Mikrokawalerki. - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-12-16, 10:10   #3421
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

No tak na 90 % tak. Chyba ze znajdzie cos rownie dobrego bez mamy w pracy, ale to ciezko, wiec prawdopodobnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-16, 10:52   #3422
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No tak na 90 % tak. Chyba ze znajdzie cos rownie dobrego bez mamy w pracy, ale to ciezko, wiec prawdopodobnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jasne. To o tyle dobrze, że pewne. Trzymam kciuki żeby się udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-16, 10:54   #3423
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No jasne. To o tyle dobrze, że pewne. Trzymam kciuki żeby się udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dziekuje zeby nie zapeszyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 19:23   #3424
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Mikrokawalerki.

Hej Monia, co pysznego na święta gotujesz?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 20:28   #3425
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88377746]Hej Monia, co pysznego na święta gotujesz?[/QUOTE]Idziemy do babci ale cos sie zrobi wypada. Tylko tez nie za duzo bo jak u babci zjem to i tamto a potem jeszcze w domu to bede miala dosc. Planuje zrobic salatke jarzynowa, moze kapuste z grochem (nigdy u nas sie nie robilo a moze bym zjadla), moze sprobuje zrobic barszcz? Tak jak mowie jest juz malo czasu ale tyle moze zrobie. Nie bede sie brac od razu za trudne rzeczy, bo wtedy sie zniechece. Tak jak w zyciu moim zdaniem warto zaczynac od latwych rzeczy bo najpierw nauczymy sie latwych a potem srednio trudnych a potem trudnych. Ciezko bez wprawy od razu zrobic cos trudnego. Ostatnio robilam sobie np takie latwe rzeczy jak leczo, tortille (tortille kupilam, gotowalam do tego kurczaka plus ogorek i pomidor). Moja szefowa przesadza i chyba uwaza ze powinnam robic wszystko naraz i trudne rzeczy tez :-D No ale sorry nie od razu Krakow zbudowano. Teraz gotowcow unikam. Do tego szefowa jaka zaskoczona ze u nas czesto nie ma 12 dan ze powinno sie ze tradycja. Moim zdaniem niekoniecznie i to indywidualna kwestia jakie kto kultywuje tradycje. Zwlaszcza ze u nas tylko kilka osob i po co tyle jak nie przejemy? Poza tym zauwazylam ze wiele osob uwaza ze kobieta jest kobieca tylko jak wszystko umie ugotowac i stoi styrana przy garach. No a moim zdaniem i kazdemu wedlug potrzeb. Nigdy nie chcialabym sie zaharowywac i na sile robic tyle potraw. Chyba ze byloby nas wiecej na swietach. A tak mamy mniej dan a tez duzo. Zreszta ja tez nie wszystkie swiateczne rzeczy lubie. No a jesc i zmuszac sie to tez nie bardzo. Lepiej mniej a to co sie lubi. A Ty co robisz na swieta? Masz moze jakies sprawdzone przepisy? Tak jak mowie ja tak duzo nie robie ale wiele dni pracowalam teraz po 3 dni 2 razy i to po wiele godzin i jak sie wraca o 21 to juz nie ma sily na gotowanie. Bardziej zajelam sie sprzataniem i drobnymi prezentami. Oszczedzam pieniadze nadal ale dzieciom jednak cos wypada dac i kupilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 20:37   #3426
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mikrokawalerki.

Monia a lubisz śledzie? Bo ja robię bardzo proste śledziki i nawet mój mąż sobie je chwali (a za śledziami nie przepada).
Z banalnych rzeczy, które schodzą w święta mogę Ci jeszcze polecić paszteciki z ciasta francuskiego z kapusta i pieczarkami (lub innymi grzybami, np. Z borowikami). Barszcz jest bardzo prosta zupa - kup dużo buraków - to podstawa - musi być esencjonalny, potem to już przyprawy i voila.
Z deserów banalna jest tak naprawdę beza pavlova jeśli lubisz oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 20:37   #3427
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Mikrokawalerki.

