Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-22, 08:03   #1861
deksterowa
Zakorzenienie
 
Avatar deksterowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 449
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki, żeby stan zapalny przeszedł, albo chociaż nie wzrastał i dało się zlokalizować jego przyczynę.
Na stężenie czerwonych krwinek bardzo dużo rzeczy ma wpływ, ale b. duży np. stężenie/ podaż witamin z grupy B, żelaza.

Też zgrzeszyłam. A jako świadomy i odpowiedzialny konsument, żeby mieć darmową dostawę, dokupiłam jeszcze rożek

Deksterowa - Trzymam kciuki,żebyś dzisiaj miała wyniki A docelowo do kiedy powinnaś mieć? Kiedy mija tych 5 dni roboczych?
Bardzo słusznie, że dokupilas rozek, przecież płacenie za dostawę w ogóle się nie opłaca
Krew miałam pobierana w czwartek rano, nie wiem od kiedy liczyć. 5 dni roboczych mija jutro albo w czwartek. Liczę na dziś bo miało być DO 5 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Wzięliśmy ślub 26-09-2015

Lipcowa mama 2016
deksterowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 08:15   #1862
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja jeśli chodzi o ciuszki, to mam raczej wszystko. Teraz muszę kupić materac do łóżeczka, dostawkę, fotelik do samochodu, przewijak jakiś, bo bez tego nie wyobrażam sobie nawet życia
I czekam z tym, żeby minąć 20 tydzień, teraz nie wiem czemu ale mam jeszcze blokadę w głowie. Zostało mi jeszcze 3 tygodnie, więc chwila moment zleci.

An Angel, co u Ciebie? Tak znikłaś, mam nadzieję, że praca Cię pochłonęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 09:44   #1863
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Jeju ja jakoś nie potrafię zebrać się za wyprawkę. To jest jeszcze jakaś abstrakcja. Szczególnie jak się znajomi i rodzina pytają o jakieś konkrety typu imię czy jaki wózek O.o a ja nie mam pojęcia. Nie potrafię nawet za bardzo ciuszkow oglądać bo to zbyt dziwne. Może w okolicach świąt jak dzieciak będzie regularnie kopał i dawał znaki życia faktycznie do mnie dotrze że tam na prawdę jest mały człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 10:11   #1864
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej dziewczyny. U nas ostatnio jakos sporo zamieszania- praca, budowa. Na szczęście dziecko w żłobku chociaż zapowiadało się na poważniejsza infekcje ale przeszło bez antybiotyku. Za to ostatnio mamy jakiś skok rozwojowy bo mamy awantury o byle bzdurę.

Z rzeczy wyprawkowych kupiliśmy w sobotę wozek dla starszaka joie literax - jaki on cudownie lżejszy i tak mało miejsca zajmuje.... trochę pospieszyliśmy zakup ale przecież za pół roku i tak by nas to czekało. I chyba to by było na tyle zakupów chociaż jak zobaczyłam to krzeselko safety to zaczynam rozwazać - maly ma niby 20 miesiecy ale on chce juz na dorosłym krześle siedzieć. Wcześniej widziałam tylko te stokke ale cena powala.

Jutro mam wizyte i potwierdzimy płeć (oby) 🥰 i znów się zaczna rozmowy o imieniu dla brzdąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 11:13   #1865
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Właśnie się zapisałam na połówkowe 29.10, a popołudnie tego samego dnia mam kolejną wizytę. I wydaje się, że to będzie ostatni dzień pracy. Niby nie mogę się doczekać, nie mogę się skupić na pracy, ciągle o bąblu myślę, ale i trochę się cieszę, trochę się martwię, zobaczymy jak będzie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 11:16   #1866
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Właśnie się zapisałam na połówkowe 29.10, a popołudnie tego samego dnia mam kolejną wizytę. I wydaje się, że to będzie ostatni dzień pracy. Niby nie mogę się doczekać, nie mogę się skupić na pracy, ciągle o bąblu myślę, ale i trochę się cieszę, trochę się martwię, zobaczymy jak będzie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martwisz się tym zostatnim dniem pracy?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 11:34   #1867
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Tym, że nie będę chodzić do pracy, że będę się "nudzić", przytyję itd. Chociaż z drugiej strony już wiem co będę robić, wstępny plan dnia mam już w głowie, więc o prawdziwej nudzie nie ma mowy i cieszę się i boję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 14:10   #1868
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Tym, że nie będę chodzić do pracy, że będę się "nudzić", przytyję itd. Chociaż z drugiej strony już wiem co będę robić, wstępny plan dnia mam już w głowie, więc o prawdziwej nudzie nie ma mowy i cieszę się i boję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę wam zazdroszczę tych l4 i nudy itp ja planuję pracowac do lutego ale też mam inną sytuację 🤣

