jaką mam cerę-pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 14:16   #1
Gaga78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 120

jaką mam cerę-pomóżcie!


Witam, mam 3o lat. Moje problemy z cera zaczęły się kiedy miałam 2oparę. Zaczęły powstawać wypryski, grudki, koszmar. Teraz nie mam grudek ani wyprysków, tylko blizny po nich i zaskórniki. Cały czas myślałąm, że mam skórę tłustą, mieszaną. Teraz już sama nie wiem. Mam zaczerwienione policzki, czoło jest suche, trochę się łuszczy,ale tak "na sucho". Broda i policzki fatalnie, ciągle czerwone, po umyciu czuję,że muszę się nasmarować kremem. Często mam uczucie, ze muszę oczyścić twarz. skóra jest jakby ściągnięta.
Jaką mam cerę? chyba oszaleję, chciałabym w końcu coś z tym zrobić.
Udać się do dermatologa czy kosmetyczki?
proszę o rady, dzięki
Gaga78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 14:42   #2
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Dot.: jaką mam cerę-pomóżcie!

pamietaj ze kosmetyczka to nie lekarz. Polecam wybrac ci się do dermatologa on udzieli ci fachowych odp na te pytania. Kosmetyczka może pomóc w końcowej fazie leczenia dermatologicznego przy oczyszczaniu twarzy z tych zaskórników i pomoże doprowadzic twoja skórę do normalnego zdrowego stanu.
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 21:29   #3
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Wink Dot.: jaką mam cerę-pomóżcie!

mi sie wydaje, ze masz przesuszona skore, wystarczy ja dobrze nawilzac, i robic delikatny peeling raz lub dwa w tygodniu, polecam peeling enzymatyczny (jest to taka jakby maseczka, bez zadnych odrobinek mineralnych, wazne jest to aby za mocno nie podraznic Twojego stanu skóry) z dr Irena Eris (ok 15zl) i krem do nawilzania Physiogel (ok 50zl, jest super, bardzo wydajny, starczyl mi na 5 miesiecy codziennego stosowania na noc ) powinno poprawic to Twoj stan skory... i jeszcze jedno, nie myj twarzy mydlem! to wysusza! kup jakis zel do mycia twarzy, tylko nie zadne garnier czy cos, bo to sa do kitu takie zele, jeszcze bardziej by pogorszyly w zaleznosci od tolerancji Twojej skóry, najlepiej jakis cos ala Cetaphil (ok 40zl) troche drogi, ale jest najdelikatniejszym zelem do mycia jaki mozesz tylko spotkac i nawilza . powodzenia, nie wiem czy cos z tego co napisalam wyprobujesz, ale jesli to by nie pomoglo, to dermatolog Ci pozostal
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 21:44   #4
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: jaką mam cerę-pomóżcie!

27 lat i podobnie, cera pogorszyła się po 2o r.ż. Wizyta u dermatologa, leczenie antybiotykami - efekt - koniec wyprysków i mnóstwo blizn po.

Peeling migdałowy - x6
Kwas glikolowy - x6
Laser IPL - x1
Mikrodermabrazja - x4 - jeszcze jeden zabieg wykonam przed majem

Teraz po kilku latach zmagań w końcu powolutku, pomalutku cera ładnieje, ale do ideału brakuje sporo

Polecam wizytę u mądrego dermatologa.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.