U mnie w mieście większość mieszkańców jest "przyjezdna" w sensie że rodzice i dziadkowie pochodzą z różnych stron kraju. Jak pytałam znajomych to prawie każdy ma co innego na wigilię, mało kto już teraz robi 12 potraw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-21, 20:46   #3428
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mikrokawalerki.

Ale właściwie po jaki grzyb robić na sile rzeczy, które nie schodzą, nie je się ich?
U mnie jest karp, dorsz, barszcz, uszka, fasola Jaś, żurek postny grzybowy, pierogi z kapusta i grzybami, z kapusta, ruskie (dla dziecka), paszteciki do barszczu, kompot z suszu. I to tyle - to jemy, to lubimy, to schodzi. Kiedyś postawiłam śledzia to nikt nie tknął - bo po prostu nie mamy na to ochoty w wigilie. To jest nasza rodzinna tradycja i tego się trzymamy. Choć nie ukrywam, ze jest coś co bym chętnie skosztowała - kutia albo jakieś kluski z makiem, nigdy nie jadłam. Jadłam z kolei coś co jest znane na Śląsku cieszyńskim, nazywa się to moczka i jest okropne. Mam tam krewnych i oni to uwielbiają. Dla mnie to jest fujka, jakieś takie kwaśne, niewiadomo jakie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 21:29   #3429
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Mikrokawalerki.

U mnie w domu kluski z makiem to najczęściej po prostu drobny makaron + to samo nadzienie które idzie do makowca. Tylko że robimy tego maleńką miseczkę bo w zasadzie tylko ja to jem, TŻ i moi rodzice skubną tylko po gryzie. Babcia wprowadziła tradycję że trzeba wszystkiego spróbować, więc każdy choć trochę dziubie.
Co do śledzi to wiadomo że kwestia gustu, ale ja sobie nie wyobrażam wigilii bez śledzi w śmietanie (kupuję gotowe lisnera) i śledzi w oleju które robi moja mama. Tylko w święta mi tak smakują, w ciągu roku to są takie jakieś meh.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 22:19   #3430
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88377960]Monia a lubisz śledzie? Bo ja robię bardzo proste śledziki i nawet mój mąż sobie je chwali (a za śledziami nie przepada).
Z banalnych rzeczy, które schodzą w święta mogę Ci jeszcze polecić paszteciki z ciasta francuskiego z kapusta i pieczarkami (lub innymi grzybami, np. Z borowikami). Barszcz jest bardzo prosta zupa - kup dużo buraków - to podstawa - musi być esencjonalny, potem to już przyprawy i voila.
Z deserów banalna jest tak naprawdę beza pavlova jeśli lubisz oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Nie lubie sledzi. Zawsze wyczuje i nie lubie. Nie lubie tez jak szefowa czy ktos inny mowi ze nie lubie bo sie nie znam czy ze nie jadlam dobrych sledzi. Kurcze nie kazdemu wszystko smakuje i to nie znaczy ze ta osoba sie nie zna.

A dasz przepis na beze? Ona troche z wygladu przypomina skomplikowana. No ale moze sie myle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 22:46   #3431
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie lubie sledzi. Zawsze wyczuje i nie lubie. Nie lubie tez jak szefowa czy ktos inny mowi ze nie lubie bo sie nie znam czy ze nie jadlam dobrych sledzi. Kurcze nie kazdemu wszystko smakuje i to nie znaczy ze ta osoba sie nie zna.

