Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-13, 01:02   #1441
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

czesc laski mam do was pytanie.
bralam cyprest 2 lata. w lutym skonczylam. od tego czasu zaczely mi sie rpzetluszczac wlosy->łupież->a w koncu wypadaja bardzo

myslicie ze rozstroily mi sie hormony?
nie bylam u gina, moja mama byla ze swoja sprawa i pytala rpzy okazji, pwoiedzial ze po roku powinnam zrobic rpzerwe(cwaniaczek a sam jak bylam po roku u neigo to ejszcze mi rpzepisal 4 paczki)

pozatym znowu mis ie rozstroil okres... i pozatym co ejst chyba najgorsze, wczoraj zaczelo mi sie jajeczkowanie, juz wiem ze przez kolejne 2 tyg jak dotkne sie jakkolwiek w piers to zawyje z bólu.

przed tabletkami tak nie mialam. gin pow ze pewnie bed emusiala wrocic do tabletek. :/

mam pytanie, do jakiego lekarza moge isc po skierowanie na badanie hormonow? testrosteron, progesteron, estrogen, Dheos
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 08:23   #1442
agakb26
Przyczajenie
 
Avatar agakb26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Witam,każdy normalny lekarz z "powołania" ginekolog powinien dawać skierowanie na takie badania,lecz oni to naprawdę mają gdzieś.Ja byłam w zeszłym tygodniu po skierowanie na badania odnośnie zakrzepicy jest to częste i bardzo niebezpieczne działanie uboczne (biorę 10 lat bez przerwy) . Nie mam skutków ubocznych, ale moja znajoma też nie miała i wylądowała z dnia na dzień w bardzo ciężkim stanie ma zakrzep w kolanie leczenie 7-8 miesięcy szok!!! Moja p.doktor powiedziała ,że muszę sobie po prostu robić badania napisała na co,ale prywatnie i tyle pomocy.Mówi ,że powinno się robić przerwę co 3 lata na 3 miesiące,a drudzy mówią, że nie powinno się jej robić bo wariują hormony i kogo słuchać???
agakb26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 11:06   #1443
ewella85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

WITAM ja biorę RIGEVIDON już trzeci rok i powiem szczerze ze nic nie zauważyłam, żadnych skutków ubocznych. Wiem że jest to dość stary lek którego raczej już mało kto przepisuje. Czytałam troszkę tez o nowych tabletkach anty, które maja dużo mniejszą dawkę hormonów , ale też przez to jest większa szansa na wpadkę.
Zostały mi dwa opakowania tabletek które planuję skończyć i nie brać już w ogóle. Tylko odczuwam obawę przed szybkim zajściem w ciąże.
Jak wasze organizmy sie zachowywały o odrzuceniu antykoncepcji.
Chodzi mi głównie o kobiety które brały dłużej niż dwa lata, może są tu też takie które zaprzestały brać RIGEVIDON?
ewella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 11:07   #1444
Izoldeczek
Izoldeczek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Brałam tabletki przez rok...teraz odstawiłam i czuje się o wiele lepiej niż w trakcie ich brania!! Po odstawieniu zaczęły mi dokuczac bóle piersi ale już na szczęście minęły. Tabletki to wygoda...ale czy warto się truc?
Izoldeczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 11:10   #1445
ewella85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez agakb26 Pokaż wiadomość
Witam,każdy normalny lekarz z "powołania" ginekolog powinien dawać skierowanie na takie badania,lecz oni to naprawdę mają gdzieś.Ja byłam w zeszłym tygodniu po skierowanie na badania odnośnie zakrzepicy jest to częste i bardzo niebezpieczne działanie uboczne (biorę 10 lat bez przerwy) . Nie mam skutków ubocznych, ale moja znajoma też nie miała i wylądowała z dnia na dzień w bardzo ciężkim stanie ma zakrzep w kolanie leczenie 7-8 miesięcy szok!!! Moja p.doktor powiedziała ,że muszę sobie po prostu robić badania napisała na co,ale prywatnie i tyle pomocy.Mówi ,że powinno się robić przerwę co 3 lata na 3 miesiące,a drudzy mówią, że nie powinno się jej robić bo wariują hormony i kogo słuchać???

