Działanie kantoru internetowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-07, 21:58   #1
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750

Działanie kantoru internetowego


Hej, czy któraś z Was korzystała kiedyś z kantoru internetowego? Czy mogłybyście pokrótce opisać jak to działa? Czytałam co nieco w Internecie, ale wolałabym, żeby ktoś wytłumaczył mi ten mechanizm na chłopski rozum. Będę miała do wymiany pewną kwotę pieniędzy z konta walutowego (w PKO BP) na konto w złotówkach. Czy to opłacalne? Jaki kantor internetowy najlepiej wybrać? Będę wdzięczna za rady i podpowiedzi.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 22:13   #2
Natalia3107
Raczkowanie
 
Avatar Natalia3107
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 71
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was korzystała kiedyś z kantoru internetowego? Czy mogłybyście pokrótce opisać jak to działa? Czytałam co nieco w Internecie, ale wolałabym, żeby ktoś wytłumaczył mi ten mechanizm na chłopski rozum. Będę miała do wymiany pewną kwotę pieniędzy z konta walutowego (w PKO BP) na konto w złotówkach. Czy to opłacalne? Jaki kantor internetowy najlepiej wybrać? Będę wdzięczna za rady i podpowiedzi.
ja robiłam to około 2 lata temu na kantorze walutowym alior banku. wtedy tam mieli najlepsze ceny, najlepiej porównaj sobie kilka kantorów. i ceny mają wyższe niż w stacjonarnych
Natalia3107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 15:34   #3
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was korzystała kiedyś z kantoru internetowego? Czy mogłybyście pokrótce opisać jak to działa? Czytałam co nieco w Internecie, ale wolałabym, żeby ktoś wytłumaczył mi ten mechanizm na chłopski rozum. Będę miała do wymiany pewną kwotę pieniędzy z konta walutowego (w PKO BP) na konto w złotówkach. Czy to opłacalne? Jaki kantor internetowy najlepiej wybrać? Będę wdzięczna za rady i podpowiedzi.
sposoby postępowania pewnie się trochę różnią w zależności od kantoru, ale w moim przypadku wygląda to tak:
rejestrujesz się w kantorze - jeśli dobrze pamiętam to chyba wymagali podanie nr dowodu osobistego (jestem na 90% pewna). sprawdzasz sobie kurs. uzupełniasz dane konta z którego chcesz przelać pieniądze. wskazujesz ile pieniędzy chcesz przelać biorąc pod uwagę, że ileś tam pieniędzy pójdzie na prowizję dla kantoru (groszowe sprawy zazwyczaj). wskazujesz na które konto chcesz przelać pieniądze. w moim kantorze jest uwaga, że właściciel i jednego i drugiego konta musi być ten sam (jakieś tam były zawirowania jeśli jedno z kont ma dwóch właścicieli - ale nie wiem o co dokładnie chodziło). system generuje Ci dane, na które musisz zrobić przelew. logujesz się do pierwszego konta (tego z obcą walutą), robisz ręcznie przelew na wygenerowane dane i czekasz ok 3 dni robocze na zaksięgowanie wpłaty i pojawienie się pieniedzy na koncie docelowym, które wskazałaś.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 17:18   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Nie żeby reklama ale dobrykantor, wymieniałem pieniądze podczas erasmusa i cała zabawa schodziła do 2 dni, maks. do 3 jak ogarniałem to późnym wieczorem.

Zakładasz konto, ustawiasz numery kont. Przelewasz pieniądze z jednego konta, wymieniasz i przechodzi na drugie konto.

Plus u nich, że nie biorą żadnej prowizji, nie wiem na ile jest różnica w walutach między tym kantorem, a pozostałymi, ale "za moich czasów" miał jedne z lepszych kursów.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 17:23   #5
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie żeby reklama ale dobrykantor, wymieniałem pieniądze podczas erasmusa i cała zabawa schodziła do 2 dni, maks. do 3 jak ogarniałem to późnym wieczorem.

Zakładasz konto, ustawiasz numery kont. Przelewasz pieniądze z jednego konta, wymieniasz i przechodzi na drugie konto.