a z drugiej strony po 2 dniach w domu wariuję...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 14:44   #1869
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dzień dobry! Też jestem po wizycie kontrolnej, wszystko jest ok, dzidzia machała rękami i nogami, bardzo aktywna była na badaniu. Wyniki z krwi mam bardzo dobre, więc się cieszę. Jedynie ciśnienie miałam wysokie, ale u mnie to chyba efekt białego fartucha, bo jak mierzę w domu to mam w normie. Mam polecenie codziennie o podobnej porze mierzyć ciśnienie i zapisywać, a w przypadku gdyby zaczęło się zwiększać, to przyjść od razu na wizytę. Także muszę to kontrolować.

Mam jeszcze pytanie do doświadczonych mam. U nas to będzie pierwsze dziecko, później będziemy chcieli kolejne, więc część rzeczy chciałabym wykorzystać ponownie. Zastanawiam się co na pewno NIE będzie wykorzystane przy drugim dziecku, żebym mogła wtedy bezkarnie poszaleć z dziewczęcymi wzorami. Pomyślałam, że pewnie pieluchy, ręczniki, kocyki (chociaż nie wiem jak z wełny merino) już się nie będą nadawać dla drugiego dziecka. Podpowiecie coś?


Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za tyle odpowiedzi 🥰 mam ochotę już kupować te ubranka ale TŻ mnie powstrzymuje po polowkowych zaczynam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym już chciała coś kupić, ale się wstrzymuję. Tak sobie pomyślałam, że może po badaniach połówkowych kupię pierwsze ubranka. W ogóle to przeglądałam tak wstępnie ubranka w rozmiarach 56 i 62 na stronie kappahl, next i chyba c&a, ale wszystkie były rozpinane tak po boku "na kopertę", więc już bogatsza o Wasze doświadczenia od razu je odrzuciłam. Gdzie w takim razie szukać tych zapinanych na środku?

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Ja właśnie dostałam wyniki prenatalnych (USG+PAPPy), tam wszystko ok!!! <3 ale czekam i tak bardziej niecierpliwie na NIFTY
Super, że wszystko ok!

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Hej, ja już jestem po wizycie, wszystko dobrze ️ Szyjka na razie trzyma (miałam problemy w pierwszej ciąży), jest dość długa, ale szału nie robi. Coś nisko mam łożysko, ale nie dotyka na razie ujścia szyjki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że wszystko dobrze.

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Tym, że nie będę chodzić do pracy, że będę się "nudzić", przytyję itd. Chociaż z drugiej strony już wiem co będę robić, wstępny plan dnia mam już w głowie, więc o prawdziwej nudzie nie ma mowy i cieszę się i boję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdradzisz jakie to masz plany?
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 15:04   #1870
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Też jestem po wizycie kontrolnej, wszystko jest ok, dzidzia machała rękami i nogami, bardzo aktywna była na badaniu. Wyniki z krwi mam bardzo dobre, więc się cieszę. Jedynie ciśnienie miałam wysokie, ale u mnie to chyba efekt białego fartucha, bo jak mierzę w domu to mam w normie. Mam polecenie codziennie o podobnej porze mierzyć ciśnienie i zapisywać, a w przypadku gdyby zaczęło się zwiększać, to przyjść od razu na wizytę. Także muszę to kontrolować.



Mam jeszcze pytanie do doświadczonych mam. U nas to będzie pierwsze dziecko, później będziemy chcieli kolejne, więc część rzeczy chciałabym wykorzystać ponownie. Zastanawiam się co na pewno NIE będzie wykorzystane przy drugim dziecku, żebym mogła wtedy bezkarnie poszaleć z dziewczęcymi wzorami. Pomyślałam, że pewnie pieluchy, ręczniki, kocyki (chociaż nie wiem jak z wełny merino) już się nie będą nadawać dla drugiego dziecka. Podpowiecie coś?







