MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-28, 19:37   #1
madziulaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3

MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?


hej, mam do Was wieeelką prośbę o pomoc..
sprawa wygląda tak, że skończyłam w tym roku licencjat i staram się wybrać coś konkretnego na mgr. Myślałam o kierunku Gospodarka Przestrzenna na UE w Katowicach (specjalizacja: gospodarka miejska i regionalna), bądź na UE w Krakowie.
Nie wiem jednak czy jest sens podejmować te studia, bez wcześniejszego przygotowania[?] - w sensie, że nie ukończyłam tego kierunku na licencjacie..
Chciałabym podjąć już konkretne i perspektywistyczne studia, aczkolwiek boję się jednocześnie o to, czy nie porywam się z motyką na Słońce..
Inną alternatywą jest kierunek: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UE w Katowicach, bądź na UE we Wrocławiu..
Bardzo proszę o opinię i radę, szczególnie zwracam się o pomoc do tych co studiują/ studiowali GP.
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek sugestie!
pozdrawiam
madziulaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 20:39   #2
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

a z czego robiłaś licencjat?
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 21:28   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

studiuję GP. ale nie wiem jak mogę Ci pomóc
jedynie mogę powiedzieć, że GP i słowo "perspektywiczne" trochę się gryzie to znaczy źle nie jest, ale tak różowo, jak sobie ludzie wyobrażają też raczej nie.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-08-28 o 21:30
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 23:19   #4
madziulaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
a z czego robiłaś licencjat?
licencjat mam z zarządzania turystyką i hotelarstwem.

Dziękuję za rady
i wiem, wiem, że pasja jest ważna- i to też czynię. Jestem jeszcze na jednym licencjacie (kierunek w którym się spełniam) i jednocześnie podjęłabym magisterkę w trybie zaocznym- myślę o GP lub Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych, by mieć coś konkretnego.
Dlatego proszę Was o opinie, czy jest sens by iść na mgr bez wcześniejszego rozeznania? i jest szansa utrzymania się?
Dziękuję za odpowiedzi!
madziulaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 12:33   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

To zrób rozeznanie. No bo nie wiem, jeśli dla ciebie rozeznanie = licencjat z tego kierunku co mgr to może być kłopot, ale nie po to studia podzielone są na stopnie, żeby nie móc ich łączyć. Wielu ludzi decyduje się na zmienę kierunku na mgr, więc dlaczego w twoim przypadku miało to by być bez sensu? Bez sensu będzie wtedy, jak wybierzesz kierunek który Ci się przyśnił ostatniej nocy i na spontanie na niego pójdziesz. Trzeba wiedzieć po co przyda Ci się taka magisterka a nie inna, co ona Ci da.
GP do najcięższych kierunków nie należy, utrzymanie się nie powinno być problemem. Ale sprawdź przedmioty, to powinno ułatwić sprawę.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 14:02   #6
zachodslonca93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

a ktoś z Was skończył juz kierunek GP? interesuje mnie jak jest z praca w urzędach, projektowaniu, przy nieruchomosciach? chetnie zatrudniaja czy raczej ciezko o prace po studiach?
zachodslonca93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 15:42   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

nie skończyłam jeszcze, ale szukałam praktyk/wolontariatu ogólnie orientowałam się i najtrudniej o pracę w projektowaniu - wielka konkurencja w postaci pozostałych absolwentów GP, budownictwa i architektury. trzeba się czymś wybić, aby do biura projektowego się załapać.

urzędy - jak to urzędy póki co posadki grzeją ludzie pracujący tam od lat. ale zdarza się, że ktoś w końcu idzie na emeryturę lub otwierany jest nowy wydział w urzędzie (bo często wydziału zajmującego się GP nie ma) i można wskoczyć. żywy przykład mam wśród najbliższych koleżanek.

nieruchomości - według mnie największe pole do popisu, choć jest opinia, że tylko po znajomości. jednak szczerze mówiąc nie zaobserwowałam tego. trzeba zacząć od najniższego szczebelka, ale tu są dość szybkie szanse na awans, wśród ogłoszeń o pracę widzę wiele mówiących o zatrudnieniu pośredników, no a jak się nabierze wprawy to można coś własnego otworzyć, obrót nieruchomościami będzie zawsze
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 08:38   #8
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

