Skolioza - operacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-28, 22:38   #1
melindag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 37

Skolioza - operacja


Witam serdecznie wszystkich jestem nowa, od dluższego czasu zaglądam na wizaż - głównie na rankingi kosmetyków. Postanowilam zalożyć konto, żeby się tu poradzić w paru sprawach. W tym temacie chodzi konkretnie o skoliozę, chciałabym, żeby osoby, które ją mają w zaawansowanym stopniu opowiedziały mi jak sobie z tym radzą, jak zyją. I osoby, które są po operacji, żeby podzieliły się tym jak to wygląda, jak wygląda cala operacja, przygotowanie do niej, życie po operacji. Mam skoliozę piersiowo-ledźwiową. Od paru lat nie byłam w kontroli - kiedy byłam ostatni raz miałam 17 lat (mialam wtedy 30 stopni w piersiowym i 50 stopni w ledzwiowym) i chirurg stwierdził 'Nie pogarsza się od 2 lat, lepiej operacji nie robić' i tak się skonczyla historia. Mineło 6 lat od tego czasu, nie byłam juz u lekarza. Zaniedbałam sprawę, nie wiem czy teraz się pogorszyło czy nie, coraz częśćiej dokucza mi ból pleców i rozmyslam o operacji. Planuję po nowym roku iść do lekarza. Chciałabym się wszystkiego dowiedzieć od osób, które to przeszły
melindag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:17   #2
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Skolioza - operacja

Ja miałam operacje skoliozy. Lepiej poszukaj w swojej okolicy ortopedy, który zajmuje sie skoliozami, bo zwykły chirurg nie specjalizuje sie w operacjach skoliozy. Najlepiej jak przed wizytą zrobisz zdjęcia rtg kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego, projekcja AP i boczna. Jak pójdziesz do ortopedy bez zdjęć rtg, to lekarz napisze skierowanie, wyśle Ciebie na rentgen i każe wrócić z wynikami, a to dodatkowy czas oczekiwania. A jak już pójdziesz ze zdjęciami rtg, to od razu lekarz coś powie
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:48   #3
melindag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 37
Dot.: Skolioza - operacja

Dzięki kiedy mialas operację i jak sie po niej czujesz? Czy wystarczy z rentgenem przyjsc na konsultacje do ortopedy czy trzeba miec rezonans? Chcialabym byc operowana w Zakopanem. Czy powinnam od razu tam zapisac sie na wizyte u ortopedy po otrzymaniu skierowania? U mnie w miescie kiepsko ze specjalistami w tej dziedzinie
melindag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:59   #4
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Skolioza - operacja

Jak chcesz iść do lekarzy z Zakopanego, to tam akurat nie trzeba robic zdjęć rtg przed wizytą, bo oni robią zdjęcia rtg na miejscu-najpierw wchodzi się do gabinetu lekarza, lekarz pisze zlecenie na zdjęcia rtg, schodzisz do pracowni rtg, później wracasz i czekasz na kolejne wezwanie do gabinetu. Ja ogólnie miałam już 10 operacji kręgosłupa i dużo zależy od dnia-jednego dnia jest lżej i lepiej funkcjonuje, drugiego dnia gorzej się czuje i mniej chodzę. Jak będzie potrzebny rezonans, to lekarz to zleci. Lepiej zapisz sie zaraz po otrzymaniu skierowania, bo będziesz musiała poczekać w kolejce przynajmniej 3-4 miesiące. Jak przez telefon umówisz sie na wizytę, to masz chyba 14 dni na dostarczenie skierowania do rejestracji (np. listem), dlatego już lepiej wysłać skierowanie priorytetem. Bez tego zostaniesz wykreślona z kolejki
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 17:49   #5
melindag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 37
Dot.: Skolioza - operacja

10? o rany, dlaczego tyle? Jakies komplikacje? Boję się najbardziej tego, że po operacji będzie gorzej niż przed. Ze nie bede mogła normalnie funkcjonować. Nie mówię o sporcie, bo to wiadomo - wykluczone. Nad tym nie rozpaczam, bo nigdy nie bylam typem sportowca. Ale zwykle życie, praca. Jak to wygląda? Ile mialas stopni?
melindag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 19:48   #6
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Skolioza - operacja

U mnie pojawiły sie problemy-najpierw miałam operacje skoliozy, później miałam operacje na dyskopatię, po tej operacji dyskopatii pojawiły sie komplikacje i musiałam iść na poprawki. Po operacji przez rok jest zakaz sportów, a jak później będzie ok, to mozna powoli wracać do uprawiania sportów, tylko wiadomo-nie da sie robić wszystkiego. Większość operwcji sie udaje, ale lekarz powinien też uprzedzić jakie jest ryzyko komplikacji, bo zawsze jest jakieś ryzyko. Wiele osob żyje w miarę normalnie po operacji. Ale nawet u dentysty na fotelu może coś sie stać. Przed operacją miałam 90 stopni, po operacji 45 stopni, a po kilku latach sie pogorszyło i mam teraz ok. 60 stopni.
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 21:22   #7
melindag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 37
Dot.: Skolioza - operacja

Współczuję. Czyli po operacji, która ma służyć temu by choroba nie postępowała, ona nadal postępuje? :/ 6 lat temu miałam 50 stopni w lędźwiowym a 30 w piersiowym, obawiam się, że teraz jest o wiele gorzej. Wcześniej nic nie bolalo, teraz wystarczy ze godzine posiedze, postoję a już boli. Wiadomo, zawsze może sie coś nie udać, ale wolę o tym nie myśleć. A jak sobie radzisz z kompleksami, jeśli chodzi o estetykę? U mnie to coraz bardziej widać, w dodatku jestem bardzo szczupła. Nie noszę w ogóle dopasowanych bluzek, w bikini też wstydzę się chodzić. Ciągle gapię się w lustro, dotykam się i coraz bardziej załamuję. Choć wiem, że inni mają gorzej

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Nie wiem czy pytanie na miejscu, ale... czy po operacji jest problem z seksem? Czy ograniczone ruchy jakoś bardzo to utrudniają?
melindag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 22:22:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.