Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 07:48   #1
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426

Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)


Cześć Przeszukałam całe forum i nie znalazłam żadnego wątku konkretnie dotyczącego tej filologii Być może szukałam niedokładnie, więc jeśli tak było, proszę o zamkniecie wątku
A mianowicie. Idę za parę dni na te studia na UwB Może to już za późno na informacje na ten temat, ale opinii i dyskusji nigdy dość Dlatego chciałabym się dowiedzieć, drogie wizażanki i wizażanie, co sądzicie o tym kierunku, jak na nim jest, które przedmioty są najtrudniejsze, a które są banalne, w jakich miastach studiujecie i jaki jest poziom nauki No jednym słowem luźna rozmowa na temat filologii rosyjskiej
Chciałabym też aby ten wątek przyczynił się do przybliżenia wyglądu kierunku, ogólnego zainteresowania nim, bo z własnego doświadczenia wiem, że w Internecie są ubogie informacje na ten temat (o jakichkolwiek forach nie wspomnę). Od lutego szukam i jak dotąd nie znalazłam nic aktualnego. Dlatego zakładam ten oto wątek
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:57   #2
Lucka91
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucka91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pokoik na poddaszu :)
Wiadomości: 2 776
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

ja w tym roku rowniez zaczynam filologię rosyjską, na uniwersytecie śląskim
__________________
Narysujesz mi coś?
Lucka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:09   #3
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Czy macie może informacje o wymianie e-maili po rosyjsku w celu samokształcenia?
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 09:00   #4
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Jak wspaniale Myślałam że na mój wątek nikt nie odpowie, a tu proszę
Kurcze, także chciałabym z kimś korespondować po rosyjsku, ale niestety nie mam żadnych adresów. Może na uczelni nam coś zaproponują
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:38   #5
cyrylka
Zadomowienie
 
Avatar cyrylka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 609
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Hej Również zaczynam w tym roku filologię rosyjską (z językiem angielskim), z tym że na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. U Was uczą języka od podstaw czy na wyższym poziomie?
Jeśli chodzi o korespondencję, to polecam działanie w międzynarodowych organizacjach studenckich, skype'a albo postcrossing
__________________
Życiowy cel: każdego dnia być coraz lepszą.


<3
cyrylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:00   #6
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Na moim uniwersytecie jest możliwość nauki języka od podstaw oraz na poziomie zaawansowanym Ja osobiście wybrałam zaawansowany i szczerze to się zastanawiam czy dobrze zrobiłam, ale to wyjdzie w praniu W ofercie mojej szkoły jest jeszcze rosyjski + angielski oraz język rosyjski - komunikacja językowa w sferze biznesu
Hmm. Poszukam w internecie stron związanych z tymi organizacjami zajmującymi się korespondencją Tak szczerze to nie zastanawiałam się nad taką formą nauki, a może okazać się bardzo ciekawa i przydatna
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 14:33   #7
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

hmm.. ja myślałam o czymś mniej zobowiązującym;p tzn myślałam, ze może są jakieś strony, gdzie można uzyskac adresy i zacząc korespondecję. Jezeli któraś z Was by się o tym dowiedziała, to proszę napiszcie.
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 14:38   #8
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Tzn mi też chodzi o to, żeby nawiązać luźną znajomość poprzez takie e-maile, czy coś Tylko szukałam w necie, i znalazłam parę czatów rosyjskich, ale to nie bardzo nadaje się do korespondencji bo to i pisać trzeba szybko i szybko rozumieć Ale nie przeczę, że na takim czacie poznać kogoś wartościowego poznać nie można A no i mnóstwo jest portali rosyjskich typu - samotna pani szuka samotnego pana I na odwrót.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:05   #9
cyrylka
Zadomowienie
 
Avatar cyrylka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 609
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

seductivee, na której specjalizacji jesteś?
To może jakieś rosyjskie forum w stylu wizażu?
__________________
Życiowy cel: każdego dnia być coraz lepszą.