Cytat:
Napisane przez madziulaa7 Pokaż wiadomość
hej, mam do Was wieeelką prośbę o pomoc..
sprawa wygląda tak, że skończyłam w tym roku licencjat i staram się wybrać coś konkretnego na mgr. Myślałam o kierunku Gospodarka Przestrzenna na UE w Katowicach (specjalizacja: gospodarka miejska i regionalna), bądź na UE w Krakowie.
Nie wiem jednak czy jest sens podejmować te studia, bez wcześniejszego przygotowania[?] - w sensie, że nie ukończyłam tego kierunku na licencjacie..
Chciałabym podjąć już konkretne i perspektywistyczne studia, aczkolwiek boję się jednocześnie o to, czy nie porywam się z motyką na Słońce..
Inną alternatywą jest kierunek: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UE w Katowicach, bądź na UE we Wrocławiu..
Bardzo proszę o opinię i radę, szczególnie zwracam się o pomoc do tych co studiują/ studiowali GP.
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek sugestie!
pozdrawiam

Studiuję na UE i wszystkie opinie z jakimi się spotkałam na temat kierunku MSG są jednoznaczne tj. nic konkretnego. Nie wiem czy wiesz, ale u nas na uczelni ten kierunek uchodzi za jeden z najbardziej lajtowych i niekonkretnych. Więc jeśli już miałabym coś wybierać z tych dwóch propozycji, to wybrałabym GP.
Niemniej przemyślałabym to, spojrzała jakie zajęcia są wpisane w syllabus i wtedy podjęłabym decyzję. Na moim kierunku (FiR) dosyć popularne jest, że ludzie robią np. licencjata z rachunkowości a magistra z bankowości, jednak to daję radę dlatego, że są to specjalności w ramach jednego kierunku. I na wcześniejszych latach są wprowadzające zajęcia zarówno do bankowości, jak i do rachunkowości, więc kontynuując studia na innej specjalności człowiek ogarnia i wie o co chodzi. Z tego co kojarzę, to zarządzanie turystyką i hotelarstwem jest na wydziale zarządzania, zaś GP na ekonomii. Więc pewnie są różnice, może być się trudno przestawić, albo tak na prawdę przez te dwa lata studiowania GP mało się dowiesz "konkretów". Pewnie super-mega trudno nie będzie, ale może być tak, że bez wcześniejszego 'wprowadzenia' to będzie na nic. (Nie wiem, nie oglądałam syllabusa)
Musisz sobie sama odpowiedzieć, czy studiowanie czegoś odrębnego na magisterce będzie miało sens, zwłaszcza, że jest tak, jak opisała Viva91. A na swoim wydziale nie masz czegoś ciekawego/bardziej perspektywicznego? (nie zaglądałam osobiście)
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 21:35   #9
madziulaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

Dziękuję za Wasz odpowiedzi!
Faktycznie rozpatrzyłam wszystko, chyba już tysiąckroć i pomysł z MSG i z GP nie był zbyt trafny...
Teraz jestem na etapie ekonomii [specjalizacja menedżerska] na UWr.
Niestety u mnie na wydziale kiepsko, dlatego szukam dalej.
Poza tym mocno chciałabym studiować we Wrocławiu, stąd to moje marudzenie.
Dziękuję jeszcze raz za Wasze zaangażowanie.
madziulaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 23:50   #10
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

hej dziewczyny
mam pytanko studiuje gospodarkę przestrzenną i niedługo będę miała już skończonego inżyniera, na mgr chciałabym jednak iść gdzie indziej. Jak to jest z wyborem kolejnego stopnia? mogłabym zacząć np. studiować transport? bardzo zainteresował mnie ten przedmiot na moim kierunku i chciałabym go pogłębić, czy to taki zbyt duży przeskok?
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-15, 10:16   #11
manu122
Przyczajenie
 
Avatar manu122
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 2
Dot.: MAGISTERKA dylemat- Gospodarka Przestrzenna?

Ja studiuję Gospodarkę Przestrzenną na WSKZ. Ten kierunek to dla mnie strzał w dziesiątkę! Zdalna forma studiów pozwala mi kontynuować naukę, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nie musiałem się przeprowadzać do Krakowa, tak, jak moi znajomi, tylko zostałem w domu i pomagam rodzicom w prowadzeniu firmy budowlanej. Więc myślę, że te studia serio mi się przydadzą. A magisterkę mogę zrobić potem dowolną.
manu122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-15 11:16:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.