A dasz przepis na beze? Ona troche z wygladu przypomina skomplikowana. No ale moze sie myle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Beza pavlova z kwestii smaku, wpisz sobie i rob dokładnie jak w przepisie - nie zmniejszać ilości cukru itd. Jest bardzo prosta, serio. Tez kiedyś myślałam, ze jest skomplikowana, a jest banalnie prosta tylko długo się musi suszyć w piekarniku (3 h).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-21, 22:56   #3432
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
kobieta jest kobieca tylko jak wszystko umie ugotowac i stoi styrana przy garach.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
“styrana przy garach” Nigella Lawson

https://www.youtube.com/watch?v=NoIwXeGiMVw
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 22:58   #3433
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88378228]Beza pavlova z kwestii smaku, wpisz sobie i rob dokładnie jak w przepisie - nie zmniejszać ilości cukru itd. Jest bardzo prosta, serio. Tez kiedyś myślałam, ze jest skomplikowana, a jest banalnie prosta tylko długo się musi suszyć w piekarniku (3 h).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Ok rozumiem. Dziekuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-22, 09:29   #3434
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Mikrokawalerki.

A ja tam nigdy nie liczę potraw na stole, chyba nikt w moim domu rodzinnym nie przykłada to tego wagi; robimy to, co lubimy, w mniejszych lub większych ilościach.



Monia, padłą tu propozycja bezy, ale piernik też nie jest specjalnie skomplikowany. Taki mokry piernik na oleju to kwestia wymieszania składników i hop do blaszki.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-22, 14:16   #3435
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Ok dzieki. Jak nawet nie zrobie ciast teraz na swieta to na pewno nawet na inna okazje zrobie. Teraz zrobie to co dam rade. Jakos kiepsko sie czulam na te pogode, jeszcze idzie chyba okres. No ale cos zrobie. Dzis bede kupowac a jutro robic na spokojnie skoro jutro tez wolne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-22, 14:28   #3436
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ok dzieki. Jak nawet nie zrobie ciast teraz na swieta to na pewno nawet na inna okazje zrobie. Teraz zrobie to co dam rade. Jakos kiepsko sie czulam na te pogode, jeszcze idzie chyba okres. No ale cos zrobie. Dzis bede kupowac a jutro robic na spokojnie skoro jutro tez wolne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty masz cały czas wolne ale jako ciągle ci go brakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-22, 14:40   #3437
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Mikrokawalerki.

Ale wiesz, że jak się człowiek rozmemła to tak to wygląda? Im masz więcej czasu tym szybciej go ubywa. A jak mało, lepiej się organizujesz.
Popatrz na emerytów 70+ albo bezrobotnych, żyją np zakupkami lub obiadem, cały dzień. Też nie mają na niiic czasu. I skonfrontuj to z zapracowaną matką
Plus prokrastynacja, tu akurat się nie dziwię, też bym odłożyła pieczenie ciast. Jak nie masz zwyczaju, to niespecjalnie cię do tego ciągnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-22, 14:42   #3438
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ty masz cały czas wolne ale jako ciągle ci go brakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Teraz mialam wiekszosc dni pracy.
Mi nie brakuje. Po prostu najlepiej mi bedzie jutro robic rzeczy a przeciez nie musze robic nie wiadomo ile. Zawsze po 3 dniach pracy po wiele godzin musze odespac, pogoda taka ze jestem oslabiona, nie bylo duzo ludzi na sklepie alr teraz mam wrazenie ze takie nudy to jeszcze wieksze zmeczenie (to znaczy wczoraj cos robilam ale tak to nudy) do tego dostane okres a przed tym zawsze jestem bardzo oslabiona. Teraz mam 2 dni pracy i raz tez mialam ale duzo sprzatalam w domu, kupowalam tez drobne prezenty dla dzieciakow siostry. Tym sie zajelam.