Też bym już chciała coś kupić, ale się wstrzymuję. Tak sobie pomyślałam, że może po badaniach połówkowych kupię pierwsze ubranka. W ogóle to przeglądałam tak wstępnie ubranka w rozmiarach 56 i 62 na stronie kappahl, next i chyba c&a, ale wszystkie były rozpinane tak po boku "na kopertę", więc już bogatsza o Wasze doświadczenia od razu je odrzuciłam. Gdzie w takim razie szukać tych zapinanych na środku?





Super, że wszystko ok!





Cieszę się, że wszystko dobrze.





Zdradzisz jakie to masz plany?
Super, że wszystko ok.
Co do tych zapięć to złe i niewygodne są takie jak na pierwszym zdjęciu, chyba że mają dodatkowo rozpięcie w kroku to ok. Kopertowe (drugie foto) są ok - przynajmniej dla mnie, ja je bardzo lubiłam bo nie trzeba prz z główkę wkładać co dla mnie było na początku trudne.
A na trzecim o takie pajace najlepiej brać
Zdjęcia totalnie przypadkowe z google. Screenshot_2020-09-22-16-02-41-440_com.android.chrome.jpgScreenshot_2020-09-22-16-03-17-724_com.google.android.googlequicksearchbox.jpgScreenshot_2020-09-22-16-02-53-048_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2020-09-22 o 15:11
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 15:14   #1871
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Super, że wszystko ok.
Co do tych zapięć to złe i niewygodne są takie jak na pierwszym zdjęciu, chyba że mają dodatkowo rozpięcie w kroku to ok. Kopertowe (drugie foto) są ok - przynajmniej dla mnie, ja je bardzo lubiłam bo nie trzeba prz z główkę wkładać co dla mnie było na początku trudne.
A na trzecim o takie pajace najlepiej brać
Zdjęcia totalnie przypadkowe z google. Załącznik 7728139Załącznik 7728140Załącznik 7728141

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Aaaaaaa! To teraz już wszystko jasne, dzięki wielkie za doprecyzowanie ️ No to jednak uda się coś kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 15:38   #1872
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Też jestem po wizycie kontrolnej, wszystko jest ok, dzidzia machała rękami i nogami, bardzo aktywna była na badaniu. Wyniki z krwi mam bardzo dobre, więc się cieszę. Jedynie ciśnienie miałam wysokie, ale u mnie to chyba efekt białego fartucha, bo jak mierzę w domu to mam w normie. Mam polecenie codziennie o podobnej porze mierzyć ciśnienie i zapisywać, a w przypadku gdyby zaczęło się zwiększać, to przyjść od razu na wizytę. Także muszę to kontrolować.

Mam jeszcze pytanie do doświadczonych mam. U nas to będzie pierwsze dziecko, później będziemy chcieli kolejne, więc część rzeczy chciałabym wykorzystać ponownie. Zastanawiam się co na pewno NIE będzie wykorzystane przy drugim dziecku, żebym mogła wtedy bezkarnie poszaleć z dziewczęcymi wzorami. Pomyślałam, że pewnie pieluchy, ręczniki, kocyki (chociaż nie wiem jak z wełny merino) już się nie będą nadawać dla drugiego dziecka. Podpowiecie coś?



Też bym już chciała coś kupić, ale się wstrzymuję. Tak sobie pomyślałam, że może po badaniach połówkowych kupię pierwsze ubranka. W ogóle to przeglądałam tak wstępnie ubranka w rozmiarach 56 i 62 na stronie kappahl, next i chyba c&a, ale wszystkie były rozpinane tak po boku "na kopertę", więc już bogatsza o Wasze doświadczenia od razu je odrzuciłam. Gdzie w takim razie szukać tych zapinanych na środku?


Super, że wszystko ok!


Cieszę się, że wszystko dobrze.


Zdradzisz jakie to masz plany?
Myślę, że jeszcze kilka prześcieradeł też można wziąć dziewczęcych

Dziewczyny, weźcie sobie kopertowe też na próbę, przecież każdemu co innego pasuje, warto sobie porównać u mnie się sprawdziły, bo kompletnemu noworodkowemu laikowi wygodnie było malucha położyć na rozłożonym body i tylko wsunac rączki Mieliśmy różne rodzaje i wszystko da się ogarnąć a z czasem nabiera się pewności i wprawy, dziecko ma więcej władzy nad własnym ciałem i już jest wszystko jedno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 15:51   #1873
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Też jestem po wizycie kontrolnej, wszystko jest ok, dzidzia machała rękami i nogami, bardzo aktywna była na badaniu. Wyniki z krwi mam bardzo dobre, więc się cieszę. Jedynie ciśnienie miałam wysokie, ale u mnie to chyba efekt białego fartucha, bo jak mierzę w domu to mam w normie. Mam polecenie codziennie o podobnej porze mierzyć ciśnienie i zapisywać, a w przypadku gdyby zaczęło się zwiększać, to przyjść od razu na wizytę. Także muszę to kontrolować.