Z tą przerwą trochę dziwne , wiem że jeśli zrobić przerwę to na pewno nie krócej jak rok. W tedy cały organizm się oczyszcza, a tak naprawdę wszystko dochodzi do siebie po 2 -3 latach. Jeśli bierzesz taki kawał czasu antykoncepcję to taka przerwa wszystko zniszczy i rozreguluję. To poważna decyzja, ja tak samo się zastanawiam czy odstawić tabletki, bo jednak jest to duży komfort i wygoda. No a nie oszukujmy się że finansowo też lepiej się wychodzi jak np prezerwatyw, jest wydatkiem. W sumie to zależy jak się często ludzie kochają

Edytowane przez ewella85
Czas edycji: 2009-06-13 o 11:23
ewella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 13:13   #1446
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ewella85 Pokaż wiadomość
Czytałam troszkę tez o nowych tabletkach anty, które maja dużo mniejszą dawkę hormonów , ale też przez to jest większa szansa na wpadkę.
Chętnie się dowiem, kto Ci takich bzdur naopowiadał.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 13:42   #1447
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

dostalabym skierownie od tego gina do ktorego chodze "głównie' ale chodze prywatnie i z [prywatnego gabinetu i tak bym musiala placic jakbym poszla z takim skierowaniem

mysle czy moge isc do 2 lekarza i poprosic o takie skierowanie 'bo inny gin mi tak polecil "
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 13:47   #1448
ewella85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Gdzieś w jakieś gazecie czytalam calkiem niedawno i zaczełam w necie szperać. Trafiłam na jakiś artykuł który mówił o tym iż "nowoczeste" tabletki anty maja duzo mniejsze dawki hormonów ktore nie zawsze do konca działaja tak jak by się chciało. No ale że są "zdrowsze" dla organizmu. Wg mnie żadne anty nie sa zdrowsze...
ewella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 15:00   #1449
89Madzia89
Raczkowanie
 
Avatar 89Madzia89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 298
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

ja biore tabletki ale dalej mam obawy ze moga nie zadzialac jestem w polowie 2 opakowania i ostatnio pierwszy raz kochalismy sie bez niczego ale jadnak mam obawy ze ktos malutki moze z tego wyjsc (biore regularnie) wiem powiecie mi pewnie ze zabezpieczaja od 1 tabletki ale jednak starch jest

Tymbardziej ze moja ginekolog powiedziala ze nie moze mi tak powiedziec od kiedy juz bede zabezpieczona ze od tej pierwszej czy tydziej pozniej itp.

Po jakim czasie od pierwszej zazytej tabletki zaczelyscie sie kochac bez innych zabezpieczen??
89Madzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 15:37   #1450
m@rtynka
Zadomowienie
 
Avatar m@rtynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 507
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez 89Madzia89 Pokaż wiadomość
ja biore tabletki ale dalej mam obawy ze moga nie zadzialac jestem w polowie 2 opakowania i ostatnio pierwszy raz kochalismy sie bez niczego ale jadnak mam obawy ze ktos malutki moze z tego wyjsc (biore regularnie) wiem powiecie mi pewnie ze zabezpieczaja od 1 tabletki ale jednak starch jest

Tymbardziej ze moja ginekolog powiedziala ze nie moze mi tak powiedziec od kiedy juz bede zabezpieczona ze od tej pierwszej czy tydziej pozniej itp.

Po jakim czasie od pierwszej zazytej tabletki zaczelyscie sie kochac bez innych zabezpieczen??

