Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 20:40   #2941
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:

1. Transport + opłaty za wystawienie odpowiednich dokumentów
2. Ubezpieczenie transportu
3. Opłaty agencji celnej
4. Cło
5. 22% Vat
6. Do tego dochodzi jeszcze wiele innych kosztów związanych ze
sprzedażą...
Rozumiem że to wszystko kosztuje, ale to chyba nie jest nasz problem? Zamawiałyśmy sobie spokojnie same i było dobrze, ciekawe czy w innych krajach UE też znajdą sobie dystrybutorów i zablokują możliwość zamawiania bezpośrednio z USA, szczerze wątpię.
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 20:43   #2942
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze moglybysmy przygotowac list do EDM - podpisac sie pod nim z imienia i nazwiska - to nie jest normalne i dalekie od uklonu w strone klienta - zeby odsylac go do miejsca,w ktorym ktos nabija sobie kase... nie tedy droga...
Jestem za

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że wyjaśniłam pewne kwestie i pomimo tak dużego
rozczarowania kosmetyki EDM nadal będą Pani ulubionymi kosmetykami.
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 21:23   #2943
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
zglos sie na organizatorke, bedziesz jedyna lub jedna z nielicznych zamawiajacych dla nas EDM za Odra
Napiszę tylko tyle- i

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Mnie nie interesuja tlumaczenia, ze clo, ze VAT - gdyby sie nie oplacalo - sklep by nie powstal. Ja przeplacac nie zamierzam... w razie czego rzeczywiscie usmiechniemy sie do kogos z Niemiec - watek Wizazowych Emigrantek jest

Wielki blad EDM... ktore widocznie woli rozmawiac z "wiekszymi" - zapominajac, ze to my - maluczkie Wizazanki nakrecamy karuzele zakupow... no coz... trudno...
Normalnie się przeprowadzam . A na serio, to niestety polubiłam parę pozycji z EDM i wcale nie cieszą mnie te zmiany. Super, że właśnie załapałam się na zamówienie na zbiorowych

(Adusiadu jesteś wspaniała)
.

Edytowane przez levante
Czas edycji: 2010-07-29 o 21:26
levante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 22:39   #2944
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

dziewczyny, przepraszam, ale nie wytrzymam...
wpadłam na szybko, z doskoku, zeby sprawdzić najważniejsze i najpilniejsze sprawy zakupowe, ale nieopatrznie weszłam na ten wątek i się lekko zagotowałam, przyznaję...

wiem, że większosc wypowiedzi wynika najprawdopodobniej ze zwykłej niewiedzy.
i jestem w stanie to zrozumieć.

ale jako iż a/ dostałam dziś kilka zapytań czy ten sklep, to nie mój sklep, bo adres podobny do mojego bloga b/nie jestem w stanie obojętnie czytać tego, co część z Was napisała, to postanowiłam się wypowiedzieć.

Interesowałam się tematem importu kosmetyków mineralnych dość szczegółowo.
I wbrew pozorom, wcale nie jest to taka prosta sprawa. Chcąc zrobić wszystko legalnie, zgodnie z polskimi przepisami, które są kompletnie różne od prawa amerykańskiego na przykład, osoba decydująca się na wprowadzenie ich do obrotu, musi ponieść koszty rzędu nie kilku tysięcy złotych, ale kilkudziesięciu nawet.

Polskie przepisy wyraźnie mówią o tym, że każdy ODCIEŃ każdej formuły podkładu (nie wspominam już o różach czy cieniach itd) MUSI posiadać OSOBNE badania laboratoryjne. Koszt jednego badania to nie kilkadziesiąt złotych, ale kilkaset. Przy jednym odcieniu podkładu tylko w jednej formule.
teraz wystarczy sobie to tylko pomnożyć przez ilość posiadanych odcieni np. EDM (chcąc zamknąć się tylko w jednej firmie) a wychodzą naprawdę kosmiczne pieniądze.
(bo przecież nikt nie będzie prowadził sklepu z 5 odcieniami podkładu w jednej formule)
Sprawa VAT - u i cła.
Owszem, cło na kosmetyki nie obowiązuje.
Ale już na pędzle i akcesoria kosmetyczne - owszem. A wiadomo, że jednego pędzla nikt sprowadzać nie będzie. Więc koszty cła wcale nie małe się robią.
Do tego dochodzą koszty prowadzenia sklepu internetowego (wcale nie małe), działalności gospodarczej i mnóstwo, mnóstwo innych kosztów, ubezpieczenia paczek (same dobrze wiemy, co się dzieje u nas z paczkami, które nagminnie giną, nikt rozsądny nie podejmie ryzyka nieubezpieczenia paczki o takiej wartości)

