Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-07, 21:37   #151
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Nie ma. Basma sluzy do przyciemniania. Co nie znaczy ze nie mozna uzyskac ciemnego koloru naturalnymi farbkami. Są farby które skladają sie tylko z róznych proporcji tych dwoch ziolek, ale wiekszość ziolowych farb (zwlaszcza wersje "tubkowe") zawieraja dodatki i "sztuczne" barwniki które troche palete poszerzają. Nie mam pojecia, o ile tonów chcesz wlosy przyciemnić. Pamietaj, że nikt nie da gwarancji na to, co wyjdzie po hennie. Zwlaszcze jesli masz wlosy farbowane. No i jesli kolor Ci sie nie spodoba bedzie problem z powrotem do natury. Są jeszcze inne metody poglebiania koloru, np kora dębu, orzech. "czarna henna" o której piszesz jest uzywaną do tatuażu przeróbka henny, która daje na skórze kolor brązowy. Napisz coś wiecej o swoich wlosach i o kolorze który Ci sie podoba, to postaram sie cos doradzic.
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 08:39   #152
Mefi-86
Przyczajenie
 
Avatar Mefi-86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gostyń koło Kunowa :>
Wiadomości: 14
GG do Mefi-86
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

i taka wypowiedz mnie cieszy ;] ktos moze wie ile taki zabieg bedzie kosztowal?
__________________
www.astheria.prv.pl - strona mojej kapeli
Mefi-86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 16:10   #153
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Okolo 3 zl za wersje w proszku lub dwa razy tyle za tubkową. Róznią się tym, że ta w proszku przygotowuje sie samemu (miesza sie z gorącą wodą), a z tubki można od razu nakladać na wlosy (tubki maja ponoć troche mniejsza rwalosc, co też niekiedy jest plusem ). Cala instrukcja jest na opakowaniu. Możesz wybierać wśrod farb firmy Eld (moim zdaniem najlepsze),Venita (ma sporo kolorów, dostaniesz je np w Kauflandzie) czy Delia (dostepne w sieci Rossman). Na poczatek zrób próbe na malym pasemku. Pamietaj, że prawdopodobnie inaczej pokryje odrosty a inaczej wlosy farbowane (zalezy, jak duza jest ta różnica). No i folia + recznik na glowe (cieplo jest warunkiem równomiernego, trwalego koloru)
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 10:01   #154
Mefi-86
Przyczajenie
 
Avatar Mefi-86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gostyń koło Kunowa :>
Wiadomości: 14
GG do Mefi-86
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

....a jeszcze jedno pytanko: czy henna do wlosow rozni sie czyms od tej do brwi/rzes czy czegostam?? (wybaczcie, nie siedze w tym:P)
__________________
www.astheria.prv.pl - strona mojej kapeli
Mefi-86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 17:35   #155
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Taka henna do brwi to henna tylko z nazwy. Nie ma nic wspolnego z tą roślinka ani z tym, czym Hinduski malują oczy. Znajoma kosmetyczna w podróży miala przyjemność zrobić sobie kreski na powiekach - trzymaly się dwa tygodnie. "henne" do brwi miesza sie z woda utleniona (nawet te, które tego nie wymagaja, mają już poprostu w skladzie lub dodatkowa tabletke do pokruszenia i dodania).
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 18:05   #156
Mefi-86
Przyczajenie
 
Avatar Mefi-86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gostyń koło Kunowa :>
Wiadomości: 14
GG do Mefi-86
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

no tak, ale na preparacie ktory mam kupic ma byc napisane ze jest to do wlosow czy poprostu kupic byle co ze slowem 'henna' w nazwie? (pomijajac wax :P)
__________________
www.astheria.prv.pl - strona mojej kapeli
Mefi-86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 20:52   #157
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

zajrzyj na KWC, tam mozesz obejrzec zdjecia (i recenzje) Henita Henna Color, Delia Ziolowa Odzywka Koloryzujaca czy farbek firmy Eld (moze troche poprzekręcalam, bo wracam do natury i juz nie pamietam dokladnie ). Henna do rzes absolutnie sie nie nadaje (zreszta musialbys kupic to hurtowo, w fiolce jest jakies 1,5 gram ). Wszystkie te farbki maja charakterystyczne opakowania - papierowe torebki (chyba, ze kupujesz farbe w tubce)
hair jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 06:31   #158
Mefi-86
Przyczajenie
 
Avatar Mefi-86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gostyń koło Kunowa :>
Wiadomości: 14
GG do Mefi-86
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Ktos mial naprawde dobry pomysl z tą stroną (chodzi o kwc). Dzieki Ci wielkie za odpowiedzi, reszte mysle ze juz sobie znajde. 3maj sie!
__________________
www.astheria.prv.pl - strona mojej kapeli
Mefi-86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-11, 10:02   #159
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

nie ma za co . Powodzenia!
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 22:26   #160
eXtreme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
henna - co jaki czas?

