Wgląd do pracy maturalnej? Wasze doświadczenia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-14, 21:19   #31
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
Jest możliwość i jestem tego pewna, bo mój brat jechał do poznania i sprawdzano mu ponownie rozszerzoną chemię po czym uznano 3 ptk wiecej co w chemii jest 5%. Duz, nie duzo, ale dzieki tym 3 ptk dostal sie na studia
Chyba, że tak. U mojego chłopaka była inna sytuacja, bo jego nie mogli rozczytać i pewnie dlatego nie dało się odwołać
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:21   #32
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
prawo nie określa żadnych przepisów, które przewidywałyby karę za pomyłki przy sprawdzeniu prac.
To tak jak z niektórymi urzędnikami...
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:25   #33
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Chyba, że tak. U mojego chłopaka była inna sytuacja, bo jego nie mogli rozczytać i pewnie dlatego nie dało się odwołać
Oj jezeli chodzi o rozczytywanie to masz racje. Tutaj są bardzo twarde zasady i zalezy na jakiego egzaminatora trafisz. bo jeden bedzie sie rozczytywal za wszelka cene i domyslal a drugi oleje totalnie.
U mojego brata chodzilo o cos w stylu ze 1 ptk brakowało do progu na studiach a okazalo sie ze znalazly sie 3. jesli by kazdy sie tak zglosil to gwarantuje ze w okolo 40% przypadków jakis punkt jest nie zauwazony. ale jednak malo kto ma ochote walczy o jeden punkt lub nie zdaje sobie sprawy. Dlatego ja jestem zatym aby komisja przesylala ksero do szkoly i aby kazdy mial wglad do swoich błędów. Bo jak mamy sie uczyc na błedach skoro ich nie widzimy? a nie da sie zapamiętac wszystkich swoich odpowiedzi
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:27   #34
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Chyba, że tak. U mojego chłopaka była inna sytuacja, bo jego nie mogli rozczytać i pewnie dlatego nie dało się odwołać
Jeżeli jego pismo było nieczytelne to w szkole nie zaproponowano mu wizyt w poradni? Nie cierpi na dysgrafię?
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:32   #35
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Jeżeli jego pismo było nieczytelne to w szkole nie zaproponowano mu wizyt w poradni? Nie cierpi na dysgrafię?
Niestety nikt w szkole się nie zainteresował, zresztą on sam uważa, że wszystko co pisze da się przeczytać. Dlatego pojechał do Krakowa na wgląd.
Jak dla mnie to jego pismo jest jednym wielkim szlaczkiem
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:33   #36
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Jeżeli jego pismo było nieczytelne to w szkole nie zaproponowano mu wizyt w poradni? Nie cierpi na dysgrafię?
W klasie mam chlopaka ktory pisze koszmarnie, nauczycielka zaproponowala mu aby pisal drukowanymi na maturze bo to przynajmniej ktos przeczyta. ale nikt sie nie zainteresowal zeby mu pomoc zmienic pismo.... jak jest 1200 osob w szkole to nie sposob kazdego wyhaczyć
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:40   #37
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Jak najbardziej się da, mam wielu znajomych, którym powtórnie sprawdzono pracę i przyznano dodatkowe punkty. Kolega miał taką sytuację, że angielski R napisał na 89%, a podstawę na... 35%. Zdziwiony (ale też mu się to nigdzie nie liczyło, tylko - wstyd trochę) stwierdził, że ,,a sobie pojedzie". Okazało się, że arkusz sprawdzono mu nawet nie do połowy, bez wypracowania i kilku zadań. Ostatecznie miał z podstawy chyba 98 czy jakoś tak. Także jak najbardziej jest sens się odwoływać, tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że terminy są przyznawane często już po momencie, gdy się rejestrujesz na studia i są wywieszone listy. Nie wiem, co wtedy trzeba zrobić, ale jest to pewnie problematyczne.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 21:45   #38
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
W klasie mam chlopaka ktory pisze koszmarnie, nauczycielka zaproponowala mu aby pisal drukowanymi na maturze bo to przynajmniej ktos przeczyta. ale nikt sie nie zainteresowal zeby mu pomoc zmienic pismo.... jak jest 1200 osob w szkole to nie sposob kazdego wyhaczyć
U mnie w liceum jak było wypracowanie czy inny zwykły sprawdzian i nie dało sie czytać czyjejś pracy to delikwent dostawał 1. Po drugiej czy 3 jedynce sam szedł w podskokach do poradni- oczywiście z opinią od nauczyciela. Ale jeżeli uczniowi nie zależy na czymś to przecież nauczyciel nie wymusi na nim czegokolwiek.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-05-14 o 21:46
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:55   #39
Olvnia
Zadomowienie
 