Dziewczyny mam pytanie jak mam od pazdziernika suszone grzyby od szefowej w metalowym pojemniku? Trzymam w kuchni w szafce. To jak gdzieniegdzie sa biale slady to chyba nie plesna a to od suszenia grzybow? Wiem glupie pytanie ale nie znam sie i wole dopytac. Pomyslalam i zrobie chyba tez grzyby z kapusta i suszonymi sliwkami. Widze ze to nie jest bardzo trudne a bedzie dobre Namocze grzyby przez noc itp. Tylko prosze bez zlosliwosci. Licze po prostu na Wasze doswiadczenie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-12-22 o 14:47
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-22, 14:49   #3439
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie. Teraz mialam wiekszosc dni pracy.
Mi nie brakuje. Po prostu najlepiej mi bedzie jutro robic rzeczy a przeciez nie musze robic nie wiadomo ile. Zawsze po 3 dniach pracy po wiele godzin musze odespac, pogoda taka ze jestem oslabiona, nie bylo duzo ludzi na sklepie alr teraz mam wrazenie ze takie nudy to jeszcze wieksze zmeczenie (to znaczy wczoraj cos robilam ale tak to nudy) do tego dostane okres a przed tym zawsze jestem bardzo oslabiona. Teraz mam 2 dni pracy i raz tez mialam ale duzo sprzatalam w domu, kupowalam tez drobne prezenty dla dzieciakow siostry. Tym sie zajelam.

Dziewczyny mam pytanie jak mam od pazdziernika suszone grzyby od szefowej w metalowym pojemniku? Trzymam w kuchni w szafce. To jak gdzieniegdzie sa biale slady to chyba nie plesna a to od suszenia grzybow? Wiem glupie pytanie ale nie znam sie i wole dopytac. Pomyslalam i zrobie chyba tez grzyby z kapusta i suszonymi sliwkami. Widze ze to nie jest bardzo trudne a bedzie dobre Namocze grzyby przez noc itp.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam suszone grzyby od rodziców, które mają po kilka lat i nic się z nimi nie dzieje. Nie wiem, o jakim białym nalocie mówisz, moje go nie mają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-22, 14:54   #3440
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Ja mam suszone grzyby od rodziców, które mają po kilka lat i nic się z nimi nie dzieje. Nie wiem, o jakim białym nalocie mówisz, moje go nie mają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapytalam babcie. To chyba od procesu suszenia grzyba. Probowalam wstawic swoje zdjecie ale wyszlo ze za duzy format a nie wiem jak zmniejszyc w telefonie. Wstawiam link do artykulu o suszonych grzybach z jakiejs strony.


https://gazetakrakowska.pl/suszone-g...ar/c6-13844274
Tu jest zdjecie suszonych grzybow. No i o wlasnie takie bielsze czesci mi chodzilo. No ale widze ze niezle spanikowalam. Przeciez to jest ta bielsza czesc grzyba i od suszenia tez. Tak samo u mnie to wyglada jak na zdjeciu. Juz spanikowalam bo czasem widzialam cos zaplesnialego w innych produktach i panikuje.

No i babcia tez mnie uspokoila. Zreszta mowi powachaj. Faktycznie zero zapachu plesni a normalny grzybowy. Tez poczytalam ze moga lezec 2-3 lata. Ja dopiero 2 miesiace je mam.

Edit : Tak w ogole dostalam od kolezanki z pracy wino polslodkie Fajnie ze polslodkie trafila w moj gust. Bede miala na Sylwestra z chlopakiem. Mozemy oprocz szampana pic. Ja tez dalam im drobiazgi wiadomo nie mam takiej sytuacji zeby wydawac duzo pieniedzy ale zeby nie bylo nikomu przykro to np kolezance z pracy zaparzacz do herbaty, innej talerzyk i maly pojemnik na przyprawy (za to dalam chyba lacznie z 15 zl) bo to takim sklepie gdzie sa tanie ale ladne rzeczy, talerzyk maly ale taki ladny w male kwiatki kolezanka lubi takie. Szefowej kupie bo jeszcze w Wigilie jestem z szefowa. Tez cos drobnego. Zawsze to cos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-12-22 o 16:38
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-23, 20:04   #3441
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Zapytalam babcie. To chyba od procesu suszenia grzyba. Probowalam wstawic swoje zdjecie ale wyszlo ze za duzy format a nie wiem jak zmniejszyc w telefonie. Wstawiam link do artykulu o suszonych grzybach z jakiejs strony.