<3
cyrylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:20   #10
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Może być i tak
Ja no, eee, na razie to jestem na filologii rosyjskiej o niesprecyzowanej specjalizacji Natomiast w planach mam pójść na nauczycielską, a następnie po studiach zrobić tłumacza przysięgłego
Ogółem to słyszałam, że nauczycielska płatna jest jakoś tak 1300 zł, a prawdopodobnie na mojej uczelni nie ma innej -,- Ale nie wiem czy to prawda
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:26   #11
cyrylka
Zadomowienie
 
Avatar cyrylka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 609
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Też będę na nauczycielskiej, chociaż nie z tym wiążę swoją przyszłość O żadnych płatnościach nic nie słyszłam. 1300 zł to dla studenta niemało
Jakie macie przedmioty w I. semestrze poza PNJR?
__________________
Życiowy cel: każdego dnia być coraz lepszą.


<3
cyrylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 15:33   #12
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

hm No ja planu jeszcze nie dostałam, ale wg ECTSu w 1 semestrze będę miała: lektorat z wybranego języka (w moim przypadku angielski), wf, praktyczną naukę rosyjskiego + laboratorium, wstęp do literaturoznawstwa, historia literatury rosyjskiej (prawdopodobnie sieczka ;d), historia rosji, wstęp do językoznawstwa, gramatyka opisowa języka rosyjskiego - fonetyka
Ale co tak na prawdę będę miała, to dopiero powiem jak ten głupi plan dostanę, a to się wydarzy pewnie dopiero w sobotę.. Bo np. starsza koleżanka mówiła że historia rosji jest dopiero w II semestrze, a tu wypisane jest że w pierwszym No ale mniejsza
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:42   #13
cyrylka
Zadomowienie
 
Avatar cyrylka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 609
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Już na pierwszym semestrze tyle przedmiotów?
Mnie poza praktyczną nauką rosyjskiego, czeka lektorat z niemieckiego, psychologia, wstęp do literaturoznawstwa, filozofia, informatyka i przedmiot do wyboru Słyszałam, że gramatyka opisowa jest tragiczna, ale to dopiero od drugiego semestru
__________________
Życiowy cel: każdego dnia być coraz lepszą.


<3
cyrylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:47   #14
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

też się zdziwiłam ilością materiału, no ale nie ja to ustalam u mnie w III semestrze będzie komputerowe edytorstwo tekstów, ale to i tak nadobowiązkowe Ogółem to nie wiem, ale u nas nie trzeba było wybierać specjalizacji, no i nikt nas nie informował o tych płatnościach. Nie mam pojęcia, czy np. jak nie zdecyduję się na tą nauczycielską to czy wyjdę ze szkoły tylko jako człowiek biegle posługujący się językiem rosyjskim. W ogóle wszystko jest takie zagmatwane, a nikt udzielić sensownej odpowiedzi nie chce No ale cóż.. życie
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:59   #15
cyrylka
Zadomowienie
 
Avatar cyrylka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 609
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Po I. roku studiów na innym kierunku powiem Ci, że ich nie bardzo interesuje, czy się uczysz, czy chodzisz na zajęcia, na jakie przedmioty są zapisujesz. Twoja sprawa czy zaliczysz, jak zaliczysz i co z tym zrobisz
__________________
Życiowy cel: każdego dnia być coraz lepszą.


<3
cyrylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:30   #16
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Pewnie i tak u mnie będzie Chociaż wolałabym żeby bardziej się interesowali mną
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 08:26   #17
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