Kolejna sprawa - kosmetyki sprowadzane na nasz rynek, zgodnie z przepisami POWINNY posiadać opakowania, na których widnieje a/ numer serii b/ datę przydatności (nawet na kosmetykach mineralnych).
Opakowania sprowadzane z USA takich oznaczeń nie posiadają. Więc dochodzą kolejne koszty (w przypadku chęci działania zgodnie z polskimi przepisami)

Są to dodatkowe koszty, które importer prędzej czy później ponieść musi.
Tłumaczenia, specyfikacje, bieganie po urzędach, wprowadzenie kosmetyków do Krajowego Rejestru itd itd ... To wszystko kosztuje również.

No i ostatnia sprawa - po tym wszystkim, każdy, kto juz takie koszty poniesie, chciałby kilka złotych dla siebie choć z tej całej zabawy mieć, prawda?

Tyle ode mnie. Dodam jeszcze, że nie zamierzam importować kosmetyków mineralnych EDM ani innych, a także żaden ze sklepów mineralnych działających w Polsce nie jest prowadzony przez osoby ze mną zaprzyjaźnione
Tak więc - narzekania, owszem, to polska mentalność, ale może krytykować powinnyśmy bardziej polskie przepisy (a nawet nie tyle polskie, co unijne), a nie samych importerów kosmetyków?
Owszem, polityka EDM jest nieco dziwna, jak również fakt, że nie pozostawiono nam wyboru, gdzie chcemy dokonywać zakupów i to mi się nie podoba, owszem, nawet bardzo, ale do dziwactw EDM powinnyśmy się już przyzwyczaić

przepraszam za OT, ale chciałam kilka rzeczy wyjaśnić i może nadać nieco inne spojrzenie na kwestię polskich sklepów mineralnych, w tym EDM

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2010-07-29 o 23:18
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 23:00   #2945
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

dziewczyny, bez przesady - jak tak to biadolenie, że u nas nie ma minerałów, ale jak przyjdzie co do czego to płacz, że drogo
niestety amerykańskie prawo w kwestii produkcji i sprzedaży kosmetyków mineralnych bardzo mocno różni się od europejskiego, u nas to nie jest takie proste; tam - wolna amerykanka, w zasadzie niekontrolowana, nikt producenta nie sprawdza, w zasadzie każdy we własnym garażu może skręcić podkład przeznaczony na sprzedaż i nie kosztuje go to więcej niż surowce do tego użyte; w nas - badania, certyfikaty, kupa pieniędzy (oraz mnóstwo zachodu)
naprawdę dziwię się, że nikt nie bierzę pod uwagę tych rzeczy.. no trudno żeby polski dystrybutor działał kompletnie charytatywnie
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 23:14   #2946
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Ja rozumiem, ze w Pl koszty rosna ale nie rozumiem, dlaczego nagle, bez uprzedzenia zabiera sie stalym klientkom mozliwosc zamawiania z US
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 23:32   #2947
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, ze w Pl koszty rosna ale nie rozumiem, dlaczego nagle, bez uprzedzenia zabiera sie stalym klientkom mozliwosc zamawiania z US
Mnie tylko o to chodzi

Ja wszystko, co napisala Cathy rozumiem - jednoczesnie mam swiadomosc granic moich mozliwosci szalenstw makeupowych
Wszelkie granice moich porywow, fascynacji - doslownie dotykaja mojej kieszeni i wiedzy na temat tego, jak ksztaltuja sie ceny w kraju X.

Nie przemowi do mnie argument zakladania tu "oddzialu" firmy - skoro wiaze sie to z takimi kosztami, ktore kaza mi placic podwojnie za ten sam towar. Cale szczescie mam wolny wybor i mozliwosc zmiany faworyta
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 00:19   #2948
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Mnie tylko o to chodzi

Ja wszystko, co napisala Cathy rozumiem - jednoczesnie mam swiadomosc granic moich mozliwosci szalenstw makeupowych
Wszelkie granice moich porywow, fascynacji - doslownie dotykaja mojej kieszeni i wiedzy na temat tego, jak ksztaltuja sie ceny w kraju X.

