eyeliner czy kredka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-03, 15:09   #1
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87

eyeliner czy kredka?


Witam Was wszystkie
Mam pewnie pytanie, otóż od zawsze mój makijaż oczu ograniczał się tylko do tuszu do rzęs. Zawsze mi się wydawało, że wszelkiego rodzaju cienie i kreski nie są dla mnie gdyż nie mam zbyt dużych oczu. Jednak od jakiegoś czasu chciałabym umieć sobie zrobić czarną kreskę na górnej powiece. Jednak nie jestem pewna czy do tego bardziej nadaje się kredka czy eyeliner. Jak sądzicie?
I jeśli macie jakieś sprawdzone produkty to byłabym wdzięczna
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 15:19   #2
HellCommander
Raczkowanie
 
Avatar HellCommander
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Congleton, UK.
Wiadomości: 281
Dot.: eyeliner czy kredka?

Eyeliner w pisaku. Do eyelinera w plynie potrzeba wprawy, a kredka czesto jest nieprecyzyjna. Pisak najwygodniejszy.
Jesli chodzi o sprawdzone produkty- jaki masz budzet? Niestety jest chodzi o kosmetyki drogeryjne, nie bede w stanie Ci pomóc- ale jesli masz troche wyzszy budzet, polecam pisak Diorshow Art Pen Eyeliner. Proponuje, zebys znalazla cos bardzo taniego do cwiczenia kreski- a jak juz Twoja reka nabierze wprawy- spraw sobie Diora, to wg. mnie jeden z lepszych eyelinerów w pisaku.
__________________
Tutaj spiewam- wchodzisz/sluchasz na wlasna odpowiedzialnosc!!!
https://www.youtube.com/watch?v=JRRbz9R7hhA


Journey through the ice and snow
To heed the hunter's call,
To slay my enemies as the runes foretold.
HellCommander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 15:24   #3
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: eyeliner czy kredka?

Ja polecam eyeliner Miss Sporty w pędzelku. Kosztuje grosze, a pędzelek jest cieniutki i łatwo się nim rysuje - zaczynałam od niego przygodę z kreską i szybko nabrałam wprawy
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 16:48   #4
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: eyeliner czy kredka?

Cytat:
Napisane przez HellCommander Pokaż wiadomość
Eyeliner w pisaku. Do eyelinera w plynie potrzeba wprawy, a kredka czesto jest nieprecyzyjna. Pisak najwygodniejszy.
Jesli chodzi o sprawdzone produkty- jaki masz budzet? Niestety jest chodzi o kosmetyki drogeryjne, nie bede w stanie Ci pomóc- ale jesli masz troche wyzszy budzet, polecam pisak Diorshow Art Pen Eyeliner. Proponuje, zebys znalazla cos bardzo taniego do cwiczenia kreski- a jak juz Twoja reka nabierze wprawy- spraw sobie Diora, to wg. mnie jeden z lepszych eyelinerów w pisaku.
Ja także polecam na początek Eyeliner w pisaku, a stanowczo odradzam kredkę, ponieważ nie jest tak precyzyjna i lubi się rozmazywać na powiece. Jeśli chodzi o Eyelinery w płynie polecam ten z Inglota. Dobrze się nim pracuje i jest dość trwały. Dobre są także eyelinery żelowe ale do tego trzeba mieć już wprawioną rękę bo ciężko go po aplikacji przytrzeć jeśli za pierwszym razem kreska nie wyjdzie nam tak jak zamierzyłyśmy.
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 17:17   #5
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: eyeliner czy kredka?

Myślę, że na początek kupie sobie coś w miarę taniego by po prostu nabrać wprawy, zobaczyć jak w ogóle będę się czuła, jak będę wyglądać, później zobaczymy.
Tak z innej beczki, ile wam zajęło nauczenie się robić tej idealnej kreski?
I takie czysto teoretyczne pytanie, kreskę malować w świetle dziennym czy może być w sztucznym w łazience, czy to nie ma znaczenia?
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 18:14   #6
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: eyeliner czy kredka?

Na początek nie radzę tylko kupować Eyelinera z cienkim miękkim pędzelku, nie jest łatwo nim operować a szkoda zbyt szybko się zrazić Kiedy mi kreska zaczęła wychodzić idealnie i tak jak sobie zamierzałam nie pamiętam
Co do światła to w moim odczuciu nie ma to znaczenia. Nie jest to kosmetyk, w którym trzeba dopasować odcienie, które są inne w świetle dziennym a świetle sztucznym. Ważne żebyś ty widziała się dobrze w lustrze , bo w półmroku robienie kresek do łatwych nie należy
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 18:32   #7
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: eyeliner czy kredka?

Jak mam mało czasu używam kredki, a jak więcej eyelinera. Do nauki polecam ci kupić taki tani eyeliner z Wibo jest bardzo dobry. Jeśli masz więcej kasy to bardzo dobry jest Bobbi Brown, ale on już jest w słoiczku.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-04, 07:53   #8
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: eyeliner czy kredka?

Polecam Eyelinery w pędzelkach. Te w pisaku dają albo wyblakły efekt po którymś razie albo szybko wysychają. Ja lubie eyelinery z Bell z Miss Sporty tez są dobre i tanie jak na sam początek
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 20:47   #9
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: eyeliner czy kredka?