I jednak będę miała te wszystkie przedmioty w I semestrze ale mam ładnie ułożony plan, więc myślę że się nie wymęczę w szkole I wykłady w I semestrze mam tylko z HLRu
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 19:14   #18
snoookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 58
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Cytat:
Napisane przez cyrylka Pokaż wiadomość
Już na pierwszym semestrze tyle przedmiotów?
Mnie poza praktyczną nauką rosyjskiego, czeka lektorat z niemieckiego, psychologia, wstęp do literaturoznawstwa, filozofia, informatyka i przedmiot do wyboru Słyszałam, że gramatyka opisowa jest tragiczna, ale to dopiero od drugiego semestru
Nieee martw się gramatyka opisowa nie jest zła.U nas najgorzej i najtrudniej było na historii literatury rosyjskiej.Zwłaszcza jak dla mnie,gdy pierwsze zajęcia odbyły się po rosyjsku i gadaliśmy tylko w języku rosyjskim.Ale na ćwiczeniach to jeszcze przeszło,gorzej było na wykładach...Tam jak zapierdzielali to zapisywało się co 3 zdanie Za to jest naprawdę co wspominać

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Pewnie i tak u mnie będzie Chociaż wolałabym żeby bardziej się interesowali mną
To zależy.U nas powiem Ci szczerze,że na I roku było 60 osób,potem niestety dużo ludzi odpadało.Było jak w większej rodzinie i wykładowcy wszystko wiedzieli czy byłaś na wykładzie czy nie itd.Oczywiście zależy gdzie studiujesz,u nas było cięzko z tym.
snoookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 20:41   #19
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Też słyszałam że HLR to sieczka Ale przekonamy się dopiero na własnej skórze
Snoookie - ja tam w zasadzie wolę żeby wykładowcy wiedzieli czy byłam czy nie Taka motywacja do przychodzenia Ogółem to chodziło mi o to, że np. profesorowie wysyłają na maile grupowe informacje, materiały itp. No i przede wszystkim chciałabym takich, którzy chociaż będą sprawiali wrażenie chętnych do pomocy, gdy np. będę miała z czymś problem Ale wiem, marzą mi się nierealne rzeczy ;d
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 18:07   #20
snoookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 58
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Też słyszałam że HLR to sieczka Ale przekonamy się dopiero na własnej skórze
Snoookie - ja tam w zasadzie wolę żeby wykładowcy wiedzieli czy byłam czy nie Taka motywacja do przychodzenia Ogółem to chodziło mi o to, że np. profesorowie wysyłają na maile grupowe informacje, materiały itp. No i przede wszystkim chciałabym takich, którzy chociaż będą sprawiali wrażenie chętnych do pomocy, gdy np. będę miała z czymś problem Ale wiem, marzą mi się nierealne rzeczy ;d
Hmmm no rzeczy piekne Ci się marzą,ale powiem Ci szczerze,że tez miałam takie marzenia..Niestety rzadko się to zdarza,ale może u Ciebie tak będzie U mnie chętni do pomocy nie byli,wręcz był strach o cos ich spytać,ale czasy się zmieniają,ja już tam nie studiuję,więc może i tam się zmieniło i jest fajnie
snoookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 18:15   #21
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

He A może macie jakieś sprawdzone, fajne i przejrzyste strony dotyczące gramatyki, jakieś ćwiczenia itd? ;> Bo angielskich to pełno, a na rosyjskie nie trafiłam
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 18:19   #22
snoookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 58
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
He A może macie jakieś sprawdzone, fajne i przejrzyste strony dotyczące gramatyki, jakieś ćwiczenia itd? ;> Bo angielskich to pełno, a na rosyjskie nie trafiłam
Jak Ci bardzo zależy to poszukam u siebie w jakis starych zeszytach itp.może będą jakieś podane strony internetowe.Ja większośc swoich notatek pooddawałam,więc nie wiem czy mam jeszcze te strony,ale pamiętam,że gdzieś miałam zapisane jakies strony rosyjskie,ale już nie pamiętam nawet z czym
Ale ogolnie jeśli chodzi o takie ćwiczenia z gramatyki to u nas na PNJR było tego od groma z jakiś starych książek i kserowaliśmy i co tydzień na zajęcia naprawdę było co robić.Myślę,że na praktycznych zajęciach naprawdę będziesz miała dużo materiałów do ćwiczeń.
Oczywiście poszukam tylko,że pod koniec tygodnia i napisze czy coś znalazłam czy nie oki?
snoookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 18:23   #23
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