Mam jeszcze pytanie do doświadczonych mam. U nas to będzie pierwsze dziecko, później będziemy chcieli kolejne, więc część rzeczy chciałabym wykorzystać ponownie. Zastanawiam się co na pewno NIE będzie wykorzystane przy drugim dziecku, żebym mogła wtedy bezkarnie poszaleć z dziewczęcymi wzorami. Pomyślałam, że pewnie pieluchy, ręczniki, kocyki (chociaż nie wiem jak z wełny merino) już się nie będą nadawać dla drugiego dziecka. Podpowiecie coś?



Też bym już chciała coś kupić, ale się wstrzymuję. Tak sobie pomyślałam, że może po badaniach połówkowych kupię pierwsze ubranka. W ogóle to przeglądałam tak wstępnie ubranka w rozmiarach 56 i 62 na stronie kappahl, next i chyba c&a, ale wszystkie były rozpinane tak po boku "na kopertę", więc już bogatsza o Wasze doświadczenia od razu je odrzuciłam. Gdzie w takim razie szukać tych zapinanych na środku?


Super, że wszystko ok!


Cieszę się, że wszystko dobrze.


Zdradzisz jakie to masz plany?
Szycie, codzienna gimnastyka, spacery, czytanie, jakieś wycieczki bliższe i dalsze. Wpadlam też na pomysł, że mogę wreszcie pójść do wszystkich muzeów, szczególnie w dni darmowego wstępu, na wystawy, a do tego ogarnięcie domu i bobyczenie sie, jak starczy dnia wszyscy zalecają urlop w 2 trymestrze, ale nie wiem czy przy tej sytuacji covidowej to się uda. Zresztą, nagle nam się sytuacja zmieniła i trochę mniej pieniędzy mamy
Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Trochę wam zazdroszczę tych l4 i nudy itp ja planuję pracowac do lutego ale też mam inną sytuację 🤣

a z drugiej strony po 2 dniach w domu wariuję...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakbym prowadziła własny biznes to byłoby inaczej, a że jestem na etacie to sobie nie będę żałować najbardziej tu chodzi o wstawanie, bo pobudki około 5.40-6 do najprzyjemniejszych nie należą, szczególnie jak jest okres jesienno zimowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 21:00   #1874
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Super, że wszystko ok.
Co do tych zapięć to złe i niewygodne są takie jak na pierwszym zdjęciu, chyba że mają dodatkowo rozpięcie w kroku to ok. Kopertowe (drugie foto) są ok - przynajmniej dla mnie, ja je bardzo lubiłam bo nie trzeba prz z główkę wkładać co dla mnie było na początku trudne.
A na trzecim o takie pajace najlepiej brać
Zdjęcia totalnie przypadkowe z google. Załącznik 7728139Załącznik 7728140Załącznik 7728141

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Mnie te kopertowe później wkurzały bo jest z milion tych napów ale przy tych pierwszych rozmiarach spoko

A te pajace z zapięciem na jedną nogę potwierdzam że to czyste zło..

Jak rodził się synek to moja mama wybrzebała ubranka moje i brata - to było dopiero hardcorowe - często trzeba było rozebrać pół dziecka albo się męczyć z guziczkami albo sznurkami...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Szycie, codzienna gimnastyka, spacery, czytanie, jakieś wycieczki bliższe i dalsze. Wpadlam też na pomysł, że mogę wreszcie pójść do wszystkich muzeów, szczególnie w dni darmowego wstępu, na wystawy, a do tego ogarnięcie domu i bobyczenie sie, jak starczy dnia wszyscy zalecają urlop w 2 trymestrze, ale nie wiem czy przy tej sytuacji covidowej to się uda. Zresztą, nagle nam się sytuacja zmieniła i trochę mniej pieniędzy mamy Jakbym prowadziła własny biznes to byłoby inaczej, a że jestem na etacie to sobie nie będę żałować najbardziej tu chodzi o wstawanie, bo pobudki około 5.40-6 do najprzyjemniejszych nie należą, szczególnie jak jest okres jesienno zimowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nienawidzę wstawać tak wcześnie a zimą to już najbardziej. Zresztą nienawidzę zimy Ale ja jestem z tych co klimatycznie woleliby mieszkać na południu Hiszpanii
Korzystaj jak najbardziej to super czas żeby coś nadrobić lub zacząć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 05:41   #1875
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

