pisanie prac - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-01-06, 20:58   #1
pama1187
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 9

pisanie prac


Witajcie, od jakiegoś czasu jestem w trakcie przygotowywania pracy magisterskiej na państwowej uczelni technicznej, zajęcia skończyły się dla mnie we wrześniu, pozostała praca, temat pracy został przemyślany kilka razy, najbardziej mi odpowiadał do napisania, miałam swoje wizje, praca jest w sumie napisana, lecz ostatniego czasu przychodząc na konsultacje jest nieciekawie, promotor zmienia bardzo często zdanie, na ostatnich konsultacjach powiedział że nie podoba mu się jednak praca, usuwa istotne informacje, które wcześniej pasowały, ale jednak niepotrzebne, przyczepia się np. czcionki, co wydaje się, że to powinno być już poprawiane na końcu, pojawiają się zaczepki słowne z jego strony m.in co napisałam w pracy, na podaniu, z mojej strony to przemyślane rzeczy. Próbuje wytłumaczyć, że to tematyka, która wymaga przeanalizowania artykułów, książek, że rozumiem działanie systemu, lecz nie posiadam aż takiej wiedzy, zastanawiam się jak coś obliczyć, wcześniej uczyłam się innych przedmiotów z innych dziedzin, na kierunku taka mieszanina przedmiotów z wydziałów uczelni, poprzednia praca dyplomowa przyszła mi szybko do napisania i byłam zadowolona z seminarium, działań promotora. Rozumiem, zawsze ostrożnie, przemyślanie rozmawiam na tych konsultacjach. Z jednej strony najlepiej jeśli szybko napisze, lecz pojawiają się błędy, a z drugiej informacja, że nie ma co się spieszyć, ważne aby zrozumieć. Poprzedniego miesiąca napisałam podanie o ponowne przedłużenie dostarczenia pracy m.in ze względu na poprawki do pracy, problemy zdrowotne, zostało zaakceptowane przez promotora, dziekanat na dzisiejszy moment milczy, może ze względu na przerwa świąteczna. Z innej strony pojawia się u mnie problem, że nie mogę się skupić na dopisaniu pracy, boje się umieścić czegoś do pracy, nie wiem na co się nastawiać, miałam okazje uczyć się w innych miejscach, pracować i czuje się naprawdę nieciekawie, zdrowotnie też kiepsko, może ktoś tak miał przygotowując prace?
pama1187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-08, 21:33   #2
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: pisanie prac

Jak układała się wcześniej współpraca z tym promotorem? Marudził już na poprzednich etapach czy teraz jest jakieś nasilenie? Moja znajoma miała podobny problem, gdy wybrała własny temat, ale trochę spoza zainteresowań naukowych wybranego przez siebie promotora. Innymi słowy, najpierw zaproponowała mu temat, on go potwierdził, a potem też zaczął coś wymyślać i kombinować. Może Twój promotor też nie czuje się biegły w tej dziedzinie.
Na tym etapie chyba zagryzłabym zęby, poprawiła wszystko tak jak on sobie życzy, byle zatwierdził pracę i wysłał ją do recenzji. I tak raczej nie będziesz musiała nigdy opowiadać dokładnie o tej pracy poza jakimiś ogólnikami, a tytuł na całe życie.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-09, 09:42   #3
pama1187
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 9
Dot.: pisanie prac