Avatar Olvnia
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 982
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Jak najbardziej się da, mam wielu znajomych, którym powtórnie sprawdzono pracę i przyznano dodatkowe punkty. Kolega miał taką sytuację, że angielski R napisał na 89%, a podstawę na... 35%. Zdziwiony (ale też mu się to nigdzie nie liczyło, tylko - wstyd trochę) stwierdził, że ,,a sobie pojedzie". Okazało się, że arkusz sprawdzono mu nawet nie do połowy, bez wypracowania i kilku zadań. Ostatecznie miał z podstawy chyba 98 czy jakoś tak. Także jak najbardziej jest sens się odwoływać, tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że terminy są przyznawane często już po momencie, gdy się rejestrujesz na studia i są wywieszone listy. Nie wiem, co wtedy trzeba zrobić, ale jest to pewnie problematyczne.
Ja pierniczę,to już przegięcie...ja rozumiem o punkt czy dwa się pomylić,przecież to są tylko ludzie no ale sorry,połowy pracy nie sprawdzić...przecież kilka pkt mniej i by miał "oblaną" maturę...
__________________
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.
The cost of not following your heart is spending the rest of your life wishing you had.
Bieganie i ćwiczenia moją nową miłością.
Książki przeczytane od 07.2014: 40
Olvnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 22:03   #40
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez Olvnia Pokaż wiadomość
Ja pierniczę,to już przegięcie...ja rozumiem o punkt czy dwa się pomylić,przecież to są tylko ludzie no ale sorry,połowy pracy nie sprawdzić...przecież kilka pkt mniej i by miał "oblaną" maturę...
Pewnie egzaminator sprawdził do tych wymaganych 30%, potem poszedł odpocząć i "zapomniało" mu się i wziął kolejny arkusz. Naprawdę, praca powinna być sprawdzana ponownie przez innego nauczyciela. Chociaż i tak bardzo często naciagają punkty.
http://naukowy.blog.polityka.pl/2013...a-maturzystow/
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 10:58   #41
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
ale co jest tragedią?, że przyznali mu punkty?
Nie. Ze tak bardzo sie pomylili.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 17:16   #42
nieki466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cześć , nie zdałam tegorocznej matury z matematyki , do szczęścia i pełnej wolności zabrakło mi 1 pkt. Napisałam wniosek o wgląd o prace , bo ciągle mam nadzieje że jakimś cudem mi ten jeden pkt dadzą ,wysłałam go i dziś pani z oke zadzowniła do mnie i powiedziała że praca została jeszcze raz sprawdzona i jest tak jak powinno byc , ale i tak myśle że warto spróbować...co prawda nie mieszkam w Krakowie wiec nie jest to dla mnie rzut beretem , do krakowa musze jechać 4 godziny i nie wiem gdzie to nawet jest to całe oke , ale nie twierdze że to problem . Jak myślicie na co musze być przygotowana jakie powinnam miec argumenty ? Czy w ogóle jest sens jechania tam ? Miał ktoś może podobną sytuacje ? Pozdrawiam
nieki466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 17:52   #43
sweetcorn59
Raczkowanie
 