https://gazetakrakowska.pl/suszone-g...ar/c6-13844274
Tu jest zdjecie suszonych grzybow. No i o wlasnie takie bielsze czesci mi chodzilo. No ale widze ze niezle spanikowalam. Przeciez to jest ta bielsza czesc grzyba i od suszenia tez. Tak samo u mnie to wyglada jak na zdjeciu. Juz spanikowalam bo czasem widzialam cos zaplesnialego w innych produktach i panikuje.

No i babcia tez mnie uspokoila. Zreszta mowi powachaj. Faktycznie zero zapachu plesni a normalny grzybowy. Tez poczytalam ze moga lezec 2-3 lata. Ja dopiero 2 miesiace je mam.

Edit : Tak w ogole dostalam od kolezanki z pracy wino polslodkie Fajnie ze polslodkie trafila w moj gust. Bede miala na Sylwestra z chlopakiem. Mozemy oprocz szampana pic. Ja tez dalam im drobiazgi wiadomo nie mam takiej sytuacji zeby wydawac duzo pieniedzy ale zeby nie bylo nikomu przykro to np kolezance z pracy zaparzacz do herbaty, innej talerzyk i maly pojemnik na przyprawy (za to dalam chyba lacznie z 15 zl) bo to takim sklepie gdzie sa tanie ale ladne rzeczy, talerzyk maly ale taki ladny w male kwiatki kolezanka lubi takie. Szefowej kupie bo jeszcze w Wigilie jestem z szefowa. Tez cos drobnego. Zawsze to cos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, to żaden nalot, tylko kolor grzyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-23, 21:29   #3442
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
No tak, to żaden nalot, tylko kolor grzyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje

Ja w koncu zrobilam te kapuste z suszonymi grzybami i salatke jarzynowa. Dobre i to. Moze na Sylwestra zrobie dla mnie i chlopaka i dla taty jak bedzie chcial te paszteciki z grzybami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-23, 21:55   #3443
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Dziekuje

Ja w koncu zrobilam te kapuste z suszonymi grzybami i salatke jarzynowa. Dobre i to. Moze na Sylwestra zrobie dla mnie i chlopaka i dla taty jak bedzie chcial te paszteciki z grzybami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ^^ Ja w tym roku jestem leń i robię tylko sałatkę śledziową, więc mnie przebijasz

A paszteciki z grzybami są przepyszne! Chociaż sama nigdy nie robiłam, muszę chyba spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-23, 22:02   #3444
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Super ^^ Ja w tym roku jestem leń i robię tylko sałatkę śledziową, więc mnie przebijasz

A paszteciki z grzybami są przepyszne! Chociaż sama nigdy nie robiłam, muszę chyba spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok rozumiem. No bywa i tak. Czasem trzeba odpoczac. Ja nie lubie sledzi jak pisalam. No ale jak ktos lubi to jest wiele wariantow ze sledziami i fajnie Nom jeszcze nie robilam ale tak pyszne sa. Warto sprobowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-24, 09:44   #3445
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ok rozumiem. No bywa i tak. Czasem trzeba odpoczac. Ja nie lubie sledzi jak pisalam. No ale jak ktos lubi to jest wiele wariantow ze sledziami i fajnie Nom jeszcze nie robilam ale tak pyszne sa. Warto sprobowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idziemy tylko w gości, nikogo nie przyjmujemy, więc nie chcę targać ze sobą czołgu jedzenia

Jak sama robię przyjęcie to gotuję sporo Na jedną Wigilię udało mi się zrobić 12 potraw, ale w sumie nie polecam... Dużo roboty, a np. kluski z makiem nam się zmarnowały, bo nikt nie chciał ich jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-24, 10:02   #3446
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Idziemy tylko w gości, nikogo nie przyjmujemy, więc nie chcę targać ze sobą czołgu jedzenia

