...no ale mimo wszystko choć te kilka. A ma mozliwosc ktoś z rodziny do ciebie przyjechać w pierwszych tygodniach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas już na stałe weszło wycie i dajecie japy 3h o poranku.
Masakra. 2mib spokój 3 min płaczu i tak w kółko... psychicznie wysiadam.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ahh.. kurcze sq trzymaj się! Pamiętaj, to wszystko mija, nic nie trwa wiecznie...ja się tej myśli uczepilam teraz. To wszystko mija, ciąża też, i ciężkie chwile z noworodkiem tez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 12:20   #2571
Monia858585
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 717
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Mysia no ładnie przybrała 😊

Moja mała jest dziś nieodkładalna. Jest najedzona, przebrana. Jak zaśnie i ją odłożę to płacz. Biorę na ręce, śpi 😀 tak myślę że potrzebuje bliskości.
Monia858585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 12:31   #2572
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Nie da rady bo juz sa urlopy zaklepane. W nast tyg on ma jeszcze wolne wiec bedziemy we 3 te 3 czy 4 dni, pozniej musi wrocic. Nie wiem jak to bedzie gdybym miala miec cesarke ze od rana do wieczora sama bede

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze ale niefart
A co do ogarniania się po cc to spokojnie.Z doświadczenia wiem,że po dwóch-trzeh dobach już spokojnie można ogarnąć wokół siebie i zająć się dzieckiem. Ja oczywiście robiłam wszystko i dalej robię, jedynie do tej pory staram się nie nosić nic ciężkiego.Ale ledwo ze szpitala wróciłam i już mi się włączyła opcja "ogarniam chatę".
Mi było zdecydowanie lepiej jak stałam niż jak siedziałam czy leżałam.

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas już na stałe weszło wycie i dajecie japy 3h o poranku.
Masakra. 2mib spokój 3 min płaczu i tak w kółko... psychicznie wysiadam.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Tulę



Wczoraj zostawiłam Karola z babcią i pojechałam z dziewczynkami na plastykę. To jest w domu kultury 2 minuty od naszego domu, także jakby co nie byłoby problemu wrócić, ale zostawiłam go nakarmionego to spał.
Inne mamy jak mnie zobaczyły to w szoku,że się tak świetnie czuję (tzn. fizycznie, bo psychicznie to dalej łapię doły, dlatego wyjście do ludzi było mi potrzebne )
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 12:41   #2573
mysia1103
Raczkowanie
 
Avatar mysia1103
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Pięknie przybrala! A powiedz, jest spokojniejsza na butli? I jak u ciebie laktacja, pomogła szałwia? W sensie na zanik. Ja będę odciągać, poprzednio sama mi zniknęła, po 1,5 miesiąca, teraz zobaczymy ile da radę.
Ostatnio nawet mm chciałam kupić żeby już było, ale jednak poczekam aż mi w szpitalu powiedzą jakie, najlepiej to którym sami karmią, a potem stopniowo zmienić ewentualnie. Zawsze to 3 czy 4 dni, choć to przy noworodku i tak nic, plus jeszcze w szpitalu pobyt...no ale mimo wszystko choć te kilka. A ma mozliwosc ktoś z rodziny do ciebie przyjechać w pierwszych tygodniach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Ahh.. kurcze sq trzymaj się! Pamiętaj, to wszystko mija, nic nie trwa wiecznie...ja się tej myśli uczepilam teraz. To wszystko mija, ciąża też, i ciężkie chwile z noworodkiem tez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O wiele spokojniejsza. Laktacja znikła po 4 dniach. Piłam szalwie 3-4 razy dziennie. Ze dwa raxy3 odcisgnelam z jednego cycka, bo czułam nadmiar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 12:46   #2574
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez mysia1103 Pokaż wiadomość
O wiele spokojniejsza. Laktacja znikła po 4 dniach. Piłam szalwie 3-4 razy dziennie. Ze dwa raxy3 odcisgnelam z jednego cycka, bo czułam nadmiar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze to błyskawicznie zanikła! Czyli szałwia nieźle działa. Pamiętam że mi zaczęła się zmniejszać po koperku, znaczy herbatce, a to dziwne bo przecież te laktacyjne to są chyba na bazie kopru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 12:51   #2575
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas już na stałe weszło wycie i dajecie japy 3h o poranku.
Masakra. 2mib spokój 3 min płaczu i tak w kółko... psychicznie wysiadam.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Współczuję, trzymaj się kochana U nas z kolei Staszek dostał jakiejś wysypki na buzi,nie znam się na tym ale myślę,że coś od mojego pokarmu. Nabiał albo truskawki może bo trochę zjadłam ostatnio. Motylku, jak taka doświadczona i ogarnięta mama jak ty ma doły to co się dziwić,że takie nieogarnięte debiutantki jak ja też je zaliczają. Trzymam kciuki, żeby Ci szybko przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 13:00   #2576
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Współczuję, trzymaj się kochana U nas z kolei Staszek dostał jakiejś wysypki na buzi,nie znam się na tym ale myślę,że coś od mojego pokarmu. Nabiał albo truskawki może bo trochę zjadłam ostatnio. Motylku, jak taka doświadczona i ogarnięta mama jak ty ma doły to co się dziwić,że takie nieogarnięte debiutantki jak ja też je zaliczają. Trzymam kciuki, żeby Ci szybko przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę,że będzie lepiej jak się pogoda poprawi.