Cytat:
Napisane przez ribermona Pokaż wiadomość
I takie czysto teoretyczne pytanie, kreskę malować w świetle dziennym czy może być w sztucznym w łazience, czy to nie ma znaczenia?
Według mnie nie ma to żadnego znaczenia. Maluję się zarówno przy świetle naturalnym, jak i sztucznym i nie widzę żadnej różnicy.

Osobiście polecam tylko i wyłącznie eyeliner, kredka ma w zwyczaju się rozmazywać i nie daje 100% czarnej kreski na powiece. Osobiście przetestowałam sporo eyelinerów i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że te najtańsze sprawują się najlepiej. Polecam Wibo albo Miss Sporty. Oba mają mega cieniutki i w miarę twardy pędzelek, dzięki czemu aplikacja jest naprawdę prosta. Konsystencja powoduje też 100% pokrycie, bez prześwitów.
Eyelinery w pisaku to dla mnie totalna porażka - są niewygodne, a do tego szybko zasychają.

Jeśli chodzi o samo malowanie kreski - poszło mi dosyć szybko. Zaczęłam od kredki, ale wiecznie rozmazane oczy 'pandy' doprowadzały mnie do szału, przerzuciłam się na eyeliner z pędzelkiem i powiedzmy, że sztuka została opanowana.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 22:33   #10
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: eyeliner czy kredka?

dzięki dziewczyny
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 04:38   #11
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: eyeliner czy kredka?

Ja od początku uzywalam linera w zelu. Pisakiem wychodziła mi gruba krecha ale byc może było tak tylko ze mną .
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 15:19   #12
HellCommander
Raczkowanie
 
Avatar HellCommander
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Congleton, UK.
Wiadomości: 281
Dot.: eyeliner czy kredka?

Oj tak, prawda jest, ze eyeliner w pisaku szybko zasycha i zwykle pojemnosc jest smiesznie mala- znalezienie czegos powyzej 2ml graniczy z cudem! Ale jak dla mnie to najlepszy typ eyelinera do cwiczen. Szczegolnie jesli znajdzie sie jakis bardzo tani pisak. Napewno nie polecam eyelinera w plynie na pierwsze kroki- ale to tylko z mojego doswiadczenia.
__________________
Tutaj spiewam- wchodzisz/sluchasz na wlasna odpowiedzialnosc!!!
https://www.youtube.com/watch?v=JRRbz9R7hhA


Journey through the ice and snow
To heed the hunter's call,
To slay my enemies as the runes foretold.
HellCommander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 16:58   #13
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: eyeliner czy kredka?

Dobra opcja dla poczatkujacych jest tez czarny cien do powiek i skosny pedzelek.

Najbardziej lubie eyelinery w zelu zdecydowanie letwiej nimi jest mi zrobic ladna kreske niz w pisaku, czy tez w plynie.
Najwazniejsza w tej kwestii jest cierpliwosc i musisz duzo probowac. Nie zniechecaj sie jesli ci nie bedzie wychodzic na poczatku.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 20:19   #14
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: eyeliner czy kredka?

Cytat:
Napisane przez HellCommander Pokaż wiadomość
Eyeliner w pisaku. Do eyelinera w plynie potrzeba wprawy, a kredka czesto jest nieprecyzyjna. Pisak najwygodniejszy.
Jesli chodzi o sprawdzone produkty- jaki masz budzet? Niestety jest chodzi o kosmetyki drogeryjne, nie bede w stanie Ci pomóc- ale jesli masz troche wyzszy budzet, polecam pisak Diorshow Art Pen Eyeliner. Proponuje, zebys znalazla cos bardzo taniego do cwiczenia kreski- a jak juz Twoja reka nabierze wprawy- spraw sobie Diora, to wg. mnie jeden z lepszych eyelinerów w pisaku.

Zdecydowanie zgadzam się, dla początkującej osoby, najłatwiejszy w użyciu będzie eyeliner w pisaku. Już za pomocą jednego pociągnięcia powstanie ładna, gruba kreska . Kredek nie polecam bo się rozmazują na górnej powiece. Wybierając eyeliner lepiej zainwestuj w trochę lepszy, te tanie eyelinery mogą się kruszyć, czy tez długo schną na powiece.
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 20:50   #15
Jus_Tyna
Raczkowanie
 
Avatar Jus_Tyna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraina spełniania swoich ambicji
Wiadomości: 177
Dot.: eyeliner czy kredka?

wole chyba wyraziste kolory eylinera niz kredki...
__________________
Dziecko może nauczyć DOROSŁYCH trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym i domagać się
ze wszystkich sił tego czego się pragnie…

Paulo Coelho


Lepiej nie klikaj <<<tutaj!>>> grozi uzależnieniem
Jus_Tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 21:10   #16
amoureuese
Raczkowanie
 
Avatar amoureuese
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 330
Dot.: eyeliner czy kredka?

Miałam ten sam problem
Uzywam już od lat eyelinera.. jednak powracam do kredki.. lubię i to i to , jednak wkurza mnie gdy kredka się rozmazuje,zwłaszcza jak mam soczewki... ;P
tak wiec eyeliner wygrywa
__________________
BLOGUJE

KLIK

amoureuese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.