Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-08, 09:09   #1
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola

Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa??


Czy jest jakaś różnica... bo do tej pory uważałam że alfa- hydroksykwasy to właśnie kwasy AHA, a z artykułu o rozszerzonych naczynkach wynika, że nie mam racji.

Pani Doktor pisze że należy unikać kosmetyków zawierających hyrdoksykwasy AHA , a stosować preparaty zawierające Alfa-hydroksykwasy. Jaka jest między nimi różnica ?
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 14:34   #2
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa??

??? podciągam
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 15:27   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa??

Myślę ,że to może być małe niedopatrzenie. AHA to alfahydroksykwasy. W przypadku cery naczynkowej nie udowodniono aby preparaty z niskim stężeniem AHA miały niekorzystne działanie na taką cerę.Nie powinno się używać preparatów o wyższym stężeniu niż 8% ,ja nie polecam zabiegów złuszczających z kwasami AHA dla naczynkowej cery (w gabinetach kosmetycznych stężenia 20 - 50 % , u dermatologa zdecydowanie wyższe). Myślę ,że w artykule chodziło właśnie o ostrzeżenie przed preparatami z wyższym stężeniem - natomiast w zaleceniach uwzględniono kosmetyki z AHA -ale o niskich stężeniach ,działające przede wszystkim nawilżająco. Tak się domyślam - nie jestem biochemikiem. Jestem pewna że AHA to alfahydroksykwasy. Poczekajmy może na wyjaśnienia pani Doktor.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 15:46   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa??

chodzi Ci o feragment:
"Należy ograniczyć lub wręcz unikać Stosowania niektórych kosmetyków i leków zawierających: (...) hydroksykwasy (AHA)"?

jak dla mnie to brakuje tu tylko doprecyzowania, że chodzi o wyzsze stężenia AHA.

hydroksykwasy dzielimy na AHA i BHA. BHA są zwykle dobrze tolerowane (gł. kwas salicylowy), AHA troche gorzej i dlatego należy uważać na wysokie steżenia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 20:10   #5
KrEdKaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 95
Re: Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa??

a ja mam pytanie troszke z innej beczki ale dotyczące artykułu o naczynkach a więc czy przy cerze naczynkowej nie wolno stosować brevoxylu ani benzacne -one zawieraja nadtlenek benzoilu (i rzeczywiscie zauwazyłam zaczerwienienie skóry po nałożeniu ich).Ale ja nie mogę ich nie uzywać co mi pomoże jak nie brevoxyl?
KrEdKaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 20:18   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa??

nie to, że "nie wolno"- ale ryzykujesz podrażnienie i zaczerwienienie.
możesz spróbować cos na bazie kwasu azaleinowego,np. acne-derm. jest dość łagodny. ale zawsze reakcja skóry może byc indywidualna i trudna do przewidzenia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 11:03   #7
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: Artykuł o naczynkach - Kwasy AHA a alfa??

Dziękuję za odpowiedzi - teraz też myślę, że to niedopatrzenie, a nie byłam pewna czy dobrze to rozumiem z tymi kwasami Więc niższe stężenia kwasów AHA nie zaszkodzi ... no i te BHA chyba też ? Albo jednak jest to indywidualna sprawa.. Sama mam skórę naczynkową używałam Effaclaru, potem Diacneal - z tym że ten drugi już był dla mnie za mocny jeżeli chodzi o moje naczynka.
Peeling kwasami też przerobiłam jakieś 3 lata wstecz i tym sobie "obudziłam" swoje naczynka na dobre :-/
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.