Ile jesteście w stanie wydać na wakacje? - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-21, 10:28   #631
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Jedziemy do Drezna To moja pierwsza wizyta w Niemczech, mimo tego, że tak blisko Może jeszcze zobaczymy coś w okolicach Drezna. Generalnie jestem bardzo ciekawa bo każdy z kim gadam chwali to miasto

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To udanego zwiedzania, myślę, ze Ci się spodoba. To naprawdę piękne i pełne życia miasto.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Fabryka i muzeum porcelany
Tak i katedra jeszcze, ogólnie klimat w Meissen niesamowity.
Lasagna, nb, do Meissen jest dosłownie rzut beretem z Drezna.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 10:29   #632
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
A mnie ostatnio wkurzyły noclegi we Wrocławiu. Zamówiłam 2 noce na czerwiec, fajna cena, jakieś 340 zł/na 2 osoby za 2 noce. I nagle dostaje wiadomość z Bookingu, że hostel się pomylił i jednak miało być 460 i czy dalej chce czy nie bo inaczej mi anulują. No kurczę, to jest ich błąd. Odwołałam bo mi się serio odechciało (tym bardziej że Wrocław był tylko baza wypadową do Saksonii- wzięłam noclegi w Niemczech, ze śniadaniem i wyszło cenowo bardzo ok).
A i dodam, że śniadanie na osobę w DE wyszło mi tylko 9,50 euro.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Co do wynajmu w Niemczech - moja średnia siostra latami uczyła się w Lipsku, wynajem tam był porównywalny do Polski. Teraz wynajmujemy biura w Niemczech, mój ojciec prowadzi tam działalność i cenowo jest podobnie jak wynajem biur w Szczecinie.
A propos wakacji to ja straaasznie tęsknię już za Francją, albo chociaż żeby odwiedzić to południe Włoch... śni mi się po nocach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2023-05-21 o 15:16
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 10:44   #633
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
To udanego zwiedzania, myślę, ze Ci się spodoba. To naprawdę piękne i pełne życia miasto.







Tak i katedra jeszcze, ogólnie klimat w Meissen niesamowity.

Lasagna, nb, do Meissen jest dosłownie rzut beretem z Drezna.
Właśnie obczaiłam, zapisałam na liście, można nawet pociągiem skoczyć bo widzę że 30 minut z Drezna Dzięki!

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 14:57   #634
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Jedziemy do Drezna To moja pierwsza wizyta w Niemczech, mimo tego, że tak blisko Może jeszcze zobaczymy coś w okolicach Drezna. Generalnie jestem bardzo ciekawa bo każdy z kim gadam chwali to miasto

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jeśli lubicie góry, to bardzo polecam Saską Szwajcarię, rzut beretem od Drezna, spory wybór szlaków i piękne widoki, w sam raz na jednodniową wycieczkę.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 19:20   #635
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jeśli lubicie góry, to bardzo polecam Saską Szwajcarię, rzut beretem od Drezna, spory wybór szlaków i piękne widoki, w sam raz na jednodniową wycieczkę.
Dzięki, tez sobie zapiszę

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 23:28   #636
Anna15223421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 8
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

W erze tanich linii lotniczych tygodniowe wczasy można spędzić za cenę znacząco poniżej tysiąca pln.

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jeśli lubicie góry, to bardzo polecam Saską Szwajcarię, rzut beretem od Drezna, spory wybór szlaków i piękne widoki, w sam raz na jednodniową wycieczkę.

Drezno również w sam raz na jednodniową wycieczkę.
Anna15223421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-27, 16:10   #637
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Anna15223421 Pokaż wiadomość
W erze tanich linii lotniczych tygodniowe wczasy można spędzić za cenę znacząco poniżej tysiąca pln.
Szkoda, że użytkowniczka już zbanowana, bo bardzo chciałabym dostać informacje o konkretnych miejscach, lotach, hotelach, restauracjach i atrakcjach turystycznych na taki tygodniowy wyjazd, które dadzą kwotę mniejszą, niż ten tysiąc, bo na podstawie własnych doświadczeń przestałam wierzyć w takie rzeczy
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-27, 19:03   #638
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Szkoda, że użytkowniczka już zbanowana, bo bardzo chciałabym dostać informacje o konkretnych miejscach, lotach, hotelach, restauracjach i atrakcjach turystycznych na taki tygodniowy wyjazd, które dadzą kwotę mniejszą, niż ten tysiąc, bo na podstawie własnych doświadczeń przestałam wierzyć w takie rzeczy
Nie wywołuj wilka z lasu
Ja tez nie wiem komu i co się tak odkleilo żeby twierdzić ze w podanej kwocie to można hoho wypasy. To już było.
Szukam teraz fajnych ofert do Gruzji na wrzesień...z Polski, z Norge nawet nie pytajcie o ceny...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-27, 20:13   #639
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Nie wywołuj wilka z lasu

Ja tez nie wiem komu i co się tak odkleilo żeby twierdzić ze w podanej kwocie to można hoho wypasy. To już było.