U mnie podobnie kopertowe się sprawdziły w pierwszych tygodniach jak dzidzia jeszcze taka totalnie nie poradna. Potem już byly nie praktyczne. Mi w sumie wkładanie jednej nogi nie przeszkadzało do pajaców tych na bok, ale to też już na troszkę późniejszym etapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 09:04   #1876
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja zrobiłam dobry deal, kupilam nową parkę ciążową z wstawką do noszenia dzieci za 45zl z Bonprix, ma jedną wadę, bo wstawki nie da się zapiąć na zamek, ale bez problemu można zapiąć napki A tak to wygląda jak zwykłą kurtka, tyle, że ma po bokach zamki, które można rozpiąć w miarę rosnącego brzucha I na pewno starczy mi na zimę, bo jest trochę ocieplona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 09:18   #1877
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam dobry deal, kupilam nową parkę ciążową z wstawką do noszenia dzieci za 45zl z Bonprix, ma jedną wadę, bo wstawki nie da się zapiąć na zamek, ale bez problemu można zapiąć napki A tak to wygląda jak zwykłą kurtka, tyle, że ma po bokach zamki, które można rozpiąć w miarę rosnącego brzucha I na pewno starczy mi na zimę, bo jest trochę ocieplona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeczytałam pralkę i nie mogłam skumac o co Ci chodzi ja cały czas się rozglądam żeby coś kupić i wyjdzie ze zimę w bluzie Tż przechodzę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 10:15   #1878
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Przeczytałam pralkę i nie mogłam skumac o co Ci chodzi ja cały czas się rozglądam żeby coś kupić i wyjdzie ze zimę w bluzie Tż przechodzę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Haha pralkę ciążowa w sumie przydałaby się taka co sama się załadowuje, suszy, składa i chowa do szafek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 11:48   #1879
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Przeczytałam pralkę i nie mogłam skumac o co Ci chodzi ja cały czas się rozglądam żeby coś kupić i wyjdzie ze zimę w bluzie Tż przechodzę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Moja koleżanka zabierała rzeczy mężowi w ciąży 🤣 tez bym chętnie tak robiła ale mamy zbyt różne gabaryty z mężem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-23, 13:13   #1880
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Powoli biorę się za tworzenie listy wyprawkowej i szacowanie ile kasy na to nam potrzeba. Bazowałam na liście z dobre liski https://www.dobreliski.pl/wyprawka I mam pytanie, bo pewnie będziecie wiedzieć W kategorii "Tkaniny- kocyki, otulacze, pieluszki" są: otulacz 120x120, pieluszki 75x75 i pieluszki 30x30. Czemu 3 rozmiary i do czego będą każde z nich? Te 120x120 to pewnie jako taki lekki kocyk? Czy jakie mają zastosowanie? Te 30x30 to jako ulewajki? A te 75x75 do czego? Jak to jest? Do czego każdy z tych 3 rozmiarów się używa? Nie wiem czy kupować i zwykłe białe najtańsze czy szaleć w jakieś ładne wzorki


Zamówiłam sobie ostatnio legginsy ciążowe na h&m, wzięłam 3 różne, żeby porównać jakość. Dzisiaj przyszła paczka i kurcze wszystkie prześwitują na tyłku. Wiadomo, pewnie będę nosić je do czegoś dłuższego i raczej po domu, ale i tak nie chciałabym świecić majtkami Macie może sprawdzony model legginsów? Możecie coś polecić?

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Myślę, że jeszcze kilka prześcieradeł też można wziąć dziewczęcych

Dziewczyny, weźcie sobie kopertowe też na próbę, przecież każdemu co innego pasuje, warto sobie porównać u mnie się sprawdziły, bo kompletnemu noworodkowemu laikowi wygodnie było malucha położyć na rozłożonym body i tylko wsunac rączki Mieliśmy różne rodzaje i wszystko da się ogarnąć a z czasem nabiera się pewności i wprawy, dziecko ma więcej władzy nad własnym ciałem i już jest wszystko jedno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To w sumie niewiele tych dziewczęcych będzie. Pewnie jeszcze coś dorzucę, trudno, najwyżej przy drugim kupię jeszcze jedno. Nie mówię oczywiście o wózku, ale coś z tańszych przedmiotów
Ja niby jakąś praktykę z małymi dziećmi mam, bo moje rodzeństwo ma dzieci i zdarzało mi się czy to zmieniać pieluchy czy karmić maleństwa, ale to jednak coś innego niż tak 24/7. Na początku jednak lepiej sobie ułatwiać cały proces, potem jak przyjdzie wprawa, to nawet przez główkę pewnie można zakładać ubranka.