Plus u nich, że nie biorą żadnej prowizji, nie wiem na ile jest różnica w walutach między tym kantorem, a pozostałymi, ale "za moich czasów" miał jedne z lepszych kursów.
no właśnie to trzeba sobie przeanalizować dokładnie. niektóre kantory pobierają prowizję, ale mają lepsze kursy, inne nie pobierają prowizji ale kursy mają gorsze. trzeba sobie przekalkulować.
no i oczywiście zależy jaką kwotę chce się przewalutować. czasem opłaca się zapłacić prowizję i zyskać lepszy kurs
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 17:36   #6
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Z własnego doświadczenia polecam cinkciarz.pl - tutaj możesz mieć konta w różnych bankach lub alior kantor (nie mylić czasem z alior bankiem i ich kontami walutowymi bo tu przepłacasz).
Walutę masz w PKO w takim razie polecam cinkciarza, fajne kursy, bez prowizji i dodatkowych opłat.
I pamiętaj by zrobić przelew SEPA lub 'przelew europejski' wtedy za przelew waluty zapłacisz 5zł lub może być bezpłatny jeśli twój bank ma takie przelewy bezpłatne.
Pilnuj by nie był to SWIFT bo zapłacisz jak za mydło, może być coś ok 200zł nawet.
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 22:55   #7
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Super, dziękuję Wam za odpowiedzi, więcej opinii będzie również mile widziane . Jeśli chodzi o czas trwania takiej wymiany, to nie jest to dla mnie ważne. Najchętniej wymieniłabym ze swojego banku (mBank), bo dla PKO zauważyłam, że są gdzieniegdzie niższe kursy w kantorach internetowych, ale niestety mój ma tylko EUR, USD i GBP. Pani_Mada, a Ty z jakiego korzystasz? Jesteś zadowolona?
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 23:49   #8
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Tez korzystam z cinkiarz i oni dla eur maja konto w mbank, ja tez, wiec nie place nic za te transakcje
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 09:48   #9
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Super, dziękuję Wam za odpowiedzi, więcej opinii będzie również mile widziane . Jeśli chodzi o czas trwania takiej wymiany, to nie jest to dla mnie ważne. Najchętniej wymieniłabym ze swojego banku (mBank), bo dla PKO zauważyłam, że są gdzieniegdzie niższe kursy w kantorach internetowych, ale niestety mój ma tylko EUR, USD i GBP. Pani_Mada, a Ty z jakiego korzystasz? Jesteś zadowolona?
ja korzystałam z TransferWise. ale ja przelewałam duże kwoty i dobry kurs i tak rekompensował mi pobieraną prowizję. nie wiem jak to wychodzi przy niedużych kwotach. w każdym razie nie kryją się z tym jaką prowizję pobierają - więc nie ma zadnego zaskoczenia
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 19:45   #10
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no właśnie to trzeba sobie przeanalizować dokładnie. niektóre kantory pobierają prowizję, ale mają lepsze kursy, inne nie pobierają prowizji ale kursy mają gorsze. trzeba sobie przekalkulować.
no i oczywiście zależy jaką kwotę chce się przewalutować. czasem opłaca się zapłacić prowizję i zyskać lepszy kurs
Jasne, że czasem nawet płacąc prowizję kurs może wyjść lepszy.
Sprawdziłem z ciekawości kwotę 1000 zł (tak na szybko, na euro)
cikcnairz - 237,02
trasferwse - 236,91
dobrykantor - 237,4

Co widać, że przy takiej kwocie różnica jest na tyle minimalna, że praktycznie już jak kto woli i nie wiem czy osobiście chciałoby mi się bawić w poszukiwania i szukać tak, żeby dostać te 40 eurocentów więcej.