Dzięki za odpowiedź. Patrząc na wcześniejsze spotkania to w sumie bardzo podobny sposób zachowania się, wydaje się, że introwertyk, doktor, specjalizuje się m.in w tematyce mechanicznej urządzeń sanitarnych, więc klika zagadnień z pracy jest bardzo dobrze znanych, lecz praca w sumie obejmuje jeszcze inne zagadnienia m.in projekt budynku, ekonomia ale pewnie też posiada sposób na sprawdzanie takich zagadnień, na spotkaniach raz jest dobrze, raz źle, raz ubiera się na czarno, potem na czerwono, raz mówi że sprawdza tylko na kartkach pracę i bardzo denerwuje się na propozycje maila, później na następnych konsultacjach żeby jednak mu przesłać rozdział na maila, czego i tak nie napisze jest coś źle, np. wcześniej nie było to źle i nie zaznaczone na wydrukach, a potem jest to źle i zaznaczone. Na zawartości pracy już mi tak nie zależy, bardziej martwię się o ocenę. Kiedyś miałam sytuacje, że inny profesor na poprawie bardzo trudnego egzaminu na innym przedmiocie prosił o przeliczenie zadania i mimo przeliczenia całości zadania, zadawał nowe pytania do tego zadania. Dodatkowo członek z mojej rodziny o tym samym nazwisku jest po doktoracie z innej dziedziny na innej uczelni i pracuje tylko jako pracownik wojskowy, ale to chyba nie ma znaczenia. Kiedyś znajomy, który ukończył studia na innym kierunku na tym samym wydziale opowiadał, że jest ciężko i niektórzy prowadzący są niestety trudni i trzeba szukać rozwiązań.

Edytowane przez pama1187
Czas edycji: 2024-01-09 o 10:07
pama1187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-15, 09:38   #4
DawidZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 1
Dot.: pisanie prac

Nie możesz się teraz poddać! Tak jak pisała Aelora - jeśli przetrwasz te trudności, to tytuł będziesz miała na całe życie. Znam osobiście dwie osoby, które skończyły studia, ale zabrakło im wytrwałości, żeby napisać i obronić pracę - to są stracone lata, które poświęciłaś na studia jeśli nie złożysz i nie obronisz pracy! Jedna z tych osób po 25 latach stwierdziła, że jednak dyplom studiów wyższych jest jej potrzebny w życiu zawodowym i musiała zrobić całe studia od nowa (nie muszę tłumaczyć jak to jest studiować w wieku 50 lat i być najstarszą osobą w grupie).
DawidZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-23, 07:42   #5
pama1187
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 9
Dot.: pisanie prac

Dzięki za wsparcie Aelora i DawidZ. Zmusiłam się i udało się przygotować praca. Oddałam praca dla promotora, kupiłam nowa teczka, zapakowałam do koszulki z informacja do przekazania. Wczoraj kiedy przyszłam do pokoju to promotor nawet się nie odwrócił do mnie, siedział przy komputerze, coś tam pod nosem powiedział i pozostawiłam praca na biurku, dziwne, aż zastanawiam się jak przedstawi się obrona pracy, nie wiadomo co mówić a co nie, aktualnie czekam na nowe informacje.

Edytowane przez pama1187
Czas edycji: 2024-01-23 o 07:47
pama1187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-29, 13:11   #6
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: pisanie prac

Cytat:
Napisane przez pama1187 Pokaż wiadomość
Dzięki za wsparcie Aelora i DawidZ. Zmusiłam się i udało się przygotować praca. Oddałam praca dla promotora, kupiłam nowa teczka, zapakowałam do koszulki z informacja do przekazania. Wczoraj kiedy przyszłam do pokoju to promotor nawet się nie odwrócił do mnie, siedział przy komputerze, coś tam pod nosem powiedział i pozostawiłam praca na biurku, dziwne, aż zastanawiam się jak przedstawi się obrona pracy, nie wiadomo co mówić a co nie, aktualnie czekam na nowe informacje.
To wygląda na to, że promotor jest po prostu jakiś humorzasty i zmanierowany. Gdyby pracował tak w zespole w normalnej firmie pewnie szybko musiałby się dostosować, ale na uczelni może być panem i władcą, a wyżywać się na podwładnych. Trochę inny świat. Nie przejmuj się nim, praca oddana, więc pozostaje poczekać na recenzję i obronę. Trzymaj rękę na pulsie, kontaktuj się z nim co jakiś czas żeby kwestia obrony posuwała się do przodu, ale olewaj jego kaprysy. Walczysz o swój tytuł, a z nim już raczej nie będziesz miała do czynienia i musiała znosić jego humorki, więc byle do obrony
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-29 14:11:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.