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Szycie, codzienna gimnastyka, spacery, czytanie, jakieś wycieczki bliższe i dalsze. Wpadlam też na pomysł, że mogę wreszcie pójść do wszystkich muzeów, szczególnie w dni darmowego wstępu, na wystawy, a do tego ogarnięcie domu i bobyczenie sie, jak starczy dnia wszyscy zalecają urlop w 2 trymestrze, ale nie wiem czy przy tej sytuacji covidowej to się uda. Zresztą, nagle nam się sytuacja zmieniła i trochę mniej pieniędzy mamy Jakbym prowadziła własny biznes to byłoby inaczej, a że jestem na etacie to sobie nie będę żałować najbardziej tu chodzi o wstawanie, bo pobudki około 5.40-6 do najprzyjemniejszych nie należą, szczególnie jak jest okres jesienno zimowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super plan! Mam nadzieję, że będziesz się super czuła i uda Ci się go zrealizować Korzystaj!

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Też nienawidzę wstawać tak wcześnie a zimą to już najbardziej. Zresztą nienawidzę zimy Ale ja jestem z tych co klimatycznie woleliby mieszkać na południu Hiszpanii
Korzystaj jak najbardziej to super czas żeby coś nadrobić lub zacząć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja na odwrót, uwielbiam zimę, ale taką prawdziwą, mroźną, ze śniegiem i oszronionymi drzewami. Magia Niestety w Polsce już takich zim nie ma :-(

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam dobry deal, kupilam nową parkę ciążową z wstawką do noszenia dzieci za 45zl z Bonprix, ma jedną wadę, bo wstawki nie da się zapiąć na zamek, ale bez problemu można zapiąć napki A tak to wygląda jak zwykłą kurtka, tyle, że ma po bokach zamki, które można rozpiąć w miarę rosnącego brzucha I na pewno starczy mi na zimę, bo jest trochę ocieplona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super Ostatnio mierzyłam właśnie jesienne kurtki i płaszczyki czy dadzą jeszcze radę i znalazłam 2 sztuki, które pomieszczą brzuszek. Także może obejdzie się bez tego. Na zimę pewnie będę musiała coś kupić. Moja kurtka puchowa na pewno się nie nada, bo mam dopasowaną.

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Haha pralkę ciążowa w sumie przydałaby się taka co sama się załadowuje, suszy, składa i chowa do szafek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jeszcze dodatkowo wyprasuje, a co
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 13:34   #1881
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Powoli biorę się za tworzenie listy wyprawkowej i szacowanie ile kasy na to nam potrzeba. Bazowałam na liście z dobre liski https://www.dobreliski.pl/wyprawka I mam pytanie, bo pewnie będziecie wiedzieć W kategorii "Tkaniny- kocyki, otulacze, pieluszki" są: otulacz 120x120, pieluszki 75x75 i pieluszki 30x30. Czemu 3 rozmiary i do czego będą każde z nich? Te 120x120 to pewnie jako taki lekki kocyk? Czy jakie mają zastosowanie? Te 30x30 to jako ulewajki? A te 75x75 do czego? Jak to jest? Do czego każdy z tych 3 rozmiarów się używa? Nie wiem czy kupować i zwykłe białe najtańsze czy szaleć w jakieś ładne wzorki





Zamówiłam sobie ostatnio legginsy ciążowe na h&m, wzięłam 3 różne, żeby porównać jakość. Dzisiaj przyszła paczka i kurcze wszystkie prześwitują na tyłku. Wiadomo, pewnie będę nosić je do czegoś dłuższego i raczej po domu, ale i tak nie chciałabym świecić majtkami Macie może sprawdzony model legginsów? Możecie coś polecić?