Witam, przeszukałam archiwum, ale niestety nie znalazłam nic na temat, jak czesto mozna stosowac henne. Dzisiaj zrobiłam sobie owa henna włosy, ale przez pomyłke trzymalam przez 30 minut [byłam pewna, ze godzina mineła] i efekt jest bardzo słaby, tylko miejscami widać odcien rudości.

Kiedy powinnam powtorzyc zabieg?
Co jaki czas stosujecie hennę?
__________________
peace & Love : )
eXtreme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-12, 22:43   #161
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: henna - co jaki czas?

ja korzystam z farby, ktora jest na bazie henny i trzymam zawsze min 40 min... do tego zawijam sobie wlosy torebka foliowa i trzymam w cieple... efekt wtedy jest lepszy... ...

jak widze, ze juz powinnam odswiezyc kolorek to wtedy robie... ale wychodzi to tak raz na miesiac...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 06:20   #162
eXtreme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: henna - co jaki czas?

Dzięki za odpowiedz. Ja też oczywiscie włosy zawinełam w folię i ręcznik, aLe efekt coz słaby .
__________________
peace & Love : )
eXtreme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 08:50   #163
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: henna - co jaki czas?

Co ile chcesz . Jesli chodzi o henne nie ma takich przeciswkazan jak przy farbie.
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 09:03   #164
Ślicznotka;)
Rozeznanie
 
Avatar Ślicznotka;)
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 930
GG do Ślicznotka;)
Dot.: henna - co jaki czas?

Cytat:
Napisane przez eXtreme
Witam, przeszukałam archiwum, ale niestety nie znalazłam nic na temat, jak czesto mozna stosowac henne. Dzisiaj zrobiłam sobie owa henna włosy, ale przez pomyłke trzymalam przez 30 minut [byłam pewna, ze godzina mineła] i efekt jest bardzo słaby, tylko miejscami widać odcien rudości.

Kiedy powinnam powtorzyc zabieg?
Co jaki czas stosujecie hennę?
Ale henna, to jest chyba do brwi A Ty pewnie robisz włoski "chną"
Ślicznotka;) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 09:14   #165
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: henna - co jaki czas?

henna to też to do włosów, z tego co wiem, to inna nazwa chny po prostu henna ma właściwości odżywcze, nie niszczy tak włosów jak farba, więc można ją stosować jak często się chce, moja koleżanka używała co tydzień - żeby odświeżyć kolor i wszystko było ok
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 19:10   #166
Nika_17
Przyczajenie
 
Avatar Nika_17
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 26
Dot.: jak naturalnie przyciemnic włosy

Miałam podobny problem, ale mi pomogły płukanki z łupin orzecha
Nika_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 20:20   #167
eXtreme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: henna - co jaki czas?

Cytat:
Napisane przez Ślicznotka;)
Ale henna, to jest chyba do brwi A Ty pewnie robisz włoski "chną"

co, jak co,na opakowaniu jest napisane HENNA :p
Hair, lafigue, dzieki za odpowiedz, ulzyło mi, że nie muszę długo czekać.. vbmenu_register("postmenu _2062247", true);
__________________
peace & Love : )
eXtreme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-13, 20:33   #168
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: henna - co jaki czas?

Henna to taka ziołowa farba do włosów. Ja uzywałam wiele wiel lat inna odmiane kolorystyczną takiej odżywki do włosów - rubinę. Trzymałam ją na włosach nawet i 2 godziny. Co do intensywnosci koloryzacji to zalezy od twojego naturalnego koloru włosów, na opakowaniu jest taki wzornik kolorystyczny. Ja zrezygnowałam z tego sposbu koloryzacji włosów gdyz jak się okazuje te "odzywki" zalepiaja szczelnie włos takimi drobineczkami i to na włosy neistety za dobrze nie działa. Zreszta jak chcesz zafarbować włosy po takiej hennie czy rubinie jest duzy problem.
Teraz juz nie wroce do rubiny
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-14, 06:42   #169
eXtreme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: henna - co jaki czas?

czytałam, że własnie po hennie jest problem z farbowaniem włosów, ale ja nie mam zamiaru farbować stałą farbą [; henna mi bardzo pasuje, ładny, naturalny kolor i długo sie trzyma [;
Pozdrawiam
__________________
peace & Love : )
eXtreme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 11:43   #170
usiti
Raczkowanie
 
Avatar usiti
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 258
Dot.: henna- CZARNA WIŚNIA kolor-opinie

Przed chwilą sobie zrobiłam i dopiero teraz przypomniało mi sie,ze juz po raz drugi ( w sensie,kiedys tez nia pofarbowałam). Kierowałam się zdjęciem na opakowaniu,a nie nazwą i wyszły bordowe Ale w sumie fajnie,kiedys cały czas chodziłam ruda lub wiśniowa.
Na słoncu wyglądają czerwoniutko a tak to wyglądają na brązowe z małym przebłyskiem czerwieni...
usiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-15, 15:11   #171
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Cool czarna henna-niszczy włosy?