Nie przemowi do mnie argument zakladania tu "oddzialu" firmy - skoro wiaze sie to z takimi kosztami, ktore kaza mi placic podwojnie za ten sam towar. Cale szczescie mam wolny wybor i mozliwosc zmiany faworyta
Dokladnie tymbardziej,ze Lumiere tez ma polskiego przedstawieciela i nie blokuja zamowien z PL.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 06:56   #2949
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Ja rozumiem, ze w Pl koszty rosna ale nie rozumiem, dlaczego nagle, bez uprzedzenia zabiera sie stalym klientkom mozliwosc zamawiania z US
Dokładnie, widać, że mamy czuć się gorszymi klientkami ze względu na miejsce zamieszkania ...
Na zakupowym można jeszcze wpisywać się z zamówieniami, od kiedy zacznie obowiązywać blokada na dostawy do Polski?
levante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 07:59   #2950
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Wczoraj udało mi się złożyć 2 zamówienia bez problemu, dziś chce złożyć 3 -4 następne...

I szczerze mowiąc nie wiem jak by mieli mi zablokować składanie zamówień - musiiby usunąć mi adres lub konto albo zmienić panel checkout

No albo anulować ręcznie zamówienie - tylko czy zdążą anulować skoro 10min po złożeniu zamowienia mam wiadomość że zamówienie wysłane?

Co do samej sytuacji... EDM od 15.06.09, kiedy zrewolucjonizowali stronę podjął parę złych decyzji patrząc z naszego punktu widzenia. Żałuję że nie dali Nam możliwości wyboru między paczkami z USA i z polskiego sklepu. Trudno, od ręki mogę wymienić 3 firmy mineralne które bardziej mi odpowiadaja i tego sie bede trzymać.
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne



Edytowane przez Isilindil
Czas edycji: 2010-07-30 o 08:03
Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 09:43   #2951
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

po prostu swietnie... kij im w oko. Blusche zaraz wyprzedaz robi, pociesze sie
ale widze ze zostawili wysylke do Polski tyle ze... za 34$ no tak na nasze zarzuty ze nie wysylaja do pl moga w takim razie powiedziec " jak to nie? moze Pani wybrac sobie wysylke za jedyne 34$"...
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 09:50   #2952
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
po prostu swietnie... kij im w oko. Blusche zaraz wyprzedaz robi, pociesze sie
ale widze ze zostawili wysylke do Polski tyle ze... za 34$ no tak na nasze zarzuty ze nie wysylaja do pl moga w takim razie powiedziec " jak to nie? moze Pani wybrac sobie wysylke za jedyne 34$"...
Goldiko a ile było wcześniej
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 09:51   #2953
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Do wyboru 34$ lub 12-17 w zależności od wagi
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 09:57   #2954
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Kolejna beznadziejna decyzja EDM. Coś czuję, że jak odczują, że stracili sporo klientek, to zmienią decyzję. Bojkot się im należy

Jest tyle świetnych firm mineralnych, które wysyłają do Polski. Niby dlaczego mamy być skazane na 2xdroższe kosmetyki u polskiego dystrybutora.
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 10:14   #2955
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

można się załamać... mają takie dobre podkłady, cienie, róże mnie bardzo pasowały. i ceny chyba też konkurencyjne (z tymi 45% zniżki).
czy jakieś firmy z minerałkami mają podobne ceny?
muszę się przerzucić teraz na coś innego
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 10:17   #2956
katarzyna21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Candyshop...
Wiadomości: 1 240
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Do wyboru 34$ lub 12-17 w zależności od wagi
A ja mam już tylko opcje fedex'em... czyli już zablokowali opcję USPS!!! Ogolnie to masakra...spodobaly mi sie ich kosmetyki ze wzgl na duzy wybor kolorów itd... ale teraz to moge se...:P