To w sumie niewiele tych dziewczęcych będzie. Pewnie jeszcze coś dorzucę, trudno, najwyżej przy drugim kupię jeszcze jedno. Nie mówię oczywiście o wózku, ale coś z tańszych przedmiotów

Ja niby jakąś praktykę z małymi dziećmi mam, bo moje rodzeństwo ma dzieci i zdarzało mi się czy to zmieniać pieluchy czy karmić maleństwa, ale to jednak coś innego niż tak 24/7. Na początku jednak lepiej sobie ułatwiać cały proces, potem jak przyjdzie wprawa, to nawet przez główkę pewnie można zakładać ubranka.





Super plan! Mam nadzieję, że będziesz się super czuła i uda Ci się go zrealizować Korzystaj!





To ja na odwrót, uwielbiam zimę, ale taką prawdziwą, mroźną, ze śniegiem i oszronionymi drzewami. Magia Niestety w Polsce już takich zim nie ma :-(





Super Ostatnio mierzyłam właśnie jesienne kurtki i płaszczyki czy dadzą jeszcze radę i znalazłam 2 sztuki, które pomieszczą brzuszek. Także może obejdzie się bez tego. Na zimę pewnie będę musiała coś kupić. Moja kurtka puchowa na pewno się nie nada, bo mam dopasowaną.





I jeszcze dodatkowo wyprasuje, a co
Co do pieluszek 75×75 to ja mam 6 ładnych do lekarza. Przynajmniej u mnie jest tam że jak idziesz do lekarza czy na bilans czy na szczepienie to jedna pieluszka żeby rozłożyć na stoliku gdzie kładzie się dzieci druga pieluszka do przykrycia bo rozbiera się do naga żeby zmierzyła czy sprawdziła odruchy / napięcie, trzecia pieluszka na wagę no i reszta jak dziecko siknie bo jednak trochę leży nago i może się zdarzyć

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 13:44   #1882
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja miałam tylko te 75x75 tetrę i flanele i podkładałam je pod główkę jak karmiłam dziecko, używałam jako prześcieradełka w gondoli, wycierałam nimi jak coś się rozlało, okrywalam lekko piersi przy karmieniu podczas wyjść, mięciutką flanelą zdarzało mi się też okryc dziecko na spacerze czy pierwszego dnia w domu owinąć zamiast rozka, dość uniwersalne byly u nas u lekarza używają papieru z dużej rolki, także tam akurat nie potrzebowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 13:46   #1883
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ja miałam tylko te 75x75 tetrę i flanele i podkładałam je pod główkę jak karmiłam dziecko, używałam jako prześcieradełka w gondoli, wycierałam nimi jak coś się rozlało, okrywalam lekko piersi przy karmieniu podczas wyjść, mięciutką flanelą zdarzało mi się też okryc dziecko na spacerze czy pierwszego dnia w domu owinąć zamiast rozka, dość uniwersalne byly u nas u lekarza używają papieru z dużej rolki, także tam akurat nie potrzebowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli u mnie oszczędzają ale jak poszłam pierwszy raz z dzieckiem to też myślałam że będa te papiery a jeszcze dostałam ochrzan że mam że sobą tylk odwie pieluchy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 13:48   #1884
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Czyli u mnie oszczędzają ale jak poszłam pierwszy raz z dzieckiem to też myślałam że będa te papiery a jeszcze dostałam ochrzan że mam że sobą tylk odwie pieluchy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Co przychodnia to pewnie inne zasady i wyposażenie ja na pierwsza wizytę szlam przejęta, bo to była też dla mnie zupełnie nowa przychodnia, nowa sytuacja i byłam przygotowana jakbym jechała na jakąś szkole przetrwania, więc pieluch pewnie też miałam kilka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 13:52   #1885
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Co do pieluszek 75×75 to ja mam 6 ładnych do lekarza. Przynajmniej u mnie jest tam że jak idziesz do lekarza czy na bilans czy na szczepienie to jedna pieluszka żeby rozłożyć na stoliku gdzie kładzie się dzieci druga pieluszka do przykrycia bo rozbiera się do naga żeby zmierzyła czy sprawdziła odruchy / napięcie, trzecia pieluszka na wagę no i reszta jak dziecko siknie bo jednak trochę leży nago i może się zdarzyć