Ja chyba , po miesiącu jakoś tak wszyło...
__________________
the pain that was eating me inside






Razem! KCKM
m@rtynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 17:54   #1451
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ewella85 Pokaż wiadomość
Gdzieś w jakieś gazecie czytalam calkiem niedawno i zaczełam w necie szperać. Trafiłam na jakiś artykuł który mówił o tym iż "nowoczeste" tabletki anty maja duzo mniejsze dawki hormonów ktore nie zawsze do konca działaja tak jak by się chciało. No ale że są "zdrowsze" dla organizmu. Wg mnie żadne anty nie sa zdrowsze...
Każde tabletki na rynku mają takie samo działanie antykoncepcyjne. Są jednak kobiety które potrzebują większej/mniejszej dawki hormonów, a do stwierdzenia tego faktu najlepiej jest wykonać odpowiednie badania.

Co do tego czy one są zdrowe - nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo jak tu już wiele razy pisano, kobiece organizmy różnie na nie reagują. Ja póki co nie mam żadnych negatywnych dolegliwości, więc odstawiać nie będę. Ponadto kiedyś miewałam bardzo bolesne okresy, teraz nie czuję ich wcale.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 18:02   #1452
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ewella85 Pokaż wiadomość
Gdzieś w jakieś gazecie czytalam calkiem niedawno i zaczełam w necie szperać. Trafiłam na jakiś artykuł który mówił o tym iż "nowoczeste" tabletki anty maja duzo mniejsze dawki hormonów ktore nie zawsze do konca działaja tak jak by się chciało. No ale że są "zdrowsze" dla organizmu. Wg mnie żadne anty nie sa zdrowsze...
gdzieś przeczytałaś, w jakiejś gazecie, trafiłaś na jakiś artykuł... wybacz, ale nie brzmi to przekonywająco.

nie ma podziału na tabletki antykoncepcyjne zdrowsze bardziej/mniej czy też bardziej/mniej skuteczne. wszystkie działają, o ile się je prawidłowo dobierze do organizmu i prawidłowo zażywa.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 18:10   #1453
unusual
Raczkowanie
 
Avatar unusual
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 189
GG do unusual
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

ja biore od 1,5 roku Harmonet, sa skutki pozytywne takie jak poprawa cery, zaokraglony biust, ale sa tez negatywne takie jak wahania nastrojow i czasem plamienia (szczegolnie ostatnio bo wczesniej sie to nie zdarzalo).

Zastanawiam sie tylko nad moimi problemami zoladkowymi, a raczej jelitowymi, ktore pojawily sie rownolegle z braniem tabletek. Otoz mam potworne wzdecia, co za tym idzie tez gazy (najgorzej jest w nocy dlatego jak ognia unikam spania z TŻ) Skurcze jelit, burczenie w brzuchu itp czyli typowe objawy zespolu jelita drazliwego.

Ja jednak zastanawiam sie czy to nie efekt przyjmowania pigulek, bo przed ich zazywaniem jadlam co chcialam i ile chcialam i nie mialam takich dolegliwosci.
Jak myslicie moze to byc skutek uboczny brania Harmonetu ?
unusual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 22:05   #1454
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez 89Madzia89 Pokaż wiadomość
ja biore tabletki ale dalej mam obawy ze moga nie zadzialac jestem w polowie 2 opakowania i ostatnio pierwszy raz kochalismy sie bez niczego ale jadnak mam obawy ze ktos malutki moze z tego wyjsc (biore regularnie) wiem powiecie mi pewnie ze zabezpieczaja od 1 tabletki ale jednak starch jest

Tymbardziej ze moja ginekolog powiedziala ze nie moze mi tak powiedziec od kiedy juz bede zabezpieczona ze od tej pierwszej czy tydziej pozniej itp.

Po jakim czasie od pierwszej zazytej tabletki zaczelyscie sie kochac bez innych zabezpieczen??
jest o tym osobny wątek
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 09:17   #1455
ewella85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
gdzieś przeczytałaś, w jakiejś gazecie, trafiłaś na jakiś artykuł... wybacz, ale nie brzmi to przekonywająco.

nie ma podziału na tabletki antykoncepcyjne zdrowsze bardziej/mniej czy też bardziej/mniej skuteczne. wszystkie działają, o ile się je prawidłowo dobierze do organizmu i prawidłowo zażywa.
Przecież nie będę stwarzać jakiś historii i wymyślać gazet po to żebyś się przekonała... napisałam tylko co przeczytałam.. a jeśli po "jakiś" tam artykułach piszą brednie to przecież ja nie biorę za to odpowiedzialność...