Znajde i dopasuje sobie inne cudenka a poki co zużyję to co mam w szafcę...
katarzyna21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 10:20   #2957
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

coś mi się wydaje, że ten polski EDM się przeliczy z ilością klientek. Pewnie część osób tam kupi. Jednak za 60 zł (tyle pewnie podkład kosztuje z przesyłką)można kupić podkłady lepszych firm mineralnych. O cenach cieni już nie wspomnę... Ja rozumiem, że rosną koszty etc, ale nie lubię gdy ktoś zabiera mi prawo wyboru.

dottoressa Ja np. bardzo sobie chwalę Blusche. Są co prawda nieco droższe od EDM, ale bardzo dobre. Lepiej sprawdzały się na mojej skórze w upały. Podobno w sierpniu mają mieć na prawie wszystko wyprzedaż, pooglądaj sobie wątek
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015

Edytowane przez magrat16
Czas edycji: 2010-07-30 o 10:22
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 10:21   #2958
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dokladnie tymbardziej,ze Lumiere tez ma polskiego przedstawieciela i nie blokuja zamowien z PL.
Dziwne tez jest, ze przedstawiciel ma podobne ceny do Lumiere na stronie, a przeciez koszty transportu i inne tez musza poniesc...
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 10:35   #2959
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

joppa przeciez tez ma dystrybutora w polsce i niektore produkty maja taniej niz te zza granicy...
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 11:07   #2960
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Ledwo co zajrzałam na wizaż aby przyłączyć się do zbiorowego zamówienia (podkład na wykończeniu) a tu taka wiadomość;/ w sumie obeszła bym się bez nich ale bez podkładu nie nie trafiłam na razie na taki który tak by mi odpowiadał jak EDM i kolor i formuła...
Swoją drogą znacie jakiś zbliżony do Buttered Tan Intensive? jak widzę te ceny 54zł za podkład to mi sie odechciewa...;|
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 11:33   #2961
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
coś mi się wydaje, że ten polski EDM się przeliczy z ilością klientek. Pewnie część osób tam kupi. Jednak za 60 zł (tyle pewnie podkład kosztuje z przesyłką)można kupić podkłady lepszych firm mineralnych. O cenach cieni już nie wspomnę... Ja rozumiem, że rosną koszty etc, ale nie lubię gdy ktoś zabiera mi prawo wyboru.

dottoressa Ja np. bardzo sobie chwalę Blusche. Są co prawda nieco droższe od EDM, ale bardzo dobre. Lepiej sprawdzały się na mojej skórze w upały. Podobno w sierpniu mają mieć na prawie wszystko wyprzedaż, pooglądaj sobie wątek
bardzo Ci dziękuję
jeszcze żebym znalazła podkład o odcieniu light medium...
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 11:48   #2962
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Siuniaaa Pokaż wiadomość
Swoją drogą znacie jakiś zbliżony do Buttered Tan Intensive? jak widzę te ceny 54zł za podkład to mi sie odechciewa...;|
na allegro za 42 zł + 6zł przesyłka.
Zawsze taniej niż na polskiej stronie...

tylko cieni na allegro nie ma jest dosłownie garstka kolorów
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:03   #2963
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Wczoraj udało mi się złożyć 2 zamówienia bez problemu, dziś chce złożyć 3 -4 następne...

Trudno, od ręki mogę wymienić 3 firmy mineralne które bardziej mi odpowiadaja i tego sie bede trzymać.
bede Cie sledzic Is - i dowiem sie, ktore to firmy

Szkoda, ze na stronie EDM nie podano zadnej informacji - np. od 20.08 klientow z Polski zapraszamy na strone xxxxx.pl
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:14   #2964
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

ooo to się porobiło....
Cathy - dobrze że wytłumaczyłaś, w końcu trochę jestem w stanie zrozumieć (choć tez nie do końca) czemu u nas wszystko takie drogie... z drugiej strony, powinni byli zostawić opcję wysyłki do PL bezpośrednio u nich. Koniec konców i tak EDM na tym swoje zarabia czy sprzedaje bezpośrednio przez stronę czy przez pośrednika... Po co im pośrednik który przedraża cenę produktu dwukrotnie i jeszcze część kasy zabiera do siebie...?