Jak sama robię przyjęcie to gotuję sporo Na jedną Wigilię udało mi się zrobić 12 potraw, ale w sumie nie polecam... Dużo roboty, a np. kluski z makiem nam się zmarnowały, bo nikt nie chciał ich jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja tez do babci. Babcia tak sugerowala, ze nie musze robic. No ale pewnie mile zaskoczona. Zazwyczaj nie robilam. Jednak teraz uznalam, ze glupio byloby calkiem isc znowu na gotowe... No a babcia sie narobi czy siostra bo tez cos robi. Jak zrobilas salatke to tez juz dobrze

Ok rozumiem. No ja moglabym i tyle zrobic ale na pewno musialabym zaczynac na poczatku lub w polowie grudnia na spokojnie i np zamrozic. Nie lubie wszystkiego naraz.

Dziewczyny zycze Wam wszystkiego najlepszego wesolych swiat i z gory tez Szczesliwego Nowego Roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-24, 11:14   #3447
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mikrokawalerki.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88377960]Monia a lubisz śledzie? Bo ja robię bardzo proste śledziki i nawet mój mąż sobie je chwali (a za śledziami nie przepada).
Z banalnych rzeczy, które schodzą w święta mogę Ci jeszcze polecić paszteciki z ciasta francuskiego z kapusta i pieczarkami (lub innymi grzybami, np. Z borowikami). Barszcz jest bardzo prosta zupa - kup dużo buraków - to podstawa - musi być esencjonalny, potem to już przyprawy i voila.
Z deserów banalna jest tak naprawdę beza pavlova jeśli lubisz oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Poproszę ten prosty przepis na śledziki!
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-15, 11:10   #3448
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mikrokawalerki.

Hej Monia! Jak tam Ci idzie oszczędzanie i planowanie budżetu w nowym roku? Ja się porządnie wzięłam i robię listy tygodniowe co będziemy jeść na obiady, jakie składniki mam w szafkach i co trzeba kupić i powiem Ci, że mi się to sprawdza
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-15, 15:38   #3449
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Hej Monia! Jak tam Ci idzie oszczędzanie i planowanie budżetu w nowym roku? Ja się porządnie wzięłam i robię listy tygodniowe co będziemy jeść na obiady, jakie składniki mam w szafkach i co trzeba kupić i powiem Ci, że mi się to sprawdza
Hej Tak co miesiac oszczedzam teraz 700 zl, 200 zl mam na jakies wydatki takze chyba dobrze robie. Moj chlopak od tego poniedzialku podjal prace w tej spoldzielni Podoba mu sie. Mysle ze niedlugo bedzie mozna razem zamieszkac jak juz bedzie zarabial tam, wiadomo teraz jeszcze nie ma wyplaty a ja nie utrzymalabym naa obojga takze czekamy ale jest dobrze Ja gotuje tak planujac raczej na 2-3 dni (choc przyznam ze na poczatku po prostu mi sie nie chcialo, bo dla samej siebie, a tata nie zawsze zje, wiec takie zniechecenie bylo, ale sie zmuszam i jest satysfakcja). Ostatnio np jadlam udka marynowane w przyprawie do kurczaka, zrobilam w piekarniku plus ryz, ogorek kiszony takze calkiem dobre. Dzis jadlam spaghetti, sos wzielam z puszki (jednak lenistwo hehe), ale usmazylam z miesem mielonym i tak zjadlam. A Ty co np caly tydzien gotujesz? Musze sie jeszcze zabrac za zupy bo ciagle 2 dania i moze byc nudno. No i ja czesto z kurczakiem :-D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-15, 18:22   #3450
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Hej Tak co miesiac oszczedzam teraz 700 zl,

Brawo, Monia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-14 20:25:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.