No a co do odpowiedniej dawki hormonów jaką pacjentka powinna przyjmować, winien zając się tym lekarz , tak?
Niestety jest znikoma część takich lekarzy którzy dają skierowania na badania żeby dobrać odpowiednie tabletki, raczej jest to metoda na chybił trafił. Jak nie podpasują te to inne. No a ja już odwiedziłam troszkę tych lekarzy, i żaden jak do tej pory czy to prywatny czy z NFZ nie zaproponował żebym zrobiła próby wątrobowe bo jem 3 lata tabletki, tylko padła odpowiedź "jak się będzie coś działo to wtedy dam skierowanie"... bez komenatrza

Edytowane przez ewella85
Czas edycji: 2009-06-14 o 09:19
ewella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 11:01   #1456
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ewella85 Pokaż wiadomość
Przecież nie będę stwarzać jakiś historii i wymyślać gazet po to żebyś się przekonała... napisałam tylko co przeczytałam.. a jeśli po "jakiś" tam artykułach piszą brednie to przecież ja nie biorę za to odpowiedzialność...

No a co do odpowiedniej dawki hormonów jaką pacjentka powinna przyjmować, winien zając się tym lekarz , tak?
Niestety jest znikoma część takich lekarzy którzy dają skierowania na badania żeby dobrać odpowiednie tabletki, raczej jest to metoda na chybił trafił. Jak nie podpasują te to inne. No a ja już odwiedziłam troszkę tych lekarzy, i żaden jak do tej pory czy to prywatny czy z NFZ nie zaproponował żebym zrobiła próby wątrobowe bo jem 3 lata tabletki, tylko padła odpowiedź "jak się będzie coś działo to wtedy dam skierowanie"... bez komenatrza
heh, to w takim razie po co sie powolywac na jakies zrodlo, jesli nie potrafisz go przytoczyc? przeciez to bez sensu. nie twierdze, ze zmyslasz te zrodla (chociaz to bzdury, ale tez kiedys o takich rzeczach czytalam) bo zapewne przeczytalas to gdzies i nie pamietasz gdzie (tez mi sie to czasem zdarza ), tylko jak sie czegos nie potrafi przytoczyc to bez sensu jest sie na to w ogole powolywac, bo niczego to nie dowodzi.

wiesz, mądra pacjentka w dobie internetu jaką mamy, idąc do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne najpierw przeczyta wiele na ten temat, głównie w internecie, bo to ważna decyzja. od kazdego z osobna zalezy, czy chcesz sie czegos wiecej dowiedziec - w kazdym zawodzie trafiaja sie ludzie, ktorzy nie powinni go wykonywac i dlatego warto sie samemu wczesniej dowiedziec, jakie badania powinno sie zrobic itd. lekarz tego nie robi? zmienic go, a nie: "nie zrobil badan, ale dal recepte na tabletki to bede brala". tu juz jest twoja decyzja.
jest to ulatwione zadanie dzieki np. takim wątkom na wizazu jak dobry/zly lekarz, gdzie ja znalazlam swojego ginekologa i byl to od razu strzal w dziesiatke (moj pierwszy lekarz). tylko ze ja przed pierwsza wizyta 2 miesiace siedzialam w necie i szukalam roznych informacji, dlatego sie udalo. wiec jak sie chce, to mozna - tylko trzeba sie zastanowic, poszukac, a nie biegac od jednego lekarza do drugiego, i przy tym mimo swiadomosci, ze nie bylo badan, brac tabletki.
w dobie internetu naprawde jest mozliwe znalezienie dobrego lekarza i zadbanie o wlasne zdrowie.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:09   #1457
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez 89Madzia89 Pokaż wiadomość
ja biore tabletki ale dalej mam obawy ze moga nie zadzialac jestem w polowie 2 opakowania i ostatnio pierwszy raz kochalismy sie bez niczego ale jadnak mam obawy ze ktos malutki moze z tego wyjsc (biore regularnie) wiem powiecie mi pewnie ze zabezpieczaja od 1 tabletki ale jednak starch jest

Tymbardziej ze moja ginekolog powiedziala ze nie moze mi tak powiedziec od kiedy juz bede zabezpieczona ze od tej pierwszej czy tydziej pozniej itp.