Szukam teraz fajnych ofert do Gruzji na wrzesień...z Polski, z Norge nawet nie pytajcie o ceny...
Racja. Ja oglądałam na połowę września (lato to w ogóle cenowa masakra) i za dwie osoby te 700 zł trzeba lekko liczyć za same loty tanimi liniami. Takich lotów za 200 zł od osoby w dwie strony to już dawno nie widuje niestety...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-27, 20:51   #640
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Nie wywołuj wilka z lasu
Ja tez nie wiem komu i co się tak odkleilo żeby twierdzić ze w podanej kwocie to można hoho wypasy. To już było.
Szukam teraz fajnych ofert do Gruzji na wrzesień...z Polski, z Norge nawet nie pytajcie o ceny...
W Gruzji to i kilka lat temu się w 1000 zł nie zmieściłam... A kraj tani, transport na miejscu tani, jedzenie można znaleźć w różnych cenach, przynajmniej w stolicy, ale też drogie nie jest, noclegi miałam tanie. Biletu (tylko z bagażem podręcznym) w super cenie też nie upolowałam, ale nawet gdybym upolowała, i tak bym ten 1000 przekroczyła - chyba żeby siedzieć w jednym miejscu. Właściwie jak widziałam jakieś atrakcyjne ceny biletów, to w nieatrakcyjnych terminach.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 08:50   #641
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Opinia o wakacjach w Turcji

Na początek prosze choc przez dzien nie przenosić wątku .
Mozecie podzielić sie wrazeniami z krotkiego wypoczynku w Turcji? Ceny kuszą , widoczki spoko tylko jak z luzem ? Wiadomo ,to nie Grecja ani Chorwacja ,gdzie mozna sie przez caly dzien praktycznie nie ubierac bardziej niż coś kusego .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-01, 08:52   #642
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-06-01 o 08:55
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 09:01   #643
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Dziękuje , wypadł urlop na cito

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:20   #644
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 096
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

W Turcji byłam dawno, bo w 2010, ale zarówno jeśli chodzi o poziom luzu jak i bezpieczeństwa sytuacja nie odbiegała od europejskiej. Jedź i ciesz się urlopem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:40   #645
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
W Turcji byłam dawno, bo w 2010, ale zarówno jeśli chodzi o poziom luzu jak i bezpieczeństwa sytuacja nie odbiegała od europejskiej. Jedź i ciesz się urlopem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuje . Potrzebowałam tzw poklepania po pleckach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 10:49   #646
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 096
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Dziękuje . Potrzebowałam tzw poklepania po pleckach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klepię więc wirtualnie. Tam jest fajnie i można dobrze zjeść!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 11:15   #647
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Kolega był w maju i mówił, że była niestabilna pogoda, często padało (!) Poza tym kobiety na pewno swobodniej mogą się czuć w krajach europejskich niż arabskich, to nie ma co udawać, że jest inaczej. Byłam kiedyś w Tunezji bez faceta i tam lokalsi strasznie nagabywali i byli strasznie namolni, jakby turystka bez faceta była tylko obiektem seksualnym i nie miała prawa powiedzieć nie. Ciężko było nawet wyjść do pobliskiego sklepu, nie czułam się bezpiecznie. Z tego co słyszałam w Turcji jest podobnie. Niestety w krajach arabskich jest spory problem z dyskryminacją kobiet. Jak zapytasz koleżanki, która była z mężem, to ona takich problemów mogła nie zauważyć.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 11:17   #648
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 11:38   #649
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Jade z mężem ,znalazlam fajną oferte w Marmaris , mniejszy hotel ale jest w nim wszystko co potrzeba, okolica przepiękna.
Tylko mnie własnie ta kultura troche martwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-01, 11:46   #650
Sylia166
Raczkowanie
 
