Jakie glany? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 21:49   #1
ognioziejka
Przyczajenie
 
Avatar ognioziejka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 19

Jakie glany?


Witam,
na początku chciałabym nadmienić iż jestem posiadaczką Martensów (kolor pomarańczowy), jednak zdecydowałam się kupić glany 10-dziurkowe, z metalowym nosem(czubem). Czarne.
Zastanawiałam się nad Heavy Duty i Steel. Mieliscie z nimi do czynienia? Dobrze się sprawowały? Nie rozpadły się po pół roku?
Jeśli polecacie jakies inne firmy, napiszcie jakie.
ognioziejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 17:00   #2
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Jakie glany?

Mój tżet chwali sobie hdeki i pół roku temu kupił ich 3 parę (poprzednie 2 miał po ok 6 lat). Dla niego to najlepsze glany.

Mam steele i altercore.

Steele mają szerszą cholewkę i szerszy język - lepiej nadają się dla osób z szerszymi łydkami. Ponadto wyglądają bardziej masywnie, ale są również uszyte z bardzo miękkiej skóry i szybko można je rozchodzić. Ja trafiłam chyba na wadliwą serię ponieważ po roku (chodziłam cały rok w nich, dzień w dzień) symetrycznie na obu butach pękła skóra od blachy do sznurowania. Mimo pęknięć kocham je, noszę na koncerty/festiwale, są najwygodniejszymi butami (gdy obtarłam całe stopy, tylko w nich mogłam chodzić).

Altercore ma wąską cholewkę i bardzo wąski język - nie nadają się dla osób z szerokimi łydkami. Skóra jest gruba, twarda i sztywna, bardzo ciężko je rozchodzić, ale za to wyglądają bardzo "smukle" (?) na nogach. Cały czas jestem na etapie wojny z nimi i staram się je rozchodzić.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 18:13   #3
ognioziejka
Przyczajenie
 
Avatar ognioziejka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jakie glany?

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Mój tżet chwali sobie hdeki i pół roku temu kupił ich 3 parę (poprzednie 2 miał po ok 6 lat). Dla niego to najlepsze glany.

Mam steele i altercore.

Steele mają szerszą cholewkę i szerszy język - lepiej nadają się dla osób z szerszymi łydkami. Ponadto wyglądają bardziej masywnie, ale są również uszyte z bardzo miękkiej skóry i szybko można je rozchodzić. Ja trafiłam chyba na wadliwą serię ponieważ po roku (chodziłam cały rok w nich, dzień w dzień) symetrycznie na obu butach pękła skóra od blachy do sznurowania. Mimo pęknięć kocham je, noszę na koncerty/festiwale, są najwygodniejszymi butami (gdy obtarłam całe stopy, tylko w nich mogłam chodzić).

Altercore ma wąską cholewkę i bardzo wąski język - nie nadają się dla osób z szerokimi łydkami. Skóra jest gruba, twarda i sztywna, bardzo ciężko je rozchodzić, ale za to wyglądają bardzo "smukle" (?) na nogach. Cały czas jestem na etapie wojny z nimi i staram się je rozchodzić.
A jeśli mam wąską stopę, i ogólnie jestem raczej z tych "smukłych", to które polecasz?
ognioziejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 18:24   #4
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Jakie glany?

Ja w steelach swego czasu 8 lat przechodziłam, wyłączając lato prawie codziennie...
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 22:23   #5
ognioziejka
Przyczajenie
 
Avatar ognioziejka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jakie glany?

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Ja w steelach swego czasu 8 lat przechodziłam, wyłączając lato prawie codziennie...
Wygodne?
ognioziejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:33   #6
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jakie glany?

Steele stanowczo odradzam, pomijając fakt, że ze skóry mają tylko wstawki a całość jest z sztucznych tworzyw słabej jakości, nie spotkałam jeszcze osoby, której by dobrze służyły. Osobiście najlepiej służyły mi glany nołnejmy i HD (obecnie mają jakieś 8 lat i przez sposób traktowania nowego nosiciela zaczęły się psuć). Ten sam nosiciel posiadał przez czas podobny Szyszki (Cockney), które odkupił używane i gdyby nie zaginęły, pewnie nadal by służyły dobrze. W odróżnieniu od Steeli i HD, nie są z produkcji masowej, jakość jest nawet nieporównywalna. Z tym, że nie wiem na ile da się jeszcze kupić nowe, bo sklep niestety zakończył działalność.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 14:17   #7
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: Jakie glany?

Miałam HD i służyły mi około 9 lat. Ostatecznie pękły w miejscy zginania się, ale już miały prawo.
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 15:49   #8
ognioziejka
Przyczajenie
 
Avatar ognioziejka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jakie glany?

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Steele stanowczo odradzam, pomijając fakt, że ze skóry mają tylko wstawki a całość jest z sztucznych tworzyw słabej jakości, nie spotkałam jeszcze osoby, której by dobrze służyły. Osobiście najlepiej służyły mi glany nołnejmy i HD (obecnie mają jakieś 8 lat i przez sposób traktowania nowego nosiciela zaczęły się psuć). Ten sam nosiciel posiadał przez czas podobny Szyszki (Cockney), które odkupił używane i gdyby nie zaginęły, pewnie nadal by służyły dobrze. W odróżnieniu od Steeli i HD, nie są z produkcji masowej, jakość jest nawet nieporównywalna. Z tym, że nie wiem na ile da się jeszcze kupić nowe, bo sklep niestety zakończył działalność.
Dzięki Jak patrzę na forach, to ludzie są podzieleni: część mówi że Steele są super, i chodzą w nich już 100 lat, a inni,że po pół roku im się rozwaliły..
ognioziejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 06:24   #9
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Jakie glany?

Cytat:
Napisane przez ognioziejka Pokaż wiadomość
A jeśli mam wąską stopę, i ogólnie jestem raczej z tych "smukłych", to które polecasz?
Jeśli masz bardzo szczupłe nogi i stopy polecałabym wypróbować altercore. HD każdy bezgranicznie Ci poleci. Powiedzieć, że zdania co do steeli są podzielone to za mało (ale najłatwiej ze wszystkich je rozchodzić).

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ognioziejka Pokaż wiadomość
Wygodne?
Dla mnie przy codziennym chodzeniu są nadal super wygodne. Gdy nowymi trampkami obtarłam bardzo mocno obie stopy, to mogłam chodzić tylko w nich. Ale to zasługa tego, że mają bardziej miękki materiał, który łatwo się rozchodzi ale i łatwiej zniszczy/pęknie...
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-09 07:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.