Po jakim czasie od pierwszej zazytej tabletki zaczelyscie sie kochac bez innych zabezpieczen??
Jak tylko skonczył mi się okres. Trzeba było wypróbować
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 23:58   #1458
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Ja zaczełam 4 dni po zaczeciu , nie mogłam nawet konca krwawienia doczekać by sprobować .
Uważam że jesli juz sie faszeruje chemia to musi być ona skuteczna .
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 18:51   #1459
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Tylko że badania hormonalne (w sumie oprócz testosteronu) nic Wam nie dadzą, bo aby zrobić dobry profil, trzeba się na kilka dni położyć w szpitalu, a nie pobrać raz krew w tak naprawdę nie wiadomo którym dniu cyklu...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 19:02   #1460
ewella85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość

w kazdym zawodzie trafiaja sie ludzie, ktorzy nie powinni go wykonywac i dlatego warto sie samemu wczesniej dowiedziec, jakie badania powinno sie zrobic itd. lekarz tego nie robi? zmienic go, a nie: "nie zrobil badan, ale dal recepte na tabletki to bede brala". tu juz jest twoja decyzja.
.
Ja nie powiedzialam ze do takiego chodze, tylko ze sa tacy a to już różnica

Co do Malla wypowiedzi, zupełnie sie z tym zgadzam.
ewella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 09:57   #1461
linve
Raczkowanie
 
Avatar linve
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to linve
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

u mnie problem jest taki, ze od okolo roku (po przeprowadzce na studia) mam potwornie bolesne miesiaczki (na kilka dni zostaje w lozku), 7 dni i jeszcze ciurkiem sie leje. np, jak polozylam sie na 20 min to jak wstalam, lalo mi sie po plecach dodam jeszcze, ze moj cykl platal mi figle... i okres wachal sie zawsze o tydzien w przod i w tyl. ;/


poszlam do ginekologa i przepisal mi duphaston od 16 do 25 dnia cyklu. bralam przez 4 cykle.. niestety zadnej poprawy, nawet spoznialy mi sie okresy 10 dni... do tego zdarzaly sie jeszcze gorsze bole. (nie moglam zrobic siku nawet)... od paru dni biore regulon... od 19 do 25 dnia cyklu.. mam nadzieje, ze to pomoze. chociaz.. mysle o antykoncepcji. znaczy sie.. ogolnie jestem przeciwna, ale jak mnie dopada taki bol, to wszystko bym wziela, byle tylko pomoglo. a dodam, ze z reguly te parodniowe przerwy w cwiczeniu (gram na skrzypcach)negatywnie wplywaja na moje umiejetnosci. wrrrrrrr. i kilka raz sie zdarzylo, ze nie moglam zagrac koncertu. i co ja powiem prof? bo mam okres i nie moge.... ech.
__________________

linve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:09   #1462
unusual
Raczkowanie
 
Avatar unusual
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 189
GG do unusual
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

ponawiam moje pytanie, Czy ktoras z Was miala problemy zoladkowe/jelitowe po tabletkach?

W mojej ulotce Harmonetu wyczytalam, ze moze wystapic nietolerancja glukozy, a nawet zapalenie trzustki i watroby

ja od czasu gdy biore harmonet mam problemy jelitowe, dlatego pytam bo zastanawiam sie czy ma to zwiazek z tabletkami.
unusual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:03   #1463
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez unusual Pokaż wiadomość
ponawiam moje pytanie, Czy ktoras z Was miala problemy zoladkowe/jelitowe po tabletkach?