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
O to to, też brałam do lekarza pieluchy. Flanelowa kładłam na przewijak, zwykła tetrowa na wagę. Ale u mnie były te papiery z rolki, aczkolwiek wolałam kłaść na swoich pieluszkach. Poza tym jak brałam małą na ręce i jeszcze była rozebrana to owijalam ją tą flanelowa pieluszką.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 15:11   #1886
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Co do pieluszek 75×75 to ja mam 6 ładnych do lekarza. Przynajmniej u mnie jest tam że jak idziesz do lekarza czy na bilans czy na szczepienie to jedna pieluszka żeby rozłożyć na stoliku gdzie kładzie się dzieci druga pieluszka do przykrycia bo rozbiera się do naga żeby zmierzyła czy sprawdziła odruchy / napięcie, trzecia pieluszka na wagę no i reszta jak dziecko siknie bo jednak trochę leży nago i może się zdarzyć

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ja miałam tylko te 75x75 tetrę i flanele i podkładałam je pod główkę jak karmiłam dziecko, używałam jako prześcieradełka w gondoli, wycierałam nimi jak coś się rozlało, okrywalam lekko piersi przy karmieniu podczas wyjść, mięciutką flanelą zdarzało mi się też okryc dziecko na spacerze czy pierwszego dnia w domu owinąć zamiast rozka, dość uniwersalne byly u nas u lekarza używają papieru z dużej rolki, także tam akurat nie potrzebowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
O to to, też brałam do lekarza pieluchy. Flanelowa kładłam na przewijak, zwykła tetrowa na wagę. Ale u mnie były te papiery z rolki, aczkolwiek wolałam kłaść na swoich pieluszkach. Poza tym jak brałam małą na ręce i jeszcze była rozebrana to owijalam ją tą flanelowa pieluszką.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Dziękuję kochane! Jak to napisałyście, to wydaje się takie oczywiste. Gorzej samemu wpaść na to To w sumie kupię kilka we wzorki i kilka białych - białe pewnie od mamy ginekolog.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 16:09   #1887
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej,

Przepraszam, że Wam tak wbijam na wątek, ale mam jeansy ciążowe z Lidla, 2 pary, mało noszone, bo ciąża wypadła latem. Może któraś z Was byłaby chętna? Jak coś to priv, rozmiar chyba 40.

Pozdrawiam, wrześniówka 2020

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 18:24   #1888
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam dobry deal, kupilam nową parkę ciążową z wstawką do noszenia dzieci za 45zl z Bonprix, ma jedną wadę, bo wstawki nie da się zapiąć na zamek, ale bez problemu można zapiąć napki A tak to wygląda jak zwykłą kurtka, tyle, że ma po bokach zamki, które można rozpiąć w miarę rosnącego brzucha I na pewno starczy mi na zimę, bo jest trochę ocieplona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to obie mamy dziś udany dzien kurtkowy
Zamówiłam na ebayu - odpowiednik polskiego allegro kurtkę o długości tak do połowy ud.
I zamówiłam ją u sprzedawcy, który sprzedaje ciuchy w niższych cenach i były bez firmowe, zaryzykowałam bo cena jak dla mnie była kusząca. Nie chcę dawać nie wiadomo ile za te ciążowe rzeczy, bo to w planach moja ostatnia ciąża i tak wyszło, że teraz zostałam bez kurtki.
I dziś przyszła, po otwarciu wielki zdziwienie, bo okazało się, że to z bon prixu. Jakość super, pasuje mi i dałam za nią 30 euro (ok 120zl),gdzie ceny po sklepach zaczynają się od 60-70 euro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Bazille
Czas edycji: 2020-09-23 o 18:27
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 18:44   #1889
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Kupujecie łóżeczko dostawne? Właśnie się zastanawiam czy warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 19:01   #1890
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
O to obie mamy dziś udany dzien kurtkowy
Zamówiłam na ebayu - odpowiednik polskiego allegro kurtkę o długości tak do połowy ud.
I zamówiłam ją u sprzedawcy, który sprzedaje ciuchy w niższych cenach i były bez firmowe, zaryzykowałam bo cena jak dla mnie była kusząca. Nie chcę dawać nie wiadomo ile za te ciążowe rzeczy, bo to w planach moja ostatnia ciąża i tak wyszło, że teraz zostałam bez kurtki.
I dziś przyszła, po otwarciu wielki zdziwienie, bo okazało się, że to z bon prixu. Jakość super, pasuje mi i dałam za nią 30 euro (ok 120zl),gdzie ceny po sklepach zaczynają się od 60-70 euro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A podzielisz się linkiem do tego sprzedawcy, oczywiście na pw.
Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Kupujecie łóżeczko dostawne? Właśnie się zastanawiam czy warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeczytałam o nim tutaj i nie wyobrażam sobie go nie mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.