Jeżeli większe kwoty się wymienia, to chyba nawet byłoby wskazany kontakt z kantorem, bo wiem, że nieraz można przez to zyskać jakiś inny kurs
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 12:52   #11
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Super, dzięki Wam za wszystkie odpowiedzi. Trochę mi wytłumaczyliście temat, ale nadal muszę doczytać, żeby wiedzieć co i jak
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 12:59   #12
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Ja polecam Walutomat Można sobie wrzucić pieniądze do wirtualnego portfela, ustawić żądany kurs i poczekać jakiś czas aż waluta do niego dobije. O ile masz oczywiście czas na takie zabawy i kwotę, przy której będzie się to opłacać Ja tak dwa razy zrobiłam i było to dla mnie korzystne. A standardowych wymian dokonywałam w Walutomacie z 10 razy i zawsze byłam bardzo zadowolona zarówno z kursu, jak i z szybkości księgowania przelewów.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 12:26   #13
FridaKalho
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Dobrze wiedzieć, że korzystacie, bo sama nieufnie podchodziłam do takiego sposoby wymiany.
FridaKalho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 11:58   #14
Aska_35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Rozumiem Ciebie ponieważ ja też jakoś nie byłam przekonana do tego typu wymian ale 1,5 roku temu spróbowałam i to była dobra decyzja. Osobiście korzystam xxx i jak na razie jestem zadowolona, przede wszystkim wszystko bezpiecznie. Polecam skorzystać z kantoru internetowego bo kursy w bankach są mega drogie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-03 o 19:16 Powód: reklama
Aska_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 11:26   #15
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Działanie kantoru internetowego

W necie musisz mieć konto walutowe. Puszczasz przelew do kantoru i później masz zwrotkę do siebie. Czy kantory internetowe są takie cudowne? Nie do końca, nie wszystkie. W sumie mam przykład na podstawie czystego przypadku w Zgorzelcu, gdzie normalnie, stacjonarnie w kanatorze plus miałam 0,5 grosza spreadu dla euro. Cena niższa niż online. Ale ogólnie fakt - zazwyczaj stacjonarnie cena waluty jest zdecydowanie wyższa.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 09:08   #16
Glowala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Według mnie wymiana w kantorze internetowym jest bezpieczna i opłacalna tylko trzeba wiedzieć gdzie tak jest. Ja wymieniam w kantor ekspert i jestem zadowolona. Wcześniej nie zwracałam uwagi na kursy tylko na marke. Im bardziej rozpoznawalna tym lepsza, ale nie zawsze tak jest o czym przekonałam się na własnej skórze.
Glowala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 17:58   #17
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Wybaczcie moje pytanie, ale do końca tego nie rozumiem. Jeśli wymienię w takim kantorze złotówki na euro, to za granicą mam wtedy płacić tą kartą podpiętą do konta walutowego?
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 13:30   #18
justynaa50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Długo obawiałam się wymiany w kantorze internetowym, ale w końcu się przekonałam i jestem zadowolona. Od jakiegoś czasu korzystam z kantoru /reklama/- z tego co się orientowałam, mają bardzo korzystne kursy. Wystarczy się tam zarejestrować, wybrać walutę, przelać środki, a wymieniona waluta przejdzie na Twoje konto

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-06-30 o 13:04 Powód: reklama
justynaa50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 14:29   #19
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Ja też korzystam z kantorów internetowych i jestem mega zadowolona.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-01, 11:15   #20
Ania12356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Wymiana opłaca się i jest bardzo wygodna, ja korzystam z /reklama/i polecam wszystkim.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-07-06 o 12:49 Powód: reklama
Ania12356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 11:50   #21
Ida1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Wymieniam w /reklama/ od kilku lat i polecam bardzo, korzystnie i szybko. Kursy prawdopodobnie najlepsze W calym Internecie

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-09-02 o 13:20 Powód: reklama
Ida1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 11:47   #22
maniakowaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Kurs jest najlepszy w internetowych niz stacjonarnych. Zapoznajcie się ze stroną xxx wymiana po kursie średnim czyli najlepszym w Polsce

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-09-23 o 11:54 Powód: reklama, post nie na temat
maniakowaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-01, 12:08   #23
adaaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 1
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Wymieniam tylko przez internet , kurs lepszy o grosz wiec mozna zarobic
adaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 09:31   #24
anitakkw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Działanie kantoru internetowego

Fakt, kupuje waluty w /reklama/ i kurs jest o grosz lepszy. Opłaca sie

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2021-07-22 o 20:50 Powód: reklama
anitakkw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-22 10:31:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.