Avatar sweetcorn59
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 497
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Ale to jest tak, że wydaje Ci się, że egzaminator źle sprawdził Twoją i jakiegoś punktu Ci nie doliczył czy po prostu liczysz na cud i próbujesz na siłę znaleźć jakiś punkcik albo się o niego wykłócać? Bo jeśli chodzi o ten drugi wariant, to moim zdaniem nie ma sensu (egzaminatorzy nie są tacy głupi, szkoda kasy na dojazd). Na Twoim miejscu przyłożyłabym się lepiej do poprawki i próbowała załapać się na 3. turę rekrutacji. Chyba, że naprawdę jesteś pewna błędu egzaminatora (pomimo sprawdzenia pracy jeszcze raz?).
sweetcorn59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 19:29   #44
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Ja jutro jadę sprawdzać. Czeka się krótko. Wysłałam list w czwartek, a w piątek już do mnie dzwonili w sprawie terminu. Dostanę pracę + klucz. Na randkę z pracą mam całą godzinę. Jeśli chce aby moja praca była sprawdzona jeszcze raz, to na stronie OKE jest plik do pobrania, który trzeba wypełnić i wysłać do dyrektora OKE.
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 20:19   #45
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Cytat:
Napisane przez nieki466 Pokaż wiadomość
Cześć , nie zdałam tegorocznej matury z matematyki , do szczęścia i pełnej wolności zabrakło mi 1 pkt. Napisałam wniosek o wgląd o prace , bo ciągle mam nadzieje że jakimś cudem mi ten jeden pkt dadzą ,wysłałam go i dziś pani z oke zadzowniła do mnie i powiedziała że praca została jeszcze raz sprawdzona i jest tak jak powinno byc , ale i tak myśle że warto spróbować...co prawda nie mieszkam w Krakowie wiec nie jest to dla mnie rzut beretem , do krakowa musze jechać 4 godziny i nie wiem gdzie to nawet jest to całe oke , ale nie twierdze że to problem . Jak myślicie na co musze być przygotowana jakie powinnam miec argumenty ? Czy w ogóle jest sens jechania tam ? Miał ktoś może podobną sytuacje ? Pozdrawiam
nie, nie ma sensu. myślisz, że sprawdzała ją jedna osoba dwa razy? jak już był wniosek o ponowne sprawdzenie to sprawdziły 3 osoby i konsultowały się czy wszystko jest ok. Swoją drogą jak można było nie zdać w tym roku matmy? była taka banalna, że szok.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 19:34   #46
NiebieskaLinia
Raczkowanie
 
Avatar NiebieskaLinia
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 44
Dot.: wgląd do prac z egzaminów

Pytanie z innej beczki...
czy ktoraś ma link gdzie znajde odwołanie się co do wyniku egzaminu zawodowego ? Potrzebuje wzór pisma
NiebieskaLinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 17:56   #47
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Mój wgląd w OKE Warszawa, 2016:

- Informację o terminie wglądu otrzymuje się smsem w ciągu 5 dni od złożenia wniosku.
- Wchodzi się na dużą salę z przygotowanymi pojedynczymi miejscami (jak przy pisaniu matury), przy wejściu trzeba okazać dowód, podpisać się na liście i zostawić rzeczy w kącie. Na sali są pracownicy OKE z arkuszami i kluczami. Dostajemy po jednym zestawie arkusz+klucz na raz i zajmujemy wyznaczone miejsce. OKE daje każdemu czyste kartki i długopis do notowania (które są dla nas, nie widziałam, żeby komuś sprawdzali, co tam sobie nabazgrolił). Można było mieć na ławce telefon. Przy oddawaniu wszystkich pytają, czy są jakieś zastrzeżenia (o ile sami ich nie zgłosimy). Ja nie zgłaszałam żadnych (bo wiedziałam, że mi nie starczy na studia i była to dla mnie wizyta typowo zwiadowcza, żeby dla spokoju ducha zobaczyć, za co ucięli), więc nie wypowiem się na temat tego, jak reagują i czy są skłonni do zmian wyniku.

Jechałam tam zestresowana, bo naczytałam się jakichś dziwnych komentarzy w internecie, ale naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Pracownicy OKE bardzo mili i pomocnie nastawieni (aczkolwiek zaznaczam, że nie zgłaszałam żadnych wątpliwości i nie wiem, jakby się zachowali w tej sytuacji... ).

I jeszcze jedna refleksja na koniec - arkusze niby tak starannie sprawdzane, ale jak mam być szczera, to dałoby się tam wykłócić o kilka pojedynczych punktów (czego nie robiłam, bo i tak by mi nie starczyło i złożyłam już na inny kierunek). Tak więc jeśli ktoś ma wątpliwości, to polecam...

Edytowane przez okapi
Czas edycji: 2016-07-15 o 15:06
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:17   #48
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: wgląd do pracy maturalnej?

Czy składał ktoś e-mailem? Na stronie jest napisane że jest taka możliwość, ale na formularzu trzeba składać podpisy itp. więc jak wyślę mailem wszystkie dane to to uwzględnią? Długo się czeka na odpowiedź?
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-12 17:17:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.