Podkłady edm mi bardzo pasują, i zarzekałam się że innych minerałów nie będę szukać, ale czas chyba zadać pytanie. Używam połączenia Linen z Fawn (linen w pół macie, fawn w o'glo). Czy są ich jakieś odpowiedniki w innych firmach mineralnych?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:24   #2965
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
na allegro za 42 zł + 6zł przesyłka.
Zawsze taniej niż na polskiej stronie...

tylko cieni na allegro nie ma jest dosłownie garstka kolorów

No niby tak.. gorzej jak i na allegro ceny wzrosną:| albo nie będzie ich w ogóle.. co wtedy? teraz musiała bym zrobić zapas co najmniej kilku opakowań...
trzeba będzie się przerzucić na inna firmę mineralna... tylko jaką? może polecicie coś zbliżonego do buttered tan intensive edm?
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:53   #2966
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Pisalam do jednej sprzedajacej na all i mi napisala, ze nadal bedzie miala dostep do EDM i jej ceny wzrosna gdzies o 1-2 zl, czyli za podklad 37, roze 27, a cienie 18 (cos tanio). Wydaje mi sie, ze ten dystrybutor kokosow nie zrobi, bo mimo, ze rozumie, ze ma jakies tam koszty, to jednak kazdy bedzie probowac kupic taniej
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 15:58   #2967
katarzyna21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Candyshop...
Wiadomości: 1 240
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez Siuniaaa Pokaż wiadomość
No niby tak.. gorzej jak i na allegro ceny wzrosną:| albo nie będzie ich w ogóle.. co wtedy? teraz musiała bym zrobić zapas co najmniej kilku opakowań...
trzeba będzie się przerzucić na inna firmę mineralna... tylko jaką? może polecicie coś zbliżonego do buttered tan intensive edm?

Ja myśle że z Allegro tak szybko nie znikną kosmetyki z EDM... a to dlatego że jak ktoś sprzedaje coś w wiekszej ilości to i kupuje w wiekszej ilości... Także pozostawiona opcja fedex jest idealnym rozwiązaniem... bo znizka zostaje ta sama ino trzeba wiecej zamowic i wiecej zaplacic na raz...

Takze bez paniki dziewczyny... EDM bedę normalnie pewnie na allegro... a EDM może zmądrzeje i przywroci wysyłkę USPS jak zobaczą ze ten śmieszny pośrednik Goooowno im da...
katarzyna21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 16:13   #2968
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

co do kosztów to Cathy ma racje,
spójrzcie na polska firmę PIXIE,
ceny podkładów tez są na tym poziomie 50zł.
wiele osób narzekało ze droga, ale się sprzedają.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 16:16   #2969
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ale do dziwactw EDM powinnyśmy się już przyzwyczaić

Dokładnie!
nie pierwszy raz mamy taką sytuację z EDM i poruszenie na wątku


jeśli o mnie chodzi, nawet się nie zmartwiłam, co to za firma której jedynym plusem była niska cena, a teraz nawet tego nie mamy

kasiaj85 - inne firmy mineralne maja lepsza oferte odcieni do wyboru nie ma co żałować, ja Ci polecam pixie, bo polska firma i tam naprawdę można przebierać w kolorach
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 16:22   #2970
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część V

Ja nie jestem pewna, Cathy, czy 'narzekanie to polska mentalnosc' ale uwazam ze w tym wypadku mamy absolutne prawo do tego.
Nagle zablokowano nam bez zadnego uprzedzenia dostep do produktow, dano nam wprawdzie mozliwosc ich zakupu ale za dwukrotna cene. To jest polityka firmy, a nam, klientkom, moze a wlasciwie musi sie to nie podobac, i stad krytyka.
Nas nie interesuja koszty i marża posrednika, skoro moglysmy kupowac od producenta. Jest to dla nas teraz zupelnie nieoplacalny zakup, 60 pln za podklad to jest 20 dolarow (a bylo ze znizka dla nas 6,60$ za podklad a dla posrednika jest na pewno jeszcze taniej), sa inne marki za mniejsze pieniadze. Ja nie krytykuje polskiego przedstawiciela, ale EDM za polityke kierowana od jakiegos czasu niejako przeciwko swoim klientom.

Jak juz wspomnialam sa firmy ktore potrafia inaczej to rozwiazac np Lumiere, maja swojego przedstawiciela ktory sprzedaje po cenach zblizonych do producenckich i nie blokuja zamowien z Polski!

No i nie mam pojecia kto Cie polaczyl z ta cala akcja

Edytowane przez dudkaaa
Czas edycji: 2010-07-30 o 16:33
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.