czy to prawda, że henna o kolorze czarnym niszczy włosy?Chce sobie zrobić nią włoski ale mam teraz wątpliwości, a czy jest jakaś ziołowa farba czarna co nie niszczy włosków?:rolley es:
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 14:56   #172
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Cool henna na henne?co mi z tego wyjdzie???pomocy

Mój naturalny kolor włosów - szatynka. Dwa razy robiłam włosy henną-czarną wiśnią, ale wyszły średni brąz. Ostatnio robiłam je 2 tygodnie temu. Tak za 3 tygodnie chcę jednak zmienić kolor włosów na czarny lub ciemny brąz, też chcę zrobić to henną, pytanie tylko czy to się nie zleje z tamtym kolorkiem. No myślę, że do tego czasu, zanim zrobie na czarno ten kolor mi się wypłucze, zawsze się mi wypłukuje, jak radzicie?>
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 14:59   #173
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: henna na henne?co mi z tego wyjdzie???pomocy

Skoro zawsze Ci sie wypłukuje, a zabieg chcesz przeprowadzic za trzy tygodnie....sama będziesz widziała czy ci sie zleje czy nie, ale w świetle tego co napisałaś, pewnie bedziesz mogła nałożyć nową hennę
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 15:06   #174
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: henna na henne?co mi z tego wyjdzie???pomocy

Tymczasowy kolor napewno troche zejdzie. Generalnie jest tak, ze ciemniejsza henna pokrywa jasniejsze wlosy. Powinny wyjsc ciemne ale czy wyjdzie dokladnie taki kolor jak planujesz to nie wiem.
istotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 21:00   #175
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Wink by włosy były seksownie czarne i nie zniszczone-czarna henna?

Obecnie mam czarne włoski, farbowane zwykła farbą, no ale wiadomo niedługo kolor wypłowieje i moje włoski staną się brązowe, wtedy zamierzam zastosować czarną hennę, by nie niszczyć włosków tymi farbami. Ciekawe jak mi wyjdzie ta zcarna henna na wloskach, jak się długo utrzyma, może farbowałyście kiedyś czarną henną?
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 21:45   #176
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: by włosy były seksownie czarne i nie zniszczone-czarna henna?

Cytat:
Napisane przez ewa007
Obecnie mam czarne włoski, farbowane zwykła farbą, no ale wiadomo niedługo kolor wypłowieje i moje włoski staną się brązowe, wtedy zamierzam zastosować czarną hennę, by nie niszczyć włosków tymi farbami. Ciekawe jak mi wyjdzie ta zcarna henna na wloskach, jak się długo utrzyma, może farbowałyście kiedyś czarną henną?
Też sie z checia dowiem? Czekam na jakas fachowa rade? BO tez mam czarne farbowane włoski Pozdrawiam
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 09:17   #177
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Henna w proszku czy żel.

Witam
Przeczytałam wątki odnośnie tematu ale nadal jestem w kropce.Czy lepsza jest ta tardycyjna w proszku czy w żelu,trudnosci przy nakłądaniu nie maja znaczenia,chodzi mi głownie o własciwosci odżywcze.Rozumiem,że forma żelu jest napewno podkręcona chemią ale czy mimo wszystko jakoś odzywia włos?Słyszałam,że im dłuzej producent zaleca trzymać farbkę tym lepiej czy to prawda?
Czy któraś z Was która używała henny w proszku i w żelu może mi pomóc?Byłabym bardzo wdzięczna.Jest kilka firm którą wybrać?Przeczytałm opinie ale zdania są podzielone.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 12:46   #178
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: by włosy były seksownie czarne i nie zniszczone-czarna henna?

Nie farbuję henną włosów ( przez wiele lat farbowałam na czarno farbami i były piekne i zdrowe natomiast nie jestem pewna czy jakakolwiek firma oferuje czarną henne w dosłownym tego słowa znaczeniu ( a nie np ciemny brąz lub fiolet) bo ta jest bardzo szkodliwa nawet do koloryzacji włosów - jest o tym artykuł na wizażu i było już na fryzjerce kilka wątków.Czarna henna naturalna poprostu nie istnieje( czarna jest dzięki chemii i zawiera toksyczny składnik PPD).Z tego co wiem firma Urtekram ma w asortymencie czarną henne do farbowania włosów , ale jaki kolor wychodzi naprawdę nie wiem.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 16:31   #179
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Wink henna a basma-jaka jest różnica

NO właśnie czy się właściwie różni henna od basmy?
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-14, 17:04   #180
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: henna a basma-jaka jest różnica

Cytat:
Napisane przez ewa007
NO właśnie czy się właściwie różni henna od basmy?

Jeśli chodzi o te "farby" w proszku to henna farbuje na rudo a basma na bardzo ciemny brąz. Przynajmniej u mnie tak było kiedy używałam ziołowych farb.
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.