W mojej ulotce Harmonetu wyczytalam, ze moze wystapic nietolerancja glukozy, a nawet zapalenie trzustki i watroby

ja od czasu gdy biore harmonet mam problemy jelitowe, dlatego pytam bo zastanawiam sie czy ma to zwiazek z tabletkami.
Ja biorę Kontracept (to to samo co Harmonet) i nie mam żadnych problemów jelitowych. Najlepiej będzie, jak pójdziesz do lekarza, nawet ogólnego, warto by było zrobić jakieś badania, bo problem może nie dotyczyć tabletek.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:20   #1464
unusual
Raczkowanie
 
Avatar unusual
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 189
GG do unusual
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Juz bylam z tym problemem u lekarza i podejrzewa u mnie IBS, ale mam watpliwosci bo nigdy wczesniej nie mialam takich problemow. Jadlam co chcialam i ile chcialam. Natomiast odkad biore tabletki anty pojawily sie te problemy i zaczynam podejrzewac ,ze to skutek uboczny ich przyjmowania.
unusual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 16:25   #1465
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez linve Pokaż wiadomość
u mnie problem jest taki, ze od okolo roku (po przeprowadzce na studia) mam potwornie bolesne miesiaczki (na kilka dni zostaje w lozku), 7 dni i jeszcze ciurkiem sie leje. np, jak polozylam sie na 20 min to jak wstalam, lalo mi sie po plecach dodam jeszcze, ze moj cykl platal mi figle... i okres wachal sie zawsze o tydzien w przod i w tyl. ;/


poszlam do ginekologa i przepisal mi duphaston od 16 do 25 dnia cyklu. bralam przez 4 cykle.. niestety zadnej poprawy, nawet spoznialy mi sie okresy 10 dni... do tego zdarzaly sie jeszcze gorsze bole. (nie moglam zrobic siku nawet)... od paru dni biore regulon... od 19 do 25 dnia cyklu.. mam nadzieje, ze to pomoze. chociaz.. mysle o antykoncepcji. znaczy sie.. ogolnie jestem przeciwna, ale jak mnie dopada taki bol, to wszystko bym wziela, byle tylko pomoglo. a dodam, ze z reguly te parodniowe przerwy w cwiczeniu (gram na skrzypcach)negatywnie wplywaja na moje umiejetnosci. wrrrrrrr. i kilka raz sie zdarzylo, ze nie moglam zagrac koncertu. i co ja powiem prof? bo mam okres i nie moge.... ech.

Moja koleżanka także potwornie przeżywała miesiączkę, w pierwszy dzień to zawsze leżała w łóżku i jęczała z bólu, mdlała i wogóle mieszkałam z nią więc widziałam jakie straszne to było

Po tym jak zaczęła brać tabletki już nic jej nie dolegało
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:07   #1466
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

iizabelaa - i zamierza brać je do menopauzy?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 18:39   #1467
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
iizabelaa - i zamierza brać je do menopauzy?
ja zamierzam.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 19:38   #1468
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ewella85 Pokaż wiadomość
P
skierowania na badania żeby dobrać odpowiednie tabletki, raczej jest to metoda na chybił trafił. Jak nie podpasują te to inne. No a ja już odwiedziłam troszkę tych lekarzy, i żaden jak do tej pory czy to prywatny czy z NFZ nie zaproponował żebym zrobiła próby wątrobowe bo jem 3 lata tabletki, tylko padła odpowiedź "jak się będzie coś działo to wtedy dam skierowanie".
Cytat:
Napisane przez ewella85 Pokaż wiadomość
Ja nie powiedzialam ze do takiego chodze, tylko ze sa tacy a to już różnica


koniec OT z mojej strony.

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
ja zamierzam.
ja, jesli beda mi sluzyc, rowniez.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 20:13   #1469
linve
Raczkowanie
 
Avatar linve
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to linve
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

no wlasnie.. bo na sama mysl o kolejnym okresie juz mnie ciarki przechodza...
__________________

linve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 09:39   #1470
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

ja sie boje wrocic. libido=o, cellulit, wachania nastrojow.. :/
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.