Avatar Sylia166
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 381
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Sam kraj bardzo ładny, ale ludzie tam mnie irytowali, te nagabywanie na kupowanie, niektórzy potrafili wręcz biec za mną i namawiać na kupno jakiś pierdół, no i nie nosiłam tam krótkich sukienek, nie wiem czy tylko na blondynki gapią się jak na świeże mięso, ale czułam się czasem bardzo niezręcznie.
Sylia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-01, 11:54   #651
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Brunetka ,to raczej bede miała spokój ,no i słusznych rozmiarów mąż też pomoże.
Nigdy nie bylismy w Turcji , nasze wypady to Grecja ,Chorwacja i Hiszpania , gdzie mozna swobodnie opalac sie rowniez nietekstylnie . I mąż sie opiera a mnie ciagnie do tej Turcji jak konia do siana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:04   #652
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Opinia o wakacjach w Turcji

Cytat:
Napisane przez Sylia166 Pokaż wiadomość
Sam kraj bardzo ładny, ale ludzie tam mnie irytowali, te nagabywanie na kupowanie, niektórzy potrafili wręcz biec za mną i namawiać na kupno jakiś pierdół, no i nie nosiłam tam krótkich sukienek, nie wiem czy tylko na blondynki gapią się jak na świeże mięso, ale czułam się czasem bardzo niezręcznie.
podobnie Egipt dlatego tam nie jezdze
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:11   #653
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Ja byłam (przez część czasu) sama w Istanbule, nie chodziłam nigdzie po zachodzie słońca, ale w dzień nikt mnie nie zaczepiał ani nie zagadywał oprócz jednego razu i oprócz miejsc targowych itp., tam faktycznie namolnie namawiali do kupna. Jak dołączył do mnie facet, to już w ogóle zero zaczepiania. Ale ja jestem brunetką z brązowymi oczami.

Btw już się chwaliłam na innym wątku, ale tutaj też się pochwalę Wybieram się w lipcu do Indonezji na 3 tygodnie, dam znać, ile wydałam.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2023-06-05 o 11:19
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:27   #654
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Na początek prosze choc przez dzien nie przenosić wątku .
Mozecie podzielić sie wrazeniami z krotkiego wypoczynku w Turcji? Ceny kuszą , widoczki spoko tylko jak z luzem ? Wiadomo ,to nie Grecja ani Chorwacja ,gdzie mozna sie przez caly dzien praktycznie nie ubierac bardziej niż coś kusego .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam z mężem raz w Stambule i mamy ochotę na więcej
Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Jade z mężem ,znalazlam fajną oferte w Marmaris , mniejszy hotel ale jest w nim wszystko co potrzeba, okolica przepiękna.
Tylko mnie własnie ta kultura troche martwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co konkretnie ? To nie Arabia Saudyjska, nie trzeba się zakrywać od stóp do głów.
Jedyne co może zdziwić to nawoływanie do modlitwy 5 razy dziennie, co może być uciążliwe po 5 rano , jeśli hotel będzie w pobliżu meczetu.
No i jeśli będziecie chcieli wejść zwiedzić meczet, to obowiązuje chusta na głowę i na pewni nie wejdziesz w szortach, krótkim rękawku.
Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Brunetka ,to raczej bede miała spokój ,no i słusznych rozmiarów mąż też pomoże.
Nigdy nie bylismy w Turcji , nasze wypady to Grecja ,Chorwacja i Hiszpania , gdzie mozna swobodnie opalac sie rowniez nietekstylnie . I mąż sie opiera a mnie ciagnie do tej Turcji jak konia do siana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zobacz na yt kanał Agaty
https://www.youtube.com/@TurturPolkawTurcji/videos
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89598405]Ja byłam (przez część czasu) sama w Istanbule, nie chodziłam nigdzie po zachodzie słońca, ale w dzień nikt mnie nie zaczepiał ani nie zagadywał oprócz jednego razu i oprócz miejsc targowych itp., tam faktycznie namolnie namawiali do kupna. Jak dołączył do mnie facet, to już w ogóle zero zaczepiania. Ale ja jestem brunetką z brązowymi oczami.