Obstawiam trądzik niemowlęcy,zobacz w google czy tak to wygląda
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 13:12   #2577
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Matko co tu się dzieje, cudem nadrobiłam!!

Gratulacje dla tych po i powodzenia dla tych w trakcie

Do nas za niedługo położna przychodzi, ja korzystam z chwili spokoju, posprzątałam na szybciora a teraz się na chwilę położyłam, pewnie zaraz Smerf Maruda będzie kwilić

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 13:38   #2578
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Odebrałam tę ładowarkę od TŻ, przy okazji poszliśmy na obiad i wróciłam do domu, bo pogoda nie zachęca do dalszych spacerów. Z bieganiem po schodach i skakaniem na piłce daję sobie spokój, bo i tak nic nie wnosi poza dalszą frustracją.
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 13:38   #2579
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Myślę,że będzie lepiej jak się pogoda poprawi.

Obstawiam trądzik niemowlęcy,zobacz w google czy tak to wygląda
Ta pogoda jest dobijajaca, serio. U nas tz ostatnie dni na urlopie, myślałam że będziemy z małym non stop na spacerach a tu jeden wielki szit, byliśmy łącznie 2 razy!!! Balkon mieliśmy sprzątać i urządzać żebym mogła z.malym posiedzieć podczas drzemek później, też nie mamy jak bo tak leje i wieje. Dzięki, sprawdzę z tym trądzikiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-15, 13:43   #2580
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Kurcze ale niefart
A co do ogarniania się po cc to spokojnie.Z doświadczenia wiem,że po dwóch-trzeh dobach już spokojnie można ogarnąć wokół siebie i zająć się dzieckiem. Ja oczywiście robiłam wszystko i dalej robię, jedynie do tej pory staram się nie nosić nic ciężkiego.Ale ledwo ze szpitala wróciłam i już mi się włączyła opcja "ogarniam chatę".
Mi było zdecydowanie lepiej jak stałam niż jak siedziałam czy leżałam.



Tulę



Wczoraj zostawiłam Karola z babcią i pojechałam z dziewczynkami na plastykę. To jest w domu kultury 2 minuty od naszego domu, także jakby co nie byłoby problemu wrócić, ale zostawiłam go nakarmionego to spał.
Inne mamy jak mnie zobaczyły to w szoku,że się tak świetnie czuję (tzn. fizycznie, bo psychicznie to dalej łapię doły, dlatego wyjście do ludzi było mi potrzebne )
Ja też byłam wczoraj z synkiem na sensoppastyce mąż z małą piętro niżej w kawiarni. Każda mama miała reakcje jak u Cievie plus kazda ale to każda na mój widok "gdzie masz brzuch?!" mówiłam że "na dole"
My mimo pogody chodzimy na spacery
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Współczuję, trzymaj się kochana U nas z kolei Staszek dostał jakiejś wysypki na buzi,nie znam się na tym ale myślę,że coś od mojego pokarmu. Nabiał albo truskawki może bo trochę zjadłam ostatnio. Motylku, jak taka doświadczona i ogarnięta mama jak ty ma doły to co się dziwić,że takie nieogarnięte debiutantki jak ja też je zaliczają. Trzymam kciuki, żeby Ci szybko przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tule! Na 99.9% ma trądzik. To wyrzut Twoich hormonów. Alergie pokarmowe/azs wychodzą po 2-3mz.
Prxemywaj przegotowaną woda w ciągu dnia i normalnie wieczorem solą fizjo i tyle luzik bluzik mama. Ja jestem ciekawa czy hela też będzie miała. Bo to częściej maja chłopcy (mój miał)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-03 07:43:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.