Klasa pływacka ''tak czy nie ? '' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 18:49   #1
bonnie85
Przyczajenie
 
Avatar bonnie85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Lightbulb

Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''


Witam wszystkich ! Czy ma ktos dziecko w podstawówce w klasie pływackiej 4-6 ? Pytam ,ponieważ moja córka dostała zaproszenie do takiej szkoły o profilu pływackim i nie wiem czy ryzykować i ją tam zapisać. Została tam zakwalifikowana przez trenera z zajęć na basenie. Po zebraniu szkola zrobiła na mnie wrażenie i nauczyciele też. Moja corka jak narazie jest zachwycona wyposażeniem klas w szkole i cieszy się,że codziennie będzie miała basen. Ja też nie miałabym nic przeciwko temu aby tam poszła,dlatego chciałabym zaczerpnąć jakiejś opini na ten temat

Edytowane przez bonnie85
Czas edycji: 2013-03-26 o 17:24
bonnie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 11:59   #2
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Cytat:
Napisane przez bonnie85 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ! Czy ma ktos dziecko w podstawówce w klasie pływackiej 4-6 ? Pytam ,ponieważ moja córka dostała zaproszenie do takiej szkoły o profilu pływackim i nie wiem czy ryzykować i ją tam zapisać. Została tam zakwalifikowana przez trenera z zajęć na basenie. Po zebraniu szkola zrobiła na mnie wrażenie i nauczyciele też. Moja corka jak narazie jest zachwycona wyposażeniem klas w szkole i cieszy się,że codziennie będzie miała basen. Ja też nie miałabym nic przeciwko temu aby tam poszła,dlatego chciałabym zaczerpnąć jakiejś opini na ten temat
mój mąż z siostrą chodzili do klasy pływackiej, opowiadają o tych czasach z wielkim zafascynowaniem, obydwoje byli bardzo zadowoleni. Swoje dzieci też chętnie by wysłali
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:27   #3
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Która szkoła, na Grochowskiej czy na Kolorowym?

Na Grochowską niech idzie, to jest bardzo dobra szkoła, a jeśli córka ma talent do pływania, to zostanie on tam odpowiednio rozwinięty. Tam bardzo dbają o uczniów sportowców.

Jeśli Kolorowe to się zastanówcie, aczkolwiek potem może iść do gimnazjum na Grochowską, jeśli pływanie dalej będzie jej się podobało. Niemniej jednak szkoła jest gorsza.

Ogólnie klasa pływacka to świetna sprawa, ale łączy się też z wieloma wyrzeczeniami - basen 2 razy dziennie, rano i popołudniu, pobudki o bardzo wczesnych porach, powroty do domu o bardzo późnych. Bywa, że i w soboty rano trzeba na basen jechać. Nie każde dziecko to zniesie. Poza tym to nie jest luźne pływanko na basenie, to są wyczerpujące treningi.

Z plusów - wyjazdy na fantastyczne obozy sportowe, udział w wielu zawodach, niesamowity hart ducha i świetna kondycja, zero problemów z otyłością itd., wyrobienie w dziecku fajnych nawyków no i doskonała paczka przyjaciół - dzieciaki w takich klasach są bardzo zgrane.

Ogólnie trzeba córkę na to wszystko przygotować, żeby zdawała sobie sprawę z tego, że to nie zabawa. Ale ogólnie polecam
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."



Edytowane przez Narrhien
Czas edycji: 2013-03-26 o 13:28
Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 15:29   #4
bonnie85
Przyczajenie
 
Avatar bonnie85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Dziękuję za odpowiedzi,obie są bardzo przydatne, a jeśli chodzi o szkolę to SP 156 na ul. Centralnej, ale treningi mają na basenie w szkole na os.Kolorowym. Tak była z nami na zebraniu i słyszała jak trener mówił o basenie na 7.00 rano i potem w miarę oswojenia się dzieci będzie wprowadzał treningi popłudniu. Dzwoniłam dzisiaj tam na basen,żeby zapytać o możliwość zobaczenia jak wyglądają takie treningi i jutro jedziemy z córką,żeby zobaczyla sama jak to wygląda .Trenerka powiedziala ,że córka może sobie wziąść strój i popływać z dzieciakami .
bonnie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:34   #5
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Pomysł świetny, zwłaszcza jeśli córka lubi pływać
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:10   #6
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

jak po oględzinach?
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:22   #7
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Ja nie polecam takiego rozwiązania. Bo dla dziecka powinna bardziej liczyć się nauka. Niech w podstawówce bawi się w pływanie ale w gimnazjum skupi już na nauce. Bo teraz wprowadzono taki system że gimnazjum i liceum będą uczyły nkt przedmiotów w ciągu i niestety jak będzie się miało braki w gimnazjum to w liceum będzie jeszcze gorzej.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 22:15   #8
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

[1=8c5e47fe6e48fd89bc9c227 f1239fe5b9f79e095_5edd717 29ccf0;40015804]Ja nie polecam takiego rozwiązania. Bo dla dziecka powinna bardziej liczyć się nauka. Niech w podstawówce bawi się w pływanie ale w gimnazjum skupi już na nauce. Bo teraz wprowadzono taki system że gimnazjum i liceum będą uczyły nkt przedmiotów w ciągu i niestety jak będzie się miało braki w gimnazjum to w liceum będzie jeszcze gorzej.[/QUOTE]

Jeśli dobrze zrozumiałam, to autorka pyta o dziecko w podstawówce właśnie. Nauka, nauka... Nie można też dziecka zamknąć w 4 ścianach i kazać mu myśleć nad stosem książek o przyszłości. Trzeba też rozwijać jego zainteresowania, niekoniecznie musi to być pasek na świadectwie :/ To często nie idzie w parze z faktyczną inteligencją, niestety. Szczególnie u starszych to widać. A sport kształtuje świetne cechy charakteru, które przydadzą się też w szkole.
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 03:19   #9
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Moim zdaniem jak autorka odmówi córce wymarzonej klasy z powodu nauki to odniesie odwrotny skutek dla zamierzonego i dziecko może przestać się uczyć "na złość mamie". Niech córka idzie do klasy sportowej, jeśli sobie nie poradzi po prostu zrezygnuje, a jak nie pójdzie to może żałować straconej okazji.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 07:21   #10
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Ale przecież pływanie nie wyklucza nauki. Można spokojnie obie te rzeczy połączyć
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:22   #11
bonnie85
Przyczajenie
 
Avatar bonnie85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Jak już mówiłam,ja bardzo bym chciała,żeby moja córka zdecydowała się na klasę pływacką ,dlatego też wpadlam na pomysł aby wybrać się z nią na trening dzieci z 4 klasy pływackiej.Bardzo jej się podobało,trenerka odrazu zaproponowała jej aby wskoczyła do dzieci i pływała razem z nimi.Wiadomo,że nie dorównała tamtym dzieciom,bo oni trenując codziennie mają super kondycję,ale przyjęli ją bardzo ciepło i córka po treningu była bardzo zadowolona. co do nauki -to nic na siłę...moja córka dobrze się uczy,nie jest asem w klasie ,ale to wynik lenistwa , a ze sportu zawsze była świetna o czym świadczą medale z meczy koszykówki i cheerleaderek. Teraz to ona musi podjąć decyzję czy zostaje w tej szkole z tymi dyscyplinami czy przenosi się do klasy pływackiej.
__________________
Bonnie85
[thermline]560338[/thermline]
bonnie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-30, 17:37   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Klasa pływacka ''tak czy nie ? ''

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.