Btw już się chwaliłam na innym wątku, ale tutaj też się pochwalę Wybieram się w lipcu do Indonezji na 3 tygodnie, dam znać, ile wydałam.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ja się nie szlajam na wakacjach po zachodzie słońca nigdzie, bo w dzień wcześniej wstajemy, śniadanie i zwiedzamy. Tak nikt nie zaczepia w biały dzień.
Namawianie do kupna to jest też we Włoszech, nie wiem gdzie nawet bardziej.
Dla mnie Stambuł jest bardziej bezpieczny niż Rzym.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 11:33   #655
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Namawianie do kupna to jest też we Włoszech, nie wiem gdzie nawet bardziej.
Dla mnie Stambuł jest bardziej bezpieczny niż Rzym.
Byłam we Włoszech i zupełnie nie zauważyłam tego namawiania Oprócz jednej uliczki targowej we Florencji, ale mówiłam "no, sorry" i szłam dalej.
A w Rzymie faktycznie nie czułam się bezpiecznie podczas jednej sytuacji, jakiś dziwny facet zaczął do mnie coś gadać w dziwnym języku (nie włoskim).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 12:04   #656
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Byłam z mężem raz w Stambule i mamy ochotę na więcej

A co konkretnie ? To nie Arabia Saudyjska, nie trzeba się zakrywać od stóp do głów.
Jedyne co może zdziwić to nawoływanie do modlitwy 5 razy dziennie, co może być uciążliwe po 5 rano , jeśli hotel będzie w pobliżu meczetu.
No i jeśli będziecie chcieli wejść zwiedzić meczet, to obowiązuje chusta na głowę i na pewni nie wejdziesz w szortach, krótkim rękawku.

Zobacz na yt kanał Agaty
https://www.youtube.com/@TurturPolkawTurcji/videos

Ja się nie szlajam na wakacjach po zachodzie słońca nigdzie, bo w dzień wcześniej wstajemy, śniadanie i zwiedzamy. Tak nikt nie zaczepia w biały dzień.
Namawianie do kupna to jest też we Włoszech, nie wiem gdzie nawet bardziej.
Dla mnie Stambuł jest bardziej bezpieczny niż Rzym.
Mam teraz tak ,ze kiedy jest upał to mam ciuchy w wersji minimum z maksymalnym odkryciem , inaczej mam uczucie ,ze sie dusze . Nie chodze w bikini po sklepach oczywiście . Juz ogarnelam ,bo obejrzalam kilka filmow na yt ,ze normalnie babeczki chodzą w kusych kieckach i na szeleczkach i nikt uwagi nie zwraca.
Wszystkie obawy zaszczepil mi mąż ,ktory chcial enty raz w to samo miejsce jechać , na szczęście go przejrzałam .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 12:12   #657
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

W kurortach turystycznych nas morzem nikt nie będzie zdziwiony widokiem turystów w szortach i koszulce na ramiączkach, ludzie z Europy jeżdżą tam przecież od lat, dużo Polaków również, bo tanio. Może gdzieś na wsi na wschodzie by się dziwili. Ja byłam w Stambule i jeszcze w kilku innych miejscach (nie nad morzem). Kusi nie chodziłam, bo nie było tak gorąco, zaczepiali tylko w sklepach jak już weszłam. No i nagabywacze restauracji w Stambule po rosyjsku

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 12:23   #658
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Byłam w Turcji 3 tygodnie temu, pogoda piękna, jedzenie pyszne i zero problemów z ubiorem. Tam gdzie są turysci, tam ludzie są przyzwyczajeni do krótkich strojów. To był mój piąty i jak sądzę nie ostatni raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 12:31   #659
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Byłam w Turcji 3 tygodnie temu, pogoda piękna, jedzenie pyszne i zero problemów z ubiorem. Tam gdzie są turysci, tam ludzie są przyzwyczajeni do krótkich strojów. To był mój piąty i jak sądzę nie ostatni raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego właśnie oczekuje , dziekuje za tą opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 15:58   #660
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

Potwierdzam wszystko, co napisane powyżej - w kurortach turystycznych i niereligijnych obiektach nie ma żadnego problemu z ubiorem. Do świątyni trzeba się ubrać stosownie.
Jak będziesz z mężem to nikt nie będzie ci się oświadczał. Ja jeździłam do Turcji jeszcze z rodzicami i to był dramat - proponowali za mnie takie błyskotki, że mama to by mnie tam trzy razy wydała za mąż.
Unikanie naciągaczy i targowanie się może być irytujące, ale czasami bywa zabawnie. Ja tam akurat lubię. Trzeba tylko mieć na uwadze, że oni w większości podchodzą do tego bardzo poważnie (z biegiem czasu i przez obcowanie z turystami coraz mniej, ale jednak), więc jeśli coś nas nie interesuje albo cena jest zbyt wygórowana, to nie podejmować tematu albo wycofać się na samym początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-28 10:34:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.