O Byłoby super
U nas też będzie sporo tego na PNJR i GOJR, ale wiesz Nie każda książka i nie każdy profesor potrafi przekazać te wszystkie zasady w sposób łatwy i prosty do zapamiętania
A, i mam pytanie: Słyszałam że tam się mnóstwo czyta, co nie jest dla mnie zaskoczeniem, ale jakie np. książki kazali wam czytać? Jakieś lektury?
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 18:37   #24
snoookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 58
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
O Byłoby super
U nas też będzie sporo tego na PNJR i GOJR, ale wiesz Nie każda książka i nie każdy profesor potrafi przekazać te wszystkie zasady w sposób łatwy i prosty do zapamiętania
A, i mam pytanie: Słyszałam że tam się mnóstwo czyta, co nie jest dla mnie zaskoczeniem, ale jakie np. książki kazali wam czytać? Jakieś lektury?
Oj czego tam sie nie czytało Po kolei cała historia literatury,ale nie martw się nie w ciągu jednego roku tylko przez całe studia.Zależy czasem były to krótsze książki czy tam wiersze(ale wtedy dużo),a czasem długie.Zawsze jednak jak były zajęcia to wykładowca mówił co za tydzień i co za 2 tygodnie(za 2 -3 tygodnie były wiadomo grubsze książki,więc było więcej czasu).
snoookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 18:44   #25
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

no pięknie ;D wiersze, ble Ale w wersjach rosyjskich czy polskich () ;D ?
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 07:50   #26
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Mam pytanie, a w zasadzie prośbę chcę kupić sobie lepszy słownik ros-pl, pl-ros ale nie mam pojęcia który mam wziąć Dlatego zwracam się z pytaniem: czy możecie mi któryś polecić Tylko taki na płytka kieszeń studenta podoba mi się słownik wydawnictwa langenscheidt Duży słownik Maxi czy cośtam cena 39 zł tylko nie wiem czy warto
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 15:43   #27
cyrylka
Zadomowienie
 
Avatar cyrylka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 609
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Cytat:
Napisane przez snoookie Pokaż wiadomość
To zależy.U nas powiem Ci szczerze,że na I roku było 60 osób,potem niestety dużo ludzi odpadało.Było jak w większej rodzinie i wykładowcy wszystko wiedzieli czy byłaś na wykładzie czy nie itd.Oczywiście zależy gdzie studiujesz,u nas było cięzko z tym.
U mnie jest jakieś 40 osób na roku, więc na pewno będą wszystkich kojarzyli A jeszcze w grupie mam jakieś 16 osób, już padały żarty, że jak w prywatnej szkole
Na razie mi się podoba
__________________
Życiowy cel: każdego dnia być coraz lepszą.


<3
cyrylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:01   #28
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

u nas cały rok I - filologia rosyjska ma 8 grup po 20 do 30 osób Więc na wykładach z HLRu to nas trochę jest na auli ;D Mi także się podoba jak na razie Chociaż Literatura powszechna powaliła mnie ilością lektur do przeczytania . A tata mi przywiózł z Moskwy taką piękną książkę o historii Rosji po rosyjsku - https://www.homeshop.kz/item-386010-...e_izdanie.html. Piękna jest nie tylko z wyglądu ale i w środku I tak mnie korci żeby to czytać, ale nie mogę, bo muszę czytać Iliadę, Agathę Christie czy Don Kichota :/
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 15:29   #29
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

Cześć dziewczyny też studiuję Filologię rosyjską, na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim

Edytowane przez sylvi300
Czas edycji: 2011-02-02 o 16:03
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 18:52   #30
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Filologia rosyjska ;) Kto, gdzie i dlaczego ;)

hej Mnie jak na razie przygniata ilość zadań do domu... historia rosji =
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-25 08:36:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.